Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Sep 2010, 11:10   #41
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Singurul mesaj pe care e in stare sa-l transmita Rodriguez (in general, nu doar in filmul de fata) e "Much obliged, Mr. T. ". In rest, omul se distreaza...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2010, 11:41   #42
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
... Si daca distrandu-se el mai distreaza si pe altii atunci treaba e in regula
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2010, 13:00   #43
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Originally Posted by Chambord:
Nu-i mai datzi bah cu Mesaju ca nu stiti ce vorbiti. Tocmai asta e Machete: O nebunie, un riff fara partitura, o dezlantuire de exploitation care NU se vrea profund, NU pune probleme, NU are mesaj. Fazele cu imigratia, cu DeNiro care arata exact ca Bush Jr in actiune sunt niste capcane de genul: Ia sa vedem cati prostim ca avem intentii nobile. Iar exagerarea vizuala, replicile penale sunt toate un big hug catre filmele cu care am crescut toti (sau stai k voi va delectati cu Bergman cand erati mici, am uitat).

E distractie pura, genul de film de care avem nevoie din cand in cand ca sa nu ajungem prea seriosi pentru secolul asta.

Poah, deja am scris pre mult iar "Machete don't text"

nota: 8 / 10 (bun)

Da, nu stiu daca asta i se reproseaza, ca nu e profund, nimeni nu vrea profununzime. Ce vreau e sa vad ce mi-a aratat in trailer, care e chiar misto, e amuzant, e badass, e cool. Ce vedem in schimb sunt scene din trailer montate total anapoda, doar de dragul de a le baga, si in genere, nu un film ce parodiaza, ci doar un film ce copiaza, un film prost. Unde e umorul? Si chiar si actiunea, care a fost misto la inceput, si apoi s-a molesit?
Mie imi plac filmele de genul, filmele astea miserupiste, de ma uit sa vad sange, tzate, si replici smecheroase, dar asta nu e un film reusit in genul lui, nu vorbesc aici de valoare culturala, sociala, umana, de profunzime, sau alte lucruri pe care la filme din astea nu poti sa le pretinzi, e drept. Dar daca tot faci o mistocareala, plm, fa-ma sa rad.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2010, 14:55   #44
Makaveli13
Novice
 
Makaveli13
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2
Thumbs down au fost oameni care au dat si bani sa-l vada? :))

filmul e varza
pentru un 2010 in care te astepti ca totul sa fie din ce in ce mai spectaculos...poc
a venit MACHETE , si a venit cu asa putere ca atunci cand s-a izbit de ecrane ne-a speriat si ingrozit de ce idiotenii se pot scoate de unii
cat despre actori: jessica e prea frumoasa pt filmu asta
michelle r ar fi trebui sa ramana in filme mai buna cum a fost in SWAT si resident evil
lohan e cam pusa aiurea in film , oare a primit multi bani sa joace intr-un rol de &^$#
steven segal, cred ca e 1 film in care moare iar daca e 1 film in care moare, atunci pot spune ca e cea mai penibila moarte

asadar dragii mei , asta a fost MACHETE
si sper din toata inima ca prostia cu MACHETE UCIDE si MACHETE UCIDE DIN NOU sa nu mai apara ca ma fac si eu regizor
Makaveli13 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2010, 15:52   #45
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by Makaveli13:
cat despre actori: jessica e prea frumoasa pt filmu asta

Tocmai de-aia si apare... "duh"... Ca sa mai incaseze cateva milioane de la cei ce rup morcovu...
Cat despre cat de potrivita a fost alegerea ei... tine cont ca filmul este incredibil de prost iar Jessica Alba ca actrita este incredibil de penibila... deci amandoua se leaga. Ramanem cu "nudul" din film si cu zambetul ei... Cam atat...
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2010, 16:36   #46
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
ramai cu tipa retusata puternic de un calculator.

Nu am vazut filmul, insa am descoperit din intamplare asta http://www.go4it.ro/muzica-si-filme/...melor-7433914/


Apropo, se vede ca s-a ingrasati binisor fata...
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2010, 19:38   #47
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
I'am dat nota 3, dar cred ca am fost prea generoasa.E o porcarie...cap'coada.Nu pot sa spun nimic bun, din pacate.A, singurul "lucru" placut la vedere a fost Michelle Rodriguez.In rest, praf.

Danonino, iar ai visat urat azi'noapte??Aia e femeie grasa??Doamneee, mare ti'e gradina..
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2010, 20:12   #48
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by FreakDoll:
I'am dat nota 3, dar cred ca am fost prea generoasa.E o porcarie...cap'coada.Nu pot sa spun nimic bun, din pacate.A, singurul "lucru" placut la vedere a fost Michelle Rodriguez.In rest, praf.

Danonino, iar ai visat urat azi'noapte??Aia e femeie grasa??Doamneee, mare ti'e gradina..

look closely: e pufoasa. Nu are corpul tonifiat.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2010, 20:17   #49
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by FreakDoll:
I'am dat nota 3, dar cred ca am fost prea generoasa.E o porcarie...cap'coada.Nu pot sa spun nimic bun, din pacate.A, singurul "lucru" placut la vedere a fost Michelle Rodriguez.In rest, praf.

Danonino, iar ai visat urat azi'noapte??Aia e femeie grasa??Doamneee, mare ti'e gradina..

look closely: e pufoasa. Nu are corpul tonifiat.

Ahhhaaa!!Nu crezi ca sunt mult mai potrivite cuvintele astea??
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2010, 20:47   #50
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Tu, puffy?

Last edited by danonino : 10 Oct 2010 at 20:52.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2010, 20:43   #51
AnimeX
Novice
 
AnimeX
 
Join Date: Jun 2003
Location: iasi
Posts: 21
Danny Trejo are vreo 66 de ani ... acum s-a gandit si el sa devina action hero. Personal am inceput sa ma plictisesc de actori de genul Sylvester Stallone (64), Harrison Ford (68) etc ; pana si Jackie Chan (56) a imbatranit .. este nevoie de o noua generatie de action heroes insa in afara de Jason Statham nu prea stiu pe cineva care sa poarte un astfel de titlu.
__________________
blablabla
AnimeX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2010, 17:42   #52
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
De`asta era sa isi rupa gatul la filmari,ca inca mai poate.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2010, 12:03   #53
Paraiah
Junior
 
Paraiah
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 37
Originally Posted by redmen:
De`asta era sa isi rupa gatul la filmari,ca inca mai poate.

Lasa ca actorii noi in materie de cascadorii 90%= dublura.
Paraiah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2010, 13:10   #54
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Originally Posted by Windom:
Pai zici Rodriguez, zici "penibil". Dar e un penibil asumat. Omul a prins smecheria, stie ca daca se ia in serios ajunge de risul curcilor, asa ca se face de kkt "cu stil". Cred ca-i singurul regizor care n-are nimic de spus si e apreciat tocmai pentru asta.
Apreciez faptul ca Rodriguez si-a asumat in sfarsit statutul de regizor mediocru spre penibil(oare de cand si-o fi dat seama?).Dar chiar si asa,ar putea sa INCERCE sa faca filme cat de cat mai bune.Ahhhh,si as prefera sa il stiu pe DeNiro bolnav de cancer la testicule,renuntand la actorie si participand la actiuni caritabile pentru persoanele cu acelasi tip de probleme decat sa mai accepte asemeana roluri in asemenea filme
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2010, 21:17   #55
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Daca mereu ma loveam de filme ale caror regizori incercau sa camufleze situatii penibile sub forma de umor, in acest caz astfel de situatii parca sunt lasate in voia lor. Multitudinea de personaje scade drastic orice tentativa de a forma o personalitate mai profunda macar a celui principal. Insa nu duce lipsa si de parti mai bune. De exemplu, scena cu ochiul prajit sub pat e o modalitate buna de a economisi gazul :-)
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2010, 23:47   #56
Lino
Senior
 
Lino
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 144
Cu steroizii e ca la ruleta , nu se stie in cazul lui Stallone cat il va mai tine ...!
Lino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells