Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Oct 2004, 11:03   #1
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Gheimz shi joace

Sper k sunt shi impatimatzi mai mult sau mai putzin ai jocurilor pe PC ...
In timpul liber pe kre l-am avu in ultima vreme m-am virusat shi m-am iradiat ce ceva jocuri ... mai noi mai vechi ... dar apetitul este mare shi deja incep sa ma joc mai mult. Eram cam acaparat de filme... acuma merg amandoua mana in mana shi cade fff bine la stomac ...

in 6 zile 3 jocuri ...
Call Of Duty
Black Hawk Down
shi Jedi Knight Academy
...

In momentul de fatza Star Wars Battlefront - full throtle ...un joc superb din toate punctele de vedere ... superlativ ...

Hai bagatzi ce atzi mai jucat shi ce recomandatzi ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2004, 17:06   #2
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Ultimele jocuri jucate:
Sims 2 shi CSI........urmeaza un FIFA
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2004, 18:37   #3
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
On topic: ultimile jocuri: Discworld, Broken Sword 1, 2 si 3, Grim Fandango (toate de 10)

Off topic: Topicul asta e Idiot si agramat.
Ex: "Gheimz shi joace", "Sper k sunt shi impatimatzi", "kre l-am avu". Chiar daca aceste cuvinte sunt scrise intentionat gresit, sunt tampite.

Cer inchiderea acestui topic. Daca "domnisorii" moderatori s-ar trezi, si ar mai arunca si ei o privire pe forum, poate o sa faca efortul de 5 sec de a inchide cateva topicuri handicapate, inclusiv acesta...

Va multumesc pt. nimic.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2004, 09:57   #4
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
On topic:
nu te credeam asha deshtept ... se invart rotitzele ... :lol: ai terminat jocuri intregi ... :lol: wow!

altceva ...
cine a jucat NFS Underground 2 ? cum e ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2004, 15:32   #5
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Underground 2 este un kkt, nu vad prea multe deosebiri grafice fatza de 1 si in plus acelasi luciu al masinilor, strazilor, cladirilor, mai rau ca in Las Vegas
In curand RockStar va scoate un super joc, GTA San Andreas, stiu ca va aparea prima data pe PS 2 si apoi pe Pc, un joc de nota 10, eu unul asa cred...
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2004, 19:09   #6
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Am jucat demoul de la NFS 2...e ok, banuiesc, dar cu ATI-ul meu tot imi face probleme. Mare diferenta chiar nu pare sa fie daca ai jucat NFS si Midnight Club 2 (sau cum i-au zis)...
Joc ca un impatimit autentic Rome:Total War si FIFA 2005 in aceste zile. Astept Football Manager si Chamiponship Manager, respectiv Half-Life si GTA:SA. Am citit ca e genial, din nou.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2004, 18:46   #7
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
Lol, chiar ma gandeam la un topic despre jocuri...e bine venit.Pai ma gandeam, mai Gaandalf, ca o sa zici de ceva Warcraft 3...pai ce ar fi de adaugat? lansarea Half Life e pe 16 nov, dar am auzit ca s au scurs inf. despre story ul jocului....LOTR:battle 4 middle Earth,Rome total war...mai vedeti voi...topicu sper sa dureze!
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2004, 19:15   #8
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Cel mai mult mi-a placut Mafia...enervant la el era faptul ca nu puteai salva cand doreai...
Alte: Fifa (toate versiunile pana la 2004), Warcraft II + III (dar m-am plictisit de el)...si Cueclub, un joc de snooker, bunicel ca grafica dar oponentii joaca uneori ca niste idioti...si in plus poti sa bagi niste efecte absurde bilei...scapi din orice snooker, oricat de greu. E bine de jucat in 2..dar nu prea gaseam parteneri la acelasi nivel..si nu se poate juca online.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2004, 20:39   #9
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
Cum e Sims 2?
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2004, 21:03   #10
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Cum sa fie cu Sims 2? Am auzit ca-i bun...
Mafia a fost o dezamagire pentru mine. Oricat de autentica era atmosfera, ca joc a fost mult sub ceea ce putea sa fie. Fiecare actiune era scriptata in ceea ce priveste misiunile si asta mi-a cauzat o frustrare grozava.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2004, 22:14   #11
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Mafia este un super joc, in schimb Vice City este cam varza
Astept San Andreas, Half Life 2...si cam atat
Acuma joc continuarea de la Call of Duty
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2004, 07:42   #12
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
La fel astept sa apara pe PC GTA.....nu cred ca am sa fiu dezamagit
SIMS 2 ii klumea daca iti plac astfel de jocuri;oricum ai mult mai multe lucruri decat in 1,grafiuca mult mia buna,etc...ai sa vezi
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2004, 07:46   #13
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
Originally Posted by Ionutz55:
Mafia este un super joc, in schimb Vice City este cam varza
Astept San Andreas, Half Life 2...si cam atat
Acuma joc continuarea de la Call of Duty

Ce continuare ? A aparut ceva nou ? merita jucat si in LAN...
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2004, 16:09   #14
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Este un ad-on, Call of Duty: United Offensive sau ceva de genul asta[/b]
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2004, 17:52   #15
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
hai sa vedem ce jocuri am mai sters: Prince of Persia Sands Of Time, Divine Divinity si multe altele. Pacat ca ma plictisesc repede. Doar de questuri nu ma plictisesc..da' restul...sun ataaaat de boring. Sa vedem cat timp o rezista Planescape Torment pe compul meu

Asa..sii..jocuri terminate .. hmm. Sanitarium, Doom , Doom 2, Doom3 , Ultimate Doom, Doom Plutonia Experiment, Heretic, Hexen, Serious Sam 1, Serious Sam 2, Sam And Max Hit The Road, Day of the tentacle, Homm1, Homm2, Homm3, Homm4 (si toate addonurile de la Homm in general) si... muuuuuulte altele
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2004, 17:58   #16
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
pentru toti fanii de "turn-strategie"... Alpha-Centauri m-i se pare cel mai tare joc de strategie care a existat vreo data.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2004, 21:18   #17
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Discutabil...Starcraft se ridica la culmi inaltatoare, la fel ca AOE. Asta real. Tot ce-i Civ si jocurile din seria Total War la TBS. Imi aduc aminte, de demult, un joc numit Birthright:the Gorgon's Lair. Ce cul era...
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2004, 13:39   #18
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by nightsorrow:
Lol, chiar ma gandeam la un topic despre jocuri...e bine venit.Pai ma gandeam, mai Gaandalf, ca o sa zici de ceva Warcraft 3...pai ce ar fi de adaugat? lansarea Half Life e pe 16 nov, dar am auzit ca s au scurs inf. despre story ul jocului....LOTR:battle 4 middle Earth,Rome total war...mai vedeti voi...topicu sper sa dureze!
Cu War Craft II am copilarit shi III inca il joc pe battlenet ... dar cel mai tare a fost este shi o sa fie Star Craft ... n-am mai jucat de mult un joc de strategie atat de complet shi de superb ... Shi in ziua de azi il joc cu bajetzii la greu...

Battle 4 Middle-Earth nu l-am jucat inca shgi nici nu shtiu cum e ... n-am citit nici o recenzie... deocamdata dupa ce am terminat Star Wars Battlefront mi se pare normal sa termin shi Knights Of The old Rpublic... asha k pe asta il caut pe urma ... mai discutam...

Sims 2 ... n-am jucat nici 1 shi nici n-am sa joc dar din cate am vazut ashtia nu se mai opresc cu promovarea jocului. Ce poate fi asha marpha la el ? What ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2004, 15:02   #19
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Originally Posted by Gaandalf:
Sims 2 ... n-am jucat nici 1 shi nici n-am sa joc dar din cate am vazut ashtia nu se mai opresc cu promovarea jocului. Ce poate fi asha marpha la el ? What ?

Pai daca a-i fi jucat 1,ti-ai fi dat seama de ce asta este mult mai klumea.Chestia ii ca tu ai viata unu om in mainele tale,ai o senztie de control,etc-ma rog-cel putin eu asha simt...
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2004, 16:06   #20
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by WraIth:
Originally Posted by Gaandalf:
Sims 2 ... n-am jucat nici 1 shi nici n-am sa joc dar din cate am vazut ashtia nu se mai opresc cu promovarea jocului. Ce poate fi asha marpha la el ? What ?

Pai daca a-i fi jucat 1,ti-ai fi dat seama de ce asta este mult mai klumea.Chestia ii ca tu ai viata unu om in mainele tale,ai o senztie de control,etc-ma rog-cel putin eu asha simt...
cred k ash fi un maniac kre i-ash omori pe totzi in parte ... :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells