Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Feb 2012, 11:48   #4021
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Flavio:
pareri AC Milan - Arsenal si Zenit - Benfica ?

1 si X I'd say
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 11:55   #4022
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Originally Posted by vave:
Ai apăsat greșit pe tastatură?

Scuze,n-am vrut sa te ofensez,doar ca eram fericit ca nu-s singurul lor fan de aici.


Originally Posted by vave:
Other than that... nu am venit să stau. Fotbalul nu mă mai pasionează de multă vreme. Și oricum nu mai știu cine, ce și unde mai joacă. Mai ales că eu eram strict legată de campionatele mondiale și europene.

Cum,acuma ca are si Universitatea echipa de luat in seama in Liga 1?
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:02   #4023
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Nu m-ai ofensat, mi s-a părut că mă iei peste picior. vave, babe... e doar la o literă distanță.

Nu țin cu echipele din Cluj, nici de ciudă. De fapt nu pot ține cu echipele din România în general că din câte m-am mai uitat așa pe fugă nu mai joacă de mult fotbal. Și la fotbal (în lumea mea de naivă) fain e... fotbalul în sine.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:15   #4024
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Zici ca in campionatul nostru e un fotbal de tot rahatu'.Aici nu o sa te contrazica nimeni.Dar cand cresti cu o echipa,mergi la meciuri,vezi clubul in pragul falimentului dar se salveaza datorita suporterilor,iti cam intra la suflet lucrul asta.Sunt multe echipe din multe tari cu suporteri fanatici,fara a avea cine stie ce succese pe plan european,si cu campionat sub cel al nostru.Cluburi din Serbia,Cipru,Croatia,Israel etc cu suporteri care isi sustin echipa indiferent de situatie.Asta mi se pare un lucru de admirat .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:25   #4025
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Eh, vezi! Aici am eu o problemă. Ce înseamnă echipă? Nu e făcută din oameni? Adică țin cu x că joacă la echipa mea, dar dacă pleacă de acolo gata! nu mai vreau să aud de el?

Ca să înțelegi la ce mă refer: fiind pasionată de F1 pot spune că faza cu echipa la mine nu merge. Țineam cândva cu Ferrari, dar de când au ajuns în echipă piloți pe care nu îi suport (sau au plecat oameni dragi mie), nu mai pot ține nicicum cu echipa respectivă.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:31   #4026
Flavio
Senior
 
Flavio
 
Join Date: May 2010
Posts: 104
Originally Posted by vave:
Eh, vezi! Aici am eu o problemă. Ce înseamnă echipă? Nu e făcută din oameni? Adică țin cu x că joacă la echipa mea, dar dacă pleacă de acolo gata! nu mai vreau să aud de el?

Ca să înțelegi la ce mă refer: fiind pasionată de F1 pot spune că faza cu echipa la mine nu merge. Țineam cândva cu Ferrari, dar de când au ajuns în echipă piloți pe care nu îi suport (sau au plecat oameni dragi mie), nu mai pot ține nicicum cu echipa respectivă.

iti pastrezi echipa favorita iar pe cel care a plecat de la ea il urmaresti la alte echipe daca te mai intereseaza de viata lui, daca nu ramai fidel echipei indiferent de categoria oamenilor ce fac parte din ea
Flavio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:37   #4027
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Probabil ca m-am exprimat gresit,desi asta se cam intampla destul de mult si in mass-media si probabil de acolo mi se trage.Cand ziceam echipa,ma refeream la un club.Normal ca o sa iubesc un club,si nu un jucator.Daca Dodel(pentru care am o admiratie extraordinara)joaca la Steaua,iubesc Steaua,si daca se transfera la Dinamo ce fac?Incep sa tin cu toate cluburile pe la care incearca sa joace fotbal,ca si fanii Cristiano Ronaldo?Aici poate avem o diferenta de opinii.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:42   #4028
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
vave, nu e chiar ok sa compari o echipa de fotbal cu una de F1....

inteleg ce zici sa ai un jucator favorit. dar acel jucator mai are inca 10 coechipieri....

pe la o echipa/club se pot perinda multi jucatori, si importante sunt rezultatele...

cupa campionilor europeni din 86 nu o are dukadam acasa....

si cat despre F1, ma uitam in trecut, dar incepuse sa ma plictiseasca.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:48   #4029
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Nu cred că ai înțeles. Ce anume face ca o echipă să fie echipa favorită? Culoarea tricourilor sau oamenii care joacă acolo?
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:50   #4030
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
in general echipele de fotbal sunt din orase.... din cartiere etc ( asta in cazul unde sunt mai multe echipe intr-un iras ) , apoi ca echipele au plecat de la cluburi, de la fabrici, reprezentau ceva social... etc
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 12:54   #4031
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Dar nu vorbeam în general și în niciun caz nu era vorba de unde apar echipele. Vă întrebam pe voi, microbiștii, de ce țineți de obicei cu o echipă. Mi-e greu să cred că majoritatea țin cu o echipă pentru că sunt din același cartier/zonă.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 13:06   #4032
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
in general, daca iti place fotbalul , jocul in sine, iti place sa il vezi... te duci la meci... ajungi sa ti cu echipa respectiva... si asta se face de mic.

cunosc multe cazuri de suporteri care , de la parinti , tin cu anumite echipe... de genu... tata era dinamovist... sunt si eu dinamovist.... ma ducea la meci etc.

eu, tin cu steaua din cauza mamei mele care e microbista
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 13:17   #4033
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Bine, nu sunt 100% lămurită. Mai bine mă retrag de aici până nu începe careva să mă înjure.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 14:20   #4034
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
vave tu te referi la o echipa de fatbal ca la un club adica:FC Steaua Bucuresti,FC Universitatea Cluj,Kolozsvári Vasutas Sport Club?Sau te referi la echipa strict prin componenta ei reprezentata de jucatori?Ca aci nu inteleg eu .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 16:51   #4035
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Adevarul e ca fotbalul intern "sucks".Iar fotbalistii din campionatul intern sunt plini de fitze am avut ocazia sa ma intalnesc cu unii jucatori de la CFR Cluj anul trecut in club aici in Cluj.Credeau daca au portofelul gros pot sa stea de vorba cu oricine.Bila neagra pentru CFR Cluj.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 17:02   #4036
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Tu crezi ca aia de la "U" nu-s asa?De cate ori crezi ca i-au trimis suporterii acasa din club?
Vorba asta
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 22:00   #4037
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Arsenalu' meu e praf.Sa-i fie rusine lui Wenger pentru superficialitatea cu care a pregatit acest meci.Nici o indicatie tactica,apararea e peste tot,mijlocul inexistent.Cum dracu sa nu fie 3-0 pentru clubul pensionarilor?
Wenger just FUCK OFF!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 22:46   #4038
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Nu ma asteptam la asa ceva.Urat,urat.Arsenal pur si simplu n-a existat pe teren,daca Milan mai forta pe final cred ca le mai dadea linistit inca doua.Singurul care s-a mai zbatut pe final sa mai scoata ceva a fost Van Persie.Mai spera cineva ceva pe Emirates?
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 22:59   #4039
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Ce sa mai spere ca-s out deja.Wenger deja pregateste o echipa de mijlocul clasamentului.Pur si simplu nu exista ambitie la clubul asta,tactica nu mai zic,se joaca dupa ureche.Din sezonul urmator cred ca nici nu-mi mai bat capul sa-i mai urmaresc ca pur si simplu n-am ce sa vad.Fac 1 pas inainte si 3 inapoi.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 23:06   #4040
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
kriss.... am vazut si eu meciul... grav cois... mai ales ca eu tin cu echipele englezesti... urat, dar sa fim realisti, v-au facut!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells