Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Nov 2010, 21:32   #2721
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Gloria, apelez la tine, la Stefan am facut-o cu mult timp in urma dar nu m-a ascultat poate va hotariti s-o debanati si pe Dragomara
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2010, 21:41   #2722
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by omudindulap:
Ti-a cerut tie. Pe doll, rvn, pit nu-i intrebi? Sau e suficient doar ca ti-a cerut tie? Nu vorbi si in numele lor!!!!!

nu vorbeam in numele lor... am folosit persoana I in tot mesajul, nu? la restul sa le ceara scuze daca vrea si daca lucrul asta ii face pe ei fericiti. nu ma priveste. insa nu consider ca am ce cauta in acea ecuatie. am mai spus de multe ori, Judex face uneori niste greseli si foloseste niste vorbe care nu imi plac si nu plac nimanui. insa acum chiar a avut un motiv sa ma injure.


nu spun ca ce a facut trebuie trecut asa usor cu vederea. chiar daca a fost provocat, era bine sa se abtina de la astfel de afirmatii, insa hai sa fim putin seriosi, daca voi ati fi fost in locul lui, ce ati fi facut? ca orice om, la un moment dat cedeaza psihic.
am zis, daca el isi vede de treaba prin atelier, nu are nimeni nimic cu el... stiu ca trebuie sa faca si el un pas, daca vrea sa revina insa... voi chiar credeti ca vrea sa revina? pentru ca eu una, nu cred...

si cu asta pun punct.
se stie pozitia mea, deci chiar nu cred ca mai e ceva de spus despre asta.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 00:08   #2723
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Originally Posted by omudindulap:
Ti-a cerut tie. Pe doll, rvn, pit nu-i intrebi? Sau e suficient doar ca ti-a cerut tie? Nu vorbi si in numele lor!!!!!

Omule, dacă reciteşti, Pitbull solicita scuze în numele altora: freak doll, rvn, dragon şi etc, tocmai în numele lui, nu. Poate urma să fie "ultimul pe listă, cu voia dumneavoastră." Dragon vorbea în numele ei, şi spunea că nu are nevoie de scuze publice.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 00:39   #2724
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by c.ghevara:
Dragon vorbea în numele ei, şi spunea că nu are nevoie de scuze publice.

Ei nici nu trebuia sa-i ceara scuze pentru ca
Originally Posted by dragonfly:
acum chiar a avut un motiv sa ma injure
Apoi, cum sa nu te enervezi cand auzi asa ceva:
Quote:
n-am nevoie de scuzele pubilce... astea sunt un moft.
Sunt un moft pentru cei care le pretind?
Oricum, se face prea mult tam-tam pe subiectul asta. Un om a gresit, a platit. End of story.
Toate incercarile astea de disculpabilizare mi se par penibile.

Quote:
insa hai sa fim putin seriosi, daca voi ati fi fost in locul lui, ce ati fi facut? ca orice om, la un moment dat cedeaza psihic.
C., de cand esti aici, te-a scos cineva din pepeni?
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 01:06   #2725
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
eu zic sa nu il pui pe c. sa exemplifice. nu de alta, dar chiar el a spus la un moment dat ca are caracter si nervi de otel.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 01:26   #2726
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Intrebarea era retorica.
Ideea era ca fiecare dintre noi a fost scos din sarite la un moment dat, inclusiv eu, chiar asta seara, de-mi venea sa sparg monitorul. Iti amintesti sa te fi injurat?! (retorica si asta)
Pana una alta, avem un moderator care a luat o decizie, si, ne convine sau nu, ea trebuie respectata.
Zic, cu voia dvs., sa vorbim si despre filme, caci, nu-i asa, ne aflam pe un forum dedicat celei de-a 7-a arte (da, da, serios!), si nu pe maidan.
À Bientôt!
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 02:03   #2727
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
omule, vrem, nu vrem, sintem totusi fiinte complexe, nu roboti. Oricit am vrea sa ne axam pe un singur domeniu, nu e omeneste sa n-o luam si pe linga. Imi amintesc de simpaticul Lynch intr-in clip pus de Win, in care ne invata sa gatim quinoa cu broccoli, cum n-a putut el sa taca din gura cit fierbeau grinele alea si ne-a povestit cum a mers cu trenul si-a baut cico (daca-mi amintesc bine)

Pentru mine, discutiile adiacente sau tangentiale filmului sint la fel de importante, pentru ca imi dau seama cu cine stau de vorba despre filme.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 02:12   #2728
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Originally Posted by omudindulap:
C., de cand esti aici, te-a scos cineva din pepeni?

Da, omule, o singură dată, atunci când am fost bannat. Dar cred că nu se va mai întâmpla să fiu scos din pepeni, pentru că acum ştiu cu cine am de-a face.

Last edited by c.ghevara : 18 Nov 2010 at 02:15.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 02:19   #2729
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
@ana
Foarte corect. Dar nu cred ca ai citit cu atentie ceea ce am scris.
Sa vorbim si despre filme. Nu-i totuna.
Mi se pare ca de atata vorbit pe langa subiect, se dusa dracului broccoli-ul ala. Iar discutiile tangentiale pe cuvant ca nu-s amuzante. Sunt foarte incordate.
Asa ca mai bine-mi vad eu de grinele alea, macar sa nu mor de foame.
Respect.

C., sper ca si ceilalti sa-ti urmeze exemplul.

Last edited by omudindulap : 18 Nov 2010 at 02:21.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 02:51   #2730
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
omule, "si"-ul ala era cam ascuns, recunosc Oricum nu retrag nimic din ce-am scris, cind am spus tangentiale, ma refeream tot la discutii de bun simt, nicidecum la birfe sa zicem. Muzica, religie, psihologie, filozofie le incadrez la adiacente. Viata sanatoasa, nutritie (unde am scris eu cel mai mult in ultimul timp) , poze personale, povesti personale ar fi tangentiale. Inteleg ca tu nu vrei sa mai scriu nimic la astea din urma
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 03:00   #2731
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Quote:
...cind am spus tangentiale, ma refeream tot la discutii de bun simt, nicidecum la birfe sa zicem. Muzica, religie, psihologie, filozofie le incadrez la adiacente..
Asa da, servesc. Un fel principal, FILMUL, asezonat cu muzica, literatura, teatru, filosofie etc. e ceea ce majoritatea (sper ca) isi doreste sa aiba la masa. Si sa nu uitam de vinuri, desigur. Cu masura.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 04:17   #2732
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Individul si-a dat în petic din nou, profitând de Anaemona si încrederea ei:
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...29#post1552929

Cum asemenea manifestäri contravin tocmai rostului bannärilor (mai ales în cazul unui personaj manipulator ca respectivul, care se poate folosi de naivitatea altora), propun administratiei instituirea urmätoarei prevederi regulamentare:
- Orice mesaj din partea unui user bannat va putea fi transmis de un alt user pe forum, în mod public, numai cu avizul unui administrator.

In cazul lui, îmi revizuiesc atitudinea si retrag cele douä conditii pentru debannare pe care le-am postat mai sus. E ipocrit si mitoman, iar scuzele si garantiile de bunä purtare n-ar face nici cât o ceapä degeratä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 09:43   #2733
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Originally Posted by Pitbull:
Individul si-a dat în petic din nou, profitând de Anaemona si încrederea ei:
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...29#post1552929

Cum asemenea manifestäri contravin tocmai rostului bannärilor (mai ales în cazul unui personaj manipulator ca respectivul, care se poate folosi de naivitatea altora), propun administratiei instituirea urmätoarei prevederi regulamentare:
- Orice mesaj din partea unui user bannat va putea fi transmis de un alt user pe forum, în mod public, numai cu avizul unui administrator.

In cazul lui, îmi revizuiesc atitudinea si retrag cele douä conditii pentru debannare pe care le-am postat mai sus. E ipocrit si mitoman, iar scuzele si garantiile de bunä purtare n-ar face nici cât o ceapä degeratä.
E o dovadă de inteligenţă să retragi cele două condiţii pentru debannarea lui Judex. Erau nostime:

”Isi prezintä scuze public, sincer si clar, tuturor persoanelor pe care le-a insultat,...”

Oferä garantii cä si-a rezolvat problema comportamentalä si nu va mai avea niciodatä iesiri necontrolate de genul celor care i-au adus bannarea.”

Cum poţi proba sinceritatea unor scuze impuse?
Ce garanţii putea oferi? Casa, maşina, bicicleta, căţelul?

@Gloria, Ştefan

Doar întreb... Să faci pe cineva ”ipocrit şi mitoman” nu e o insultă? E măsura moderaţiei moderatoare a unui moderator moderat? Din punctul de vedere al intenţiei de a ofensa, între ”labagiu” şi ”mitoman” există diferenţă?

Nu mi se pare nici corect, nici elegant să insulţi un om care nu are posibilitatea de a-ţi răspunde. Exact genul de abuz care te poate face să-ţi ieşi din pepeni şi să înjuri uitând de bunele maniere. Trebuie să recunosc, Pitbull e consecvent.

Last edited by c.ghevara : 18 Nov 2010 at 09:46.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 09:57   #2734
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ehe, stiam eu de ce-am introdus în "Pämântul de sub picioare" subplotul äla cu "Legea Protectiei Infractorilor". E si asta o perversitate - a discriminärii pozitive: sä militezi pentru drepturile agentilor patogeni, în dauna organismului. Noroc cä sunt imun (nu la agenti patogeni, ci la capcanele empatizärii cu ei).
...Dar, cum naivitatea comportä efectele ei de tip bumerang, aceste tentative nu fac decât sä fortifice mecanismele de apärare. Sau, cine stie, poate mä însel eu... Poate nici un sunt încercäri autentice de a ne expune infectiei, ci tratamente de imunizare din categoria vaccinurilor si a homeopatiei.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 10:31   #2735
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Vai, cat de generosi si de toleranti au devenit unii!! Ma intreb, daca ar fi fost ei in locul persoanelor jignite, la fel ar fi reactionat??? Da, sigur!!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 10:52   #2736
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Life is hard... So deal with it !!! PEOPLE ...
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 12:12   #2737
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
@Pitbull
Păstrarea diversităţii e importantă. Un mediu aseptic e, prin definiţie, steril, dar şi lipsit de fertilitate.

Originally Posted by FreakDoll:
Vai, cat de generosi si de toleranti au devenit unii!! Ma intreb, daca ar fi fost ei in locul persoanelor jignite, la fel ar fi reactionat??? Da, sigur!!

Unii nu au devenit. Au fost întotdeauna. Aproape sigur, unii nu aveau cum să fie în locul persoanelor jignite. Dacă, totuşi, prin absurd, ar fi fost, fii sigură că ar fi reacţionat pe măsură, dar altfel. Eu cred că trebuie să fim generoşi şi toleranţi, with all the freaks. Nu doar cu păpuşile.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 12:23   #2738
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Sigur.De'aia ai fost banat.Nu ti se pare ca bati cam mult apa'n piua?Atatea pretentii, dar nu esti capabil sa accepti o decizie a moderatorilor, o decizie absolut necesara si corecta.Mai bine ti'ai sfatui prietenul sa nu se mai comporte ca un primitiv, in loc sa'i tot scuzi pe'aici caracterul execrabil.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 12:33   #2739
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Oooh, e o mare plăcere să vorbesc cu domnişoare inteligente şi educate!
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2010, 12:35   #2740
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Zi "zau"!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:32.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells