Interview
(2007)Interviu
Postere Interview
|
|
Sinopsis Interview
Mai multIn urma mortii sale tragice,… citeşte
In urma mortii sale tragice, producatorii Bruce Weiss si Gijs van de Westelaken s-au decis sa-i implineasca visul lui Theo de a reface trei dintre filmele sale originale, in limba engleza, cu vedete de la Hollywood.In Interview, primul film al trilogiei, frumoasa actrita Sienna Miller (Factory Girl, Casanova, Alfie) si actorul/regizorul Steve Buscemi (Lonesome Jim, Fargo, Reservoir Dogs) fac cuplu intr-o drama incarcata cu sexualitate despre mass-media, adevar si celebritate.
Jurnalistului cu tendinte sinucigase Pierre Peders (Buscemi) lucruri precum violenta si cruzimea nu ii sunt deloc straine. Castigandu-si renumele ca reporter de razboi, a calatorit prin intreaga lume, avand parte de unele dintre cele mai ingrozitoare privelisti imaginabile. Asa ca nu este surprinzatoare reactia sa de suparare atunci cand i se cere sa faca ceva sub demnitatea sa, si anume sa o intervieveze pe cea mai faimoasa vedeta de telenovele din America, Katya (Miller). Cei doi se intalnesc si imediat personalitatile lor intra in conflict - intentiile politice serioase ale lui Pierre si lumea superficiala a celebritatilor precum Katya. Insa e posibil ca nu totul sa fie asa cum pare. Pe masura ce isi fac confesiuni din ce in ce mai intime, Pierre si Katya descopera o legatura mai adanca. Fiecare este marcat in felul sau, suferind din cauza unei dureri adanci, ascunse. Insa revelatiile sincere fac loc, la scurt timp, unor deceptii dure. Confruntarea lor evolueaza intr-un joc de sah verbal, pasional, presarat cu sclipiri de inteligenta, intriga si tensiune sexuala, care atinge apogeul intr-un final captivant si cu rasturnari de situatie."Theo a visat intotdeauna sa ajunga in America si sa faca filme in New York, iar acesta este felul nostru de a-i indeplini acest vis. Toate filmele au o tema centrala si universala: lupta dintre barbati si femei. Suntem cu adevarat miscati de faptul ca Steve, Stanley si Bob s-au alaturat acestui proiect pentru a realiza visul lui Theo." (Gijs de Westelaken)
Contribuie la această pagină şi câştigă DVD-uri!
| Steve Buscemi Pierre Peders | Sienna Miller | James Franco | |||
| Tara Elders Maggie | Katja Schuurman Lady in the Limo | Michael Buscemi Robert Peders | |||
| Donna Hanover Commentator | Craig muMs Grant | Danny Schechter Political Pundit |
Caseta tehnică
Produs de
Column ProductionsTip Ecran
normalDistribuitorul international
A-Film DistributionDistribuit in Romania de
Transilvania FilmȚara
SUASite oficial
InterviewTaguri
Box office Interview
Vezi şi:
filme noi drama, filme noi thriller
Articole despre film
Filme de urmărit la TV
HBO 3
23:25
|
Sinners(2025)Păcătoșii
|
Pro Cinema
22:30
|
Stealth(2005)Stealth - Pericol invizibil
|
FILM CAFE
22:10
|
Deepwater Horizon(2016)Deepwater Horizon: Eroi în largul mării
|
CineCloud
Never Back Down 2: The Beatdown
Luck by Chance
Florence Foster Jenkins
Taegukgi hwinalrimyeo
Punctul zero
Krrish 3
Widows
Miss Congeniality
You’ve Got Mail
The Ghost and the Darkness
Jacqueline MacInnes Wood
Lacrimi de iubire - filmul
Jessica Stroup
Ioana Scarlatescu
Aurora
Angus Macfadyen
Auf der anderen Seite
Camille Guaty
Kumkum Bhagya
Marcel Iureș
Con Express
Snow Queen 2
Benjamín Rojas
Doodleboo
Aylín Mújica
James Woods
Alex & Co.
Katie Barberi
The Handmaid's Tale
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Filme pe genuri
- Acţiune
- Animaţie
- Aventuri
- Comedie
- Crimă
- Documentar
- Dragoste
- Dramă
- Familie
- Fantastic
- Film noir
- Horror
- Istoric
- Mister
- Muzică
- Muzical
- Război
- Romantic
- Scurt metraj
- SF
- Stand Up
- Thriller
- Western
- Taguri filme
- Taguri stiri
- Arhiva stiri
- Program TV
Premii filme
Filme noi
- Filme 2028
- Filme 2027
- Filme 2026
- Filme 2025
- Premiere cinema
- Filme la TV
- Filme pe DVD
- Filme pe Blu-ray
- Filme româneşti
- Filme indiene
Filme 2026
Index filme
Program cinema
Actori populari
- Mansi Srivastava
- Nicole Kidman
- Charlize Theron
- Osvaldo Ríos
- Scarlett Johansson
- Eriq La Salle
- Născuţi azi
Trailere filme
Filme populare
Premiere cinema
În curând la cinema
- Minions & Monsters
- Itt érzem magam otthon
- De capul nostru
- Obsession
- The Last Viking
- God Will Not Help
- Supergirl
- Y
- Savage House
- A River's Gaze
- Orphan
- The Invite
- Moana
- Evil Dead Burn
- My Father's Shadow
- Franz
- The Odyssey
- Her Private Hell
- Spider-Man: Brand New Day
- Umamusume puritî dâbî shinjidai no tobira
- Ice Cream Man
- The Pout-Pout Fish
- Adele One Night Only
- The End of Oak Street
- The Carpenter's Son
- PAW Patrol: The Dino Movie
- Mutiny
- Insidious: Out of the Further
- Spa Weekend
Acest site folosește cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Află mai multe
Termeni şi condiţii | Contact | Politica de confidențialitate | A.N.P.C
Film Interview








Părerea criticului
Interview
Interview pune fata in fata doua caractere, o celebra actrita de soap-operas, Katja (interpretata de Sienna Miller, impetuoasa), si un ziarist, Pierre, care a devenit cunoscut in urma corespondentei de razboi, insa a cazut in dizgratie in redactia unui important ziar… citeşte
Părerea ta
Spune-ţi părereaFilmul este foarte bun, Steve Buscemi joaca bine iar finalul este interesant.
Uitati-va la film si nu ascultati de niste indivizi ratati care isi dau cu parerea de parca ar fi cunoscatori de film. Si sa nu spuna nimeni ca Steve Buscemi este un actor penibil pt ca este un idiot. Am vazut multe filme cu el si este foarte talentat.
Pt cei care nu au cunostinte de film sa se abtine de la comentarii inutile.
si am zis ca pot totusi sa trec peste astea in speranta unui final bun... fas! finalul ala gen " ei, si ce? atat. hai, papapapa" chiar m-a secat.
un film bun
e atat de penibil deoarece este si actorul principal
si in final daca o sa va uitati la film o sa intelegeti cum l-a prostit o femeie in ultimul hal.Nu are actiune deloc.Incepe promitator,dar se termina jenant.Daca nu aveti ce face 83 de min sau va plictisiti rau de tot puteti sa va uitati in rest
nu recomand nimanui.
Spune-ţi părerea despre Interview
Pentru a scrie un review trebuie sa fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.