Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 May 2006, 12:29   #81
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
Filmele ar trebui facute pentru distractia spectatorilor si nu pentru a le distruge convingerile religioase.Libertatea totala de expresie este un lucru gresit. De exemplu ar fi oribil ca cineva sa nege Holocaustul
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 13:03   #82
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by peter jackson:
Filmele ar trebui facute pentru distractia spectatorilor si nu pentru a le distruge convingerile religioase.Libertatea totala de expresie este un lucru gresit. De exemplu ar fi oribil ca cineva sa nege Holocaustul

exista si libertatea de a nu te lasa manipulat..cand o veni vreun producator de film la tine in casa si o sa-ti bage pe gat cu forta parerile lui, atunci n-ai decat sa latri cat vrei despre incalcarea libertatii...esti un pericol iminent pentru copiii tai, daca ai sau daca vei avea vreodata
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 13:08   #83
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
Nu toti oamenii au capacitate de discernamant evoluata.oamenii ar trebui sa ii asculte pe liderii religiosi crestini care stiu mai bine ce trebuie sa faca oamenii.
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 13:09   #84
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by peter jackson:
Nu toti oamenii au capacitate de discernamant evoluata.oamenii ar trebui sa ii asculte pe liderii religiosi crestini care stiu mai bine ce trebuie sa faca oamenii.

absolut...si Inchizitia a stiut
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 13:16   #85
peter jackson
Senior
 
peter jackson
 
Join Date: May 2006
Location: constanta
Posts: 76
inchizitia in ziua de azi ar fi un lucru bun.atunci sa vedem ce ar face alex leo serban
peter jackson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 13:24   #86
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
stiu ca s-a mai pus intrebarea asta, but is he for real?

poate e clona lui Gaandalf care ne testeaza...ar fi o usurare
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 14:44   #87
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ce-i, Cinemäniucule dragä, ai cäzut si tu-n plasä? Astept sä väd cât rezisti. Eu asearä n-am mai adormit decât cu calmante. :?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 15:02   #88
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
rezist, rezist...pai fac parte din rezistenta anticrestina
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 15:06   #89
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Fugi cu ursu'! Asta nici nu-i crestin, e posedat (si psihopat pe deasupra, adicä tot un drac... DOI draci, mai bine zis... Ce mai, saptezeci de mii de draci! LEGIUNE e numele lui! - Sfânta Evanghelie dupä Marcu, 5:9; Sfânta Evanghelie dupä Luca, 8:30).
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 17:01   #90
Bulumulu
Prophet GT Series v1.07
 
Bulumulu
 
Join Date: Sep 2004
Location: purple, satin halls
Posts: 1,126
Send a message via MSN to Bulumulu Send a message via Yahoo to Bulumulu
Originally Posted by peter jackson:
Nu toti oamenii au capacitate de discernamant evoluata.oamenii ar trebui sa ii asculte pe liderii religiosi crestini care stiu mai bine ce trebuie sa faca oamenii.

sa-mi infund ceva in gura fundamentalistilor

nimeni nu are nevoie sau merita un manual de utilizare al vietii proprii, so fuck off
__________________
pray NOW!
Bulumulu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 17:04   #91
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
:lol:
desi am fost primul care am propus ceva de genu banarea individului.... cred k imi schimb parerea.... p mine a inceput s m distreze! inca banuiesc k e un tip care isi bate joc d noi.... ceva geniu nebun care se plictiseste.... mi se pare prea d tot s fie real.... adica.... just picture him la el in camera in fata computerului stand ore intregi pe cinemagia indrugand mega aberatii fanatice....
a propos, petre, iti recomand un film..... iti va placea.... nu mai tin minte cum ii zice.... l-am vazut pe hbo acu cateva sapt..... era un teen-comedy religiously correct..... ceva d genu: se intalneau aia dupa vacanta de vara si mergeau toti in sala de sport unde directorul avea speech de genu: ""G", "O", "D" is in da house"..... "give it up for my man J.C. ".... si din alea..... iti dai seama?? era o comedie comerciala facuta la hollywood! sincer, mie mi-a taiat pofta de mancare in seara aia si m-a prost dispus enorm..... tie ti-o recomand din tot sufletul!!!


later-edit: bai, peter jackson, d c vrei sa hang-uiesti cu noi cand nimeni nu te place???
http://www.landoverbaptist.net/forum...hp?showforum=4
aici vei gasi oameni si mai intoleranti decat tine! (si celorlalti, va recomand forum-ul asta.... am ras ore in sir de aberatiile celor de acolo....) locul asta e apogeul intolerantei in numele religiei crestine!
tot pentru tine, un site foarte special, care iti impartaseste viziunile asupra muzichiilor si a filmelor anticrestine: www.sfaturiortodoxe.ro
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 17:59   #92
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
eu cred... nu, nu cred; sper sa fie la misto! e atit de obtuz in coerenta lui compacta si fara fisura incit pare 'programat'...
e o practical joke al unui individ care se plictiseste si vrea sa ne testeze reactiile.
are o singura idee - hai, doua:
1. tot ce nu e 'crestin' e nashpa;
2. cinema = entertainment.

la 1: culmea e k turuie incontinent dspr sentiment(e) versus ratiune, ceea ce arata o f proasta parere dspr crestinism - i mean, pascal anyone?

la 2: ideea k cinema-ul poate fi arta (cum sint literatura, pictura, muzica - kestii de care nimeni nu leaga 'distractia') nu-i trece prin cap...

in consecinta, ne distram cit ne distram, dar avem si lucruri mai bune de facut; va propun sa nu mai cadeti in provocarile individului. lasati-l sa se inece in sucul propriu
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 19:29   #93
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
inca odata va zic:

e coco.

si se vrea subversiv.
__________________
indy.to
Airlight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 20:32   #94
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
si noi am pus botu
mi s-a parut mie ceva fishy...
deh; timp pierdut, topicuri stricate.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2006, 20:35   #95
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
mi-ati facut voi mie praf bunatate de topic din cauiza unui... nu-i corect!!!!!!!!!
in alta ordine de idei, mie cel mai cumplit lucru din filmul ala mi se pare freza lui hanks. am zis! howgh!
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2006, 10:01   #96
77ravens
Senior
 
77ravens
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 124
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by peter jackson:
Un regizor japonez,indian sau musulman de buna credinta nu ar fi facut un film gen codul lui da vinci pentru ca ar fi respectat religia crestina

iti propun o integrala Pasolini

Eu ii propun sa ajunga ca pruncii din "Salo",si sa nu se mai joace cu citatele din filozofie de parca r fi rezultatul futerii in cur a lui Socrate cu mai stiu eu ce Nancy Boy(daca nu ti plac filmele de arta,cum ai spus altundeva, atunci delecteaza te cu subliminal de sublimul King Kong,film pentru cimpanzei castrati)
Ex nihilo nihil(asta nu i de la ora de filozofie)
__________________
black cherry red drapes
77ravens is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2006, 10:22   #97
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Gata, gata! Ne-am dus cu jalba-n protap la-mpärätie, si a fost banat! (Nu Banatu' äla care-i fruncea - ba chiar din conträ!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2006, 15:43   #98
Terror_IST
Guru
 
Terror_IST
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 348
Doamne ce-am pierdut zilele astea! Genial link-ul lui Supastar, mi-a facut pielea de gaina. Religious fanatics all over the world unite! Sadly, the future is yours...
__________________
And out of the darkness, the Zombie did call / True pain and suffering he brought to them all / Away ran the children to hide in their beds / For fear that the devil would chop off their heads.
Terror_IST is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2006, 15:17   #99
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.anticrestinesc-tot topic-ul asta. sa fim crestini!
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2006, 16:05   #100
Tobey
Junior
 
Tobey
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 28
Codul lui daVinci

Fratiiiiiiiiilooooooooooooooooorrrrrrrr..... Ce aveti cu tom hanks? Este unul dintre cei mai mari actori la ora actuala....Personal nu cred ca as putea vedea pe altcineva in rolul lui langdon..... Poate Christian Bale, sau ...poate chiar si matt damon... de ce nu? Oricum asta a fost parerea mea... Ma puteti contrazice ca doar nu suntem intr-un regim totalitar.... Peace for all... Si sper sa nu mai fie cearta pe aceasta tema... fieacare cu parerea lui... ca doar suntem oamenii civilizati...
__________________
"No one gets away clean"
Tobey is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells