Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Nov 2013, 10:27   #3441
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
despre times new roman, sunt perfect cu Malombra.
de exemplu cand a avortat dragusanca... anuntul a fost ceva de genu : bianca dragusanu a nascut o papusa perfect sanatoasa... lol. ca sa inteleg ce si cum... am intrat pe cancanisme ordinare pline de reclame ca sa inteleg gluma.
oricum la satira si umor, oamenii sunt excelenti , sa nu mai zic de motto-ul lor : doamne ocolestei pe romani!

on topic : ma enerveaza ingrozitor persoanele care nu sunt microbiste , dar intreaba cu cine joaca steaua!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 10:54   #3442
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
iiii
Quote:
de exemplu cand a avortat dragusanca... anuntul a fost ceva de genu : bianca dragusanu a nascut o papusa perfect sanatoasa... lol.

So funny i forgot to laugh. Nu pot nici macar sa zambesc la asa ceva. .Poate am eu alte conceptii despre ceea ce inseamna umor si TNR nu e ceva ce imi prieste.Am o parere extrem de proasta despre cei care fac tentativele alea de bancuri/ironii/glume.

On: Ma enerveaza simulatorii.Nu stiu cum rezista aia pe teren asa pasnici cand incep sa cada secerati unii ca Bale sau Neymar.Eu turbez din fata laptopului cand ii vad, daramite aia pe teren.Ma fac sa doresc sa le bage unu' crampoanele pe gat si sa le dea un fault d-ala a la Ganea, sa mai joace doar din scaun cu rotile.

Mi se pare o chestia asa....lipsa de coloana vertebrala si respect fata de adversar si joc.

Last edited by MikkaelWolfganger : 07 Nov 2013 at 11:13.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 13:18   #3443
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by iiii:
de exemplu cand a avortat dragusanca... anuntul a fost ceva de genu : bianca dragusanu a nascut o papusa perfect sanatoasa...
Wow, asta da umor.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 14:10   #3444
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
și pe mine mă disperă TNR. nici cațavencii nu mai sunt ce-au fost. au dat-o și ei pe umoreală ieftină. singurul care mai scrie fain de pe acolo e Radu Alexandru.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 21:51   #3445
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Eu citesc TNR destul de frecvent.Chiar daca au scazut in calitate destul de mult, mai au cateva articole foarte reusite.Cum ar fi asta de exemplu, chiar daca e mai vechi.Cateodata comentariile sunt mult mai amuzante decat articolul.

Last edited by ghost90 : 07 Nov 2013 at 21:58.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 22:16   #3446
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Quote:
La rândul său, Istvan Luis Paulinho, cel mai vechi suporter ceferist, fan al echipei încă de acum 7 ani, a făcut o destăinuire intimă. „Aseară, după ce echipa mea a câştigat”, a spus acesta, „i-am spus soţiei mele că tocmai am avut primul orgasm din viaţa mea, atât de tare m-a bucurat calificarea în primăvara europeană. Şi asta în condiţiile în care eu sunt impotent, ca majoritatea suporterilor CFR Cluj”.

Jigniri gratuite, puse sub pretext de gluma.Nu ca as fi ceferist sau ca nu as tine la glume deplasate, dar e o limita intre umor si badarnie,nesimtire, mizerii gratuite.Brrr.Normal ca virgula comentariile sunt mai amuzante decat ce ofera baietii.Nu pare prea greu sa dai o duma buna cand ai de-a face cu astfel de texte.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2013, 22:30   #3447
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Mie mi-a placut asta:

Proaspăt inaugurat, podul Calafat-Vidin a reprezentat o surpriză plăcută pentru elevii din zonă, care au jubilat la aflarea veştii că nu vor mai trebui să ia Bacul. Cu toate că li s-a explicat că nu despre acel Bac este vorba, aceştia au ignorat detaliul şi s-au pus pe sărbătorit cu bere la PET, seminţe şi muzică de petrecere.

“Când am auzit că, mulţumită podului, nu mai trebuie să luăm Bacul, mi s-a luat o piatră de pe inimă”, a declarat Robert Acrişor, 29 de ani, elev în clasa a XII-a la un grup şcolar din Calafat. “Sper să se facă poduri în toată ţara, astfel încât niciun tânăr să nu mai piardă vreodată trei veri şi două toamne încercând să ia Bacul, cum au păţit prietenii mei şi cum riscam să păţesc şi eu. Acum pot să petrec toată vara cu manele şi băutură, ca să mă pregătesc de facultate.”

“Au fost şi nişte profi mai nesimţiţi”, a adăugat un coleg al lui Robert, “care-au încercat să ne păcălească că vezi doamne, Bacul de la şcoală e una şi bacul de peste Dunăre e alta, că cică sunt pseudonime sau aşa ceva. Lăsaţi vrăjeala, băi, că măcăne! Am citit cu ochii mei că au desfiinţat Bacul când au dat drumul la pod.“

Ma enerveaza frigul

Mi-am amintit ca ma mai enerveaza ceva. Nu mai am rabdare sa vad filme Nici macar nu mai sint curioasa ce filme se mai fac dar sper sa ma urnesc sa vad citeva filme la Festivalul Filmului European care vine saptamina viitoare.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."

Last edited by anaemona : 07 Nov 2013 at 22:42.
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2013, 18:56   #3448
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
De la 1 noiembrie au schimbat astia muzica de la Itsy Bitsy .Eu adormeam cu muzica lor iar melodiile alea nu le auzeai in alta parte .Erau pe acolo tot felul de chill out-ri si diverse ciudatenii cu care se invatasera urechile mele .

Last edited by bremen1980 : 11 Nov 2013 at 19:00.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2013, 19:59   #3449
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
bremen, eu pe muzica asta adorm in fiecare noapte, poate o schimbare e binevenita.
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2013, 20:45   #3450
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Cred ca trebuie sa-mi schimb ''somniferul '' . Inainte mai puneam niste teatru radiofonic sau niste audiobook-uri pe un stick usb mufat la o combina . Ma adormeau cand era mai interesanta piesa /cartea .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2013, 20:14   #3451
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Apar noile console de jocuri : PS 4 si XBOX ONE.Si cand ma gandesc la faptul ca eu ii bateam la cap pe vecini cu o amarata de minge de fotbal si ca prima "consola " a fost un joc de Tetris .
E clar ca am dus o viata grea , o trauma intinsa pe ani dezile .Ar trebui sa fiu despagubit retroactiv pentru asta de catre Sony sau Microsoft. Sa aleaga ei si sa-mi dea consola .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2013, 20:19   #3452
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
http://www.youtube.com/watch?v=5xAICqCTMNI
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2013, 21:08   #3453
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Liviu-:

Uite ca asta a ales . De fapt a ales altcineva pentru el

http://www.explosm.net/show/episode/21/birthday-boy
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2013, 10:50   #3454
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
isteria legata de black friday!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2013, 11:35   #3455
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by iiii:
isteria legata de black friday!

http://www.youtube.com/watch?v=BqPel7iuBw4
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2013, 14:28   #3456
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
cozile de la service-uri auto pentru schimbarea cauciucurilor cu cele de iarna, stai si cate 2 ore
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2013, 11:10   #3457
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Manifestele de tipul: Save youtube from Google +.Acum s-au mai linistit, dar mai acum ceva zile, nu era video fara vreun Bob in fata tancului.Mi se pare o chestie atat de ipocrita.Adica tu zbieri ca nu esti de acord cu Google+ si cu faptul ca acum trebuie sa iti faci cont pe el ca sa poti comenta la un video de pe yt,dar iti faci cont pe el ca sa il poti pune pe Bob si pe tancului in lista de comenturi .
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2013, 12:01   #3458
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
și pe mine m-au iritat chestiile alea. ce m-a iritat și mai mult e prostia comentacilor. chiar credeau c-o să se revină la vechiul sistem de comentarii dacă fac ei spam?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2013, 17:28   #3459
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nu stiu, poate o fi existat vreun precedent.Oricum, pe aia de la google ii doare fix in pix de mesajele astora.Sincer, eu nu prea am sesizat vreo diferenta uriasa intre inainte si acum.Cel putin nu una care sa determine un spam d-asta masiv.Eu sunt convins ca jumate dintre aia care ii dadeau copy-paste lui Bob, nu prea intelegeau de ce ii dau copy si paste.

Ma rog...enervarea pe ziua de azi
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2013, 20:40   #3460
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
eu, și acum vorbesc foarte serios, habar n-aveam cine e paul walker ăsta până astăzi. îl știam doar ca: ăla care avea un skyline in 2 fast 2 furious. sau așa ceva.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells