Păreri Lenny

(1974)

Lenny

lili22 pe 15 August 2013 15:06
un film foarte bun
Mai ales ca actorii din rolurile principale au prestatii de exceptie.E bine ca l-au facut albnegru, epoca acelor ani este mai autentica.Il recomand tuturor, acest film va ramine in istorie.
Iulidesprefilme pe 02 Aprilie 2013 13:42
Pelicula scoate în evidenţă destinul unui comediant care sfârşeşte tragic...Recital actoricesc din partea lui Dustin Hoffman.
psihologu pe 30 Ianuarie 2011 17:52
Un excelent film biografic despre cel mai transgresiv si mai obscen stand-up comedian al Americii, Lenny Bruce....merita vazut.
gheena pe 30 ianuarie 2011 21:05
da, merita vazut
alex_il_fenomeno pe 31 Mai 2013 14:30
Asa cum de multe ori s-a spus ca viata bate filmul, aceasta productie vine sa intareasca si mai mult cuvantarea, beneficiind si de prestatia magnifica a lui Dustin Hoffman, ce reuseste intr-adevar un rol memorabil, pe care mult timp il voi tine minte, reusind sa porneasca alaturi de personajul sau de la simple show-uri de comedie, stand-up, divertisment, la adevarate satire adresate societatii, motiv pentru care a si fost "persecutat", avand atatea de patimit... Productia m-a tinut in sah pana la final, fiind unul dintre cele mai bune urmarite in ultima perioada. L-as revedea oricand cu cea mai mare placere, astfel ca tocmai de aceea il recomand oricui vrea sa vada un film excelent din punct de vedere vizual si stilistic.
xerses pe 28 Aprilie 2014 17:53
Imipresionanta transpunerea lui Hoffman in redarea cu atatea acuratete a tot ceea ce a fost Lenny Bruce.