Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Sep 2012, 12:47   #3001
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
În imaginea pusă de mine scrie "society fails". Ar fi absurd să cred în acele cuvinte dar să nu cred în societate.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2012, 12:31   #3002
PROF
Novice
 
PROF
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 1
Imaginea

Imaginea mea in oglinda. Imperfectiunea mea. Si nu la chipul meu ma refer.
PROF is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2012, 16:12   #3003
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by PROF:
Si nu la chipul meu ma refer.
ahh,daca nu faceai precizarea, ma gadeam ca vrei sa participi la " pe muchie de cutit".
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2012, 22:39   #3004
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Dan Diaconescu si toti idiotii care mint pe la televizor ca ne vor binele.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2012, 20:38   #3005
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Au inchis astia pina la urma TVR Cultural .Mai vedeai uneori cate un film bun si pe la ei .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2012, 11:00   #3006
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aia de fac sondaje pe strada
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2012, 11:40   #3007
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
pe mine mai mult aia care impart pliante pe strada, au inceput sa ma sperie cand vad de la 10 metri o mana intinsa spre mine
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2012, 12:52   #3008
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
Ma enerveaza ca Dan Diaconescu nu are ce face si se baga ca musca.....ca cik ar cumpara el Olchimul, si nu are bani nici pt salariile celor de la OTV.RUSINE
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2012, 13:03   #3009
Razvan600
Senior
 
Razvan600
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 100
Cel mai mult ma enerveaza toti politicienii mincinosi si cei care ma opresc pe strada sa-mi puna niste intrebari tampite.
Razvan600 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2012, 15:46   #3010
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Ma enerveaza toti care sub lozincile ca te ajuta, ca te invata, de fapt nu vor decit sa te pacaleasca. M-am inscris la diverse webinare si toate sint la fel, vorbarie goala si de fapt scopul e de "product placement" cum zic cei din State and Main. Ultimul la care m-am inscris era pe telefon, cu un numar dubios, pe care il plateam in long distance. WTF! in ce era sintem sa faca telephone training only cind ideea e ca la cele pe web pot participa oameni din toata lumea.

Si ma mai enerveaza si oamenii prosti, dar mai ales cei care-si etaleaza prostia cu mindrie
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2012, 23:13   #3011
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
ma enerveaza, nu stiu daca ingrozitor, dar ma enerveaza faptul ca,sunt dependenta de munca. la ora asta inca lucrez desi as vrea sa-mi clatesc ochii la un filmulet...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2012, 08:57   #3012
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma enerveaza persoanele care fac sondaje pe strada si se tin dupa tine insistent , mai ales cand te grabesti la munca.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2012, 10:10   #3013
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by rvn:
ma enerveaza, nu stiu daca ingrozitor, dar ma enerveaza faptul ca,sunt dependenta de munca. la ora asta inca lucrez desi as vrea sa-mi clatesc ochii la un filmulet...
Lucreaza mai mult sa scapi de dependenta de munca
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2012, 06:27   #3014
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by anaemona:
Ma enerveaza toti care sub lozincile ca te ajuta, ca te invata, de fapt nu vor decit sa te pacaleasca. M-am inscris la diverse webinare si toate sint la fel, vorbarie goala si de fapt scopul e de "product placement" cum zic cei din State and Main.

Incearca si tu coursera.org Eu mi-am luat Modern & Contemporary American Poetry si sunt foarte incantata. Au peste 100 de cursuri din multe domenii si nu costa nimic. Sunt tinute de profi de la tot felul de universitati, inclusiv de la cele "faimoase". Tipul de la poetry face si live casts cand poti sa il suni in direct si sa ii pui intrebari sau sa comentezi pe la vreo poezie.

Last edited by aniela07 : 16 Oct 2012 at 06:31.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2012, 17:04   #3015
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Mersi aniela, o sa incerc.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 16:49   #3016
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
asta ce se vrea a fi?
http://www.youtube.com/watch?v=rBQeEJBWKL0

mă enervează condiția actuală a muzicii românești ( și internaționale ). nu mai există diversitate, versurile sunt din ce în ce mai simpliste și fără sens + că nu mai transmite nimic.

cam așa arată ( negativ format din 3 beaturi și un acord, maxim două de chitară )

la la la la...
( X9 )
Spaniolă / Română( nu mai mult de 5 cuvinte ) [ obligatoriu, "mi amor" / "dragostea mea" ]
la la la, hey, hey
(X9)
Engleză ( nu mai mult de 5 cuvinte )
hey, hey, hey, I love you.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 18:13   #3017
portofel
Guru
 
portofel
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 327
Originally Posted by iiii:
ma enerveaza persoanele care fac sondaje pe strada si se tin dupa tine insistent , mai ales cand te grabesti la munca.
Si pe mine
portofel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 18:40   #3018
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
chucky, m-a enervat teribil, la culme clipul acela. spumeg.

e o mizerie totală. ţăranul de oraş = cel mai prost animal. 'rapperul' ce-şi bate joc de unii compatrioţi ai săi, doar pentru că vorbesc ceva mai altfel şi prin asta deduce că sunt şi retardaţi = cea mai proastă secătură. cine-şi închipuia că rap-ul (sau ce dracu o fi ăla) 'spune pe bune', să-şi revizuiască prejudecăţile. eu nu pricep chestiile astea. ştiu că glumele cu şi despre olteni, ardeleni, moldoveni, unguri sunt la ordinea zilei, dar să faci şi o piesă despre asta e bădărănie curată. şi mai are tupeu muie ăla să-şi ia tricou cu stratan. nu îmi place stratan, dar mai tare de asta nu-mi plac loazele care iau la mişto ceea ce alţii au făcut, pentru că aşa sunt ei şi nu altfel. moldovenismul lui stratan nu mă face fana lui, nici măcar distractiv nu mi se pare, dar să vină rahaţi de doi lei şi să ironizeze accentul unei zone - nu ş', iniţiativa e cel puţin la fel de spurcată ca ţiganizarea imnului de către protv.
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 20:51   #3019
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Malombra:
chucky, m-a enervat teribil, la culme clipul acela. spumeg.

e o mizerie totală. ţăranul de oraş = cel mai prost animal. 'rapperul' ce-şi bate joc de unii compatrioţi ai săi, doar pentru că vorbesc ceva mai altfel şi prin asta deduce că sunt şi retardaţi = cea mai proastă secătură. cine-şi închipuia că rap-ul (sau ce dracu o fi ăla) 'spune pe bune', să-şi revizuiască prejudecăţile. eu nu pricep chestiile astea. ştiu că glumele cu şi despre olteni, ardeleni, moldoveni, unguri sunt la ordinea zilei, dar să faci şi o piesă despre asta e bădărănie curată. şi mai are tupeu muie ăla să-şi ia tricou cu stratan. nu îmi place stratan, dar mai tare de asta nu-mi plac loazele care iau la mişto ceea ce alţii au făcut, pentru că aşa sunt ei şi nu altfel. moldovenismul lui stratan nu mă face fana lui, nici măcar distractiv nu mi se pare, dar să vină rahaţi de doi lei şi să ironizeze accentul unei zone - nu ş', iniţiativa e cel puţin la fel de spurcată ca ţiganizarea imnului de către protv.


skizzo e un retardat cu impresii pe care-l adora fetitele de 1a ani.
dar nu-s de accord sa te legi de intreaga miscare hip-hop din Ro , care e profunda doar ca nu e dat la tv , radio ...Asta e rap.

ON : ma enerveaza ca chucky si-a inchis blogu`. Rusine ba !

Last edited by reivan : 17 Oct 2012 at 20:54.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2012, 06:15   #3020
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
motive personale + lipsă de timp. îl voi redeschide cândva.

mă enervează cearta asta care a apărut între siteu-rile de titrări și trackere. traducătorii vor să facă grevă ( AKA să nu mai traducă ) pentru că aia de pe trackere nu direcționează către siteurile lor, când vine vorba de descrierea unui film.

eu ca unul din traducători, îmi bag pla în ea de grevă și voi continua să traduc pentru că o fac din plăcere și singurul lucru care-l cer și care până acum a fost respectat e să nu-mi fie șters numele din fișierul titrării.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:55.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells