Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Sep 2010, 23:49   #201
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Uitä-te mai bine ce insanitäti scrie dementul (mesajul e la "Offtopic Asylum"), si pe urmä mai vorbim.

Back on topic v-am rugat!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2010, 23:55   #202
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
m-am uitat.
e distractiv.
ipu e in forma maxima
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2010, 23:56   #203
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Poate... dar emoticoanele sunt mesaj, informaţie, adaugă sensuri. Eu am ignorat faptul că lipseau în mesajele lui Ipu. Trebuia să mă prind că vorbeşte serios dacă nu punea un avertisment de genul Şi cum încă sunt new kid in town nu cunosc cine, ce.

Cu haita... flămând , poate ai dreptate. Tocmai ronţăi nişte pâine prăjită şi nişte cafea neagră rece

Last edited by c.ghevara : 03 Sep 2010 at 00:02.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:05   #204
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
haita mananca ceva mai consistent: proteina.
ce rontzai tu, e dieta unei "domnisoare". ca sa ai putere pentru a-l manca pe comisar iti trebuie energie. si falci bune, nu uita!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:08   #205
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
rvn, daca nu ar fi emoticoanele, de multe ori nu te-ai prinde de tenta ironica a unui mesaj.

Un exemplu banal:

Quote:
Ce interesant!
Quote:
Ce interesant!
Of course, poti si sa inlocuiesti semnul exclamarii cu puncte de suspensie in primul caz, fara a avea neaparata nevoie de , dar intelegi unde vreau sa bat.

Back on topic....chit ca nici nu mai stiu despre ce se vorbea pre-daniel-teo-operatii estetice, tre sa revizualizez primele pagini .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 03 Sep 2010 at 00:10.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:11   #206
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
booty, dulceata.
ma obosesc bulinutele galbene. prefer sa inteleg ironia din cuvinte.
nu era nevoie de explicatii simple, da' , oricum, merci!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:17   #207
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by rvn:
ma obosesc bulinutele galbene.

How about these ones then: ? Hehe, mi s-a spus candva ca sunt destul de persuasiva, de aici si incercarile mele de a te aduce in tabara 'pro-bulinute'.

O sa ne mute Pit la asylum, imi pare rau ca i-am dat de lucru, dar cel putin stiu ca nu o sa se supere prea tare, fiindca am ajutat la oprirea atacului unei clone - aluzie evidenta si intentionata. Adusese Teo vorba de el mai devreme, chit ca l-a botezat oleaca (Star Words).
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 03 Sep 2010 at 00:24.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:22   #208
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
rvn, haitele mănâncă ce găsesc (inclusiv prin tomberoane ), nu fac mofturi. Dacă trebuie proteină, merge şi sângele, şi comisarii pe pâine (prăjită), dar sigur nu proteine chappy.

Na, că am mai adăugat nişte buline!

Last edited by c.ghevara : 03 Sep 2010 at 00:25.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:27   #209
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ciorba de cartofi. Yummy!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:30   #210
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Talking

mai,
acum daca a plecat ipu, voi va razbunati pe mine????
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:37   #211
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
rvn, răzbunarea e arma prostului

Eu prefer preventive strike

Judex, ciobă de cartofi la ora asta?
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:39   #212
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Nu, pe la vreo 11pm, cand am ajuns acasa. Chiar yummy, nu mai faceti gat.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 00:42   #213
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
La plic? E drept că după some drinks orice mancare îmi pare şi mie yummy.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 01:17   #214
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ei, la plic!
Multi cartofi intregi, rosii romanesti, gatita de maica-mea.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 01:48   #215
Alice_Fluture
Guru
 
Alice_Fluture
 
Join Date: Aug 2003
Location: Home is where your heart is
Posts: 545
Si-acu' nah, ca n-am mai aflat ce vrea doftorimea romana de la cinemau' romanesc...

Sincer, banuiam ca Teo ar fi vreun studentas bobocel, ceva, amic de-al lui Daniel. Dar ce-am scris ramine valabil desi retoric in noul context...

Insa ma amuza un gind: daca individul si-a uitat intre timp parola de la userul Daniel si-a ramas cu Teo asta sa-si faca doar cheerleading, fara acces la primu' user?
Si doar n-avea nimeni ghimpe cu el, chiar toata lumea l-a invatat de bine. Si un sut in fund e un pas inainte. His loss, anyway.
__________________
Passion. No one wants to finance the film of a passionless individual. What most people want is to ride your passion. They want to feel that they're part of something magnificent and exciting. And if you're not passionate - fake it. - R. Avary
Alice_Fluture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 02:42   #216
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Fluturas (und der Anderen) - eu am o alta teorie. Daniel e Serbanescu, iar Teo e Barna. Scriu amandoi de pe acelasi computer de la CNC, adica de undeva de dincolo de America.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 06:56   #217
Abbas
Junior
 
Abbas
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 59
Mult ati mai scris de cand n-am mai intrat, adica de cateva ore! Si am ratat ocazia sa ma umflu-n pene ca eu sunt ala care, de fapt, l-a deconspirat primul ca nemedic pe Teo numaistiucum.

@Ipu
Originally Posted by Ipu:
De parcă cei ce nu sunt medici n-ar fi și ei tot oameni și n-ar merita și ei să fie respectați...
Eu, respectand oamenii ca principiu, am crezut initial ca esti ironic. Abia pe urma mi-am dat seama ca ai un acces de ecumenism. Asa ca te rog: nu mai arunca anateme dintr-astea de doi bani, complet neadevarate in fond! N-am nimic cu "cei ce nu sunt medici", ci doar cu cei care mint ca sunt medici, asumandu-si o identitate onorabila pe care, de fapt, nu o au. Poate in realitate au o alta, la fel de onorabila. Toata stima. Dar atunci de ce si-au ascuns-o, imprumutand alta pentru a ne "lua fatza"?

@Pitbull
Suntem on-topic, pe bune! Cat timp discutam despre "proiectul" lui Daniel, n-avem cum sa parasim topicul. Plus ca a mai aparut un proiect, oarecum cinematografic sau macar dramatic: Daniel i-a pasat identitatea initiala lui Teo, care s-a dovedit insa un histrion de mana a doua. Scenariul continua cu o gasca (simpatica) de forumisti care prind, pas cu pas, ca niste initiati, defectele interpretarii artistice a clonei. Un proiect care se surpa in el insusi. Deci te rog: nu ne du in si pe noi in "Offtopic Asylum".

Last edited by Abbas : 03 Sep 2010 at 07:18.
Abbas is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 07:44   #218
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Abbas, adevarul este ca e mizerabil sa te dai medic si sa nu fii. A fi medic este o onoare si un privilegiu pentru societate, atunci cand iti exerciti profesia cu responsabilitate, seriozitate, pasiune... Cand intri pe un forum de filme sa le zici unora care-si dau si ei cu parerea ca esti medic, e de-a dreptul sinistru sa nu fii.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 08:01   #219
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hai, dom'le, cä si eu sunt medic, ce, nu stiati?
Mä cheamä Dr. Mabuse si am o mie de ochi!

@Abbas:
It's okay, nu mä refeream la continuarea discutiei despre "The Strange Case of Dr. Daniel and of Mr. Teo", ci la bätutul apei în piua tembeloidului lor ronin vesnic afumat cu sake, care scos din papuci cä s-a fäcut asa de râs, a trântit aici acel mesaj delirant, de o violentä extremä, pe care l-am trimis la Azil. Ala si vesnica lui pomenire nu mai au ce cäuta aici - atât.

Last edited by Pitbull : 03 Sep 2010 at 08:37.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 09:12   #220
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Judex, este mizerabil să te dai orice nu eşti, nu doar medic. De supa la plic pomeneam pentru că am înţeles că (încă) eşti holtei.

Pit, îi jikneşti pe ronini!!! Ăia era oameni de onoare. Mulţi ar trebui să ia exemplu de la cei 47, adică să-şi facă hara-kiri! Chiar dacă nu au onoare Să fie 48.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells