Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: vreti debanarea cu jeleu?
Da 2 15.38%
Nu 8 61.54%
Mi-e indiferent 2 15.38%
Ma abtin 1 7.69%
Voters: 13. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 May 2008, 17:10   #21
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
vezi cä n-ai citit ATENT?
In afara forumului relatiile au fost prietenoase si de sustinere.
"Altercatiile" au avut loc pe forum (cä de, ascunsi dupä monitor, multi viteji se-aratä!), provocate unilateral de el, în public, complet nemotivat (chiar trebuie sä bat toaca de-o mie de ori? Toate astea sunt scrise mai sus. Credeam cä Dragomara are monopolul räspunsurilor pe nevé.)
Niciodatä n-am scuzat atitudini ca ale lui Marx fatä de tine. Ai tot dreptul sä ceri bannarea lui. As regreta sincer crearea unei asemenea situatii, dar nu m-as opune. Fair is fair.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2008, 19:11   #22
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by Pitbull:
Niciodatä n-am scuzat atitudini ca ale lui Marx fatä de tine. Ai tot dreptul sä ceri bannarea lui.
atunci sa inteleg ca tu ai cerut banarea lui jeleu? pentru ca eu n-am vazut pe nimeni sa ceara kestia asta.

Originally Posted by Pitbull:
Se numeste "ban de IP" si e un nivel superior de asprime a pedepsei
pe langa faptul ca n-am inteles exact care parte a regulamentului a incalcat-o jeleu (pt k tu ai declarat ca subiectul "secu" in sine nu este un secret intim), acum aflu ca a primit un nivel "superior de asprime" al pedepsei! de ce?

si nu sunt avocatul lui jeleu cum n-am fost procurorul dragomarei si a lui neuptolem cand sustineam banarea lor...

pur si simplu incerc sa fac (in limita puterilor mele) din acest forum un loc cat mai placut pentru mine si cat mai relevant dpdv cinematografic.
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2008, 20:26   #23
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
N-am cerut-o. Chiar si de data asta, am fost mai iertätor decât merita. A fost decizia lui StefanDo - severä, dar dreaptä.

Punctul 10.

Regret dacä forumul e "cât mai pläcut pentru tine" cu asemenea scursori amorale.
Hai sä-ti dau o pildä: în ianuarie-februarie 2004, eram aliat cu Nume în räzboiul cu A.L.S. Aläturi de noi erau, din diverse motive, Marx, Nae, Bulumulu, si altii. La un moment dat, ni s-a aläturat si un anume Nightwane, începând sä-l bäläcäreascä pe A.L.S. în toate felurile. Chestia e cä anterior ei avuseserä o relatie foarte civilizatä, ba chiar A.L.S. îl ajutase cu niste lucruri (îi adusese nu stiu ce CD din sträinätate, etc.) Dintr-o amicitie prost înteleasä fatä de Nume, a început sä-l atace tocmai pe omul care-l ajutase. Desi eram si eu în barca lor, treaba asta m-a dezgustat complet. Greseala mea a fost cä am trecut-o cu vederea; tipul era imatur, lipsit de caracter, nu sclipea prea tare cerebral, dar se comporta simpatic si uneori avea haz - deci, desi o moluscä, uneori fäcea forumul "pläcut pentru mine".
Ei bine, am plätit-o. Desi relatiile noastre deveniserä prietenesti (a jucat în filmuletul äla cu "Casa Creatorilor", ne vedeam adesea, etc.), în momentul când câtiva avortonilor de dincolo au început (färä nici un motiv, de data asta, pentru cä nu mai comunicam de mult, nici mäcar indirect) sä încerce iar niste atacuri la adresa mea, li s-a aläturat färä sä clipeascä (dupä ce, cu nici o lunä în urmä, mä sunase sä mä consulte pentru o traducere). Exact ceea ce-i fäcuse lui A.L.S., mi-a fäcut acum mie. Si va continua la fel, cu altii si cu altii, cum i s-o näzäri. Asa fac otrepele astea.
Dacä tu te simti bine cu asemenea specimene, päcat. Mie-mi mutä nasul, si nu-i vreau pe nici un forum "cât mai pläcut pentru cât mai multä lume" - nu numai pentru mine!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2008, 21:25   #24
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
mi-am dat seama ca ultima mea afirmatie ar putea starni reactii de genul asta, dar ma grabeam cand scriam pentru ca as fi dorit sa scriu lamuriri in paranteza:

- la partea cu" forumul cat mai placut pentru mine" ma refeream la lipsa unor useri total lipsiti de haz (amaratii de dragomara&neuptolem pe care ii tot invoc aici; cu timpul si astia devin mai pitoresti asa! ). "meciurile" ca cel dintre als si marx ma amuza intr-o anumita masura. in orice caz, nu imi creeaza repulsie. La "meciul" lui jeleu cu tine, as fi fost mai interesat sa ascult/citesc ambele parti in mai multe posturi inainte de blocari&banari. asta nu inseamna k imi place mizeria si noroiul, dar imi place sa fiu constient de posibilitatea existentei unor asemenea kestiuni.

- partea cu "relevant dpdv cinematografic" o consider cea mai importanta. cine binevoieste sa se uite (ma refer la butonul ala de la profil) la ultimele mesaje scrise de jeleu, va vedea k inafara de 3 mesaje referitoare la tine, cele mai recente 11 mesaje sunt despre filme si adesea cu opinii relevante, unele cu potential de a lansa discutii interesante (cum era cea cu ironia din evanghelia dupa matei pe care am ratat-o).

cati dintre useri au 11 din ultimele 15 mesaje scrise relevante dpdv cinematografic, la o adica "on-topic" pe acest forum? eu n-am. Sa arunce ala primu cu piatra!

asta ma deranjeaza cel mai mult. si de aia am deschis acest topic. si de aia i se pare lui pitbull k fac munca pro bono pt jeleu. Pentru ca ma enerveaza ca a fost banat un user vechi care continua sa aiba contributii importante.
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2008, 21:57   #25
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pânä la un punct, ai dreptate (substantial, chiar).
...E vorba de punctul sacrificiului dureros dar necesar - aici, în numele unor principii morale. Se pare cä reperele la care ne raportäm sunt situate la niveluri diferite. Nu aleg chiar un oligofren manierat în locul unui erudit mârlan, dar totusi... Nici nu închid ochii la nesfârsit (temporar, da; luni de zile, chiar; dar nu la nesfârsit) când unul se comportä atât de jegos, doar fiindcä unori scrie on-topic. (In treacät fie zis, opiniile alea nu m-au impresionat; erau corecte - ei, si? Iti citez destui useri actuali care contribuie mult mai activ si creator - si nu Dragomara sau Neuptolem! Dar propun sä nu dezvoltäm aici acest subiect, pentru cä pot fi suspectat - pe bunä dreptate - de subiectivism, iar obiectiv vorbind, am încurca borcanele, cum a fäcut el, când a-ncercat ca un caraghios sä-si sustinä atacurile la adresa mea cu osanale la adresa lui Radu Nicoarä, pe logica: "A fäcut «Polul Sud», care-i mai bun ca «Neînvinsä-i dragostea», stiu sigur de la cineva care nu le-a väzut pe nici unul, deci e clar cä spune adevärul cu geaca aia de blugi si vizita la tine acasä, mai ales cä si Nightwane zice cä te-a väzut cu-o geacä de blugi optispe ani mai târziu" - adicä un cartof plus douä pisici egal la varä viscol; mäcar de-ar fi în stare de-o manipulare a logicii abilä, nu penibilä! Plus fitilul cu Dinu Tänase, plus cäzätura-n cur a acrobatiei deductive cu "Fane de la Buftea".)
Pe scurt: a fäcut o mägärie; am täcut; a väzut cä-i merge, si a mai fäcut una; l-am pus la punct (verbal); s-a fäcut cä nu vede, si a continuat; a mai bägat si strâmba cu hostingul de filme piratate; StefanDo l-a mustrat aspru, pe privat, dar nu i-a fäcut nimic. A continuat cu strâmbele; le ignoram, sau cel mult îi aruncam câte-o ironie. Pe scurt, i se iertau toate. Si când în sfârsit a întrecut orice limitä, si i s-a dat peste nas - "Vaaai! Säriiiti! I-au tras-o lu' bäiatu' mamii cel frumos si destept! Sä vinä melitiaaa...!" E exact ca povestea cu copiii äia doi ai prefectului din Dolj, le-am uitat numele... Sau cu traficantul de Tiriac jr. Bine cä nu ziceti "E ordin de la Cotroceni!"

Apropo, de curiozitate: pozitia ta de intermediar e echilibratä? Asa cum ne reprosezi nouä ceea ce consideri cä e un abuz si o nedreptate, la fel îl admonestezi si pe el pentru ceea ce afirmäm noi cä e lichelism si mârlänie?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 01:43   #26
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
cunosc tipul de lichea/licheluta descris de Pitbull...
le faci bine si ei se simt obligati sa te urasca.
nu e nimic mai demn de dispret decat aceste creaturi.
pt sanatatea ta, e bine sa-i uiti cat mai repede, sa-ti spui ca nu exista - si chiar sa nu existe...
sa faci oridine in jur. e mai usor de trait.
sa-ti spui: Y este o persoana pe care imi pare rau ca am cunoscut-o.
ca Monica Lovinescu dspr Paul Goma.
si gata. suferinta trece in tabara lor.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 01:57   #27
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Enfin, somebody who întelege!
Desi e firesc - Herbie are o experientä de viatä (si societate) comparabilä cu a mea.
Fii tu dulce, cä A.L.S. are mare încredere-n opiniile tale, explicä-i cä mäcar neutru s-ar cädea sä steie... Apropo, mi-am amintit cä era si el la masa aia din Mall Vitan, în septembrie trecut - eram asa: Jeleu, A.L.S., StefanDo, Collins si cu mine (parcä încä cineva, nu mai stiu). J. ne cinstise c-un rând de bere, fiind ziua lui, si ne-a povestit cum a picat la regie. In baza detaliilor pe care ni le-a spus, eu l-am încurajat, l-am asigurat cä äia din comisie gresiserä murdar, si am discutat cu el diverse lucruri pe care le avea de fäcut ca sä-si sporeascä sansele pentru anul ästa.
Mai tii minte, A.L.S. puicä?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 10:29   #28
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
e usor ridicol sa vezi ca pitbull vorbeste despre bine, rau, moralitate, etica, despre iertari, experienta de viata...you simply don't qualify, my dear 8)
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 10:33   #29
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
nu e cum spune musiu pitbull, e cum spun eu:
'relatia' cu nightwane NU a fost anterioara mizeriilor nume-iste, ci ulterioara acestora - p un model dja standard: ambra blu s.a.; excesu d teribilism ('sa dam in als k sa n dam mari!') l-am pus p seama virstei - ceea c (in cazu lu musiu pitbull) nu mai era cazu: nu pot sa uit voluptatea cu kre acesta a diseminat linkurile gretoase facute d nume... :sick: ;

cind am vbit dspr 'dubla masura', m-am referit tocmai la faptu k unuia k nume i s permiteau toate porcariile (in virtutea prieteniei cu pitbull; idem in cazu marx - in virtutea nustiucarei kestii...), in timp c jeleu este sanctionat pt k (atentie!) a facut referire la o kestie dja publik - spusa/scrisa kiar d pitbull (si confirmata d altii, p kre pitbull ii crediteaza); kiar nu inteleg kre e probl? din pakte, ac poveste (cu toate variantele ei) NU mai e privata!

consider k ac kestiuni i s acorda o atentie disproportionata, direct proportionala cu pozitia (d autoritate) a lui pitbull p ac forum, & k masurile luate sint discretionare (din ac motive);

subscriu la cele spuse d supastar (unu dintre userii cei mai civilizati dp ac forum, cu kre a fost & este o placere sa discut!)

ps pitbull, dk vrei sa-ti mai raspund p ac forum (sau in afara lui), t rog inceteaza cu asemenea apelative: 'puica'! pur si simplu l detest...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 12:58   #30
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Alex Leo Serban:
nu e cum spune musiu pitbull, e cum spun eu:
'relatia' cu nightwane NU a fost anterioara mizeriilor nume-iste, ci ulterioara acestora - p un model dja standard: ambra blu s.a.; excesu d teribilism ('sa dam in als k sa n dam mari!') l-am pus p seama virstei - ceea c (in cazu lu musiu pitbull) nu mai era cazu: nu pot sa uit voluptatea cu kre acesta a diseminat linkurile gretoase facute d nume... :sick: ;
Ca de-atâtea ori - fals.
Eram în clubul "Fire" cu Nume, Nae, Floydman si Nightwane, la începutul lui 2004, în plin scandal, când respectivul a povestit la misto, cu maimutäreli ale manierismelor gay - replicä: "Ti-am adus sidiu'...!" :happy: (gest gratios de înmânare) - faza la care mä refer. (O mentionez numai ca sä restabilim ordinea cronologicä.)
La fel e fals: eu n-am "diseminat" nici un link. Ce rost mai avea, când deja o fäcea el pe tot forumul? N-am fäcut decât sä analizez, detaliat (probabil asta numesti tu "voluptate"), implicatiile acelor poze, cu regret si compasiune cä se ajunsese acolo. Era firesc ca în tonul meu sä persiste si ironia (pe care acum, sincer, o regret): doar eram dusmani declarati! Abia atunci începea normalizarea relatiilor noastre, care a durat niste luni. (Ai grijä, cä memoria mea e foarte bunä, si stii bine cä nici nu mint.)

Originally Posted by Alex Leo Serban:
jeleu este sanctionat pt k (atentie!) a facut referire la o kestie dja publik - spusa/scrisa kiar d pitbull (si confirmata d altii, p kre pitbull ii crediteaza); kiar nu inteleg kre e probl? din pakte, ac poveste (cu toate variantele ei) NU mai e privata!
Tu CHIAR nu întelegi, sau TE FACI doar?
Desi nu-mi place deloc, hai sä-ti explic ca la scoalä:
- "Kestia dja publik" a fost spusä/scrisä într-un interviu de revistä ("Zig-Zag", aprilie, 1990), un paragraf de carte ("Jurnal infidel"), un capitol întreg de carte ("Un tigru de hârtie" - ambele de Bujor Nedelcovici), si un mesaj al meu pe forum, aici, acum câtva timp (dracu' mai stie pe unde e, nu era un topic bubuitor). Nu s-a fäcut tam-tam, campanie de presä, talk-show-uri cu Cetepeul si Hurezeanu invitati. E publicä si atât, nu e "notorie".
- Ca atare, când vine cineva si aruncä vorbe ca "turnätor si securist", prea putini oameni stiu în ce context sä le plaseze. Pentru cei mai multi, astea functioneazä at face value. Este exact o formä usor modificatä a celebrului "calomniati, calomniati, tot rämâne ceva" - aici, devenind: "serviti doar varianta negativä, se vor gäsi multi s-o înghitä pe nemestecte".
- In plus, individul nu a fäcut simple "referiri", ci a aruncat-o repetat si de multe ori off-topic, arogându-si si pozitia de judecätor asupra moralitätii mele (poftim, iatä un rezultat imediat: deasupra ta, EgoN dä cu mucii-n fasole, tocmai ca efect al acestor atitudini).
- Se bazeazä 100% pe zvonuri preluate din surse complet necreditabile: gasca de dincolo, care a început sä lanseze bârfele astea cam din vara anului trecut, o datä cu valurile lor menstruale de tentative de a mä înjosi. (Apropo, le tine isonul si marele täu fan, Costobous - uitä-te la topicul äla din Iconoclast unde fecala balenierä se cacä pe ea de râs).
- Ca atare, ceea ce tu încerci sä sustii cä e legitim si inofensiv, este de fapt räu-voitor, imoral si foarte periculos. Am considerat cä era just ca acele lucruri sä fie date publicitätii normal si färä tamtam. Nu-mi convine sä se batä saua pe ele nici în sens negativ (în fond, tot o formä de colaborare cu securitatea era), nici în sens pozitiv (apropo de ajutorul pe care l-am dat celor urmäriti) - dar,dacä tot se discutä, mäcar sä se facä informat si impartial. Când vine un putzoi cu sira spinärii de gelatinä si transformä asta într-o armä numai ca s-arate lumii ce coios e el, cä uite, nu se rusineazä sä räpundä la bine c-un scuipat în muträ, îl calc în picioare de nu se vede.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
consider k ac kestiuni i s acorda o atentie disproportionata, ...
Absolut de acord. Mult zgomot pentru un nimic biped.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
...direct proportionala cu pozitia (d autoritate) a lui pitbull p ac forum, & k masurile luate sint discretionare (din ac motive);
Firesc - e si motivul pentru care a umflat-o atâta. Ca s-arate lumii întregi cä pentru el nu conteazä nici vârsta, nici autoritatea, nici binele pe care i l-a fäcut omul înainte, nici pozitia moralä a acestuia - cä dacä el vrea sä arunce cu noroi, o poate face cu impunitate. Ei bine, n-o poate. A primit ceea ce merita.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ps pitbull, dk vrei sa-ti mai raspund p ac forum (sau in afara lui), t rog inceteaza cu asemenea apelative: 'puica'! pur si simplu l detest...
Atunci, nu mä provoca! Te bagi într-o chestie care nu te priveste si pe care o cunosti doar partial, cu o agresivitate total deplasatä, când firesc era, dacä tineai sä contribui, s-o faci de pe o pozitie echidistantä si ponderatä. Am spus clar cä bannarea e temporarä si cä sunt de acord sä fie reprimit, imediat ce-si va prezenta scuzele si se va angaja sä înceteze (conditie minimä, fireascä si de bun-simt). Ei bine, tu nu! Tu, cä sä fie reprimit imediat si neconditionat! Te pomenesti c-oi vrea sä iubesc genul ästa de sfidäri, nu sä le detest la rândul meu!

@EgoN
Spre deosebire de tine, care te crezi calificat sä tragi asemenea concluzii de ordin general, eu sunt mai modest si spun doar atât: you simply don't qualify to judge me, dear. Pe altii, pe care-i cunosti cât de cât, poti încerca, dacä te excitä - desi te sfätuiesc sä nu. Mie mi se cam rupe cä dai cu bâta-n baltä, cä distanta-i mare si stropii nu prea ajung - dar cei apropiati s-ar putea sä fie räniti. Dureros, chiar. Si pe urmä, când ai sä te prinzi ce-ai fäcut, sä te tii remuscäri.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 14:12   #31
gheorghe orban si baba
Senior
 
gheorghe orban si baba
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 144
jeleu sa fie debanat!
gheorghe orban si baba is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 14:20   #32
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sä fie, sä fie.
Când se scuzä si se cuminteste.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 14:42   #33
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
Originally Posted by Pitbull:

@EgoN
Spre deosebire de tine, care te crezi calificat sä tragi asemenea concluzii de ordin general, eu sunt mai modest si spun doar atât: you simply don't qualify to judge me, dear. Pe altii, pe care-i cunosti cât de cât, poti încerca, dacä te excitä - desi te sfätuiesc sä nu. Mie mi se cam rupe cä dai cu bâta-n baltä, cä distanta-i mare si stropii nu prea ajung - dar cei apropiati s-ar putea sä fie räniti. Dureros, chiar. Si pe urmä, când ai sä te prinzi ce-ai fäcut, sä te tii remuscäri.

nu inteleg, e amenintare ce-mi scrii tu aici, cu apropiatii si cu ranirea lor? sau vb. generic?
ideea e in felul urmator: foarte frumos ca ti-ai recunoscut colaborarea. inteleg totodata ca e dureros ca un om pe care l-ai ajutat, sa bata moneda pe chestia asta.
din nefericire ai o atitudine agresiva si razbunatoare intr-o situatie unde ar trebui sa ai o atitudine mai smerita .
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 14:43   #34
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
o precizare: jeleu n-a fost banat doar pentru topicul secu

a fost banat pentru multiple dovezi de rea-credinta fata de cinemagia, varii aluzii, repetate rautati si asa mai departe (o parte din ele petrecute in afara forumului). Intr-adevar, picatura care a umplut paharul a fost acel "secu", iar jeleu stia foarte bine ce-l asteapta. Acum ceva vreme m-a si intrebat, pe messenger, de cate ori mai poate calca pe bec inainte de a fi banat. I-am raspuns ca la urmatorul pas pe bec se va intampla 'inevitabilul'. A pasit, l-am banat. Asta-i tot.

inca o precizare: nu exista nicio legatura intre scuzele datorate de jeleu lui Pitbull si debanarea lui.

@leo

nu cred ca ai dreptate cand acuzi de "dubla masura" in cazul lui jeleu. Dubla masura ti s-a aplicat si tie in repetate randuri
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 15:19   #35
grecu25
Junior
 
grecu25
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 74
De ce atâta PATIMÃ ?

Atunci când in 30.04.2008, Dragomara mi-a spus(scris) cã am greºit site-ul încercând sã dialoghez civilizat, am crezut cã glumeºte! Sau o fi devinã data când m-am conectat(13 ale lunii),cifrã cu ecouri fatidice, dacã ne luãm dupã ce spun cei superstiþioºi? Eu, am intrat pe acest site, sã caut un film ºi unde, dacã nu pe acest forum de profesioniºti în ale cinematografiei (ºi nu numai!)poþi obþine informaþii mai autorizate ºi documentate ca aici? Dar iatã ce s-a întâmplat! Am urmat sfatul, de altfel bun, pe care l-am primit de la Pitbull, adicã sã"CineMagesc"în continuare.
Buuun! Navigând printre sute de posturi, m-am pomenit fix în "Groapa"lui
E. Barbu ! Nu zic, reuºitã carte, dar de ce aici exprimãri ca acolo... în groapã? De ce atâta patimã? Mã rog, poþi fi pãtimaº,dar de de ce nu ºi decent ? Cui foloseºte ? Am citit SECU ! Frumos nu? Nu ºtiu cine este Jeleu, dupã cum scrie cred cã e ceva de sorginte KGB-istã ºi nu mã intereseazã, insã cu jeleu-ri d-astea cred cã veþi atrage pe forum mai mult specialiºti în BÂRFE decât în filme! Departe de mine sã iau cuiva apãrarea, mai ales in asmenea probleme, dar de ce atâtea patimi personale in loc de colaborãri? Existã MP-ul, care evident nu funcþioneazã
dar probabil scopul este ca noroiul sã fie aruncat în public. Bravo! Nobil scop ! Citeºte omul liniºtit un post, urmãreºti o idee ºi dintr-o datã pac pac, (ca Becali) te pomeneºti la CNSAS!!! Deci, Sã ne-njurãm BINEEEE !
Oameni buni,prieteni, fraþilor, sã nu dea D-zeu sã ne aducã aminte un alt 4 martie '77 cã toþi suntem trecãtori prin viaþã ºi uneori e prea scurtã pentru a avea timp sã ne scuzãm pentru unele rele create celor de lângã noi! Chiar dacã supãr pe cineva, v-am spus-o cu intenþii bune. Nu e mai simplu sã ai dreptate chiar dacã ºopteºti un adevãr nu strigi trivialitãþi?
Dupã umila mea pãrere un topic gen " În ºuturi", fie el ºi temporar nici n-ar trebui sã existe ! Vã rog sã nu vã supãraþi..."iaca un cetãþean ºi io ",
mi-am spus pãrerea, sper din tot sufletul sã þi foloseascã. Eu voi CineMagii in continuare... cât voi mai rezista!
Cu respect, Grecu25.
grecu25 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2008, 19:05   #36
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by EgoN:
nu inteleg, e amenintare ce-mi scrii tu aici, cu apropiatii si cu ranirea lor? sau vb. generic?
Generic - si cred cä o stiai, dar ai întrebat doar de efect.
Pe scurt: când mä judeci gresit pe mine, nu mä poti räni, datoritä distantei care ne desparte. Dar când judeci la fel de gresit pe cineva care ti-e apropiat, îl poti räni iremediabil. E mai sigur sä te abtii de la generalizäri.
Originally Posted by EgoN:
ai o atitudine agresiva si razbunatoare intr-o situatie unde ar trebui sa ai o atitudine mai smerita .
Corect: am ajuns la o atitudine agresivä (dar nu räzbunätoare - sä nu confundäm conceptele), dupä luni în care am täcut, asteptându-l sä se plictiseascä. Dar, de... când esti räbdätor si iertätor, unii te iau de fraier. Their bad.

Grecule, îti prezint scuze sincere pentru impresia dezagreabilä pe care ti-au fäcut-o atâtea zone ale forumului nostru. Eu încä nu renunt la speranta cä, treptat, vom deveni mai civilizati si demni.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2008, 15:22   #37
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by StefanDo:
@leo

nu cred ca ai dreptate cand acuzi de "dubla masura" in cazul lui jeleu. Dubla masura ti s-a aplicat si tie in repetate randuri

cre k sint confundat cu tov marx - si ASTA ma deranjeaza cel mai tare!!!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2008, 23:35   #38
costobocus
Guru
 
costobocus
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 327
Bai pitzi,

Vad ca nu vrei sa intelegi ca nu prea ai haz..lumea nu prea mai rade la glumitzele tale .. s'au kam fumat..

Dar ca sa lamurim treburile .. stii tu vorba aia "cine seamana vant, culege furtuna".. asta esti tu ...

Prima data cand m'ai dezamagit a fost in topicu legaturi bolnavicioase... unde eu si als ne-am luat la misto unul pe celalalt, iar tu, la plansetele lui, m'ai moderat imediat ... Prostul de mine a crezut ca un moderator tre sa fie impartial ...parca ti'am scris si un mp scurt, la care tu ai raspuns ca lasa'l ca se face el de cacao sinumaistiuce. Dar m'ai convins ca doar nu erai nebun sa'l moderezi pe el..

Dar mi'a sarit tzandara cand ai inceput tu sa faci misto-uri de mine cand am gasit io niste greseli prin posturile sefei tale..aceeasi meteahna pe care o ai.. sa te pui bine cu sefii tai..sau cu ai mari.. sa iti cada si tie un os.. ca deh, ai dintii mari lupule.. si atunci nu era regula cu postatul greselilor pe mp, plus ca eu sunt sigur ca ai mai umblat prin mesaje...

Si atunci am facut si eu un research sa vad ce cacat e cu pitbulica asta...
Dar cred ca tot de pe cinemagia am aflat ... Pentru :informatiunea: ta, pe topicul tau special de pe cinefan, eu iti urez la multi ani la inceput, dar nu te injur la sfarsit ...

Plus ca m'am ofticat pe tine cand ai facut tot posibilu sa'l banezi pe ambra, si de atunci te'am mai luat la misto.. dup'aia m'am oprit pen ca ti'am promis ca iti zic ce am cu tine .. uite acu ti-am zis .. scuze de intarziere..

Si in legatura cu als, nu te pune pe acelasi nivel cu el, ca nu e corect..
Dintele meu impotriva lui als este de la topicu ala, cand m-a jignit, desi eu nu ma luasem de el, ci doar de film ..

Acum recent m'am injurat iar cu el, dar am primit si explicatia..plus ca el face asa kam cu toata lumea si nu ma mai atac..Si aici StefanDo are dreptate, masura asta dubla i s;a aplicat si lui als in nenumarate randuri... da' el e vedeta si aduce trafic...

Si nu e corect sa te compari cu als si din alt punct de vedere. Scandalul lui e diferit de scandalul tau. El a fost victima, tu calaul. Ca sunt lucrurile exagerate ..asta e .. Si oricum ce a facut als pot sa zic ca e putin anormal, dar ce ai facut tu este imoral.. Repet nu stiu cate turnatorii ai facut, nu stiu cine a avut de suferit de pe urma lor, nu stiu daca ai avut beneficii de pe urma lor, nu stiu daca ai crezut de la inceput ca o sa lupti cu sistemul din interior sau ca o sa profiti de pe urma lui.. si sincer nici nu ma intereseaza prea mult..
Dar nici sa vii acum sa postezi un monument de moralitate nu mi se pare corect. Oameni au fost batuti si schingiuiti ca sa semneze si n-au semnat, si altii au alergat dupa interes..

Acu revenind la jeleu, eu am votat pt debanare...

Ar fi o solutie sa dati niste cartonase galbene, sa stim cu to[n]tii cine si de ce e avertizat...
costobocus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2008, 23:41   #39
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Las-o jos cä mäcäne. Mäcar de ti-ai fi ales o fiintä mai substantialä s-o lingi în cur, nu un un zero fecaloid ca äla pe care l-am zburat de-aici în suturi si hohote de râs, când am optat pentru igienizare. La fel ca el, proiectezi asupra altora propriile tale fixatii si limite - si cerebrale, si (tehnic vorbind), morale. Continuä cât vrei, oricum minti atât de transparent si grosolan, cä nu te ia nimeni în serios - da' de la mine sä nu te mai astepti la räspunsuri, si-asa ti-am sacrificat destul timp. Cel mult câte-un sut cu cälcâiul, dacä rämâi prea iritant.

* * *

Scuze pentru off-topic, am avut o micä problemä. Alte opinii despre cazul pe rol?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2008, 00:17   #40
costobocus
Guru
 
costobocus
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 327
Originally Posted by Pitbull:
Las-o jos cä mäcäne. Deja devine subiect public cä minti cum respiri, si n-ai nimic sfânt. Mäcar de ti-ai fi ales o fiintä mai substantialä s-o lingi în cur, nu un un zero fecaloid ca äla pe care l-am zburat de-aici în suturi, când am optat pentru igienizare. La fel ca el, proiectezi asupra altora propriile tale fixatii si limite - si cerebrale, si (tehni vorbind), morale. Continuä cât vrei, oricum ne plictisesti si nu te ia nimeni în serios.

Speram sa ma scutesti cu frazele tale consacrate .. minti cum respiri.. si n'ai nimic sfant.. eu ti-am mai zis ca defectul meu este ca nu mint .. prefer sa injur...

In primu rand daca te referi la ambra, nu am de ce sa-l ling .. nu-l cunosc. REPET! NU-L CUNOSC! Mi-a placut de el. punct. mi-a placut si de :nume, silver_boy, cazeemeer, riciotto sau altii de pe aci, cu care n-am schimbat mai mult de cateva mp-uri... pur si simplu ma simteam bine cand ii citeam, si aflam si lucruri super interesante.. mi'a placut si de tine.. care'i problema?

Macar incerc sa dau argumente, pentru ca inca mai sper in puterea lor! (suna kam stupid, nu?)

daca tu te simti mai bine noaptea crezand ca eu sunt asa cum ma descrii..cred ca ai nevoie de ajutor profesionist..

fixatii si limite am, ca doar sunt muritor de rand, dar cu morala stau bine multumesc..

Nu e vorba ca nu ma ia nimeni in serios... am considerat ca am dreptul sa-mi spun parerea..cat de cat civilizat... si nu voi insista
costobocus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells