Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Feb 2003, 01:53   #1
csergogaby
Novice
 
csergogaby
 
Join Date: Feb 2003
Location: Iasi
Posts: 1
Send a message via ICQ to csergogaby Send a message via Yahoo to csergogaby
Haley Joel Osment

De ce cand ma duc sa vad in ce filme a jucat acest baiat talentat, Haley Joel Osment ,nu apare si filmul "Edges of the lord"?
csergogaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2003, 11:29   #2
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Pentru ca nu il aveam inca in baza noastra de date. Acum daca vei intra vei gasi acest film (si nu numai) la filmografia lui Osment.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2005, 10:23   #3
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Haley Joel Osment

Ei da, in filmul "The Edges of the Lords", Haley Joel Osment a facut un rol remarcabil. Si avea, pe atunci, vreo zece ani, daca nu ma insel. Primul film pe care l-am vazut cu Haley a fost "The Sixth Sense", unde a avut un rol extrem de greu pentru un copil de varsta lui, pentru care a fost si nominalizat la Oscar. Rolul din "Pay it Forward" a fost tulburator, pentru ca a surprins drama prin care poate trece un copil atunci cand nu are tata si mama este alcoolica. M-a intristat profund finalul si m-am intrebat de ce scanaristul a preferat sa-l omoare, in loc sa gaseasca un alt final, ceva mai putin lacrimogen. O fi stiut de balada lui Manole?
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2005, 17:18   #4
touchpoet
Novice
 
touchpoet
 
Join Date: May 2005
Posts: 21
Send a message via Yahoo to touchpoet
Haley Joel

In 2001 cind a fost lansat pe piata Edges of the Lord, Osment avea deja 13 ani, fiind nascut in 1988, in scenariu baiatul Trevor are 12 ani... Intr-adevar un film cu totul special acest Pay It Forward... Nici aparitia lui la inceputul filmului Forrest Gump nu este de neglijat... Nu stiu ce face acum, n-a venit cu nimic pe piata in ultimii doi ani... Ar trebui sa faceti rost de BOGUS - n-o sa va vina sa credeti ce rol poate face un baiat de 8 ani, pur si simplu eclipsindu-i pe Gerard Depardieu si Whoopi Goldberg
touchpoet is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2005, 19:56   #5
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Haley Joel Osment

Am vãzut filmul BOGUS. Într-adevãr, pentru un copil de 8 ani (nu ºtiam cã atâta are; mie mi s-a pãsut ceva mai mic), a fãcut un rol super. ªi sã ajungã sã o eclipseze pe Whoopi Goldberg, care ºtim ce roluri poate sã facã, este ceva. Au fost faze în film în care Osment a jucat ca un matur. S-a comportat natural. Abia aºtept sã vãd filmul REMEMBER APRIL, deºi ºtiu cã a fost deja difuzat de televiziunile româneºti (B1TV ºi HB. Ce face el acum? Îþi recomand site-ul oficial al lui Osment: haleyjoelosment.net, în care vei afla tot ce te intereseazã.
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2005, 16:19   #6
BLACK-SPIDER
Guru
 
BLACK-SPIDER
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 366
E super pustiul,mie mi-a placut in A.I,a lui Spielberg,ma speria, caci aparea exact in momentul cand te asteptai mai putin ,astept si eu urmatorul lui film
__________________
fii intotdeauna tu insuti si daca nu este indeajuns pentru cineva atunci acel cineva nu este indeajuns pentru tine
BLACK-SPIDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2005, 00:58   #7
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
haley joel osment

De unde scoateþi, oameni buni, citatele din finalul mesajelor? Sunt bune de tot!!! Câte învaþã omul într-o viaþã de om!!
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2005, 20:17   #8
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Din pacate,era un subiect mort,pana acum :hmm: .
Oricum pustiul joaca bine.Si asta e star mic,puneti si voi star mai mare.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2005, 14:53   #9
franc
Novice
 
franc
 
Join Date: Jun 2005
Location: acasa la tiff
Posts: 13
mai..copilu asta e deosebit..cand plange el plange lumea in cinematografe..
eu astept sa mai creasca sa vedem ce poate atunci (deocamdata is in pericol de pedofilie)..oricum, pare ca are un viitor pe la hollywood..sper ca nu numai pe acolo
__________________
messiah for the animals
franc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2005, 17:00   #10
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
L-am vazut doar in Al saselea simt si in Forrest Gump.In al saselea simt efectiv m-a mirat cum a putut sa joace el asha la varsta de 11 ani.Cred ca vom auzi multe de el in viitor.
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2005, 22:44   #11
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Pentru Crin31: Daca vei avea ocazia sa vezi filmul «Pay it Forward», tradus la noi cu «Da ma departe!», vei avea ocazia sa vezi o alta prestatie «super-beton» (ca sa folosesc o expresie a pustilor de azi) a lui Haley Joel Osment. Filmul are un subiect linistit (o familie destramata din cauza alcoolului), dar jocul actorilor Kevin Spacey, Helen Hunt si Jon Bon Jovi, alaturi de Haley este excelent. Te avertizez ca va trebui sa ai la tine batiste, asta in cazul in care esti (ca si mine) putin sentimental. Doar atat mai iti spun despre acest film, ca personajul intrepretat de Osment (Trevor) va... muri in final!!! Ei da, asta e! Oricum, un film care merita vazut.
PS: Din cate stiu, ultimul film in care joaca Osment (unde este ceva mai mare) se numeste «The Secondhand Lions» (nu stiu cum este tradus la noi), unde joaca alaturi de Michael Caine si Robert Duvall. Filmul este un fel de comedie amara, dar merita vazut, chiar si pentru prezenta in el a lui Osment. Salutare!
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2005, 22:45   #12
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Hopa! Sorry, Crin3l ca te-am rebotezat!! Asa «este» eu, mai neatent!
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:08.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells