Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Apr 2007, 15:45   #161
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Alex Leo Serban:
mda; inteleg - dar tre sa intelegi si tu k esti un caz particular: cinva kre are o alergie atit d violenta la bd-uri incit scuipa si p produsele derivate!
Un caz particular. Originalitatea este o trasatura foarte periculoasa pentru mase. Originalul este un pericol demn de luat in calcul pentru un sistem care se complace in lacune.

Originally Posted by Alex Leo Serban:
nici eu nu sint fan bd, dar '300' mi-a placut; in orice caz, il consider mai reusit decit 'troia' (kre e atiiiit d lemnos: zici k e muzeu!),
Da, intre istorie si muzeu nu prea exista o legatura concludenta...

Originally Posted by Alex Leo Serban:
decit 'alexandru' (citeva scene reusite da-n rest varza!)
Total de acord. Gaugamela si altele pe care nu le mai explic.

Originally Posted by Alex Leo Serban:
(uitati-va numai si la cite pagini d topic pt filmu asta!)
Sunt de ajuns 4-5 fani cu 2-3 impotriva filmului si se pot scrie 15 pagini, crede-ma. De la PAGINA 5 (COMENTARIUL DE LA PAGINA 5) mi-ati sarit in cap pana aproape de 8 si o sa tot mai sariti ca un bodyguard protejand un handicapat (ca leprosul ala) de admiratoare!

Originally Posted by Alex Leo Serban:
din fericire noi, criticii d film, sintem obligati (prin job description) sa nu avem prejudecati leg d genuri... :happy:
Mi-am dat seama, iti citesc articolele din LIBERTATEA si sunt foarte bune, doar ca eu nu inteleg aceasta pasiune pentru BD-uri si 300 in special...
Stati sa vedeti ce o sa pateasca "Spiderman 3".


Originally Posted by gionloc:
* vad ca ti-ai creat o marota, pare un fel de ''fîþa dela pagina 5'' din Libertatea (i.e. scrisu' pare).
LIBERTATEA, LIBERTATEA, LIBERTATEA, ALEX LEO SERBAN, LIBERTATEA, LIBERTATEA, LIBERTATEA.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2007, 17:28   #162
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by Alex Leo Serban:
din fericire noi, criticii d film, sintem obligati (prin job description) sa nu avem prejudecati leg d genuri... :happy:
Mi-am dat seama, iti citesc articolele din LIBERTATEA si sunt foarte bune, doar ca eu nu inteleg aceasta pasiune pentru BD-uri si 300 in special...
Stati sa vedeti ce o sa pateasca "Spiderman 3".


Originally Posted by gionloc:
* vad ca ti-ai creat o marota, pare un fel de ''fîþa dela pagina 5'' din Libertatea (i.e. scrisu' pare).
LIBERTATEA, LIBERTATEA, LIBERTATEA, ALEX LEO SERBAN, LIBERTATEA, LIBERTATEA, LIBERTATEA.

esti sigur ca ii citesti articolele? nu cumva ai auzit ca scrie in Libertatea de la desteptii din spatele tau in timpul vizionarii lui 300? iar acum zici ca si tu le citesti!

altfel nu-mi explic linia pe care ai trasat-o intre felul in care caracterizam 'opera' ta dela pagina 5 depe forum si articolele lui als!

probabil ca ai rolul celui care arunca piatra in balta in batrinul proverb romanesc, dar stai linistit, eu nu ma chinui sa o scot! s-ar putea sa i-o arunci cuiva in cap!
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2007, 19:01   #163
Lecart
Guru
 
Lecart
 
Join Date: Mar 2007
Location: Constanta
Posts: 323
Interesant textul, als.

Originally Posted by als:
300 nu putea scãpa de ceea ce a devenit o pagubã colateralã a succesului de public: mîrîielile criticilor.

:lol:
Lecart is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2007, 21:41   #164
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
in sfarsit am vazut si eu filmul!

e o supradoza de high quality coolness! (and i mean it in a good way!)

mi-am amintit cum m-am simtit la scena aia de 2-3 minute din Revolver (film cu care, altfel, nu se compara) in care Sorter, hitman-ul, isi face de cap! 8)
doar k aici m-am simtit asa in jur de o ora de-a lungul filmului!

ideea e k i really enjoyed it, iar un astfel de film asta isi si propune, nicidecum statutul de film istoric sau realist!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 11:26   #165
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Quote:
LIBERTATEA, LIBERTATEA, LIBERTATEA, ALEX LEO SERBAN, LIBERTATEA, LIBERTATEA, LIBERTATEA.

Am ras. Libertatea e un fel de Atac la Persoana, numai ca are un tiraj mai mare si se citeste cu precadere in metrou si in autobuzele RATB. Libertatea se incadreaza in categoria "silicoane", vorba lui Mircea Badea. Libertatea e demna de neluat in seama si poate servi in unele cazuri gospodinelor la impachetat borcanele de zarzavat pentru toamna.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 11:41   #166
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
deci e pt TINE puiule! :lol:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 15:20   #167
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Carmine Galante:
Quote:
LIBERTATEA, LIBERTATEA, LIBERTATEA, ALEX LEO SERBAN, LIBERTATEA, LIBERTATEA, LIBERTATEA.

Am ras. Libertatea e un fel de Atac la Persoana, numai ca are un tiraj mai mare si se citeste cu precadere in metrou si in autobuzele RATB. Libertatea se incadreaza in categoria "silicoane", vorba lui Mircea Badea. Libertatea e demna de neluat in seama si poate servi in unele cazuri gospodinelor la impachetat borcanele de zarzavat pentru toamna.
E buna ca are programul ala de weekend, in rest...cum zice Mircea Badea. Si e ieftina, e doar 0.7 RON. Oricum, ALS n-are nici o treaba cu toate astea. El e precum coloana sonora de la 300, un muncitor serios intr-o echipa de clovni.
(Si am sa revin aici.)
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 15:51   #168
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by gionloc:
probabil ca ai rolul celui care arunca piatra in balta in batrinul proverb romanesc, dar stai linistit, eu nu ma chinui sa o scot! s-ar putea sa i-o arunci cuiva in cap!
Am dreptul la LIBERTATE pe acest forum. Atat.

Revin la 300.
Nu ma voi scuza. Nu voi scrie absolut nici o extensie la ce am scris mai inainte.
Doar ca, la o analiza mai minutioasa a filmului, intr-adevar coloana sonora marca Enya e sfasietoare si merita un loc fruntas in primele 15 soundtrack-uri pe care le-am auzit vreodata. Si in general sound-ul filmului este unul bun, te emotioneaza, cum zice omul de rand din sala. Exceptie fac Ramstein-urile sau ce-or fi, rock-ul ala marca Resident Evil, Dimineata Mortii si alte filme ce nu au nimic in comun cu genul istoric.

Nu am pomenit anterior de slowmotion, pentru ca nu-l vad o carenta a filmului DAR, este exagerat uneori, prea da-n filme cu zombi, in SF-uri si are nenorocul de a reduce covarsitor din emotia pe care ar trebui sa ti-o transmita lupta in sine si actorii (personajele).
Dupa cum vedeti (asemenea unui profesor exigent si corect, ce il primeste pe student pentru a recorecta lucrarea) nu am cum sa-i dau 5 filmului. Sunt numai jumatati de bile albe contopite cu jumatatile negre.

Si cineva zicea de abdomenele alea patratoase. Penibil, chiar dau in film a peisaj prost, din ce sa scot "5"-ul??? Prea multa banda desenata. Sa nu mai zic de vocea acelui soldat care-i Naratorul. O voce deranjanta pentru un narator, te zgarie pe creieras, nu-ti trezeste absolut nici o emotie. Si ma opresc pentru ca ajung in comentariul anterior.

Actorii au fost alesi bine dar ce sa-i faci cu Snyder si un scenariu carpit dintr-o banda desenata, o viziune limitata si o ostentativa atmosfera de ALTCEVA (muschi mari, monstrii, efecte speciale exagerate, teribilism, teribilism, testosteron luat din fanteziile unui adolescent etc.) decat ceea ce ar trebui sa stea la baza unor spartani putini la numar ce au infruntat onorabil si glorios un pericol din est ce si azi ne ameninta.

STUDENTUL: Dom' profesor, dar am scris si aici, si aici...
PROFESORUL: N-am ma ce sa-ti fac, unde? Ia! ...vad ma ca ai scris, ai incercat tu...Te apropii tangential aici dar INSUFICIENT...Daca adun 0.25 cu 0.50...Pai si tu vezi cat iese??? Ma! Inseamna ca trebuie sa-ti dau de la mine inca 2 puncte. Hai! Pui mana si studiezi mai bine. N-am ce sa-ti fac. Ne vedem la toamna!


E ultimul meu mesaj aici la 300. De la pagina 5 si pana AICI s-a scris mai mult datorita mie. Sunt curios in ce mod si cu ce viteza v-or mai curge paginile fara Neuptolem.
Apropo, nu m-ar fi mirat ca Snyder sa-i and introdution pe Achilles DE GAT cu Neuptolem (Neoptolem, Nauptoleum) in "Eroii de la Thermophylae" ca sa dea mai bine pe ecran, dar cine stie ce va mai desena Frank Miller...Voi realiza intr-un final ca nu mi-am ales prea bine nickname-ul fiind nevoit sa-mi critic propriu-l personaj.

Good-Bye Spartans, locul meu e-n filmele istorice!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 15:54   #169
pantagruel
Junior
 
pantagruel
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 33
clovni de acadea?

de ce crezi dumneata ca ceilalti sunt clovni? te fac sa razi mereu?
sunt convins ca stii si tu destul de bine ca in orice intreprindere unde se lucreaza cu aprindere, vrabiuta plus bursucul si maimuta, muncesc si - de cele mai multe ori - nu prea comenteaza. pentru ca linia oachesa si vulgara, dulceaga si amorala e trasata de elefant, de mamut, de compania mama.

asa ca zic si eu: fabula, fabula, mai maestre neuptolem ma, dar unde bati cu ea asa?

si de cand mircea badea (e si actor cateodata in filmele lui nea sergiu, si nu joaca rau!?) a devenit formator de opinii in tzara asta trista (traim in romania si asta ne ocupa tot timpul - cat de adanc...).

plus
'als precum coloana sonora de la 300'? - uite si un 'aforism' nimerit. unul uman, direct la persoana. sa vedem daca este si pe placul maestrului.

ps - unde am mai auzit de ' (sunt) un clovn de acadea'? (ca tot vorbim de muzica de film. probabil vanatorii de cannes-uri si-au dat deja seama)
pantagruel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 16:08   #170
pantagruel
Junior
 
pantagruel
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 33
neuptoleum a scris (genial):
---------------------------------------
E ultimul meu mesaj aici la 300. De la pagina 5 si pana AICI s-a scris mai mult datorita mie. Sunt curios in ce mod si cu ce viteza v-or mai curge paginile fara Neuptolem.
Apropo, nu m-ar fi mirat ca Snyder sa-i and introdution pe Achilles DE GAT cu Neuptolem (Neoptolem, Nauptoleum) in "Eroii de la Thermophylae" ca sa dea mai bine pe ecran, dar cine stie ce va mai desena Frank Miller...Voi realiza intr-un final ca nu mi-am ales prea bine nickname-ul fiind nevoit sa-mi critic propriu-l personaj.

Good-Bye Spartans, locul meu e-n filmele istorice!
----------------------------------------

EXCEPTIONAL. ABSOLUT COLOSAL cantecul tau de lebada. Pariez 10 lei pe ce ai spus - ca nimeni nu va mai scrie nimic pe topicul 300 de aici inainte.
Good-Bye, prietene....
AUH! AUH! AUH!
pantagruel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 19:38   #171
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Neuptolem:
E buna ca are programul ala de weekend
Program de weekend au toate fitzuicile, inclusiv alea locale.
Originally Posted by Neuptolem:
Si e ieftina, e doar 0.7 RON.
Hmmmm .... si atunci cum se cheama unu' care se crede critic de film si scrie pentru o asa hartie igienica de ocazie ? Si asta si de 11 ani si se mai si lauda ... :lol: :lol: :lol:

Originally Posted by Neuptolem:
Oricum, ALS n-are nici o treaba cu toate astea. El e precum coloana sonora de la 300, un muncitor serios intr-o echipa de clovni.
(Si am sa revin aici.)
Am ras din nou.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 19:56   #172
pantagruel
Junior
 
pantagruel
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 33
carmine G,

permite-mi sa nu fiu de acord cu remarcele tale.
(razboiul tau amuzant cu als nu ma priveste. este un derby pasionant daca te satisface cu ceva).
dar in comparatie cu als noi toti care ne dam cu parerea pe aici pe la cinemagia - asta nici macar hartie igienica nu e... - (si i-am urmarit aproape pe toti) suntem niste diletanti (si liliputani pe deasupra).
iar, la urma urmei, o cronica buna de cinema poate fi expusa si pe nisip la mamaia, in vitrina la mall, ori pe asfalt, in fatza blocului.

si nu o spun doar eu...
laudarosul si invechitul m.e. a spus-o mai frumos decat o putem spune noi, 'criticii dupa ureche' din epoca lui bill G
- "multe flori sunt, dar putine
rod în lume o sa poarte,
toate bat la poarta vietii,
dar se scutur multe moarte, etc, etc'.

batalie placuta (si sangeroasa) in continuare. iti urez.
pantagruel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 21:11   #173
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Quote:
invechitul m.e.
de fapt, i-atat de actual!..
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 21:34   #174
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by pantagruel:
remarcele
O remarca / doua remarce.
Originally Posted by pantagruel:
asta nici macar hartie igienica nu e... -
Nu, e un site de cinema, iar rankingurile il situeaza deocamdata pe locul 1.
Originally Posted by pantagruel:
(si i-am urmarit aproape pe toti) suntem niste diletanti (si liliputani pe deasupra).
Poate tu, ca noi nu.
Originally Posted by pantagruel:
iar, la urma urmei, o cronica buna de cinema poate fi expusa si pe nisip la mamaia, in vitrina la mall, ori pe asfalt, in fatza blocului.
Ce mai stai ? Ia un spray vopsea si fuga pe scara blocului. Cronicareala placuta !
Originally Posted by pantagruel:
si nu o spun doar eu...
Cine o mai spune ? Eu nu am auzit...

Originally Posted by pantagruel:
- "multe flori sunt, dar putine
rod în lume o sa poarte,
toate bat la poarta vietii,
dar se scutur multe moarte, etc, etc'.
M-am emotionat, mai sa dau o lacrima.
Originally Posted by pantagruel:
- iti urez.
Noi sa fim sanatosi.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2007, 22:07   #175
pantagruel
Junior
 
pantagruel
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 33
si?
care-i poanta?
pantagruel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2007, 09:52   #176
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
' coloana sonora d la 300', me!? mmm, yummy!! :love:
plus the whole package

pt pantagruel

nu-ti bate capu cu carmine ala, amicu e eedeeot! :lol:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2007, 12:48   #177
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
dispar si eu pe motiv de apendicita, ma intorc si zaresc topicul mare, mereu la gatul lui ALS( sau ma rog, mai sunt si factiuni neutre ori pro). Acum vad ca am ajuns la sountrack, ceea ce ar insemna ca in stransa legatura cu final credits ne apropiem de sfarsit( or not)!

Ca tot veni vorba de coloana sonora distractiv e sa te duci pe youtube si sa dai de cele zeci si zeci de tribute spartans 300 e fundal sonor the breaking benjamin "blow me away" sau versiunew remixate la " tonight we dine in Hell'. ( prima chestie cu blow me away nu se regaseste pe soundtrack dar vad ca peste ocean a devenit un fel de imn "Hail Spartans forever").
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2007, 12:52   #178
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
Originally Posted by Alex Leo Serban:
'nu-ti bate capu cu carmine ala, amicu e eedeeot! :lol:

nu cred doar ca e pe baricada adversa din punctul dumneavoastra de vedere
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2007, 13:16   #179
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
[quote="Alex Leo Serban"]


Acestea sînt tenace, ca de obicei, doar cã au îmbrãcat de astã datã – simptomatic, aº zice – culori contrastate dar „asortate”. Unii (cei mai vehemenþi, ca Iranul) au reproºat pur ºi simplu „conþinutul”, vãzînd în 300 nici mai mult, nici mai puþin decît un fel de pledoarie pentru militãrie... Idei precum „onoare”, „curaj”, „sacrificiu colectiv” º.a.m.d. – coroborate cu ceea ce se ºtie despre Sparta: anume, faptul cã numai cei puternici erau lãsaþi sã trãiascã – au fost reinterpretate de un cor de critici pe vocile tremoloului politic-corect, care au decretat: 300 e un film „nazist”! (Un critic sugera, chiar, cã puºtimea care vibreazã la el ar trebui sã se salute – întru recunoaºtere – cu „Heil!” în loc de „hi5!”)

pe vrema noastra ne jucam de-a hotii si vardistii acum pustimea se bate de-a persii si spartanii ( ecampionat dupa blocuri la mine, grupa mica, se lasa si cu prelungiri). Spiritul nazist voit sau nevoit din film e speculat via Leni Riefenstahl, la capitolul baietii bine antrenati,survival of the fitest, darwin rules.Daca vreu pusti a simtit vreun fior neo nazist dandui tarcoale dupa finalul filmului se intampla, mare e gradina Domunului iar portile sunt larg deschise. Eu dupa film m-am dus la ora de kick boxig, numai buna de cafteala ( multumes Snyder pentru pep tal

Alþii (mai numeroºi) s-au întrecut în a ironiza condiþia fizicã a actorilor; critica adusã filmului s-a rezumat la a numãra pectoralii actorilor ºi figuranþilor cu un fel de ofticã de slãbãnogi, „uitînd” cã muºchii erau obligatorii pe cîmpul de luptã.

Ce spune acest lucru despre noi, cei de astãzi? Ceva trist. Dincolo de retroproiecþia kitsch de a muta Germania lui Hitler în Sparta lui Leonidas, faptul cã nu ne recunoaºtem în aceastã imagine de bãrbãþie ºi curaj aratã limpede cît de mici am ajuns… Mãreþia e luatã la miºto de niºte pigmei; sacrificiul devine prilej de bancuri proaste.

ironia se bazeza pe interpretarea individuala a filmului, uitand semnificatia actului istoric de la Termopile.

Deºi Snyder ºi-a permis libertãþi foarte mari în vizualizarea bãtãliei de la Termopyle (de la “uniforme” la dispunerea falangelor spartane pe cîmpul de luptã), trebuie spus cã el nu a fãcut altceva decît sã dea o dimensiune cinematograficã poveºtii desenate de Miller; nu a pretins nici o clipã cã acesta este “adevãrul istoric”, ci doar a creat un produs destinat entertainment-ului care este viziunea culturii populare despre eroism. Sparta de atunci nu mai poate fi “reconstituitã”: de ea ne despart secole de civilizaþie ºi douã milenii de creºtinism… Dar “barbaria” spartanã – care sacrifica pruncii socotiþi inapþi pentru a deveni soldaþi – nu ar trebui sã fie chiar atît de scandaloasã: astãzi se vorbeºte tot mai mult despre dreptul de a decide întreruperea unei sarcini dacã fãtul este “inapt” pentru o viaþã normalã! Spartanii nu aveau mijloacele de a ºti dinainte acest lucru: cruzimea era felul lor de a “corecta” natura atunci cînd aceasta juca feste oamenilor."[/quot

se pot bate apropoul pe diferenta de mentalitate intre crestinism si "barbaria pagana". Prin prisma asta se tot judeca filme gen "Alexander"( film criticat si para criticat dar pe care putini critici l-au priceput sau si-au silinta, pe langa subdicutatul "Alexander was bi", singura chestie care a ramas in mintea poprului dupa cele 3 ore de film, mai nou 3h 40 min pe al dvd valabil peste ocean). Daca asa ne punem problema inseamna ca n-am priceput nimic din film. Avem de a face cu o societate care nu se ghida dupa morala crestina dar traia bine mersi cu un set de valori foarte sanatoase in acele vremuri.
"Troia", "Alexander", "300" pompeaza auditoriul cu infuzii de eroism si wannabe heroes. Si ne plac, mergem la aceste filme, le dezbatem de mama focului pe forum, doar ca filmul dureaza doua ore si dupa aceea iesim din sala... Then what? Spartanul din noi se calmeaza si trece la birou. Vorba lui Aerosmith " Dream on" ( merge si Eminem " Sing for the moment")....
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2007, 14:49   #180
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
asta ziceam si eu
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells