Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: Vreau sa se revina la vechiul format
Da 18 43.90%
Nu, sa ramana asta nou 23 56.10%
Voters: 41. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Mar 2009, 18:29   #21
Gengar
Banned
 
Gengar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 60
Singura problemă cu conversia la vBulletin este că nu îşi vor reveni literele cu diacritice din posturile vechiului forum. Dacă găsiţi un programator care să poată face treaba asta, îmi scut pălăria în faţa sa. Dacă rămâneţi la vBulletin o să aveţi un forum plin de şiruri de caractere care nu vor mai constitui cuvinte.
Parcă era puţin mai frumos vechiul format, dar mă voi abţine de la a vota...
Gengar is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 21:39   #22
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Thumbs down

Bine-ai revenit Mistah Jay!
Te rog eu civilizat - stai linistit, ca nu-mi sta in fire civilizatia da' ma prefac si io sa fiu in randul lumii - sa votezi cu "da" daca tot iti placea mai mult cum era forumul inainte, cel "Clasic".
Mai nou, unii ma mai catalogheaza si gay..de ce? R: Pt ca sunt un bou si am vrut sa revii pe forum sa scrii toate bazbaldacurile care faceau rating si nu deranjau atat de rau cum au disturbat altii linistea p-aici. Imi prevad sfarsitul pe acest forum, Mistah Jay, cimitir virtual cum de nu exista??? Nu i-a dat nimanui prin cap? Pai noi unde plecam cand ne ducem, ca doar nu ne ia Gaia pe sus.
Daca mor, nu uita sa-mi aduci flori in locul menit eternitatii virtuale, da' sa fie orhidei ca in "Adaptation", si dupa mine poti sa ti-o si tragi cu Pauline Kael pe mormantul meu si sa spui lucruri urate despre mine cu ea, nu ma supar.
Ei, dar asa cum au inviat si altii, poate inviu si eu. Dar nu inainte de a va bantui cu clone pe fiecare dintre rautaciosii mei dusmani inumani! Ha Ha Ha Ha hA ha ha, HO HO HA HA HA HA HA HA HAAAA, HA HA HA!...I'm fuck!...

Ilbibeacare! (I'll-be-back-are!)
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 21:49   #23
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
dragă

da'ce mult mai scrii! bagă un rezumat care să conţină cuvintele "sulă" şi "prefectură", ca să pricep şi io, pls.
for the record: gay-ii sunt sexy pt. că se spală des, se-mbracă bine, miros în euro şi capul cel mai important îi şel di sus!!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 21:52   #24
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
N-o sa se intample nimic bine, sunt sigur. De-aia ma agit, ca sunt constient ca n-o sa schimb nimic.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 21:58   #25
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down frate

tu îmi faci neamu'de râs! oltenii chiar #e# deştepţi! no, deja s-a întâmplat, deja s-a schimbat ceva! te mai uită, cu atenţie o dată! te rog nu mai fi atât de rigid, asta e proprietatea stâncilor, tu încă te mişti şi respiri, OMULE!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 22:34   #26
Gengar
Banned
 
Gengar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 60
Eu vreau varianta "Mi-e indiferent" sau "Mă doare la bască" sau "Mă doare-n pantof" ... Dacă nu băgaţi şi varianta asta, o să mă simt constrâns de situaţie a vota "Da".

P.S.: Un lucru e tare mişto la schimbarea asta: avatarurile lui Gloria Estefan... Mă joc şi eu oţâră în Photoshop cu ele?

@ Neuptolem, să ştii că vBulletinul este considerat un software superior phpBB-ului, mai ales că e cu bani, aşa că putem oare vorbi de o involuţie a forumului...? :?
Gengar is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 22:41   #27
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
io

votai "Nu", da' să nu mă spuneţi la nimeni. cum nu mă recitesc niciodată, şi nu-i recitesc nici pe alţii, adicş nu dau 2 bani pe ce a fost atâta vreme cât nu sufăr de Alzheimer. promit să mă revolt când oi uita.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 22:46   #28
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down NB

numai un edit aci şi deja eşti antiAlzheimer o dată, pentru că diacriticele se duc dracu şi tb s-o iei de la capăt la fiecare nou edit, chestie foarte utilă creierului uman.

"tata-mare" Daniel înlocuieşte tu "ş" ăla cu "ă", io cedai nervos, pls!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 23:08   #29
mimi
Novice
 
mimi
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 22
Adevarat ca trebuie un progres peste tot, in orice domeniu, dar nu arata deloc bine fata asta noua a forumului, e banala, greoaie, te obisnuiesti dar nu iti place...cam asta se intampla.
mimi is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 23:49   #30
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
hai, măi Mimi, măi!

cum poate fi ceva nou banal şi greoi?! cel puţin dpdv logic "banal" şi "greoi" nu au ce căuta în acceaşi frază, e un nonsens.

mie-mi place... e antiAlzheimer, mă rog, a fost, ieri... mâine deja va fi rutină, banală şi uşoară.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 00:43   #31
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Prostimea a votat, eu sunt un tip ocupat, cinemagia ramasese un tic vechi care mi-era drag, pentru userii vechi si pentru formatul unic. Acestea fiind spuse va salut, pt. ca v-ati pishat pe ceva consacrat si cunoscut nu pot decat sa va urez decadere placuta !
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 00:50   #32
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Originally Posted by Neuptolem:
Mi-e dor de celebrele cuvinte " a scris"!

Asta chiar a fost simplu de reparat.
daniel is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 01:02   #33
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Neuptolem:
Bine-ai revenit Mistah Jay!
Te rog eu civilizat - stai linistit, ca nu-mi sta in fire civilizatia da' ma prefac si io sa fiu in randul lumii - sa votezi cu "da" daca tot iti placea mai mult cum era forumul inainte, cel "Clasic".
Mai nou, unii ma mai catalogheaza si gay..de ce? R: Pt ca sunt un bou si am vrut sa revii pe forum sa scrii toate bazbaldacurile care faceau rating si nu deranjau atat de rau cum au disturbat altii linistea p-aici. Imi prevad sfarsitul pe acest forum, Mistah Jay, cimitir virtual cum de nu exista??? Nu i-a dat nimanui prin cap? Pai noi unde plecam cand ne ducem, ca doar nu ne ia Gaia pe sus.
Daca mor, nu uita sa-mi aduci flori in locul menit eternitatii virtuale, da' sa fie orhidei ca in "Adaptation", si dupa mine poti sa ti-o si tragi cu Pauline Kael pe mormantul meu si sa spui lucruri urate despre mine cu ea, nu ma supar.
Ei, dar asa cum au inviat si altii, poate inviu si eu. Dar nu inainte de a va bantui cu clone pe fiecare dintre rautaciosii mei dusmani inumani! Ha Ha Ha Ha hA ha ha, HO HO HA HA HA HA HA HA HAAAA, HA HA HA!...I'm fuck!...

Ilbibeacare! (I'll-be-back-are!)
Niii, s-or tâlnit tinerii însurätei!
Casä de piaträ vä doresc!

@Nume:
Nu te gräbi, la fel ne credea un papagal acu' doi ani jumate, si-a iesit taman pe dos!
De-abia ACUM începe adevärata CineMagie, aia veche era doar asa, un exercitiu...
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 01:18   #34
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Neuptolem:
Bine-ai revenit Mistah Jay!
Te rog eu civilizat - stai linistit, ca nu-mi sta in fire civilizatia da' ma prefac si io sa fiu in randul lumii - sa votezi cu "da" daca tot iti placea mai mult cum era forumul inainte, cel "Clasic".
Mai nou, unii ma mai catalogheaza si gay..de ce? R: Pt ca sunt un bou si am vrut sa revii pe forum sa scrii toate bazbaldacurile care faceau rating si nu deranjau atat de rau cum au disturbat altii linistea p-aici. Imi prevad sfarsitul pe acest forum, Mistah Jay, cimitir virtual cum de nu exista??? Nu i-a dat nimanui prin cap? Pai noi unde plecam cand ne ducem, ca doar nu ne ia Gaia pe sus.
Daca mor, nu uita sa-mi aduci flori in locul menit eternitatii virtuale, da' sa fie orhidei ca in "Adaptation", si dupa mine poti sa ti-o si tragi cu Pauline Kael pe mormantul meu si sa spui lucruri urate despre mine cu ea, nu ma supar.
Ei, dar asa cum au inviat si altii, poate inviu si eu. Dar nu inainte de a va bantui cu clone pe fiecare dintre rautaciosii mei dusmani inumani! Ha Ha Ha Ha hA ha ha, HO HO HA HA HA HA HA HA HAAAA, HA HA HA!...I'm fuck!...

Ilbibeacare! (I'll-be-back-are!)

You two,get a room!
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 01:22   #35
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by nume:
Acestea fiind spuse va salut, pt. ca v-ati pishat pe ceva consacrat si cunoscut nu pot decat sa va urez decadere placuta !


nume esti parte marcanta a acestui forum.nu iti permit sa pleci
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 08:24   #36
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down @nume

Originally Posted by nume:
Prostimea a votat, eu sunt un tip ocupat, cinemagia ramasese un tic vechi care mi-era drag, pentru userii vechi si pentru formatul unic. Acestea fiind spuse va salut, pt. ca v-ati pishat pe ceva consacrat si cunoscut nu pot decat sa va urez decadere placuta !

când zic io că în fiecare zi înveţi ceva nou... uite azi aflai ceea ce vroiam să ştiu ieri, şi anume că prost eşti cînd votezi.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 10:17   #37
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, e invers: votezi când esti prost.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 10:32   #38
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Tin sa anunt ca voi parasi si eu forumul, dar nu azi, in curand, pana una alta, sunt prin zona, daca vreti sa salvati trecutul nostru, istoria scrisa de fiecare pasionat p-aici, stiti ce aveti de facut, daca nu, cum era si-n trailerul Salvation-ului: "FORGET THE PAST".

Nu plec deoarece am ramas cu mai multe lucruri neterminate: 2 scenarii si cateva cronici la niste filme mult indragite. Atat. Daca am timp, daca nu, "THE FUTURE BEGIN", no?

In curand ultimele mele mesaje pe forum in care am sa comunic cu voi. Vorbesc f serios, azi-noapte nu am putut sa adorm cu gandul ca parca ma simteam scapat intr-o alta dimensiune, una oribila in care orice cosmar al tau prinde viata si nu se intampla nimic bun, numai ciudatenii impotriva ta. Criza asta v-a terminat, ori nu mai aveti bani de salarii pt vechii programatori ai "Clasicului Format" si ati fost nevoit sa re-inventati forumul cu niste novici. Un singur cuvant: incompetenta!
Una din regulile marketingului suna de genul sa mentii un serviciu asa cum s-a consacrat, fara schimbari prea capitale, colosale si bruste in randul consumatorilor fidelizati..dar vorbesc cu peretii, stiu asta.
In ultimele 2 mesaje - unul in atelier, unul la condica - imi voi explica si motivatiile mai argumentat si detaliat.

Good-bye!
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 11:35   #39
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
vă înţeleg.
eu nu mă retrag încă dar o să-mi reduc timpul petrecut pe forum la maxim 15 minute pe zi. chiar am probleme cu ochii. oricum folosesc pt job foarte mult google care de asemenea are fundalul alb şi n-am găsit opţiunea de a schimba culoarea. mai sunt şi alte situri în situaţia asta pe care uneori sunt nevoit să ajung. cinemagia era o relaxare pt mine. acum a devenit ceva aprins şi implicit agresiv. e normal să eviţi ceva care-ţi provoacă disconfort.
uitaţi-vă la cinefan cum a rămas fără utilizatori care postează. sunt convins că sunt mai multe motive dar şi fundalul aprins cred că a avut influenţă, chiar dacă nimeni nu-şi dă seama în mod conştient. dacă doriţi aceeaşi soartă, păstraţi acest skin...
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2009, 11:54   #40
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Problema cu skinurile parca s-a mai discutat,se poate rezolva,la panoul administratorului exista varianta schimbarii culorii,e o simpla apasare de buton.
Propun pentru ca userii obisnuiti cu culoarea intunecata,eleganta (dar pentru altii deprimanta) a forumului,sa se gaseasca o varianta de mijloc,o culoare neutra,un albastru inchis,sau verde,si gata!
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells