Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Dec 2005, 16:14   #3561
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Sal

Ha , ha! Cel mai recent film vizionat , la mine este Manhattan , care este din '79. Amuzant .Oricum , nici nu pot sa spun exact , pt ca eu ma uit la filme in fiecare seara asa ca....Aseara m-am uitat la Manhattan.
katalyna is offline   sendpm.gif
Old 13 Dec 2005, 18:07   #3562
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
dupa genericul extrem de stilat, aducand putin a 'vertigo', incepe si filmul,charade. aproape iritant de bine executat (montaj, imagine, muzica - nominalizat la oscar din cate-am inteles, de altfel). teoretic, putea fi la fel de bine realizat si de alti regizori - billy wilder, insusi alfred hitchcock sunt doua nume care imi trec prin minte acum. de altfel, intreg filmul este realizat dupa canoanele thriller-ului hitchcock-ian; prima secventa de dupa generic: o mana insidioasa, tinand un pistol, indreptat inspre audrey hepburne, pt ca sa aflam cinci secunde mai tarziu ca este un copil cu un pistol cu apa. moment plin de malitia lui hitchcock. si, bineinteles, stralucit jucat de hepburne si grant.

8/10

all about eve - monumetal, 10/10.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   sendpm.gif
Old 13 Dec 2005, 19:07   #3563
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
The Babylon Disease - 5.5/10. Un film suedez al unui regizor (Espinosa) din noul "val" scandinav. Nu e grozav, desi pentru un debut in lung-metraj merge. E filmat ok, cu multe taieturi rapide de montaj & documentary-style. Practic, asta tine filmul in picioare si il face vizionabil si (oarecum) neplictisitor, pentru ca povestea e slaba si totally uninteresting.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   sendpm.gif
Old 13 Dec 2005, 19:08   #3564
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Am vazut Transporter 2. Nu va urez insa si voua asa o experienta neplacuta. Prea o da in desene animate (asta ca sa nu jignesc pe cei carora le-a placut; yo nu cunosc persoane apropiate care sa impartaseasca parerea asta).
Toti banii i-a facut gagica si masina.
1/5
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   sendpm.gif
Old 13 Dec 2005, 21:24   #3565
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by notorious:
dupa genericul extrem de stilat, aducand putin a 'vertigo', incepe si filmul,charade. aproape iritant de bine executat (montaj, imagine, muzica - nominalizat la oscar din cate-am inteles, de altfel).

[...]

intreg filmul este realizat dupa canoanele thriller-ului hitchcock-ian; prima secventa de dupa generic: o mana insidioasa, tinand un pistol, indreptat inspre audrey hepburne, pt ca sa aflam cinci secunde mai tarziu ca este un copil cu un pistol cu apa. moment plin de malitia lui hitchcock.

[...]

8/10
Da, am vazut filmul asta de o groaza de ori si inca e fresh! Porcii de la ProCinema au taiat cu sila, dar totusi... filmul asta rupe! (chit ca as avea cate ceva de comentat, dar las sa treaca... de sarbatori )
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 02:47   #3566
alex2
Veteran
 
alex2
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 250
SYRIANA - 7/10

the evolution of george clooney...mareu cu pretenii in film e o poveste interesanta si de ce nu, true story (numai d-zeu si CIA or sti mai multe)...m-a cam luat plictiseala la un mom dat, pt ca intriga nu e tocmai simpla, ritmul uneori lipseste, iar dialogurile...no comment. totusi, de vazut.

PRIME 6/10.
mai vesel decat notebook si mai suparat pe viata decat wedding crashers. uma e de nota 11...si streep de 12. evident, o sa ziceti ca vai doamne, cata stereotipie in filmul asta. poate.

a vazut careva memoirs of a geisha? aud ca e dazamagitor raportat la carte.
__________________
roark
alex2 is offline   sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 09:53   #3567
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Aeon Flux - 3/10
-plictiseala monumentala. Nu are acel iz de film de lung metraj, prea dinamic, iti lasa senzatia unui episod dintr-un serial sf de 40 de minute. Personajele sunt injectate cu forta -nici history nici evolutie, backround story: cateva randuri aruncate pe fuga la inceput, efecte decente. Fight scenes destul de ok dar nu e de ajuns sa imbunatateasca subiectul reiterat mai peste tot cu clone, flashbacks si dragostea care nu are bariere. "Nenea rau" e un pushtan palid care vrea eternal life si cam atat. Closure.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 19:49   #3568
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Herbie, Fully Loaded - 6/10...e clar ca nu trebuie luat in serios filmul asta...doar e un Disney...si e vorba despre o masina care are sentimente...lol...oricum un film de familie destul de bun, distractiv...cu tenta de parodie la the fast and the furious...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 21:27   #3569
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Vincent Gallo

Buffalo 66 (1997)
si
The Brown Bunny (2003)

primul: familie, puscarie, speranta, umor negru, muzica buna, psihedelic uneori.
al doilea: iubire, lacrimi, moarte.

nu stiu unde o stat tipu asta pana acum... e demential!!
gionloc is offline   sendpm.gif
Old 15 Dec 2005, 15:15   #3570
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
House of the DEAD 3/5
“Isla del muerte, u say…”
Wow tittiez
Seems scarry…
Asta se vrea horror????
Montaj prost
Capitanul vasului zice “I found a spot for our merchandise”
Eu zic zombie island massacre, anyone?
Wow..how pathetique… inserturi dintr-un pc game de mana a 6a
Cat de original… o sa vina o furtuna
This feels just like scoobydoo
Oare gagica necuplata o sa supravietuiasca?
Ink o taietura de montaj de kkt
OMFK!!!!!!! Aia care alearga prin padure sunt zombiez?
“what the hell is that? It looks like it`s built a millenia ago!”
OMFK…nu-mi pot crede urechilor, careva a zis “didn`t u ever watch scoobydoo?”
Tittiez again… that’s nice…not thrilling, but nice
CEE??? “they are dead but reanimated bodiez, like in a Romero movie” zice tipu cu camera digitala
Inca un insert d kkt dint-un pc game de kkt
WOWWWWWWWWWW zombiez care inoata
Uber-WOW zombiez care sar din copac in copac mai ceva ca veveritele
“it seems there`s an interference…radios&cell phones don`t work”
ar fi fost culmea sa functioneze
ala din tufisuri e un calugar zombie sau ce?
Zombiez care ies din mlastina acoperita de ceata
Daca avem zombiez care inoata pe muzik electronica ar fi cazul sa avem o eviscerare subacvatica, dar NU… ma simt revoltat
LIBERTY, japoneza in catsuit din latex cu streagul americii a intrat cu cutitul in apa
THIS IS SOOOO OVER THE TOP: zombiez care scuipa acid!!“there must be some scientific explanation 4 this!” si ni se spune legenda unui pirat spaniol (care seamana cu marlon brando chel) si l-a omorat pe un tip care seamana cu napoleon batran
cum lumea primeste arme, e de asteptat ca urmarea sa fie un shooter 100% brain dead demn de un film americacan…
…….dar seceventa de lupta care urmeaza (gen ca sa ajunga la casa supravietuitorii tre sa-si croiasca drum cu armele prin enspe mii de zombiez pe fundal muzical retard de hiphop) e atat de lunga, retarda si demonstrativa (freeze motion, sange dubios, travuri circulare) ca ma duce cu gandul la lucruri bune care fac din too much, more than a lot ( Brain Dead, p jakson) un lucru cat se poate de pozitiv
totusi, de unde dracu stiu astia sa se lupte mai ceva ca van damme, schwatzenegger si bruce lee la un loc?? (probabil pt ca e dupa un joc) si de ce unii zombiez zboara si altii nu ? ( or fi in functie de nivelul de dificultate al nivelului de joc atins??)
stiu ca n-ar trebui sa gandesc “Oliver Stone” dar ma gandesc la el si Rodriguez
filmul devine chiar entertaining/intersant si dupa cateva momente gen emotionale care erau necesare aflam si “explicatia stiintifica” (frankenstein/house of wax/alien4)
din pacate personajele sunt imbecile si casa explodeaza inainte sa vedem mai mult din lipitoare aia senzationala cu dinti fiorosi
“greg…greg!! Say something!!” si urmeaza ceva foarte nice
piratul (calugarul din tufisuri adik) o injunghie pe demoazela care era singurica si banuiam eu ca o sa scape cu sabia lui de pirat spaniol in between her over-developed tittiez , e decapitat si I se calca pe cap… glorious, I say
pe final aud ceva gen “reanimated homo sapiens”
all in all, a very enjoyable movie… daca treci de primele 40 de minute

__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   sendpm.gif
Old 15 Dec 2005, 15:21   #3571
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
bride of chucky 2/5
…mda in anii 90 filmele au devenit, vorba lui Norma Desmond, mai mici. Prea mici in cazul de fata
dupa childs play 2&3 care au fost foarte bine facute chestia cu mireasa pica prost (chiar mai prost decat alien4, batman4, etc, de ce nu s-or rezuma oamenii astia la trlilogii nu stiu si ma umple de nervi)
1 nul la capitoul suspans si sadisme (multumesc, in loc de enspe trimiteri la celelalte filme din serie si bride of frankesntein preferam macar un minut de thrills)
2 lipsit de umorul de calitate, are totusi momente si replici amuzante; dar nu toate functioneaza
3 disparitia protagonistului din partile1-2-3 si inlocuirea lui cu un cuplu de tolomaci indragostiti (asta asa ca sa fie paralelism ieftin cu chucky si gagika`sa) nu ajuta cu nimic
4 crimele lui chucky sunt interesante, dar seci, fara pic de teroare sau sarit in scaun
5 cel mai impardonabil e atentia penibil de putina care se acorda inceputului (re-crearea lui chucky) si sfarsitului (distugerea sadica si interminabila a papusii)

EL TOPO 5/5
Superb&splendid&sublim
Cam asa cred ca ar arata Dogville daca ar fi fost scris de Brussolo si regizat de Fellini, carnaval burlesco-grotesc mistiocaloido-metaforic despre religie (crestinismul citit prin samanism) si societate (degenerata, sclavagista, ipocrita, inarmata pana in dinti)
Ne-povestibil (da, exista un fir narativ dar este cel mai putin important lucru din film) pe motiv ca poezia hieratica si magia hieroglifica (fu Ck, cred ca am un puseu de pretiozitate!!!) nu se povestesc, se simt. Sau nu
Erotic, mistic, stilizat, simbolist, atroce…that`s CINEMA
Repere: Marques&Fellini&Barney
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   sendpm.gif
Old 15 Dec 2005, 15:49   #3572
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
king kong 2/5
aku vreo 20 de ani, kand, pe finalul de la braindead peter jakson baga un tip cu un lawnmower sa devasteze un numar de oridinul sutelor de zombiez si secventa dura o eternitate si totul devenea o colina de sange, mate si membre sectionate abuzul cantitativ era, fara indoiala, semn al calitatii, ravisant si juisant
din pacate neozeilandezu obez a mai comis, fidel aceluiasi principiu "cantitate cat mai mare= calitate maxima" (devenit, intre timp obsolet daca nu e insotit de stilizare- vezi killbill si sincity) lotr care dureaza impardonabil de mult si abunda in finaluri care nu se mai termina si batalii care pur si simplu nu mai incap pe ecran si trilioane de tone de jegosenie (pe care un moment de decenta verbala inexplicabila ma impiedica sa o transcriu)
deci mam dus la kingkong cu cele mai negre asteptari... si nu mi-au fost decat partial inselate
principiul de baza dupa care functioneaza ultimul joc pe calculator cu pretentii de MARE film semnat de fostul regizor briliant peter jakson este
"cat mai lung, obscen de lung ca lumea sa zik "am vazut un film MARE" , cu cat mai multe povesti intretaiatesi transformate in ghiveci, ca lumea sa zica "vai cate filme face MARELE regizor in NUMAI TREI ORE", cat mai monumental, monolitic, zdrobitor, plin de aventura, plin de monstri CAT MAI MARI"
deci siktir total pentru ca Filmele Mari nu se scriu cu FILME MARI
partea intr-adevar trista pentru mine este ca in varza de trei ore exista trei "filme": primul despre actritza si scenaristul care se indragostesc (mediocru dar nederanjant), al doilea e versiunea absolut penala si gratuita (lotr-style) a lui jakson la jurassic park si al treilea e king kong (care daca ar fi avut doar doua ore ar fi meritat un 3/5
o varza monumentala din care admit ca mi-au placut:
1 lipitorile gigante cu dinti
2liliecii
3miriapozii
4decorurile (de care evident ca se abuzezaza doar ca omul modern sa nu se simta pierdut in jungla si sa nu care cumva sa se pliktiseasca in cele 15 secunde care nus umplute cu dinozauri, paianjeni, miriapozi, lilieci, triburi suspecte, etc)
5actorii... da, fara brody, serkis sau bell filmu primea un mare fu ck off dupoa fix prima ora jumate
jack black la inaltime, ca de obicei(alter ego la fel de penal al regizorului ca thmos in femeia visurilor cu singura diferenta ca e e foarte bine jucat) care are ingrate misiune de a ne arata si infige in cap ca exista ceva magic si filmele lu pj se merita pretul biletului, ca pj e un REGIZOTR cu o VIZUNE (jegu dracu)
6 miss nipples watts care atunci cind nu se uda instantaneu cal aude/miroase/simte/vede pe kingkong e foarte nipple-ish
atat ca mam saturat
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   sendpm.gif
Old 15 Dec 2005, 17:02   #3573
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
in linii mari (MARI!!!) de acord cu antepostitorul; mie cel mai mult mi-a placut 'baletul pe gheata' al kk-ului cu damzela in distres, in central park, cu x-mas lights & tot tacimul... nice
jack black e singurul care chiar joaca in tot filmu, cinste lui.
da sa ma tai daca-nteleg ce gasesc gagicile la nasolu ala de adrien brody :sick: si-acum, ca sa puna capac, mai scrie si korben ca i-a placut!
what can i say - daca-ar avea talentu macar cit nasu, i cd drop a line or 2; asa, he's just obscenely overrated...
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 15 Dec 2005, 20:01   #3574
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Confessions of a Teenage Drama Queen - 1/10: de fapt, mi s-a parut atat de tampit incat aproape ca a meritat sa aman alte vizionari care imi stau (inca) pe lista de asteptare. 10 puncte (in minus ) pentru porcaria asta!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   sendpm.gif
Old 16 Dec 2005, 13:02   #3575
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Eraserhead - 9/10: cel mai provocator film pe care l-am vazut in utlimul timp. Tot ce e mai rau la "Caligari", Bunuel, Bergman (si probabil si Kubrick) se aduna in acest film, primul lungmetraj al lui David Lynch. Se retine: un peisaj urban postapocaliptic, naratiune dupa logica viselor (ca de obicei), plus un copil mutant si multe, multe, multe alte ciudatenii... Iar pe coloana sonora: fosnetul vantului, clipocituri, gemete si jazz la pick-up...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   sendpm.gif
Old 16 Dec 2005, 14:48   #3576
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
The Dreamers-- agreabil, sau curatzel, cum ar zice als dar pasabil. ma asteptam cumva ca pentru oricine traind in Paris 1968 evenimentele sa aiba un impact mai puternic. una peste alta, for some reason l-am comparat cu the unberable lightness of being, si pierde detasat.
europe_east is offline   sendpm.gif
Old 16 Dec 2005, 18:49   #3577
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
The Chumscrubber - 9/10 My God...poate exista un film mai adevarat decat acesta...? Actiunea...sau mai bine zis drama se petrece in Wierdsville, U.S.A. a.k.a Crazytown, suburbie in care perfectiunea e o chestie obisnuita si deloc lipsita din fiecare casa aranjata mai bine ca o carte intr-o biblioteca...un oras in care adolescentii isi ascund sentimentele in spatele pastilelor cauzatoare de "fericire" (lol) iar parintii/adultii in spatele paharelor de vin care se par ca nu se termina...fiecare moment din film e o ocazie de a rade...ori pentru ca e un adevar socant sau ceva absurd de hilar...nu are sens sa recomand filmul, pentru ca deja am facut-o...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 21:58   #3578
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
asylum (7.5-8 ) si lonesome jim(8-8.5). primul, misto filmat si interpretat super bine, poate mai putin de csokas ala. la fel ca si young adam insa, nu m-a prins asa tare. al doilea, tot cu prestatii bune all around (casey affleck il cara-n spate) dar cuminte, de feel-good. placut insa. a mers bine impreuna cu doua pahare de vin.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 22:33   #3579
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
King Kong - 9/10 cgi-u face toata treaba - implicit Kong care depaseste orice masura prin personalitate si emotiile pe care le emana (absolut superb)...apoi actorii care nu au facut deloc o treaba proasta...Naomi Watts a fost o prietena pentru Kong in toate sensurile cuvantului si o frumusete si jumate pentru restu publicului (a semanat mult prea mult cu Nicole Kidman si asa au zis si cei din jurul meu in sala de cinema, in timpul filmului)...Jack Black in cel mai serios rol pe care l-a facut si a facut o treaba excelenta, un actor de prima mana...iar Adrien un erou de prima mana...logic (asa era scris in scenariu si la asta se astepta toate lumea inca de la inceputul filmului)...revenind la film, mai multa actiune si suspans ca in filmul asta nu vezi nici in toate lotr-rurile cu o coregrafiere a luptelor geniala...am ramas cu gura cascata...la propriu...din pacate e un popcorn movie, asta numai pentru ca e recomandat sa te duci la cinema sa-l vizionez...daca il vezi acasa pe monitorul de 17-21 sau chiar pe cel de 72 pe dvd tot nu are acelasi farmec care l-a avut in cinema...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   sendpm.gif
Old 18 Dec 2005, 14:52   #3580
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
la pianiste - 9/10 - pt ca, in sfarsit, am vazut filmul care face 'belle de jour' sa para un film pt copii... jucat brici (isabelle huppert chiar are ceva dintr-o deneuve frigida si imbatranita).

la verite - filmul presupus-genialului henri-georges clouzot sufera mult din cauza teatralismului jocului actoricesc (meurisse e, din pacate, cel mai ostentativ la acest capitol). in rest, avem o poveste de dragoste foarte intensa (in principal datorita scenelor dintre sammy frey si brigitte bardot), un scenariu bine construit si o regie inteligenta, cu un umor subtil si rafinat. mi s-a parut mai bun decat supracotatul 'les diaboliques', culmea, foarte misto jucat (vera clouzot si simone signoret faceau risipa de talent !), dar care nu m-a prins in 'jocul terorii' exercitat de acelasi meurisse (impreuna cu vera clouzot).

8/10

si, desigur, ar mai fi scurtmetrajele romanesti premiate international. cel mai mult mi-a placut visul lui liviu, o idee excelenta si o regie extrem de subtila (corneliu porumboiu), care chiar iti lasa la un moment dat ca 'visul' (cosmarul ?) personajului principal este insasi viata lui, derulata cu o monotonie coplesitoare (misto aici gaselnita repetarii de catre personajul cheie al filmului a acelorasi miscari in fiecare dimineata). iar cadrul final e chiar 'mindblowing'. (pe bune, chiar sunt curios cum au obtinut efectul acela ?) pacat, din asemenea idee se putea face un lung-metraj de nivelul lui pintilie. putin bani, din pacate, banuiesc...

apoi a fost, desigur, 'scurtul' lui puiu, un cartus de kent si un pachet de cafea. cred ca cel mai mare talent al lui puiu este ca poate surprinde intreaga viata (trairi, trecut etc.) a personajelor sale prin unele situatii simple - aici, este discutia dintre un tata concediat cu doi ani inainte de pensionare si fiul sau intr-un local numit 'graceland' (delicios de rafinat-snob). practic, ii poti 'citi' cu o usurinta frapanta: diferentele de mediu (batranul e sofer de autobuz, nu are bani de intretinere si medicamente, tanarul e avocat, e imbracat la patru ace, molfaie intruna o placinta cu mere si il trateaza pe primul cu o superioritate 'son knowes best'), usoara ostilitate dintre 'generatii' (i-o poti citi in ochi in fiecare cadru tanarului). perfect jucat si regizat.

mai putin incantator (as in 'plicticos', 'lacrimogen' etc.) mi s-a parut filmul ruxandrei zenide, stejarii verzi. tot pe la dezamagiri bagam si scurtul lui catalin mitulescu, trafic, o mica risipa (totusi bine filmata) de 15 minute de pelicula. premiat la cannes ??? la fel si apartamentul.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells