Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: Vreau sa se revina la vechiul format
Da 18 43.90%
Nu, sa ramana asta nou 23 56.10%
Voters: 41. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Mar 2009, 11:58   #41
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

Originally Posted by Leonard:
v? �n?eleg.
eu nu m? retrag �nc? dar o s?-mi reduc timpul petrecut pe forum la maxim 15 minute pe zi. chiar am probleme cu ochii. oricum folosesc pt job foarte mult google care de asemenea are fundalul alb ?i n-am g?sit op?iunea de a schimba culoarea. mai sunt ?i alte situri �n situa?ia asta pe care uneori sunt nevoit s? ajung. cinemagia era o relaxare pt mine. acum a devenit ceva aprins ?i implicit agresiv. e normal s? evi?i ceva care-?i provoac? disconfort.
uita?i-v? la cinefan cum a r?mas f?r? utilizatori care posteaz?. sunt convins c? sunt mai multe motive dar ?i fundalul aprins cred c? a avut influen??, chiar dac? nimeni nu-?i d? seama �n mod con?tient. dac? dori?i aceea?i soart?, p?stra?i acest skin...

nu mi-o lua în nume de rău, da' am şi io o curiozitate, de citit, cum citeşti pe hârtie, de exemplu?! la mine una, cărţie sunt publicate încă negru pe alb. te pomeneşti că oi fi exceplţia!

nu ştiu ce browser foloseşti, însă toate, absolut toate au opţiunea de-a mări fontul; de asemenea poţi umbla de rezoluţia PCului, la contrast etc.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 11:59   #42
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by nume:
Prostimea a votat, eu sunt un tip ocupat, cinemagia ramasese un tic vechi care mi-era drag, pentru userii vechi si pentru formatul unic. Acestea fiind spuse va salut, pt. ca v-ati pishat pe ceva consacrat si cunoscut nu pot decat sa va urez decadere placuta !
Nu inteleg de ce trebuie sa jignesti alti useri doar pt ca iti da Pitbull voie,daca altii au alte gusturi nu trebuie sa-i faci prosti,daca administratorii acestui site vor sa schimbe ceva(sigur in bine,nu si-ar permite sa-si bata joc de munca lor) nu trebuie sa scrii ca e un site de cacat.Si pe urma ne urezi sa ne pisham,etc?
Cam multe referiri coprofile...
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 12:21   #43
Gengar
Banned
 
Gengar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 60
Originally Posted by Pitbull:
Niii, s-or tâlnit tinerii însurătei!
Casă de piatr? v? doresc!

@Nume:
Nu te grăbi, la fel ne credea un papagal acu' doi ani jumate, si-a iesit taman pe dos!
De-abia ACUM ?ncepe adevărata CineMagie, aia veche era doar asa, un exercitiu...



încât îţi recomand:



Eu nu-s nume, că aş posta pozele tale de pe myspace chiar aici...

Last edited by Gengar : 22 Mar 2009 at 12:24.
Gengar is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 12:31   #44
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Bun.Gengar si Neupto nu sunt gay,ii credem naibii,chiar daca cel din urma e cam lame.
Gengar,stim cum arata Pitbull,nu tre' sa pui poze.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 12:35   #45
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Pauline Kael:
Problema cu skinurile parca s-a mai discutat,se poate rezolva,la panoul administratorului exista varianta schimbarii culorii,e o simpla apasare de buton.
Propun pentru ca userii obisnuiti cu culoarea intunecata,eleganta (dar pentru altii deprimanta) a forumului,sa se gaseasca o varianta de mijloc,o culoare neutra,un albastru inchis,sau verde,si gata!
Ca sa nu mai plece nimeni,se poate face o prapadita de schimbare de culoare,un gri argintiu,galben metalizat,etc.:mad:
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 13:28   #46
Gengar
Banned
 
Gengar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 60
Originally Posted by Pauline Kael:
Gengar,stim cum arata Pitbull,nu tre' sa pui poze.
Dacă ai cunoaşte povestea la care am făcut aluzie, ţi-ai da seama că tu eşti cea ...

I know more dirty secrets of this forum than most of you newbies, so - you and Neuptolem, go lick a lolly or whatever you kids like to do ...
Gengar is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 13:46   #47
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pauline, povestea la care face aluzie respectivul e aia cu Nume si pozele lui A.L.S. Poti citi finalul ei în topicul "Atentie, santaj!" din sectiunea "Bursa".
Oricum, sarjeazä - cântä dupä ureche, si cântä prost: pozele nu erau pe "My Space", ci pe "Yahoo" - iar A.L.S. si le-a sters imediat. Nume le-a repostat ulterior, dar nici alea nu mai existä. Deci, regrete eterne - da' n-o sä vadä nici un cronicar de film la nudu' gol!
(Neupto, ai grijä de el în noaptea nuntii rezolvä-l eficient si pe termen lung.)

Last edited by Pitbull : 22 Mar 2009 at 13:52.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 15:48   #48
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Stiu povestea cu Bursa,cu asa-zisa lovitura de imagine,n-are relevanta,decat pt dezaxati si complexati.
Nu ma intereseaza pozele,imi place ALS ,e f inteligent,a scris carti,daca unele comentarii la filme le-a ales sa le faca dintr-o perspectiva accesibila publicului larg asta nu inseamna ca simtul lui comercial trebuie depreciat ca fiind lipsa de talent.There's No Business Like Show Business!
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 15:54   #49
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Oricum, nu e de mirare cä Mireasa lui Neuptolem saliveazä dupä pozele alea si se zgâriazä pe ochi cä nu le-a prins.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 15:59   #50
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
ăăăăă... pozi, despre ce pozi ie vb aci?!

io când nu am ce face, ce-i drept extrem de rar, mă (mai) uit pe un site, fickr pe numele lui, acolo sunt nişte poze extrem de educative, de "artă", că să-i citez pe unii contemporani.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 16:03   #51
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Aren't they just made for each other?two pieces.The loughing,smiling snuggling for homofobics:-P
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 16:27   #52
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Verificare:

Cum mama naibii se scrie:

Ghitza a scris:

Originally Posted by Neuptolem:
JBIUUUMMMVLVLVLV

Dup-aia: Cica am reusit.

Last edited by Neuptolem : 22 Mar 2009 at 16:30.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 17:00   #53
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Gengar:
I know more dirty secrets of this forum than most of you newbies, so - you and Neuptolem, go lick a lolly or whatever you kids like to do ...
:lol: Bravo Gengare! Continua sa le intinzi sfori comunitatii dup-aici! Dar vezi, ai grija, sa nu te baneze iara! De vrei, tinem legatura pe e-mail - din joi in Pasti ca pana acum - si iti mai dau eu cateva directive sa n-o-ncurci. Leviatanicul e indestructibil, intelegi tu? Eu te sfatui sa bagi degraba un scenariu in atelier, fie el si pamflet, dar sa ai o percutzie prin zona sa te poti umfla in pene apoi (cum am facut eu) ca esti mare scriinraitar si ca altii nu au dreptul sa te jigneasca ca asta ar insemna atac la adresa culturii artistice din arta a 7-a. See?!?

Urmatorul!

Originally Posted by Pitbull:
De-abia ACUM ?ncepe adevărata CineMagie, aia veche era doar asa, un exercitiu...
Te inseli amice, vei realiza asta mai tarziu, prea tarziu, din pacate.

Urmatoarea!

Originally Posted by Pauline Kael:
Bun.Gengar si Neupto nu sunt gay,ii credem naibii,chiar daca cel din urma e cam lame. Gengar,stim cum arata Pitbull,nu tre' sa pui poze.
Nici nu e nevoie sa spun ca nu sunt gay, fetele adevarate se prind.
Cu Gengar nu stiu care e problema dar nu l-am vazut niciodata sa vorbeasca despre fete frumos si din experienta vietii. Astea si le rezolva el singur, pe strazi, cand am sa-l scot la agatzat. Regula celor 3 secunde, o stii Gengar? E atat de tare ca pot scrie si un scenariu pe chestia asta, ti-o spun pe e-mail daca vrei. E infioratoare, crede-ma, dar al naibii de eficienta. Iti poate schimba viata.

Originally Posted by Pitbull:
(Neupto, ai grijä de el în noaptea nuntii rezolvä-l eficient si pe termen lung.)
Voi avea grija de el in acel scenariu, ca personaje. Vom lucra in echipa cu make-up de clovni si alergam pitbulli pe strazi, asta dupa ce fugim cu banii din banca. Ce e naspa pt tine e ca vom avea si arme la dispozitie - de foc, ca nu vreau sa ma manjesc de sange - si vom impusca toti cainii. In ceafa.

Originally Posted by Pitbull:
nu e de mirare cä Mireasa lui Neuptolem saliveazä
Toate miresele mele saliveaza.

Enough! Terminati cu prostiile ori il chem pe StefanDo sa curete tot forumul asta sa ramana doar omatul!

Care parte din:
Originally Posted by Neuptolem:
Tin sa anunt ca voi parasi si eu forumul, dar nu azi, in curand. (...) Nu plec deoarece am ramas cu mai multe lucruri neterminate: 2 scenarii si cateva cronici (...) In curand ultimele mele mesaje pe forum in care am sa comunic cu voi.
nu s-a inteles???

Una din regulile marketingului suna de genul sa mentii un serviciu asa cum s-a consacrat, fara schimbari prea capitale, colosale si bruste in randul consumatorilor fidelizati..dar vorbesc cu peretii, stiu asta.
In ultimele 2 mesaje - unul in atelier, unul la condica - imi voi explica si motivatiile mai argumentat si detaliat.


"Celebrele" vorbe: "ce mult ai scris", vor deveni ceva de domeniul trecutului. Din partea mea party-ul poa' sa-'nceapa.

I'm not joking!..
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 17:31   #54
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Neuptolem esti dezamagitor amice.Nu vrei sa intelegi lucrurile desi lucrurile sunt in fata ta.De cand te stiu pe forum numai sa vorbesti mult si fara rost ai fost in stare sa faci.Lasa vorbaraia goala si textele inspirate de pe ici de pe colo,incearca sa fii tu,sa fii original.Faptul ca ai castigat dividi alea la concursul care a fost trebuia sa te puna pe ganduri,sa intelegi ca si echipa Cinemagia si nu numai s`a saturat sa tot vorbesti aiurea,si a vrut sa iti dea un imbold sa taci din gura si sa te apuci sa scrii,asa cum te lauzi de ani de zile.Ca scrii bine sau nu nici nu conteaza atata timp cat nu duci lipsa de entuziasm si dorinta pentru asta.Lasa expresiile de Terminator acasa si pune`te pe treaba daca chiar vrei sa faci ceva.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 17:40   #55
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
acest topic a devenit inutil
o sa-i las lui neuptolem dreptul la o ultima reactie (matura, sper), dupa care am sa-l inchid
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 17:50   #56
Gengar
Banned
 
Gengar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 60
Originally Posted by Pitbull:
Oricum, nu e de mirare c� Mireasa lui Neuptolem saliveaz� dup� pozele alea si se zg�riaz� pe ochi c� nu le-a prins.
Bă P(itb)ullă, singurul care salivează aici eşti tu. Cauza: unicul dinţişor care ţi-a mai rămas, şi ăla cariat şi putrezit de la atâta pupincurisme pe care le practici.

Neuptolem, ia vezi cum o convingi pe Pauline Kăkănel că nu eşti ghei... Găseşti tu ceva, că eşti băiat deştept... Poate un viol a la Irreversible...? :mad:

Eu v-am lăsat pân' la anu',
Semnez, Gengar... şi-aştept bann-ul! :sick:
Gengar is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 18:03   #57
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Gengar,atata minte ai si tu cat Chowder si Papini la un loc(din avatarul tau).
PS: sper sa nu te banneze,ce rost are.:-P
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 18:19   #58
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by StefanDo:
acest topic a devenit inutil
o sa-i las lui neuptolem dreptul la o ultima reactie (matura, sper), dupa care am sa-l inchid

Merci, redmen! Una din cauzele temperamentului meu e ca azi am renuntat sa mai trimit scenariul pt HBO. Am ajuns cu el la nivel de treatment si acolo a ramas incropit. Am motive bine intemeiate in a renunta sa-l mai continui. Mai multe, poate, in atelier. Asta urmand dupa circul de pe acest forum, dupa eliminarea vechiului forum indragit de multi si dupa inca o "experienta" din spatele culiselor. Dar realitatea sumbra e cu totul alta, legat de concursul de scenarii.

Gengar, esti fenomenal! Am lesinat de ras cu prietena in urma citirii mesajului tau. Deci, vezi, fetele pot fi dragute.... Cateodata. Stiu ca Pauline Kael ma place, asta ar fi unul din motivele pt care nu am jignit-o niciodata pana acum asa cum a facut-o ea. La Multi Ani de Anul Nou!

@ StefanDo, de cand m-am inregistrat pe acest forum nu stiu daca am scris atat de mult ca inainte, de cele mai multe ori iti consuma energia si timpul inutil. Am invatat multe si le voi multumi profesorilor, dar cursurile nu te ajuta daca nu exersezi. Daca am timp, las in atelier cateva produse palpabile, sa nu ramana doar vorbe blocate in dimensiunea a 2-a.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 18:23   #59
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Pentru Neupto,sper ca are simtul umorului,el si prietenele sale (sau trebuia pusa poza la "Recunoasteti personajul")

Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells