Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Nov 2003, 08:45   #21
veram
Novice
 
veram
 
Join Date: Nov 2003
Location: Timisoara
Posts: 2
Send a message via Yahoo to veram
cardul taifun de la bancpost si comenzile pe amazon

Originally Posted by theo:
Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns. Pana la urma am ales si eu varianta card "taifun" de la Bancpost, si am comandat de la amazon.uk. Functioneaza!

Ai folosit cardul virtual? Ti-au cerut cumva si codul de 3 cifre sau e suficient numarul de card al cardului virtual? Am incercat de curand sa comand o carte de pe amazon.fr si am introdus numarul cardului taifun virtual; mi-au raspuns ca banca le-a refuzat accesul la card?! Ma intreb daca nu cumva trebuia introdus numarul cardului real, dar atunci ce sens mai are cardul virtual? Te-as ruga sa-mi spui cum a fost in cazul tau, a decurs totul fara probleme? Multumesc
veram is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2003, 10:18   #22
theo
Guru
 
theo
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 406
Re: cardul taifun de la bancpost si comenzile pe amazon

Ai folosit cardul virtual? Ti-au cerut cumva si codul de 3 cifre sau e suficient numarul de card al cardului virtual? Am incercat de curand sa comand o carte de pe amazon.fr si am introdus numarul cardului taifun virtual; mi-au raspuns ca banca le-a refuzat accesul la card?! Ma intreb daca nu cumva trebuia introdus numarul cardului real, dar atunci ce sens mai are cardul virtual? Te-as ruga sa-mi spui cum a fost in cazul tau, a decurs totul fara probleme? Multumesc [/quote]

Da, am folosit numai cardul virtual. Nu mai tin minte daca mi-au cerut si codul de trei cifre, oricum mi-au fost suficiente numai datele de pe cardul virtual. Si eu am primit un mesaj asemanator dupa prima tentativa (banca le-a refuzat accesul la card), dupa care mi-am dat seama ca completasem gresit data expirarii cardului si dupa corectarea acesteia totul a fost OK.
theo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2003, 17:44   #23
spartacus
Senior
 
spartacus
 
Join Date: Feb 2003
Location: Anitals
Posts: 123
Send a message via Yahoo to spartacus
Bre, tare pontul de la Matrix. Eu nu am incercat, dar ma pregatesc... Daca e adevarat, e fain...
:wink:
__________________
"Cind beau ma simt ca o sugativa!"
spartacus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2003, 20:34   #24
veram
Novice
 
veram
 
Join Date: Nov 2003
Location: Timisoara
Posts: 2
Send a message via Yahoo to veram
Re: cardul taifun de la bancpost si comenzile pe amazon

Originally Posted by theo:
Ai folosit cardul virtual? Ti-au cerut cumva si codul de 3 cifre sau e suficient numarul de card al cardului virtual? Am incercat de curand sa comand o carte de pe amazon.fr si am introdus numarul cardului taifun virtual; mi-au raspuns ca banca le-a refuzat accesul la card?! Ma intreb daca nu cumva trebuia introdus numarul cardului real, dar atunci ce sens mai are cardul virtual? Te-as ruga sa-mi spui cum a fost in cazul tau, a decurs totul fara probleme? Multumesc

Da, am folosit numai cardul virtual. Nu mai tin minte daca mi-au cerut si codul de trei cifre, oricum mi-au fost suficiente numai datele de pe cardul virtual. Si eu am primit un mesaj asemanator dupa prima tentativa (banca le-a refuzat accesul la card), dupa care mi-am dat seama ca completasem gresit data expirarii cardului si dupa corectarea acesteia totul a fost OK.[/quote]

Theo, multumesc pentru raspuns. Am reusit in cele din urma sa fac comanda (problema era de fapt la BancPost, nu la datele pe care le-am introdus eu despre card). Mi-au confirmat de la amazon ca au trimis pachetul si dupa estimarile lor ar fi trebuit deja sa ajunga... Iti mai amintesti daca in cazul tau livrarea s-a incadrat in perioada estimata de ei? Ar trebui sa primesc aviz postal sau se livreaza la domiciliu? Daca mai intarzie o saptamana-doua, stii cumva unde as putea sa ma interesez de situatia lui?
veram is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2004, 13:09   #25
theo
Guru
 
theo
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 406
E posibil ca intarzierea sa fie datorata sarbatorilor (motiv pentru care iti raspund si eu tot cu intarziere). Din cate imi amintesc parca a intarziat si la mine 2-3 zile. Oricum, banuiesc ca intre timp ai primit pachetul.
theo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jul 2018, 01:33   #26
AdamWorth
Novice
 
AdamWorth
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 24
Vrea careva sa imparta un cont de Netflix cu mine?
_________________________________________
Adam de la Transfer Pricing
AdamWorth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2018, 18:02   #27
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
De undepot achizitiona dvd-uri noi?
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells