Păreri Ensemble, c'est tout

(2007)

Împreună

Adelheide pe 26 Decembrie 2009 12:02
genial
E foarte frumos regizat, iar decorul, casa lui Philibert e superba.
Insa, normal, cartea surprinde si alte detalii, e mult mai frumoasa.

lavinea pe 10 Noiembrie 2009 16:02
placut..nu are cliseele filmelor romantice..dar intr`o duminica dupa amiaza merge sa te uiti la el:D
Marginal pe 10 August 2011 19:28
Placut si incurajant
Un film ce merita sa fie vazut...despre regasirea prin celalalt si maturizare emotionala.
alex_il_fenomeno pe 15 Iulie 2011 19:20
remarcabil de calm , filmul te relaxeaza la orice ora din zi si din noapte ! actiunea se desfasoara intr-un ritm lent , actorii au prestatii reusite , iar povestea este foarte emotionanta ! nu ai cum sa nu fii impresionat de atasamentul de care da dovada tanara fata de cei doi colegi de apartament , si de faptele ulterioare ! un film care ar trebui vazut de toata lumea !
Iulidesprefilme pe 19 Mai 2013 20:40
Cred că filmul intră în categoria poveştilor de dragoste sensibile, în care viaţa curge cu obişnuitele sale evenimente, "fără conflicte mari", vorba lui Marin Preda...
Aryel pe 07 Ianuarie 2013 14:02
avem de invatat
Un film bun+++ jucat foarte bine , reuseste sa te absoarba in poveste , lectii de viata putem devenii mai buni !
brianabelciug pe 10 Septembrie 2010 13:14
Carte
Recent, am terminat de citit cartea de Anna Gavalda si mi-a placut extraordinar de mult. Inca nu am vazut filmul, dar sper sa se ridice la nivelul romanului. Oricum distributia e super!
AdinaBC pe 14 septembrie 2010 20:39
Cum se numeste cartea?
brianabelciug pe 14 septembrie 2010 21:53
Eu am citit-o in franceza, dar am vazut ca e tradusa si in limba romana si a aparut la Polirom cu titlul "Impreuna".
ramonikramo pe 17 Decembrie 2009 10:37
Mi-a placut. Dar mai mult mi-a placut cartea - e fenomenal de comica si romantica, sa zicem neconventionala.
Domolul pe 12 septembrie 2010 11:21
Doi soareci la arhiva cinemateca : - Ei , cum ti-a placut filmul ? -Mm, parca mai mult mi-a placut cartea !
fanfirth pe 07 Ianuarie 2013 16:19
Sunt de acord cu parerea criticului...Viata sociala a celor 3 tineri si prietenia lor sunt bine prezentate...Dar povestea de dragoste e fara sare si piper , parca tot vrei sa inceapa odata ....
cosmin_kedii pe 01 August 2013 15:35
imi place povestea, muzica, actori, link-uri care tese încet între caractere și speranța unei vieți mai bune pentru toți. Pe scurt, pentru a vedea și a re-examina
elimda pe 19 Noiembrie 2013 21:12
Un film rupt din realitate! Audrey Tautou este o actrita atat de placuta si de naturala! Va recomand si "Le fabuleux destin d'Amélie Poulain".
cosmin742000 pe 24 Martie 2013 22:46
Un film excelent .Cartea Annei Gavalda a fost totusi mai buna , oricum greu ecranizabila
claudelina pe 18 Februarie 2012 14:34
Slabut,destul de slabut...interesant doar punctul de vdere al regizorului despre prietenie :).