Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Sep 2002, 17:27   #1
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
cica vrei sa te duci la film la un cinema de prim rang in capitala; cica stai la coada cca.15min; cica ceri un bilet si ti-se raspunde "daca n-aveti 10000 marunt nu am sa vad dau rest; duceti-va sa schimbati"; adica cica sa te duci tu clientul sa umbli dupa marunt si cind te intorci sa parlamentezi cu cei de la rind sa le explici ca ai mai stat odata si eventual sa nu mai prinzi nici bilete
asa ca mai bine te uiti la un divx acasa in liniste fara nervi si nu te mai duci la cinema vreun an de zile pina or face rost de marunt.

_________________
...and that, kids, is the story of my first murder.

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: ugly pe 2002-09-15 18:27 ]</font>
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2002, 22:17   #2
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
tu chiar te-ai dus sa schimbi? pe mine ma scot din sarite astfel de faze...singurul motiv care ma mai opreste din cand in cand sa nu fac scandal este faptul ca de obicei persoanele respective au cu multi ani mai mult decat mine...
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2002, 02:48   #3
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
Prefer sa ma duc cu banii deja schimbati decat sa pierd vremea degeaba cautand sa schimb atunci....plus ca individele-alea, chiar daca au rest, pana-l cauta si-l potrivesc.... :roll:
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2002, 08:55   #4
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
Quote:
On 2002-09-15 23:17, ricutza wrote:
tu chiar te-ai dus sa schimbi? pe mine ma scot din sarite astfel de faze...singurul motiv care ma mai opreste din cand in cand sa nu fac scandal este faptul ca de obicei persoanele respective au cu multi ani mai mult decat mine...
nu m-am dus; o sa boicotez cinematografele 1an sau pina cind imi trece
__________________
Cind esti singur, esti singur.
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2002, 02:42   #5
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
uite ca mie nu mi s-a intamplat asa ceva niciodata.Sa n-aiba rest...suna bizar rau.
Sigur era in Bucuresti asta?
Arhanghell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2002, 09:05   #6
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
Quote:
On 2002-09-17 03:42, Arhanghell wrote:
uite ca mie nu mi s-a intamplat asa ceva niciodata.Sa n-aiba rest...suna bizar rau.
Sigur era in Bucuresti asta?
Patria, Minority Report :sad:
__________________
Cind esti singur, esti singur.
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2002, 13:58   #7
ioanna
Novice
 
ioanna
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 4
Send a message via MSN to ioanna
parerea mea este ca exagerezi. eu merg numai la Multiplex si crede-ma nu am avut niciodata astfel de surprize. si in plus iti poti rezerva bilete unde vrei si cate vrei. te pupa ioanna
ioanna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2002, 17:06   #8
Aligator
Novice
 
Aligator
 
Join Date: Dec 2002
Location: Neverhood
Posts: 11
Crede-ma ca NU exagerezi. Eu merg la toate cinematografele, NU NUMAI la Multiplex, dar mi s-a intamplat NUMAI la Patria si la Multiplex...
iar chestia cu mentalitatea romaneasca tine si de client pentru ca vanzatorul NU ARE DREPTUL sa te trimita sa schimbi: TREBUIE SA AIBA SCHIMB MEREU, altfel ARE O PROBLEMA pentru care tu nu esti vinovat si pentru care nu o sa renunti la randul de la bilete; poti cel mult sa astepti ca vanzatorul sa se duca sa schimbe bani...
Aligator is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2002, 21:07   #9
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
eu sunt de acord cu Aligator...si ma enerveaza si faptul ca nu pot sa iau banii si sa zic:"Nu aveti sa-mi dati rest nu mai cumpar nimic!"...dar efectiv m-am saturat de astfel de atitudini...vanzatoarele alea stau toata ziua degeaba, nu fac nimic si se mira ca nu au rest sau ca nu stiu ce se mai intampla...
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2002, 22:07   #10
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Interesante povesti spuneti aici...deci doar la romani este posibil asta?

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: PoliFanAthic pe 2002-12-21 23:09 ]</font>
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2002, 22:08   #11
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
La Timisoara n-am avut astfel de probeleme la cinematografe...nici la Captiol nici la Timis...doar la Studio parca, dar nu sunt sigur.
Si de coada e rareori vorba...
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2002, 05:31   #12
Aligator
Novice
 
Aligator
 
Join Date: Dec 2002
Location: Neverhood
Posts: 11
te cred... da' probabil nici nu costa biletu' 46000 sau 57000 sau alte preturi d'astea imposibile ca la Multiplex; nici ca le-ar scuza chestia asta pe vanzatoare, da' oricum... ca la cinema Bucuresti unde pretu' e mereu cu 3 zero-uri mie unuia nu mi s-a intamplat... chestia e ca nici nu mi-ar fi pasat prea tare... da' la Multiplex e enervat tare ca acolo mi-s pretentiile cat Casa Poporului...
iar in privinta cozilor, cer iertare da' lipsa lor nu-i un semn in plus de civilizatie (americanii si vest-europenii au si ei cozile lor uriase la filme), doar spectatori mai putini...
Aligator is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2002, 11:15   #13
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Lipsa cozilor este bineinteles din motivul invocat de tine...caci, atunci cand a fost de ex. LoTR la cinema, era o coada pana aproape de trecerea de pietoni de dupa colt lol adica vreo 35 de metri sau mai mult.
Zici ca preturile nu sunt doar cu zerouri? Pai aia-i imbecilitate...adica, nu stiu cati oameni prefera ca la 57 000 sa mai primeasca 3000 rest, in loc sa primeasca mai repede biletul afurisit.
Daca in schimb se apropie de 50 de ex...atunci cum e de facut? Caci, pentru unii nu se considera "compensare"
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2002, 12:15   #14
eliza
Senior
 
eliza
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 100
pai daca va duceti numai la multiplex si in centru! io in viata mea n-am stat la coada la bilete la cinema. a, ba da, la titanic... chiar e coada la multiplex??? la preturile alora??? people are just nuts!
eliza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells