Păreri Mortdecai

(2015)

Mortdecai

babuzduc pe 25 Ianuarie 2015 19:15
Bun film
Ca sa salvez week-endul dupa panarama de film cu lunetisti, am fost la Mortdecai. Vazusem trailerul, cam stiam la ce sa ma astept, nu sunt un foarte mare fan al lui Johnny Depp.
Surpriza! placuta! Am ras non stop. Un foarte bun umor englezesc, un actor ( Paul Bettany ) incredibil de bun in rolul valetului, un Ewan McGregor sarmant , ca de obicei, si Gwyneth Paltrow rece, distanta, intepata si frigida... :)
Un film cu mult suspans, cu multe intorsaturi de actiune, cu mult umor, facut dinainte cu multe faze " la misto " gen parodie, desi nu mi-am dat seama daca parodia vreun film ceva...
Eu i-as da un 9.00 solid, desi pe imdb are 5.5 ?!
Daca agreati macar un actor din cei 3 merita sa vedeti filmul...

eedy pe 27 ianuarie 2015 16:44
Ii agreez pe toti trei,deci clar merita sa-l vad... :)))
tonymaestrul pe 26 Ianuarie 2015 17:08
Nu inteleg nota de pe imdb. Probabil cei care voteaza nu stiu sa savureze umorul britanic :) Foarte comic si cu putina actiune filmul este obligatoriu de vazut !!! Actorii joaca super mai ale johnny depp
growing.doody pe 22 aprilie 2015 15:41
cu totii au devenit critici in masa :)) i-am dat eu *N steluţe ^^^ nici nu ai ce sa comentezi la un astfel de film, mai ales la un actor cum este Johnny Depp .
gogoride pe 4 septembrie 2023 23:14
esti un mare cinefil iar parerea ta este foarte valoroasa,mai ales daca il compari pe Johnny Depp cu Jim Carrey. Forta....forta steau.....dute sa pasti ,,Bizonul alb,,!
lavvw pe 28 Ianuarie 2015 23:28
Foarte bun filmul. Nota de pe imdb va induce in eroare multi cinefili. Chiar merita vazut...e o comedie buna.
Crynick pe 1 februarie 2015 11:43
cinefilii se uita la astfel de filme ?e o diferenta intre cinefili si consumatori de filme comerciale
gogoride pe 4 septembrie 2023 23:15
boss,mai incearca !
VasyL pe 24 Ianuarie 2015 15:06
Inca un rol excelent marca Johnny Depp!
Am fost la cinema si l-am vazut, mi-a last o impresie destul de buna, in ciuda celor care comenteaza aiurea, J.D. nu dezamageste niciodata, deci filmul este o comedie buna de nota 7 - 8. J.D. nu este un bufon, mai degraba un ciudat al Hollywoodu-lui si tocmai din acest motiv este foarte iubit si apreciat !!
razv27 pe 27 Ianuarie 2015 00:46
excelent
neasteptat de bun, super regizat, si o interpretare din partea lui J.Deep de nota 10
xerses pe 22 Martie 2015 14:42
Filmul este placut de urmarit mai mult pentru Depp, dar actiunea mi s-a parut plina de clisee.
pisicuta1 pe 12 Martie 2015 22:24
slabut
,nu merita mai mult!
credeam ca este un film bun

daniel_ppk pe 06 Februarie 2015 12:44
Merita vazut , dupa cum au zis si altii , umorul american nu are legatura cu umorul european , de aceea are nota mica pe imdb . Recomand ,e un film frumos si la care razi pana aproape de sfarsit ;)
Rose pe 12 Februarie 2015 12:09
Un film placut, cu ritm alert, multe poante reusite, jucat excelent.
Johnny Depp ramine acelasi actor versatil, care dovedeste inca o data ca poate interpreta orice fel de personaj. Nu s-a incadrat niciodata in tiparele Hollywood-ului, dar tocmai in aceasta consta farmecul si profesionalismul sau.

gogoride pe 4 septembrie 2023 23:19
bietul de el! Nu a reusit niciodata sa fie versatil.Iar profesinalismul s a vazut cand a schimbat rolul in Piratii din Caraibe. Mare actor!
Rose pe 5 septembrie 2023 14:19
Asta e părerea dvs.! Desigur, fiecare poate exprima o părere...În cazul lui Depp, cele 15 trofee câștigate de-a lungul anului l la People's Choice Award spun multe despre valoarea sa, chiar dac[ unii nu o recunosc...
DeadSea07 pe 27 Ianuarie 2015 15:58
O comedie politista agreabila, spumoasa, cu ritm alert si replici savuroase, jucata excelent! Johnny Depp creeaza un alt personaj incitant-un escroc rasat, fermecator, cu simtul umorului. Intreaga distributie a dat dovada de profesionalism. Un film placut, care merita vizionat.
Rose pe 28 ianuarie 2015 13:44
Nu e frumos să copiezi părerile altora. Chiar dacă au fost exprimate pe alt site de filme-Cinemarx.
Rose pe 2 februarie 2015 20:00
"O comedie politista agreabila, spumoasa, cu ritm alert si replici savuroase, jucata excelent! Johnny Depp creeaza un alt personaj incitant-un escroc rasat, fermecator, cu simtul umorului. Intreaga distributie a dat dovada de profesionalism. Un film placut, care merita vizionat"" Pina cind si punctuatia este identica, si distantele dintre cuvinte-nu trebuie neaparat sa ai cont sa citesti parerile. Spun asta pentru ca parerea exprimata pe 25.01.2015 pe Cinemarx imi apartine. Acolo am alt pseudonim. Si, pentru ca nu imi place sa ma repet, am exprimat aceeasi idee, ca si pe Cinemagia, doar putin altfel.
victor_homescu pe 13 Aprilie 2017 09:59
foarte bun
Un film cu o distribuţie excelentă,un scenariu si un joc actoricesc care conferă o stare de bună dispoziţie.
Merită a fi văzut/revăzut,oricând,fără prejudecăţi.
Necesar în a fi avut în colecţie.

saiaj pe 19 August 2015 22:22
Bun film, recenzie mai jos
Salve. Spre deosebire de multe pareri contra, mie mi s-a parut un film bun, in care Depp a jucat cum trebuie.

Illes pe 14 August 2015 00:40
Spectacol
Cum sa aibe nota asa mica? A fost cel mai tare film in ultimii 8 ani :)
lav pe 10 August 2015 19:18
sarcasm
nota de pe imdb nu reflecta realitatea...e o comedie britanica spumoasa care merita din plin :)
ilcappo pe 26 Aprilie 2015 20:03
subtire!
Doar fiindca joaca Johnny Deep! Ca alfel e pierdere de vreme! banal!
laura_bianca pe 11 Martie 2015 18:31
Un film foarte bun avand in vedere rolul jucat de Johnny Depp. Mi-a lasat o impresie buna, in ciuda notei de pe imdb.
paul_veleniuc pe 25 Februarie 2015 14:57
Neînțeles de unii, foarte bun pentru alții
Toată lumea are gusturi diferite, mai ales când e vorba despre filme. Iar aici, mulți n-au înțeles prea bine ceea ce vrea filmul acesta să fie. Mai exact, vrea să fie amuzant, să te facă să râzi.
Nu vrea să fie ceva film cu glume subtile sau cu o poveste prea serioasă si complexă. Personajele au câteva trăsături dominante, duse până la extrem în unele cazuri, tocmai pentru că este o comedie. Da, nu e film de festival sau ceva, dar e reusit.
Depp e tare simpatic si la fel si soția lui din film, formează o echipă bună, iar mustața.. well, aia e cireașa de pe tort.
Vă recomand filmul tuturor celor care vor să se deconecteze un pic și să râdă copios.

deville pe 17 Februarie 2015 11:20
Un film de nota 10, un film la care nu te opresti din ras, un film pe care trebuie sa il vezi!!
anonymous.618cfd408868e pe 22 Februarie 2019 00:14
Raluca87 pe 02 Februarie 2018 11:22
Voi nu ati observat ca personajul Mortdecai este bazat pe actorul Terry Thomas. Johnny Depp îl imita pe el. Nu ma uitam la film daca nu juca Johnny, oricum nu e cine stie ce, dar nu e chiar atat de prost.
Kuhaylan pe 15 Noiembrie 2016 20:36
WD 1
.....................................................
Bogdan.Alexandru pe 23 Februarie 2016 16:33
Daca nici cu Johnny Depp nu mi s-a parut cine stie ce, fara el chiar nu avea sens.
Georgys95 pe 11 Noiembrie 2015 16:44
Comedie nu prea pot zice ca a fost...nu m-as uita a2-a oara
SYNDJ pe 23 August 2015 02:00
Slăbuţ
Filmul nu e cine ştie ce dar Johnny Depp face toţi banii. Apreciez însă scenele de acţiune şi replicile şi momentele haioase (au fost cel puţin două în care am râs cu poftă).
Sorin87 pe 24 Mai 2015 19:39
Super film, cu umor englezesc si actiune, mi-a placut, il recomand
mariuszmeu pe 12 Mai 2015 14:09
de mai mare jena
nu am putut realiza daca este o parodieeee, sau comedieeee , sau amandoua ?pacat de pelicula,oricum .cred ca , cariera lui johnny depp e in declin de este atat de disperat sa joace intr-o asemenea porcarie ... fara sa fie un film pt copii , gen alice in tara minunilor .
Homegirl pe 11 Mai 2015 23:36
Daca nu era Johnny Depp, nu se mai uita nimeni la film. Trailerul m-a facut sa cred se e chiar savuros, insa toate scenele amuzante din film erau cele din trailer si...cam atat. E dragut daca nu ai asteptari prea mari.
andyy pe 11 Mai 2015 00:25
Un film cu umor englezesc, mai mult sau mai putin reusit.
kakapiciu pe 30 Aprilie 2015 01:25
Cred ca personajele de genul lui Mortdecai si Jack Sparrow ii vin bine lui Johny Depp.
geo_gabi pe 21 Aprilie 2015 11:00
Mortdecai
O comedie, actiune amuzanta avand-ul in primul plan pe Johnny Depp ( D-nul Mortdecai ) dar si Ewan McGregor ( Jock ) intr-un rol de semi-kamikaze comic .
Nota 7.

XShadowX pe 10 Martie 2015 14:52
Un film bunicel de vazut o data pentru actorii mari ce se regasesc in distribuite caci pentru subiect si pentru scene nu recomand , poate niste replici spumoase pe ici pe colo , dar oricum Johnny Depp ramane maestrul personajelor si interpretarilor ;)
cosmin742000 pe 22 Septembrie 2017 08:58
O mizerie de film dec omedie actiune american , deci nimic nou
Dragos.87 pe 26 Mai 2017 17:18
Filmul are un acting bun in frunte cu Johnny Deep care are o interpretare reusita si scenariul interesant dar regia m-a dezamagit.Este un film manierat si decent cu multe faze haioase care face filmul sa aiba un ritm bun.Nu strica o vizionare!
robes pe 30 Ianuarie 2016 21:47
Trailer bun, film prost
M-am uitat la un trailer si am zis sa merg la cinema. Cu greu am rezistat pana la sfarsit. Sintagma "monument de prostie" se potriveste perfect.