Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

View Poll Results: Care este cel mai bun Joker?
Cesar Romero 2 7.69%
Jack Nicholson 11 42.31%
Heath Ledger 13 50.00%
Voters: 26. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Aug 2008, 12:04   #21
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
La plezneala ? Pai nu eu fac afirmatii de genu` "eu sunt prieten cu actorul si mi`a marturisit mie"
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2008, 12:07   #22
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by redmen:
La plezneala ? Pai nu eu fac afirmatii de genu` "eu sunt prieten cu actorul si mi`a marturisit mie"
Eu n-am afirmat asa ceva.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2008, 20:24   #23
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by Majin:
1. cicatricea obtinuta in urma baii cu acid { original story }
cea ce spui tu ii o prostie cat casa,original storyu tau ii batmanu lui burton,nu se stie de unde vine,ca o aparut prima data in benzi desenate.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2008, 20:09   #24
myrna
Novice
 
myrna
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3
in primul rand mi se pare refreshing faptul ca heath ledger nu a jucat jokerul lui nicholson. a creat o varianta proprie - mai buna care oricare in parerea mea. jokerul lui nicholson este bun insa mi-a displacut acel umor nereusit.

se lega cineva mai sus de moartea lui heath ledger si spunea ca a murit ca prostul. mi se pare f deplasat. la fel cum mi s-au parut de foarte mare prost gust toate comentariile lui nicholson dupa moartea lui heath.
myrna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 17:21   #25
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Care au fost comentariile alea ale lui Jack Nicholson ?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 17:34   #26
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by redmen:
Care au fost comentariile alea ale lui Jack Nicholson ?
Is curios si io sa aflu.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 18:09   #27
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
http://www.youtube.com/watch?v=lzzTF...eature=related
Asta e comentariul.O mica parte,restul,gugaluiti ..
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 18:18   #28
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Merci ... chestia asta o stia toata lumea.Si nu,nu a fost un comentariu de prost gust asta.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 18:22   #29
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Sigur.A fost de bon ton sa radem cu ziaristii de un tanar coleg care tocmai a dat coltu'.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 19:23   #30
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
O gluma buna ii binevenita oricand.
Doar erou tau ALS cat timp era Nicolaescu in spital n-o fost foarte etic?
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 19:29   #31
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Originally Posted by Pauline Kael:
Sigur.A fost de bon ton sa radem cu ziaristii de un tanar coleg care tocmai a dat coltu'.

Jack a spus ca intr-adevar l-a avertizat pe Heath intr-o conversatie privata de efectele nocive ale anti-depresivelor, dar asta poate fi si o inventie ca sa nu-i mai sara lumea in cap pentru acea afirmatie. Nu prea are de ce sa se scuze, Jack a fost pur si simplu Jack, si nu uitati ca ziaristii i-au spus ca Heath a murit de supradoza, nu i-au spus ce fel de supradoza, pentru ca nici ei nu prea stiau, deci cred ca oricine daca ar fi aflat de la cineva ca a murit un tip din cauza unei supradoze (prin care toate lumea intelege "de heroina") ar fi raspuns ceva de genul "daca-i prost"...Jack s-a abtinut intr-o oarecare masura, nu are rost sa ne luam de replica lui...asa e firea lui si asa ne si place de multe ori sa-l vedem. Mai bine i-am ataca pe aia care au vrut sa dea peste cap funeraliile lui Heath, aia care cica erau anti-gay, decat pe maestrul Jack, sau mai bine o lasam balta cu totul si-l lasam pe tip sa se odihneasca in pace, ca asa il facem sa regrete prea mult moarte lui. R.I.P. Heath!
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2008, 23:54   #32
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by E.Floares:
Mai bine i-am ataca pe aia care au vrut sa dea peste cap funeraliile lui Heath, aia care cica erau anti-gay!

Chiar ca ... aia imbecili.Parerea mea e ca vorbele alea "i warned him" au contribuit la publicitatea si la succesul filmului TDK,pentru ca toata lumea a vrut sa il vada pe Heath in rolul care i`a adus moartea.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2008, 00:34   #33
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Succesul lui TDK s-ar mai datora si campaniei masive de promovare. De exemplu, in Chicago, prin septembrie 2007 s-a organizat un concurs: dintr-o multime de vreo 150-200 de insi imbracati si machiati ca Joker-ul a fost ales unul care a fost "rapit" cu un SUV negru. Ceilalti participanti trebuiau sa caute indicii prin TOT orasul ca sa-l gaseasca pe Joker-ul rapit. Indiciile constau in casete audio , carti de joc (joker) pe drumuri, ghicitori macabre etc. In majoritatea oraselor din SUA au fost organizate astfel de campanii, cu mult inainte sa moara Heath. Ei aveau deja pregatite trailerele de promovare, nu le-au facut pe majoritatea cu Heath pentru ca acesta a murit, ele existau deja. Cea mai buna dovada a acestui lucru este felul in care sunt date replicile in trailere, felul in care se misca personajele, sunt diferite fata de cele din film, de unde rezulta ca aveau deja inregistrate materialele pentru video-urile de promovare...asa ca eu zic ca nu are rost sa mai acuzam producatorii de faptul ca s-au folosit de moartea lui Heath...ca s-a dus lumea ca sa-l vada pe acesta in ultimul rol complet si ca beneficiaza, din pacate, doar producatorii de acest lucru e altceva.

Iar TDK mai are si vreo 20-30 de site-uri cu: diferite personaje din film, teleziuni din Gotham, presa scrisa, primaria si politia din Gotham...practic toate institutiile fictive din Gotham au cate un site. Ori eu nu am mai auzit de vreun film care sa aiba atat de bine instrumentat tot universul fictiv din acesta.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2008, 01:01   #34
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by E.Floares:
eu zic ca nu are rost sa mai acuzam producatorii de faptul ca s-au folosit de moartea lui Heath...ca s-a dus lumea ca sa-l vada pe acesta in ultimul rol complet si ca beneficiaza, din pacate, doar producatorii de acest lucru e altceva.

Eu de lume vorbesc,ca nu ma stiu cu producatorii sa le cunosc parerea
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2008, 01:05   #35
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Am raspuns si celor care ziceau de producatori ca sunt profitori
Adica...sunt profitori, ca altfel nu s-ar mai numi producatori, dar nu asa rai cum zic unii.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2008, 10:07   #36
myrna
Novice
 
myrna
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3
intial tot comentariul acela cu "Well...I warned him" l-am vazut.
dupa aceea au aparut comentarii cum ca nicholson a fost f furios ca nu a fost consultat in legatura cu Jokerul si era enervat ca i se acorda atata atentie lui ledger. mai ales ca aparusera comentarii care spuneau ca Heath Ledger e cel mai bun Joker.
avand in vedere ca omul abia murise si ca nu aveau nimic de impartit putea sa nu zica nimic dc nu avea nimic bun de zis.
__________________
Enough with the spoilers!
myrna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2008, 11:33   #37
larinho80
Senior
 
larinho80
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 124
Diferenta dintre nicholson si ledger e ca primul e doar jack nicholson cu machiaj pe fata si al doilea e Joker
__________________
eu m-am nascut inca de la inceput,nu dupa
larinho80 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2008, 11:52   #38
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by myrna:
dupa aceea au aparut comentarii...

Pai comentariile astea unde sunt ? Un link ceva nu oferi si tu ? Sau sunt comentarii intre tine si prietenii tai ?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2008, 08:43   #39
myrna
Novice
 
myrna
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3
nu am linkuri pt ca nu le pastrez. au trecut ceva luni de atunci. poti cauta pt ca sigur mai sunt articole.
si normal ca totul era la nivel de speculatie pt ca nu cred ca ar fi in stare nicholson sa spuna mai mult decat a spus la TV intr-o discutie publica.
e greu sa faci comentarii negative legate de un om mort care e in general apreciat. nici o imagine f buna nu poate sustine o chestie de genul asta dc e luata de public in mod negativ.
__________________
Enough with the spoilers!
myrna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2008, 10:12   #40
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Cel mai bun personaj negativ mi se pare Riddlerul lui Jim Carrey mult peste Jokerii lui Jack Nicholson sau al regretatului si frumosului Heath Ledger.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells