Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Jun 2011, 23:06   #1181
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by rvn:
Originally Posted by indiferrent:
tine si tu habar nu ai ca am fost zidar
ntz. te cunoaste dupa maini!!!!!!
tu ce zici, se uita la maini sau la masina? sau cine stie...ea e domnisoara care se plangea ca ii consuma masina 12%. parca asa imi aduc aminte ca scria odata pe undeva
indiferrent is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:07   #1182
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Parintii mei sunt doctori si dupa 30 de ani de meserie au un salariu foarte mic.Probabil o sa se schimbe si ceva in tara asta poate in 20 de ani dar eu nu mai am rabdare sa astept.Sunt o gramada de oferte dincolo cu niste salarii care nu iti mai dau nici un motiv sa te intorci in Romania.
Cristina_ is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:08   #1183
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by Cristina_:
Parintii mei sunt doctori si dupa 30 de ani de meserie au un salariu foarte mic.Probabil o sa se schimbe si ceva in tara asta poate in 20 de ani dar eu nu mai am rabdare sa astept.Sunt o gramada de oferte dincolo cu niste salarii care nu iti mai dau nici un motiv sa te intorci in Romania.
de aia ai masina care consuma 12%?
indiferrent is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:08   #1184
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by indiferrent:
Originally Posted by rvn:
Originally Posted by indiferrent:
tine si tu habar nu ai ca am fost zidar
ntz. te cunoaste dupa maini!!!!!!
tu ce zici, se uita la maini sau la masina? sau cine stie...ea e domnisoara care se plangea ca ii consuma masina 12%. parca asa imi aduc aminte ca scria odata pe undeva

Masina parintilor, eu nu am masina personala :
Cristina_ is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:11   #1185
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by Cristina_:
Masina parintilor, eu nu am masina personala :
pai tu nu esti inca doctor
indiferrent is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:12   #1186
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Poate nu stiati dar prima nevasta a lui Phill Collins l-a lasat pentru un zidar Cintecul In the air tonight l-a compus imediat dupa ce ea a plecat cu zidarul. Nu stiu daca la mai multe spectacole, dar cel putin la un spectacol la TV l-a cintat cu o galeata de vopsea si o bidinea puse pe pian.

Eu zic ca meseria de zidar e la fel de buna ca oricare alta si in nici un caz n-as judeca pe cineva dupa faptul ca a facut sau nu studii superioare. Nu ies destui din scoli inalte fara sa le merite? Nu e promovarea facultatii un nou mod de a baga mina in buzunarul oamenilor cind statul stie clar ca nu are ce sa le ofere la majoritatea tinerilor care ies de-acolo si ca multi din ei vor ajunge sa faca munci necalificate sau slab calificate ca sa supravietuiasca sau pur si simplu pentru ca cele calificate nu-i sustin material?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:12   #1187
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by indiferrent:
Originally Posted by Cristina_:
Masina parintilor, eu nu am masina personala :
pai tu nu esti inca doctor
ha ha ha
si cand o sa fie...abia astept sa te vad "tratandu-te" la ea!
@anaemona,
daca indiferrentul era Phil Collins,n-ar mai fi existat mecanici de locomotiva si nici trenuri.
iar bursa ar fi paralizat!

Last edited by rvn : 07 Jun 2011 at 23:15.
rvn is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:35   #1188
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,623
And so the show begins...
Oricum, altceva ma roade pe mine..voi sunteti obsedati de butonul ala pe care scrie quote?
White1 is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:37   #1189
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
white,
e si asta o forma de sadism!
rvn is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:41   #1190
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,623
Sadism e sa citesti tot ce scrie la fiecare post cu quote But i can't help it
White1 is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:43   #1191
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
exact la asta m-am referit si eu.
vezi cum pricepem amandoi la fel? aici e mai dificil ca la pasolini.pe langa rahat mai e si altceva in plus...
rvn is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:45   #1192
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
mai cristinica, eu intrebam pe un thread care se cheama "impresii de calatorie" daca a fost cineva in croatia sau in malta. sunt doua zone turistice recunoscute. daca vroiam sa ma mut acolo sau daca vroiam sa muncesc pe acolo cred ca e ultimul loc in care as fi putut intra sa intreb. acum daca tu vii si ma intrebi toate tampeniile si mai ai si atitudinea asta de "piti" spune-mi tu cum as putea sa ma abtin? imi cer scuze, poate unii o sa zica ca sunt dobitoc, dar asa mult ma poti amuza ca as sta pana dimineata cu tine la povesti despre zidari. si acum sincer, cu riscul ca o sa ma bag in seama aiurea, trebuie sa spun(normal ar fi sa nu o fac) tu vei ajunge doctor in Germania cand voi lipi eu caramizi cu scuipat in malta. imi cer scuze pentru offurile de mai devreme.
indiferrent is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:46   #1193
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
si in completare (apoi va las sa va certati cat vreti)... Cristina_, sincer, aveam o parere buna despre tine. pana azi. (acum iti raspund cu aceeasi moneda cu care i-ai raspuns Indifferentului)... Nu pot sa stau indiferenta la ce ai spus pana acum, asa ca fac un rezumat. Imi pare ca esti cam plina de tine, cam cu nasul pe sus, asa. E normal, provi din familie de doctori, cu studii si statut important. E clar sa gandesti altfel. Si sunt sigura ca vei ajunge un doctor bun. (ca in fond, nu trebuie dezamagiti mamica si taticul, nu?), insa... faptul ca ai ajuns sa cataloghezi oamenii care sunt "mai prejos' decat tine, mi se pare cel mai josnic lucru pe care cineva ar putea sa il faca. Omul vrea sa munceasca cinstit, sa isi stranga bani si sa supravietuiasca, ceea ce nu se poate spune si despre doctorii din romania la care trebuie neaparat sa te duci cu o mica atentie ca sa te bage in seama. si crede-ma, stiu multe exemeple de oameni necajiti care au ajuns sa fie ruinati tocmai din cauza mitelor scumpe pe care nu si le permiteau. stiu cazuri de oameni ajunsi in stare grava la spital, care trebuiau operati iar doctorul nici macar nu se uita la ei... dar cum au sarit cu atentia, hopa s-a eliberat sala de operatii. ti se pare normal? mie nu. mai bine sa fiu zidar in Honolulu decat sa fiu doctor... si aceeasi situatie e si dincolo doar ca amploarea nu e asa de mare pentru ca doctorii de acolo au lefuri mai mari si sunt mai umani...
doctorii se cred mici Dumnezei pentru ca vezi-Doamne, salveaza vieti... si tocmai de aceea, ei nu se gandesc ca painea pe care o mananca e facuta de un brutar, ca (virgula) casa in care stau e facuta de un zidar, ca lucrurile scumpe pe care le au sunt facute de oameni simplii... daca nu am fi noi, oamenii... zidarii, etc, doctorii ar muri de foame, nu ar avea unde sa stea, nu ar avea masina, nu ar avea nici macar loc de munca. asa ca, din nou, putin respect.

si inca o intrebare: nu stiu ce fel de doctor o sa fii, dar daca sa spunem vei deveni doctor generalist si vine un zidar la tine, ce faci? il tratezi cu dispret? de ce? ca doar el iti baga pita in gura...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:47   #1194
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by fresie:
Originally Posted by Cristina_:
Imi dau seama ca sunt o gramada de oameni ingusti la minte daca s-au sensibilizat cand am spus ceva de zidari. Nu are rost sa mai vorbesc despre acest subiect,tot limitati vor ramane.
Imi pare rau ca ai putut emite asa o judecata de valoare!Oare imi poti ghici meseria de om ingust la minte?

Acum imi dau seama de ce in Romania au succes manelistii, cocalarii sau miliardarii de carton si nu persoanele cu studii superioare,deoarece majoritatea oamenilor este compusa din oameni ca tine, cultura ZERO.
Cristina_ is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:51   #1195
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by Cristina_:
Originally Posted by fresie:
Originally Posted by Cristina_:
Imi dau seama ca sunt o gramada de oameni ingusti la minte daca s-au sensibilizat cand am spus ceva de zidari. Nu are rost sa mai vorbesc despre acest subiect,tot limitati vor ramane.
Imi pare rau ca ai putut emite asa o judecata de valoare!Oare imi poti ghici meseria de om ingust la minte?

Acum imi dau seama de ce in Romania au succes manelistii, cocalarii sau miliardarii de carton si nu persoanele cu studii superioare,deoarece majoritatea oamenilor este compusa din oameni ca tine, cultura ZERO.

Of! Te compatimesc! Mi-e rusine sa am aceleasi studii cu tine! In plus si alti ani de studii...pe care mi-e oarecum sa-i mai amintesc!Succes!Sper sa respecti pe viitor omul si nu meseria!
fresie is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:52   #1196
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by Cristina_:
Originally Posted by fresie:
Originally Posted by Cristina_:
Imi dau seama ca sunt o gramada de oameni ingusti la minte daca s-au sensibilizat cand am spus ceva de zidari. Nu are rost sa mai vorbesc despre acest subiect,tot limitati vor ramane.
Imi pare rau ca ai putut emite asa o judecata de valoare!Oare imi poti ghici meseria de om ingust la minte?

Acum imi dau seama de ce in Romania au succes manelistii, cocalarii sau miliardarii de carton si nu persoanele cu studii superioare,deoarece majoritatea oamenilor este compusa din oameni ca tine, cultura ZERO.

hai nu ma lasa... pe bune? si daca, sa zicem, fresie e o mare avocat (acuma am zis la nimereala) si a muncit pe branci cand tu inca purtai scutece ca sa te ajute pe tine, acum, la maturitate, sa iti faci dreptate in nu stiu ce scandal?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:53   #1197
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Cristina, fata draguta, ce cauti tu printre oameni cu cultura ZERO? O intrebare retorica, evident. Eu cred ca o sa evoluezi si tu si-o sa ajungi sa gindesti altfel sau poate nu.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:54   #1198
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Reveniti on-topic, va rog! Oricum va rad mai incolo.
omudindulap is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:55   #1199
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by omudindulap:
Reveniti on-topic, va rog! Oricum va rad mai incolo.
pai,atunci sa ai cat mai mult de munca,sa simti ca esti moderator!
rvn is offline   sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 23:56   #1200
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
omule, pacat sa razi, muta, nu exista un loc pentru asa ceva?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells