Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Mar 2004, 23:34   #1
Pink Panther
Senior
 
Pink Panther
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 77
DUPLEX

Ei.. iaca.. a venit iar sfarsitul de saptamana, am mai vazut un film la cinematograf.. DUPLEX !

Ei bine, o comedie destul de reusita - mai ales in prima parte - doi tineri simpatici (Ben Stiller si Drew Barrymore) isi gasesc o casa - casa visurilor - si dau peste o batranica chiriasha care le va face viatza un chin - irlandeza get-beget, cu un accent foarte frumos - nu am mai vazut actritza in nici un film pana acuma, insa mi s-a parut ca a jucat excelent!

Toate bune si amuzante - mi s-a mai domolit zambetul cand cei doi au inceput sa planuiasca sa o omoare pe babutza - partea asta nu e chiar asa de reusita, dupa parerea mea !

In orice caz, daca trag linie si adun - este o comedie bunicica - destinde, relaxeaza si este tocmai potrivita pentru cineva care are chef sa mai si rada putin! :lol:
Pink Panther is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2004, 13:03   #2
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
dah, un film reusit. Mi-a adus aminte de MEET THE PARENTS foarte mult (in mare e meritul lui Stiller).
Toate bune si frumoase pâna incep "sf-urile" :lol: , odata ce Ben & Drew hotarasc sa o omoare pe babutza deranjata (de) la mansarda :o . Absurdul e impins la extrem 8) , dar la urma urmelor nu trebuie uitat ca e totusi un film...
Oricum finalul ne lamureste (si inveseleste) pe deplin...
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2004, 14:34   #3
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
Mi s-a parut cam porcarie... glume expirate fasaite. Nimik nou, nimik interesant. Cand iesi de la film nu poti spune mare lucru despre ceea ce ai vazut...
Slabutz, slabutz...
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2004, 21:07   #4
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
8) Destul de interesanta comedia.....mai ales ca avea babutza la sfarshit home cinema cu 5+1...eheheee......merge de vazut asa, cand nu ai ce face...cam atat...
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2004, 21:52   #5
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Eu sincer am auzit ca e prost si nu am sa ma duc la film... Poate o sa ma uit la el cand apare la HBO. Oricum, sunt dezamagit, ma steptam la mult mai mult de la veteranul Danny DeVito... Care este un actor extraordinar si nu va fi uitat foarte mult timp...
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2004, 00:08   #6
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
de cand am vazut tailer-ul mi-am spus ca filmul e o tampenie...dar am ajuns sa il vad...si evident am regretat...nu pot sa zic ca nu am ras deloc...dar filmul mi s-a parut la unele faze, super scarbos...cred ca am ajuns sa-l urasc pe Ben Stiller...nu cred sa fi vazut vreun film cu el care sa-mi fi placut...majoritatea sunt filme pe care nu vreau sa le vad a doua oara...cred ca daca o sa am de ales vreodata intre a sta 2 ore si a ma uita pe pereti, si a revedea Duplex, voi alege prima varianta...
Danny DeVito chiar m-a dezamagit cu filmul asta...am citit ca e inspirat dupa o poveste reala, dar nu cred ca filmul trebuia sa arate chiar asa...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2004, 17:09   #7
alex2
Veteran
 
alex2
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 250
sa stii ca povestea reala e destul de absurda ea insasi...tragicomica...

si cum, nu ti-a placut ben nici macar in filmul cu ed norton si jena elfman, cu preotul, rabinul...am uitat titlul...
__________________
roark
alex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2004, 23:22   #8
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by alex2:
sa stii ca povestea reala e destul de absurda ea insasi...tragicomica...

si cum, nu ti-a placut ben nici macar in filmul cu ed norton si jena elfman, cu preotul, rabinul...am uitat titlul...

nu, nu mi-a placut nici acest film...bine, spre deosebire de restul, macar pe asta suport sa-l mai vad la televizor...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2004, 09:20   #9
the one
Novice
 
the one
 
Join Date: Apr 2004
Location: bucuresti
Posts: 4
Re: DUPLEX

Mie mi s-a parut un film destul de bun, o comedie reusita (are ceva asa stil cartoon) , Ben Stiller cu un rol pe tiparul lui (altceva nu o sa poata juca, credeti-ma) iar Drew B. pretty wife as zice... Pe cand o continuare?!
__________________
Adevarul este dincolo de persoana inataia plural...
the one is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 23:18   #10
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
pe cand o continuare??????????? how about never?
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 17:53   #11
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
ricutza, cu cine ai fost la film?
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2004, 00:30   #12
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
bai io m-am cacat pe mine de ras la filmul asta. Nu ma asteptam sa ma distrez in halul asta. L-am vazut azi noapte si nu ma puteam abtine de ras in hohote. imi plac filmele cu Ben Stiller (evreii astia chiar le au cu umorul). Nu am stat sa ma gandesc daca filmul aduce ceva nou sau nu, probabil ca nu. partea importanta e ca e foarte entertaining, ca si Charlie's Angel 2 de pilda. Are niste faze siloase, intr-adevar, dar super amuzante. De pilda e mortala faza aia cand Stiller desfunda chiuveta babei iar Barrymore boraste drept pe fata lui. Numai cand imi amintesc ma pufneste rasul. In rest toata goana lor ca sa omoare baba sunt ca un fel de desenea animate Loony Tunes. Sylvester si Tweety de pilda, a dreaq pasare nu poate s-o prinda sub nici un chip, asa si baba. Chiar nu inteleg cum cineva a putut sa nu rada la filmul asta.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2004, 23:14   #13
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Si mie mi s-a parut super amuzant filmul...l-am vazut acum cateva zile si pot spune ca e una dintre cele mai reusite comedii de anul acesta...
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2004, 15:09   #14
Pink Panther
Senior
 
Pink Panther
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 77
Daca stau bine sa ma gandesc, Leonard are dreptate - de la un moment dat, filmul devine o urmarire ca in desene animate, cu Sylvester si Tweety!
Pana la urma nu cred ca filmul a fost planificat sa iasa asa.. 'adanc'.. plin de substraturi si chestii de-astea... e pur si simplu o comedie (trasa pe alocuri de par !)
Inca o data zic.. babutza e cea mai tare din film ! :wink:
__________________
[Clouseau has entered a house soaking wet]
Inspector Jacques Clouseau: I'm sorry, my idiot driver parked too close to the fountain
Pink Panther is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2004, 12:05   #15
patraulea
Veteran
 
patraulea
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
Posts: 171
Comedie interesanta,un film comercial pe care dupa 2/3 luni l-ai uitat!
patraulea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2004, 16:31   #16
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Dezamagitor. Scenariul e catastrofal, gagurile sint slabe, situatiile penibile. Filmul e cit de cit salvat de "babutza", mai precis de interpreta acesteia. Nici Stiller nu e rau. Iar Barrymore a luat pe bune Zmeurica.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2004, 00:30   #17
Pink Panther
Senior
 
Pink Panther
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 77
Originally Posted by christi:
Dezamagitor. Scenariul e catastrofal, gagurile sint slabe, situatiile penibile. Filmul e cit de cit salvat de "babutza", mai precis de interpreta acesteia. Nici Stiller nu e rau. Iar Barrymore a luat pe bune Zmeurica.

asta ziceam shi eu.. ca 'babutza' e cea mai tare.. i interesatzi-va.. sigur n-a luat nici un premiu.. ceva?.. :huh:
__________________
[Clouseau has entered a house soaking wet]
Inspector Jacques Clouseau: I'm sorry, my idiot driver parked too close to the fountain
Pink Panther is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2004, 07:34   #18
Freaak
Senior
 
Freaak
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 146
Send a message via Yahoo to Freaak
Filmul era in genere bun pana cand au hotarat s-o omoare pe baba. De acolo e catastrofal. Nici sfarsitul nu mi-a placut.
Totusi o replica s-a stabilit in mintea mea; atunci cand Drew aduce scaunasul acela mic, iar Stiller raspunde:
"What are we ... hobbits?"
Freaak is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2004, 08:20   #19
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
'filmul era in general bun', dar cind au 'inceput s-o' omoare pe baba, a devenit de-li-cios!!!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 10:18   #20
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Alex Leo Serban:
'filmul era in general bun', dar cind au 'inceput s-o' omoare pe baba, a devenit de-li-cios!!!

adica tie chiar ti-a placut?
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells