Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Nov 2004, 14:15   #1
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Denzel Washington

Toata lumea vorbeshte de actori care sunt consideratzi cei mai tari in momentul de fatza ... dar pe nimeni nu l-am vazut sa-l mentzioneze pe Denzel kre mi se pare magnific. Un cuvant mare pentru un actor mare . Sa incep sa inshir filmele kre mi-au placut ar fi un proces indelungat. Chestia este ca actorul face filmul. In acesta caz Denzel a jucat in multe filme shi a impresionat de fiekre data.

Ash zice ca el chiar este cel mai tare actor in momentul de fatza.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2004, 21:43   #2
maleva
Novice
 
maleva
 
Join Date: Dec 2004
Location: craiova
Posts: 8
de acord, gaandalf !
chiar e un actor tare de tot..unii zic ca filmele lui nu sunt cine stie ce...
si cam au dreptate(desi philadelphia si training day chiar mi-au placut).In general nu prea sunt idei originale..dar eu ma uit la ele doar pt ca joaca denzel.

Are un nu-stiu ce, un fel de seriozitate(profunzime) si umor in acelasi tim
p.
maleva is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2004, 11:55   #3
jackpot
Guru
 
jackpot
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 390
Da un actor bun. Promitea inca de la inceputuri. Cel mai mult mi-a placut filmul "The Bone Collector" dar si "Philadelphia".
__________________
"Adevarul sufera, daca e analizat prea mult".
jackpot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2004, 15:08   #4
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Intr-adevar, un actor mare, de care mie imi place de foarte multa vreme. Si in continuare sunt de parere ca filmele recente in care a jucat nu se compara cu filmele mai vechi, care mie mi s-au parut mai interesante si mai convingatoare(Crimson Tide, care la mine e in top5, Philadelphia, Remember the Titans). Un alt film despre care nu prea am auzit vorbindu-se si care mie mi s-a parut excelent este John Q.
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2004, 16:52   #5
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Ma intreb de ce e scris cu litere mari topicul...


Ca sa fiu on topic: asta nu e mentionat ca fiind cel mai tare in momentul de fata pentru ca nu a mai jucat intr-un hit la box office de 3-4 ani si nu e ca Jack Nicholson (de ex) ca sa-l tina minte lumea toata viata dupa ce i-au vazut 2 filme. Daca nu luam in considerare Training Day chiar de mai mult timp n-a facut ceva super bun, Training Day care nici nu mi-a placut asa de mult pe cat e venerat.

ps N-am vazut Man on fire
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2004, 09:24   #6
CIPRYX
Veteran
 
CIPRYX
 
Join Date: May 2003
Posts: 209
Send a message via Yahoo to CIPRYX
Vazand ultimile productii ale lui Denzel am observat ca a incepu sa se "coaca"...si nu mai e doar un actor de la Hollywood.De acum il am in topul personal al actorilor preferati
__________________
Om sunt si nimic din ceea ce este omenesc nu-mi este strain.
CIPRYX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2004, 15:22   #7
X5
Senior
 
X5
 
Join Date: Jan 2004
Location: Constanta
Posts: 81
Send a message via Yahoo to X5
E bun ca actor...unul din cei mai buni actori la ora actuala si e chiar unul din actori mei preferati...recunosc
__________________
Consiliere achizitie auto Forum auto
X5 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2004, 09:31   #8
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
normal ca fiecare are parerea lui.insa in philadelphia si training day, denzel e demential.nu stiu cine zicea mai sus de hituri la box office, dar anul asta a avut man on fire care a mers brici, si e si destul de bunicel.
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2004, 14:11   #9
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by BeNnY:
Training Day care nici nu mi-a placut asa de mult pe cat e venerat.
Pentru k in Training Day zici k e un actor foarte bun necunoscut, un talent pur, un "gangsta" perfect. Personajul negativ perfect.
Parerea mea.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2005, 18:38   #10
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Denzel rules!!!! chiar n-am vazut nici un film in care sa nu-mi placa. Comparatia cu Sidney Poitier cu ocaza castigarii Oscarului pentru Training Day nu este deloc exagerata. Denzel domina ecranul in orice film joaca. Pute a talent.

M-a impresionat in Philadelphia, Crimson Tide, Fallen, The Hurricane, John Q si, desigur, Training Day.

Abia astept sa vad Man on Fire si The Manchurian Candidate
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2005, 18:41   #11
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by BeNnY:
Ma intreb de ce e scris cu litere mari topicul...


Ca sa fiu on topic: asta nu e mentionat ca fiind cel mai tare in momentul de fata pentru ca nu a mai jucat intr-un hit la box office de 3-4 ani si nu e ca Jack Nicholson (de ex) ca sa-l tina minte lumea toata viata dupa ce i-au vazut 2 filme. Daca nu luam in considerare Training Day chiar de mai mult timp n-a facut ceva super bun, Training Day care nici nu mi-a placut asa de mult pe cat e venerat.

ps N-am vazut Man on fire

faza cu Box Office-ul este cam irelevanta...sunt de acord cu tine ca nu este la fel de bun ca Jack, dar Denzel face parte dintre actorii foarte buni. Cand e vorba sa duca in spate un rol greu nu face pe el
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2005, 18:45   #12
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
btw, a vazut cineva Antwone Fisher, primul film regizat de Denzel? am citit doar lucruri pozitive despre el
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 03:55   #13
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Cinemania:
btw, a vazut cineva Antwone Fisher, primul film regizat de Denzel? am citit doar lucruri pozitive despre el
ma tot chinui sa fac rost de el ...
.. shi ash vrea sa mai vad Malcom X ... iar in "The Hurricane" pot sa zic ca este maestru.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 04:51   #14
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Antwone Fisher pot face eu rost, dar tre' sa mai avem niscaiva rabdare pana revin in tara...daca-l gasesti inainte, da un semn de viata

in legatura cu Hurricane, mi-a parut rau ca nu a luat Oscarul, il merita
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 16:23   #15
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Am facut si eu rost de Antwone Fischer acum vreo luna, dupa aprox 2 luni de cautare. :w00t:
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 17:36   #16
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
si?! hai zi rapid! l-ai vazut? cum e? nu ne mai tine pe jar
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2005, 22:51   #17
VladRock
Junior
 
VladRock
 
Join Date: Jan 2005
Location: somewhere around nowhere
Posts: 48
Despre Danzel tre sa zic ca cel mai mult mi-a placut in Philadelphia,dar orice film pe care l-am vazut cu el,am remarcat modul serios si preocupat de a juca.Si asa e ,nu ne mai tine pe jar.cum a fost filmu?
__________________
I kill for one dollar.But you are my friend,so I'll kill you for free!
VladRock is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 04:45   #18
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
mama...chiar asa....v-am tinut pe jar? Pai ce sa zic de film....eu ii dau cam un 8.5 (povestea pe scurt, un tanar orfan, molestat si agresat de cei care trebuiau sa-l ingrijeasca, ajunge la 25 si normal ca are probleme de personalitate. La sfatul psihiatrului(D.W.) se hotaraste sa isi caute familia)
Denzel joaca excelent, filmul, din fericire, facand parte din seria de filme foarte bune ale lui Denzel Washington(nu de-alde Man on Fire, etc...)
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Mar 2005, 14:08   #19
Blue
Veteran
 
Blue
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 179
Originally Posted by Cinemania:
Denzel rules!!!! chiar n-am vazut nici un film in care sa nu-mi placa. Comparatia cu Sidney Poitier cu ocaza castigarii Oscarului pentru Training Day nu este deloc exagerata. Denzel domina ecranul in orice film joaca. Pute a talent.

M-a impresionat in Philadelphia, Crimson Tide, Fallen, The Hurricane, John Q si, desigur, Training Day.

Abia astept sa vad Man on Fire si The Manchurian Candidate

Marea majoritate a rolurilor sale sunt de caractere puternice , personaje care predica ceea ce este corect, adevarat, moral. Cred ca Denzel are un stil mai definit , mai aparte si de aceea cred ca comparatia cu Sidney nu este chiar asa de potrivita. Rolurile de justitiar i se potrivesc foarte bine lui Denzel, de aceea a si jucat foarte mult in roluri de politist si de ofiter de armata.
Blue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2005, 23:32   #20
radu83
Veteran
 
radu83
 
Join Date: Oct 2004
Location: Pe undeva prin Regie
Posts: 231
respectabil ca actor.

speram sa nu dezamageasca
__________________
Radu.
radu83 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells