Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Feb 2012, 12:30   #2581
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by AndreiStefan:
Originally Posted by iiii:
ma enerveaza ingrozitor gheata de pe jos! stratul de gheata alunecos... si deasupra putina zapada... si nu vezi gheata si bufff!!!

Astazi in drum spre munca, era de 2 ori sa imi rup gatu in astfel de ipostaze

mersul ca mersul, da pe stradutele mici cu sens unic unde nu s-a degajat zapada deloc, e de vis sa circuli cu masina...
Nu ar trebui sa te plangi tu care ai BMW X3.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2012, 14:21   #2582
Sikandar
Novice
 
Sikandar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 14
Nu mă enervează îngrozitor, dar mă mistuie grozav o listă cu useri de la profilul meu. Cine este fresie şi cum a izbândit în a strânge un punctaj cât următorii 20 useri laolaltă?
Sikandar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2012, 14:51   #2583
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by iiii:
acolo nu mai zic...
tu folosesti masina pe vremea asta? ai avut probleme? derapaje?

am mers si in serile alea cu viscol...dar daca esti atent si nu teribilist si mai ales cunosti limitele masinii, n-ai de ce sa ai probleme...

Derapajele sunt normale atunci cand circuli pe un strat de gheata dur si denivelat(intalnit des pe stradutele mici) dar la viteza mica e usor sa recapeti controlul.

Originally Posted by Cristina_:
Nu ar trebui sa te plangi tu care ai BMW X3.

nu pot sa cred...ce putea sa tina minte o...blonda

Desi cred ca am mentionat si in postul ala despre care am o vaga idee...nu e masina mea X3-ul, e din...famile. Asa ca trebuie sa te dezamgesc si sa-ti spun ca masina propietate personala este un amarat de Cielo...naspa eh?
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2012, 15:19   #2584
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
io am inteles ce zici tu, dar eu daca as fi avut masina, pe viscolul ala nu cred ca as fi condus... mai bine metrou
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2012, 17:45   #2585
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by AndreiStefan:

Desi cred ca am mentionat si in postul ala despre care am o vaga idee...nu e masina mea X3-ul, e din...famile. Asa ca trebuie sa te dezamgesc si sa-ti spun ca masina propietate personala este un amarat de Cielo...naspa eh?

Pana la urma ca este a familiei sau "nefamiliei" tu o conduci. Ce mai conteaza. Practic tu esti "BOSSUL" care umbla cu BMW-ul Glumesc Din curiozitate te intreb BMW-ul are interior piele? Iar despre Cielo inca si acum imi amintesc reclama cand un taur fugea dupa un Cielo intr-o arena. Trebuie sa caut reclama pe Youtube.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2012, 00:06   #2586
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by iiii:
io am inteles ce zici tu, dar eu daca as fi avut masina, pe viscolul ala nu cred ca as fi condus... mai bine metrou

Cand ai de mers de la Gara de Nord pana pe Sos Pipera sau in Pantelimon(Socului), metroul nu cred ca e o optiune foarte buna...sau poate nu mai stiu eu statiile care, cum, pe unde sunt...

Prefer sa-mi ia masina 13-14% decat sa dardai in statii de autobuz/tramvai.

Originally Posted by Cristina_:
Pana la urma ca este a familiei sau "nefamiliei" tu o conduci. Ce mai conteaza. Practic tu esti "BOSSUL" care umbla cu BMW-ul Glumesc Din curiozitate te intreb BMW-ul are interior piele? Iar despre Cielo inca si acum imi amintesc reclama cand un taur fugea dupa un Cielo intr-o arena. Trebuie sa caut reclama pe Youtube.

Din nou trebuie sa te dezamagesc, dar OO-le cele mai mari din familie nu imi apartin... N-are tapiterie de piele, insa are scaune incalzite...o functie in general insuportabila barbatilor si placuta femeilor

Si totusi oricat de misto ar fi senzatia sa treci de la 75 de cai de pe Cielo la 270 pe BMW, parca tot mai placut e sa conduc linistit "tanculetul" meu cutie automata...in traficul din Bucuresti e ideala!

Iar de reclama...mai degraba imi vine in minte reclama de la Matiz cu Godzila(Micul Gigant) decat cea cu taurul de la Cielo...
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2012, 01:31   #2587
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
reclama de rahat de la nivea , unde e un X si nu merge sa inchizi!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2012, 11:36   #2588
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by AndreiStefan:
Iar de reclama...mai degraba imi vine in minte reclama de la Matiz cu Godzila(Micul Gigant) decat cea cu taurul de la Cielo...
Aici sunt reclamele tale http://www.youtube.com/watch?v=pFhfEk78kk0 si http://www.youtube.com/watch?v=PQm0shAHrVg

PS.Poate daca trec vreodata prin Bucuresti imi arati si mie BMW-ul tau.

Last edited by Cristina_ : 02 Feb 2012 at 11:44.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2012, 13:18   #2589
StrangeHouse
Veteran
 
StrangeHouse
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 213
japonezii aia imputiti care vaneaza balene ILEGAL
StrangeHouse is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2012, 23:56   #2590
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by Cristina_:
Aici sunt reclamele tale http://www.youtube.com/watch?v=pFhfEk78kk0 si http://www.youtube.com/watch?v=PQm0shAHrVg

PS.Poate daca trec vreodata prin Bucuresti imi arati si mie BMW-ul tau.

Mersi, acum imi amintesc reclama de la Cielo

Ti-l arat cu mare drag...BMW-ul desigur Pt tine gasesc si un sticker "Blonda on board"
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 10:13   #2591
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 10:20   #2592
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Chambord sa stii ca nimeni nu iubeste grasii
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 10:25   #2593
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Asta ar insemna ca pe mine ar trebui sa ma iubeasca toata lumea
Acu serios, the shit has hit the fan
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 10:34   #2594
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Anorexia cuprinde Romania.

Eu am o problema cu masurile la haine .La 1,83m marimea L ma cam stringe dar XL e prea mare Ma strecor cu greu intre astea doua .Ma oftic pentru ca vazusem niste țoale misto pe diverse situri ( la preturi decente ) dar nu ma risc . Aceleasi cirpe sunt la noi in magazine de 2-3 ori mai scumpe.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 10:39   #2595
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
LOL Nu-s anorexic. Doar ca asimilez mai putin ca altii. Ma rog, avantajul e ca pot sa mananc absolut orice vreau, in orice cantitate, fara sa ajung rotund
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 11:11   #2596
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Pe mine mă enervează că unor criminali li se ia apărarea.
Vezi primarul din Cluj Napoca, fostul primar din Baia Mare, mai nou văd că și delapidatorul ăla german.

Chiar au nevoie ăștia de susținere? Dacă tot i-au prins cu mâța-n sac, măcar să aibă decența să stea cuminți la locul lor nu să ne spună peste tot cât de reformați sunt.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 16:57   #2597
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by bremen1980:
.... vazusem niste țoale misto ..... Aceleasi cirpe ....

Pai ori sunt toale misto ori sunt carpe?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 18:04   #2598
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by bremen1980:
.... vazusem niste țoale misto ..... Aceleasi cirpe ....

Pai ori sunt toale misto ori sunt carpe?
Asta aduce cumva cu vulpea si strugurii acri . Daca le poti avea sunt țoale misto iar daca nu se transforma in cirpe scumpe .It 's a thin line between love and hate .
Uite de exemplu vazusem pe http://www.dress-for-less.com o geaca Tommy Hilfiger la 75 de euro .
Aceeasi geaca in mallul din Baneasa costa 900 de lei la reduceri .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 18:14   #2599
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Te inteleg perfect crede`ma .. si in privinta preturilor absurde practicate la noi si in privinta dificultatii in a gasi marimea potrivita la haine
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2012, 18:21   #2600
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Sa stii ca a inceput criza sa muste rau din lanturile astea de magazine care aduc produse din afara si au preturi nesimtite . Multe incep sa se inchida si vezi faiomosul afis mincinos ''Aici se va deschide in curind un nou magazin ''
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells