Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jun 2007, 09:10   #181
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
pana la urma nu pot sta linistita si ma duc la strand.musetica hai vino si tu la strandu din moghiorosi.nu pot sta linistita imi place apa ,sa inot etc sper sa imi faca bine nu rau,etc.oricum de luni va fi o ingrijire mai speciala. si trebuie sa ma ocup mai mult de mine.ok bine pa.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2007, 09:27   #182
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240

eu tocmai vroiam sa-ti scriu pe mail sa mergem la film, e la Patria si ma gandeam sa mergem la 15.30
ce zici?
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2007, 14:51   #183
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240

cand am adus-o pe ami acasa mama mi-a zis "zici ca-i o pisicuta salbatica"..eu: "nuu, e si ea mica si speriata"..acuma s-a obisnuit cu noi si e o scumpa dar azi am lasat-o p-afara mai mult (am zis ca la oras oricum o sa ies mai rar cu ea prin parc)..am zis sa se bucure si ea de libertate..
vreau sa va spun ca s-a urcat in varful visinului (in cautare de vrabii) dupa care s-a urcat si-n varful marului (for the same reason
s-a descurcat foarte bine, n-a cazut, n-a patit nimic, n-a prins nimic
insa m-a pus pe ganduri, poate chiar are ceva de pisica salbatica in ea, altfel nu s-ar fi urcat asa de sus fiind asa de mica.. :love:
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2007, 20:56   #184
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
I love my cat
:love: :love: :love:
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2007, 18:47   #185
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
I love :love: my ami..
de ce?
pentru ca ma responsabilizeaza..(the most important )
pentru ca m-a invatat ca poti oferi ceva dezinteresat
pentru ca ma face mai buna..
pentru ca ma face
sa zambesc..
pentru ca in seara asta m-a lasat sa-i dau pastiluta dinainte de vaccin (maine avem iar vaccin)
pentru ca exista..
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2007, 22:46   #186
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
Originally Posted by musetell:
I love :love: my ami..
de ce?
pentru ca ma responsabilizeaza..(the most important )
pentru ca m-a invatat ca poti oferi ceva dezinteresat
pentru ca ma face mai buna..
pentru ca ma face
sa zambesc..
pentru ca in seara asta m-a lasat sa-i dau pastiluta dinainte de vaccin (maine avem iar vaccin)
pentru ca exista..
esti plina de iubire ce mai... asa scot animalele ce e mai bun din noi... :love:
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2007, 08:04   #187
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
da,da,da :love:
si nu numai animalele, cateodata si oamenii..
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2007, 11:19   #188
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by musetell:
da,da,da :love:
si nu numai animalele, cateodata si oamenii..

se pare ca esti o persoana sensibila si cu calitati umane pe care alti le-au cam piersut din pacate.eu ma bucur sa interactionez cu astfel de persoane.felicitari ca esti o tipa deosebita.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2007, 17:13   #189
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
nu stiu daca sunt chiar atata de sensibila..sunt un amalgam de emotii si sentimente. depinde foarte mult si cu cine interactionez. cateodata mi se spune ca sunt destul de a naibii, in sensul ca ranesc cu atitudinea mea foarte directa, uneori. nu pot sa spun ca sunt o tipa sensibila intotdeauna, incerc sa fiu un om bun dar daca cineva e nesimtit cu mine devin si eu la fel de nesimtitta. adica nu ma simt obligata moral in nici un fel sa ma port frumos cu un om care este rautacios dar nici nu incerc sa-i fac rau.
"a para" cred ca este cuvantul cel mai potrivit in astfel de situatii si uneori "pararile" mele sunt dure si dureroase (asa mi s-a spus desi nu prea cred).
ce-am observat la mine si nu-mi place deloc este ca daca-mi place un om anume devin toleranta si-i gasesc de fiecare data scuze ceea ce nu este deloc bine.
multumesc frumos pentru cuvintele tale de bine, multumesc!
eu sunt genul de om care intelege foarte mult din vorbe si fapte directe, altfel poate sa ma placa si sa ma aprecieze o persoana cat o vrea, daca nu-mi si spune este vax, n-am de unde sa stiu.
uite, de ex, cu un tip pe care-l simpatizez eu dar ca si prieten..eu credeam ca mai mult eu il plac pe el dar eram nervoasa intr-o dimineata (iar eu cand sunt nervoasa sunt ca un tumult) si m-am rastit un pic la el si vreau sa-ti spun ca abia dupa vreo 2-3 luni a inceput sa ma ierte, atat de tare l-am ranit. nu mi-as fi inchipuit ca sunt asa de importanta pentru el..
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2007, 17:18   #190
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
am observat ca de cand citesc revista Psihologia vorbesc cam mult despre chestii din astea sufletesti ceea ce nu obisnuiesc..
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2007, 17:41   #191
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
Originally Posted by musetell:
am observat ca de cand citesc revista Psihologia vorbesc cam mult despre chestii din astea sufletesti ceea ce nu obisnuiesc..
acu numai citesti revista dapai sa vezi cand vei fi la facultate crek o sa ne bagi un limbaj de ala elevat... nu ca asta ar fi rau pana la un punct..
ne analizezi psihologic numai prin mesajele pe care le scriem..
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2007, 18:46   #192
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
tu, andra,
oamenii sunt atat de complecsi incat ar fi o mare (dez)iluzie sa-i judeci doar dupa cum vorbesc sau dupa ce scriu..

facultatea de psihologie a fost visul meu dintotdeauna.. iar acum, ca mi-l pot realiza singura ma afce sa ma simt atat de bine..mai ales c-am o buna prietena, cristina, care vrea si ea sa se inscrie..
eu prima facultate am facut-o ceva de genul "castigi bursa asta daca iei examenul" iar asta mi s-a spus cu nici o luna inainte de examen in conditiile in care toata clasa a 12 am trait-o refulandu-mi gandul de a-mi continua studiile si convingandu-ma ca cel mai bine este sa ma desprind si sa ma angajez..complicated life..stuff..cum spui tu..
sunt o tipa destul de inteligenta, testele IQ spun chiar mai mult de asta dar ca si dezvoltare psihologica sunt cu cativa ani in urma...adica la varsta aceea care trebuia sa fie lipsita de griji eu aveam plenty of them iar acum ca mi-e bine sunt asa de revoltata cand mi se spune sa ma marit si sa fac un copil incat cateodata nici nu-mi vine sa cred..
sunt la varsta psihologica cand am atata nevoie de libertate incat e la fel de imporanta ca si aerul pe care-l respir..chiar daca o cheltuiesc relativ modest..adica imi mai permit si eu cate-o aventura din cand in cand in rest sunt cuminte si-mi pot savura libertatea citind, sau navigand pe internet sau iesin d cu prietenii sau cautandu-mi nu stiu ce fusta de blugi prin oras (de care acuma sunt extrem de mandra..sau facandu-mi nu stiu ce planuri de viitor.. sau savurandu-mi draga bere in fata serialului nostru preferat Grey's Anatomy..(apropo de asta, imi pare bine ca Alex si Izzie au facut in sfarsit dragoste, era si cazul, nu crezi?)
..sunt intr-o perioada draga mie in care oamenii nu-mi dau mai mult de 23 de ani (desi la toamna fac 27) iar libertatea este vitala...
singurul lucru constant din viata mea este draga de ami pe care o iubesc nespus ..

dar am crezut si-am crezut si-am crezut in mine si acum mi-e bine..
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2007, 23:37   #193
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
draga mea eu am facut doar o gluma.. chiar nu-mi sta in obicei sa judec oamenii in nici un fel mai ales dupa felul in care vb totusi pot spune ca modul in care vb spune cate ceva despre persoana care o face nu?
stiu ca visul tau a fost sa ajungi la facultatea de psihologie si de altfel te admir foarte mult pentru asta pt ca si eu sunt cam in aceeasi situatie momentan (tu stii despre ce vb...) din nou desi cred ca am mai spus-o mult succes la facultate sunt convinsa ca vei face o treaba excelenta...
revenind la lucruri mai materiale... si mie imi place sa am libertatea mea pe care sa o savurez cu o bere in mana in fata la grey's :love: (bravo pt izzie si alex desi stiu dinainte ca nu va ramane cu alex... dar bestia trebuie hranita cum spunea si ea nu? :lol: )
si fiindca vorbeam despre bere aseara a fost atat de bine doar eu si cu o colega de a mea(care va da tot la medicina ) pe o banca in fata facultatii de medicina..(daydreaming) cu o bere neagra in mana gandindu-ne la disectii si cazuri.. (is ciudata nu? :lol: )
mai vb bye bye
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2007, 19:08   #194
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
buna,

stiam c-ai glumit dar ieri eram "in the mood" pentru destainuiri
psiholigia mi se pare un domeniu fascinant :love: si sper si eu sa am si timp de facultate pentru ca daca merg vreau sa invat nu sa fie doar asa. oricum, d-abia astept sa fiu din niu studenta..

cat despre cei 2, de unde stii ca nu vor ramane impreuna? mie imi place de ei, mi-a placut mult de tot episodul acela in care avusesera ei o intalnire si asta era suparata foc pe el si pana la urma s-a dus el dupa ea la barul acela unde se strang ei si-a saratat-o..
mi-a placut mult felul cum a sarutat-o, incredibil sarut, delicat si pasional in acelasi timp.. :love: :love: :love:
singura chestie care nu mi-a placut a fost chestia aia cu "bestia care trebuie hranita", stiu ca doctorii au conceptii din astea mai "realiste" in ceea ce priveste sexul dar eu prefer variantele mai "soft" adica sa existe si alte ratiuni decat "bestia"..

cat te priveste pe tine, sa stii ca nu esti deloc ciudata, esti o tipa cu capul pe umeri care stie foarte bine ce vrea si esti de admirat pentru acest lucru. daca iti place si iti doresti o astfel de profesie mie una mi se pare super.. :love:
este foarte frumos sa ai vise si sa-ti doresti realizarea lor

cat despre berea neagra, intr-un timp as putea spune c-am fi fost p-aceeasi lungime de unda..stii ca are mai mult alcool cea neagra? acuma m-am cumintit, prefer berea blonda

mult succes in tot ceea ce faci!
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2007, 19:34   #195
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
buna esti o persoana foarte draguta cu care imi face mare placere sa conversez si multumesc pt complimente pt ca stiu ca nu sunt gratuite( si nu vreau sa par inganfata)
da stiam ca berea neagra are mai mult alcool dar nu destul pt a ma imbata dintr-o bere asa... mie imi place mult mai mult gustul berii negre decat blonde dar dak nu este neagra merge si asa...

cu "bestia" din Grey nici eu nu am fost decat partial de acord desi stiu ca It's all about the big Chemestry lab of the universe.. (nici aici nu scapam de chimie :shock: :lol: ) adevarul este ca si mie imi place latura mai "soft" si oricum inca nu sunt studenta... cat despre alex si izzi stiu sigur ca nu vor ramane impreuna deoaraece cunosc persoane care au vazut si sezonul 3 de pe DC in fine......eu raman cu Tv-ul dak nu l-am gasit..
o seara buna
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2007, 18:07   #196
Faber
Senior
 
Faber
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 111
http://youtube.com/watch?v=MGa2x3cyj8I

Uitati-va si reveniti cu pareri.
__________________
"In viata nu vor fi putini cei care iti vor spune cum sa traiesti. Or sa aiba toate raspunsurile...ce sa faci si ce nu. Nu te certa cu ei. Spune-le: Este o idee excelenta. Si apoi fa ce vrei." (Anything Else - Woody Allen, 2003)
Faber is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2007, 18:23   #197
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hehe, drägut... Da' sunt pe-acolo unele mult mai interesante.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2007, 18:24   #198
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
:lol: eram sigura
klein is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2007, 18:35   #199
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
simpatica mata aceea roscata
si a mea are un pic de roscat in ea..sunt foarte mandra de asta..
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2007, 20:06   #200
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
I love my cat :love: :love: :love:
__________________
Daca vrei sa fii iubit, iubeste..(Seneca)
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells