Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Apr 2011, 16:27   #1081
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Ti-as fi dat un pic mai mult, that's all.
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2011, 19:42   #1082
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Eu i-as da mult mai putin.
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2011, 20:00   #1083
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by Rapture:
Eu i-as da mult mai putin.

Tre' sa ai o parere foarte proasta despre mine.

Ma enerveaza cei care imi spun ca sunt nesimtit, imatur, rau la suflet, necredincios etc.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2011, 20:16   #1084
aaandra.
Senior
 
aaandra.
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 148
Originally Posted by chuckyfan:
Materia care se face in clasa a - X -a numita Educatie Antreprenoriala. Pana acum credeam ca religia e o prostie, dar m-am inselat.
In alte tari copiii fac la scoala fizica cuantica iar la noi in Romania invatam cum sa ne deschidem un magazin.
Nici nu e sigur, daca ne vom termina sau nu liceul, dar trebuie sa stim cum sa ne deschidem un magazin sau o afacere. + nici nu exista profesori specializati pe aceasta materie................eu fac cu profesoara de Contabilitate ( care nu stiu cati bani a dat sa-si termine facultatea ), ailalti fac cu un profesor de istorie ( celelalte clase de a - X- a ).

adevaraaaaat! si anul trecut credeam ca profu' de logica e un cretin cu materia lui cu tot.
aaandra. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2011, 20:32   #1085
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
kids...
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2011, 20:38   #1086
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by aaandra.:
Originally Posted by chuckyfan:
Materia care se face in clasa a - X -a numita Educatie Antreprenoriala. Pana acum credeam ca religia e o prostie, dar m-am inselat.
In alte tari copiii fac la scoala fizica cuantica iar la noi in Romania invatam cum sa ne deschidem un magazin.
Nici nu e sigur, daca ne vom termina sau nu liceul, dar trebuie sa stim cum sa ne deschidem un magazin sau o afacere. + nici nu exista profesori specializati pe aceasta materie................eu fac cu profesoara de Contabilitate ( care nu stiu cati bani a dat sa-si termine facultatea ), ailalti fac cu un profesor de istorie ( celelalte clase de a - X- a ).

adevaraaaaat! si anul trecut credeam ca profu' de logica e un cretin cu materia lui cu tot.

logica a fost chiar o materie super, si psihologia
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2011, 22:33   #1087
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Doamna "scriitoare" si citatul ei geinal : "Suntem un popor necivilizat."

In primul rand, cand spune "suntem", automat se include si pe ea in cireada, deci tot argumentul ei si aerul condescendent se anuleaza din start. Si e scriitoare, deci ai presupune ca le are cu cuvintele. In al doilea rand, isi permite sa vorbeasca pentru 20 si ceva de milioane de romani de parca i-ar cunoaste personal, si de foarte mult timp, pe fiecare. Oameni ca ea, pseudo-intelectuali infatuati, trag tara (si civilizatia) in jos si atenueaza orice sansa de progres.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2011, 14:31   #1088
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by chuckyfan:
Materia care se face in clasa a - X -a numita Educatie Antreprenoriala. Pana acum credeam ca religia e o prostie, dar m-am inselat.
In alte tari copiii fac la scoala fizica cuantica iar la noi in Romania invatam cum sa ne deschidem un magazin.
Nici nu e sigur, daca ne vom termina sau nu liceul, dar trebuie sa stim cum sa ne deschidem un magazin sau o afacere. + nici nu exista profesori specializati pe aceasta materie................eu fac cu profesoara de Contabilitate ( care nu stiu cati bani a dat sa-si termine facultatea ), ailalti fac cu un profesor de istorie ( celelalte clase de a - X- a ).

defapt, educatia antreprenoriala are un scop anume... peste cativa ani, vei vedea ce am vrut sa spun cu asta. pana atunci, induraaaaa....
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2011, 15:57   #1089
Sikandar
Novice
 
Sikandar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 14
Cât de a dracului este reclama aceea de la McCancer's.
Sikandar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2011, 23:03   #1090
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
-alarma de dimineata
-serile de duminica si diminetile de luni
-modul in care se ridica masini de catre firma CFR TRANSAUTO in sectorul 1...pe astia ii "iubesc" maxim

Iar in general ma scot din pepeni "ingamfarea,prostia si minciuna"
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 09:46   #1091
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma enerveaza masinile parcate pe trotuar!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 09:53   #1092
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
sau aia care se tot fatzaie cu masinile pe trotuar si te claxoneaza de parca te-ai fi pus tu pe mijlocul soselei
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 10:30   #1093
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
exact, exact. imi vine cate odata sa le zgarai maisnile cu cheia... mai ales aia care le pun pe trotuar, de nu mai ai loc sa treci ... nu inteleg de ce ti-ai lua un autoturism cand te gandesti ca nu ai un loc fix de parcare? in occident nu e asa.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 10:40   #1094
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
In Occident sunt parcari.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 11:01   #1095
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by iiii:
exact, exact. imi vine cate odata sa le zgarai maisnile cu cheia... mai ales aia care le pun pe trotuar, de nu mai ai loc sa treci ... nu inteleg de ce ti-ai lua un autoturism cand te gandesti ca nu ai un loc fix de parcare? in occident nu e asa.

sunt de acord cu tine la partea cu "cei care parcheaza de nu ai loc sa ma treci"...

Dar nu inseamna ca daca n-ai loc de parcare, e o prostie sa-ti iei masina. Nu cred ca a cumpara o masina fara sa detii un loc de parcare e o greseala...problema cu locurile de parcare tine de impotenta primariilor, atat si nimic mai mult.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 12:26   #1096
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by indiferrent:
In Occident sunt parcari.
dar nu gratis.sper ca nu ti-ar conveni ca toata leafa s-o lasi primariei,nu?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 12:46   #1097
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by rvn:
Originally Posted by indiferrent:
In Occident sunt parcari.
dar nu gratis.sper ca nu ti-ar conveni ca toata leafa s-o lasi primariei,nu?


Daca ai o leafa pe care ar trebui sa o lasi primariei pentru o parcare, probabil nu ai masina. Daca ai masina si nu iti permiti sa platesti o parcare, care nu e chiar atat de scumpa cum zici tu, esti cocalar si iti meriti soarta. Nu cred ca romanii parcheaza masina pe trotuar pentru ca nu au bani sa plateasca o parcare, o fac pentru ca nu au un loc de parcare si, daca ne referim la alte tari, nu cred ca exista persoane care nu isi permit sa plateasca o parcare.

Last edited by indiferrent : 20 Apr 2011 at 14:41.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 13:04   #1098
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
[quote=indiferrent][quote=rvn]
Originally Posted by indiferrent:
Nu cred ca romanii parcheaza masina pe trotuar pentru ca nu au bani sa plateasca o parcare, o fac pentru ca nu au un loc de parcare, iar daca ne referim la alte tari, nu cred ca exista persoane care nu isi permit sa plateasca o parcare.
hai sa nu comparam parcarile din Romania cu o parcare din Germania, Austria, Elvetia,Suedia,daca vorbim de Occident.
da.romanii parcheaza masina unde le vine pe chelie fiindca nu sunt parcari amenajate la nivelul celor din vest si chiar daca ar fi,le-ar conveni sa fie gratis.si nu pentru ca sunt cocalari.
ci pentru ca nu si-ar permite si poate pentru ca nu sunt...educati(sa plateasca).la noi,calitatea serviciilor publice este execrabila.parcarile sunt rentabile,dar trebuie sa ai si clienti(cu bani,evident.)

Last edited by rvn : 19 Apr 2011 at 13:07.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 13:18   #1099
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sunt de acord cu parerile voastre... dar presupun ca nu e vb de taxa din parcare... e vb ca nu ai unde sa o parchezi pt ca sunt foarte multe masini, romanu s-a invatat comod, nu mai concepe mersul cu autobuzu sau metrou... sa nu mai vorbim, ca poate ai treaba la inter, si mai ales ca exista acolo o parcare sibterana cu plata, taranpetele de la volan, nu apeleaza la asa ceva... prefera sa urce SUV-ul sau masina pe trotuar...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 13:35   #1100
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
chestie de educatie, cum spuneam...
si inca ceva: la noi,inca nu este moda bicicletei.
poate ar trebui sa renuntam la SUV pentru a merge la serviciu si sa incercam un Tohani sau Pegas!?!!!
oricum,senzatia tre' sa fie magnifica.aerul racoros al diminetii si ciclismul sunt binevenite pentru a avea un tonus zilnic bun.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells