Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Jul 2009, 00:28   #1
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Coco avant Chanel

L-ati vazut?
Nu este fidel intrutotul biografiei lui Chanel. As fi vrut sa vad mai mult din inceputurile ei in moda.
Mi s-au parut exagerate, duse la extrem si cam lipsite de imaginatie, scenele in care Coco isi arata dezgustul fata de hainele inzorzonate ale doamnelor. In plus, dupa ce vedea cate un 'zorzon' urma inevitabil o scena in care marca materialul cu creta si il taia apoi cu foarfeca... As fi vrut sa vad ceva original.
Cum vi s-a parut?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2009, 00:32   #2
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Nu l-am vazut dar Audrey Tatou arata bestial in rolul ala....
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2009, 00:46   #3
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Filmul, regizat de Anne Fontaine, este bazat partial pe lucrarea biografica "L'irreguliere" a autorului Edmonde Charles-Roux si ii aduce in distributie pe: Audrey Tatou, Benoit Poelvoorde, Alessandro Nivola si Marie Gillain.

Tinutele din film au fost realizate de Catherine Leterrier, un designer de costume cu experienta de mai bine de 35 de ani in domeniul sau.



In portofoliul lui Leterrier intra costume din filme celebre precum Rendez-vous pe Avenue Montaigne, Prêt-�*-Porter, Ioana D'Arc, Printre Gorile precum si o nominalizare pentru cele mai bune costume la premiul Cezar in 1994 pentru filmul 'Vizitatorii'.
'Colaborarea cu Casa Chanel a fost extraordinara. Mi s-a dat libertate sa creez ceea ce am vrut pentru film' a declarat Catherine Leterrier pentru Vogue.com
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2009, 00:56   #4
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Originally Posted by EgOisM:
In portofoliul lui Leterrier intra costume din filme celebre precum Rendez-vous pe Avenue Montaigne, Prêt-�*-Porter, Ioana D'Arc, Printre Gorile precum si o nominalizare pentru cele mai bune costume la premiul Cezar in 1994 pentru filmul 'Vizitatorii'.
'Colaborarea cu Casa Chanel a fost extraordinara. Mi s-a dat libertate sa creez ceea ce am vrut pentru film' a declarat Catherine Leterrier pentru Vogue.com
Observati diferenta dintre un pictor de costume de film si mentalitatea fashion!!! Bravo Catherine!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells