Păreri Coco

(2017)

Coco

Florina1976 pe 24 Noiembrie 2017 17:26
superb filmul !!!!
Coco este un film pe care trebuie sa-l vizionati obligatoriu! Este comic, educativ, personajele sunt foarte haioase, imaginatia nu are limite. Un desen de la care am iesit intr-o stare de bucurie, cu zambetul pe buze, un desen pe care il pot urmarii si parintii pentru ca este ingenios si va veti amuza. Este unul dintre cele mai bune filme de desene animate pe care le-am urmarit in ultimul timp.
woodstar pe 25 Noiembrie 2017 00:22
Magic, emotionant. Coco este un festin vizual ce exploreaza teme importante precum: familia, cultura, viata si moartea.
Suntem la cel de-al 19-lea film Pixar si pur si simplu acest studio nu poate dezamagi (ok.. cu exceptia Cars 2). Inainte de aparita unui nou film, ne intrebam daca o sa fie la fel de uimitor precum Wall-E, Toy Story sau Inside Out, sau ceva care ne incalzeste dar nu ne aduce aceeasi emotie, dupa cum am vazut la The Good Dinosaur, Cars sau Brave. Coco cu siguranta face parte din prima categorie!

Datorita povestii extrem de ingenioase, si animatiei de prima clasa, Coco o sa fie considerat un succes al studioului. Povestea lui Miguel (Anthony Gonzalez) despre dorinta sa de a-si indeplini visele dovedeste ca acesta este cel mai emotionat film Pixar de pana acum.

Pelicula are loc in timpul "Dia de los Muertos", sarbatoarea mexicana ce celebreaza intalnirea celor vii cu cei morti. Coco are un feeling de "The Book of Life" dar este infinit superior. In ambele filme,… citeşte

geanina72 pe 30 Decembrie 2017 00:01
Emotionant, comic, magnific... Trebuie sa-l descoperi singur.
mihaelatb pe 20 Ianuarie 2018 09:25
Poate ca viziunea mexicanilor despre familie, este ceea ce ar trebui sa invete si americanii. Pentru ca "No, Día de los Muertos isn't 'Mexican Halloween'. Mexicanii nu au nici o umbra de Horror in sarbatoarea lor. Dia de los muertos are acelasi scop final- sa zicem- cu Thanksgiving Day. Aduna familia impreuna, dar toata familia. Si cea de aici si cea trecuta dincolo. Revenind la film, aceasta viziune se vede si in culorile folosite. Calatoria lui Miguel este departe de a fi una terorizanta. Caci lumea de dincolo este prezentata de cei de la Pixar, ca un urias parc de distractii. Personajele sunt simpatice, fie ca sunt vii, fie ca sunt scheleti care trebuie sa se deghizeze ca sa poata sa-si viziteze rudele si sa se bucure de toate bunatatile ce li s-au pregatit. Un film simpatic in care vocile sunt ale unor actori vorbitori si de limba spaniola,ca Gael Garcia Bernal.
crintea_valerica pe 02 Ianuarie 2018 19:24
colorat, viu, neintuitiv, profund....
sunt primele 4 cuvinte care-mi vin în minte pentru a descrie pelicula. Pot spune că este un film atât pentru copii cât și pentru adulți întrucât fiecare categorie poate găsi cel puțin câte o învățătură sau un motiv de gândire. Dacă vă spun că persoanele sensibile pot vărsa câteva lacrimi cuprinse de emoția acțiunii filmului, nu greșesc deloc! Recomand acest film!
xerses pe 02 Ianuarie 2018 16:36
Un film frumos cu o poveste inspirationala: trebuie sa pastram amintirea celor dragi plecati in nefiinta.
cornellcc pe 02 Ianuarie 2018 15:21
nu dă coşmaruri
este un film plin de emotie şi nu dă niciun coşmar nimanui. eu l-am vazut cu baieţelul meu de 4 ani si a fost foarte incantat
danut_iulian pe 22 Ianuarie 2018 23:46
Un film foarte frumos si emotinoat cu o poveste interesanta si putin asemanatorare cu cea din filmul Cartea vieții.
glos pe 09 Decembrie 2017 19:18
creepy, sumbru, foarte trist, nu l-asa recomanda copiilor sub 7-8 ani carora filmul le poate da cosmaruri.