Păreri False Positive

(2021)

Fals pozitiv

Sheev12 pe 29 Iulie 2023 12:32
Când ai îndrăzneala să arăți pe ecran imagini foarte sensibile privind nașterea și sistemul reproducător feminin, iar apoi pentru 5 minute să transformi filmul într-un documentar cu imagini, narator și toate cele trebuie să ai ceva de spus foarte important ori să fii un derbedeu absolut. După nota pe care am acordat-o este, din nefericire, cazul al doilea. Nu vă pierdeți vremea cu-n astfel de film, ni s-a arătat încă o dată că omul nu mai are nimic sfânt, în afara faptului că este o batjocura cinematografică, este și o batjocură zeflemitoare adusă omului, dar mă opresc aici.
Horatiucrisan pe 17 Martie 2023 23:25
Un film mediocru, pe alocuri scârbos. L-am vizionat fiind înșelat de faptul ca Pierce Brosnan a jucat într-un rol principal alături de niște iluștrii necunoscuți. Nota 4.
Dragos.87 pe 11 Decembrie 2022 02:15
Într-adevăr, un film tulburător care îți lasă gânduri negre și o stare inconfortabilă deoarece în lume au existat atâtea tragedii în ceea ce privește tratamentele sarcinii..Mi-a plăcut subiectul cât și prestația actorilor iar decorul în spații închise îți limitează libertatea pozitivă, recomand doar celor deschiși mental..
parker30 pe 17 Noiembrie 2021 22:27
Văzut astăzi! Filmul este bun ,mi.a plăcut are și mult suspans pana la final ,povestea filmului simpla dar bună, te tine atent pe toată durata sa vezi ce se întâmplă.Merita văzut, mie mi.a plăcut și recomand !
xerses pe 14 Noiembrie 2021 18:02
Este un film tulburator, care pune in lumina niste idei ciudate despre fertilizarea in vitro.
natalia_castego pe 03 Decembrie 2022 20:01
Un film de top, simplu dar excepțional. Mi-a plăcut maxim, si de menționat că subiectul este unul tulburător. Actorii au jucat excepțional, și finalul a fost pe măsură.
_xXx_ pe 18 Noiembrie 2022 22:18
foarte greu de digerat! totul se desfășoară cu încetinitorul, greu de înțeles! actorii își fac rolurile cât de cât ok dar...eu zic mai bine nu! Orientați.va catre altceva!
tony_mondyalu pe 23 Iunie 2022 11:23
pe bune??? film horror?:))) este o pierdere de timp totala, fara cap si coada, e mai mult SF...nicidecum horror, in ziua de azi spunem horror la orice, iar finalul.....nici in filmele cu extraterestri nu vezi asa ceva....
bulldo8 pe 12 Noiembrie 2021 23:57
Un film ca mai toate filmele horror cu un final de rahat. Pierdere de timp.