Păreri Officer Down

(2013)

Officer Down

Manusa pe 20 Ianuarie 2013 19:34
Un film care m-a surprins, acest lucru deoarece ma asteptam sa fie....slab, dar nu a fost asa. Are de toate, actiune si actori foarte buni, politisti corupti si un final interesant. Merita vazut, mie mi-a placut.
caius70 pe 26 Ianuarie 2013 14:05
Politist impuscat!
Un film de actiune in care sunt prezentate problemele cu care se confrunta un politist american (consumul de droguri,neglijarea proprii familii,consumul de alcool,etc)si din cauza carora va impusca un coleg de breasla pe care il considera un criminal.
nicoux pe 27 Ianuarie 2013 10:29
Per total se poate spune ca este un film politist bunicel asta ptr. ca actiunea te trimite spre final in alt plan iar desfasurarea ei are un ritm lent dar ..... la sfarsit, binele si moralitatea inving.
laurvonavi pe 25 Februarie 2013 21:01
Lectie de viata
Un film ce merita vazut ;suspansul si misterul isi au locul in pelicula pina la final.
CatalinPHD pe 10 iunie 2013 22:20
care suspans?
zbranca_cosmin pe 07 Noiembrie 2013 23:41
Nota 7
tin sa va contrazic pe multi dintre voi: filmul este bun. Mult peste asteptari
novarom pe 23 August 2013 18:15
se merita si nu prea
filmul are la baza o idee buna, si se pare ca e si reala. Problema de are nota mica pe IMDB si pt care mai multi care critica filmul in comentariile de aici se pare ca este regia si actingul. Daca acest film ar fi avut parte de o mana mai buna in regizare si distributie, altele ar fi fost si rezultatele. In concluzie, nu este chiar o panarama dar nici o capodopera....
CatalinPHD pe 10 Iunie 2013 22:23
De obicei se întâmplă ca prima jumătate a filmului să te captiveze iar cealaltă jumătate să te plictisească. De această dată a fost invers, se pare că finalul a salvat filmul.
O observație diferită am. A cerut bourbon si i s-a dat scotch. Îmi cer scuze, e defect profesional. :)

valyshefu pe 04 Martie 2013 14:07
de ce nu pot sa votez filmul?a fost lansat deja, l am vazut :|
grig33 pe 03 Februarie 2013 00:56
cotzofica pe 6 aprilie 2013 22:52
"este un film foarte plictisitor , pe tot parcursul lui nu te tine deloc in suspans. scenariul lasa de dorit iar jocul actorilor este dezamagitor , ma asteptam sa il vad mai multe pe James Woods nu doar 5 minute. " Copy / Paste. Ţie îţi lipseşte punctul (.) de la sfârşit.
eko pe 23 Ianuarie 2013 22:03
xerses pe 08 Iulie 2014 12:59
Cred ca se putea face ceva mai captivant din aceasta poveste...
emy_sinaia pe 24 Aprilie 2014 18:53
Nimic spectaculos
Drama unui politist care trbuie sa aleaga intre bine si rau, intre familie si trecutul tumultuos dar binele invinge la final ca de obicei.
mutulica1 pe 02 Februarie 2013 10:48
bay filmul lam vazut e super e mult suspans dar dc nu ma lasa sa dau ca am vazut filmul ...ca nu a aparut pe cinema sau ce :-? =)))
DjSergio pe 2 octombrie 2013 16:51
Nici eu nu pot...
AndreBlack pe 31 Ianuarie 2013 20:13
Officer Down este un film politist destul de bun . Pe mine nu m-a plictisit si chiar m-a tinut putin in suspans . Filmul merita vazut , eu il recomand !
GALD pe 29 Ianuarie 2013 01:35
Politisto-psihologic ...
Da, si politistii beau, se drogheaza, si la fel ca oricare dintre noi, au dreptul la o a doua sansa. Important este ca omul a beneficiat de ea din plin si pana la capat. Caz real se pare.
Ca film - un pic anost si greoi, si cu greu ajungi sa prinzi miezul - cam spre sfarsit.

alex_il_fenomeno pe 21 Ianuarie 2014 15:51
Unul dintre primele filme ale anului 2013, un film mediu, as putea spune, nefiind ceva foarte prost, dar departe de o productie inspirata. Subiectul pe care pelicula a incercat sa il descrie era destul de bun in aparenta, insa realizarea a avut multe scapari, poate din cauza scenariului, poate a echipei tehnice din spatele ei, nu se stie, insa a mers greoi, desi nu a avut mai mult de 90 de minute, iar povestea trebuia sa fie alerta si tensionata cand aborda o asemenea tema, lupta dintre omul legii si raufacatori... Nu asteptam multe de la el, dar s-ar fi putut realiza ceva mult mai bine daca se dadea mai mult interes. Poate ca merge urmarit de amatorii genului, si asta in lipsa de altceva mai bun, avand anumite surprize care il mai ridica.