Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Jan 2015, 22:48   #1
bogdan_scripcariu
Novice
 
bogdan_scripcariu
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 3
Cum se numeste filmul?

Salut, am vazut acum 10 ani un film cu un pusti rebel care a vazut o crima si era urmarit de niste indivizi. La inceput de film pustiul fura niste tigari de la mama s-a si se duce sa le fumeze dupa un munte de pamant iar acolo descopera un barbat care s-a sinucis inhald gaz de la teava de esapament. Imi amintesc cum i s-a luat amprente pustiului de pe o doza de suc si a fost inchis pentru ceva timp. Filmul se termina la spital unde un individ cu parul cret (negru) il fugarea incercand sa-l omoare. Cam asta imi amintesc din film dupa 10 ani de cand l-am vazut, daca stie cineva cum se numeste va rog sa lasati un reply mai jos, multumesc din suflet!
bogdan_scripcariu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2015, 22:53   #2
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by bogdan_scripcariu:
Salut, am vazut acum 10 ani un film cu un pusti rebel care a vazut o crima si era urmarit de niste indivizi. La inceput de film pustiul fura niste tigari de la mama s-a si se duce sa le fumeze dupa un munte de pamant iar acolo descopera un barbat care s-a sinucis inhald gaz de la teava de esapament. Imi amintesc cum i s-a luat amprente pustiului de pe o doza de suc si a fost inchis pentru ceva timp. Filmul se termina la spital unde un individ cu parul cret (negru) il fugarea incercand sa-l omoare. Cam asta imi amintesc din film dupa 10 ani de cand l-am vazut, daca stie cineva cum se numeste va rog sa lasati un reply mai jos, multumesc din suflet!

The Client (1994)

http://www.cinemagia.ro/filme/the-client-clientul-2302/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2015, 23:01   #3
bogdan_scripcariu
Novice
 
bogdan_scripcariu
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 3
Multumesc frumos, acesta este filmul pe care-l cautam!O seara buna!
bogdan_scripcariu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2015, 14:09   #4
ghem
Novice
 
ghem
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 1
Cum se numeste un film ?

buna! am vazut mai de mult un film in care un baiat e batut de 2 baieti si aruncat intr-un sant iar sufletul biatului pleaca sa caute pe cineva care sa il duca in locul unde era trupul sau deoarece el inca nu era mort !!
ghem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2015, 15:16   #5
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by ghem:
buna! am vazut mai de mult un film in care un baiat e batut de 2 baieti si aruncat intr-un sant iar sufletul biatului pleaca sa caute pe cineva care sa il duca in locul unde era trupul sau deoarece el inca nu era mort !!

The Invisible (2007)

http://www.cinemagia.ro/filme/the-in...vizibil-17920/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2015, 20:28   #6
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Caut un film!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.
P.S. Daca nu stiti exact, va rog sa-mi spuneti niste titluri de filme cu actiuni de acest fel. Cand am vizionat filmul, era in perioada Ceausista si l-am vazut la video. O persoana mi-a spus ca filmul se numeste "Orasul nebunilor" dar nu am gasit nici un film cu un astfel de titlu.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2015, 21:48   #7
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Caut un film!!!!!

Va rog sa-mi spuneti titlul unui film cu urmatoarea actiune: un tip este casatorit cu fata unui bogatas. In viata lor intra fiul negru al tipului, facut cu o negresa in studentie.Socrul accepta cu greu acest lucru, dar tipul nu se supune cerintelor socrului, Este lasat fara bani si cu cardurile taiate, fiind nevoit sa faca munci de zilier (a ranit de gunoi niste grajuri,,,). Se muta cu fiul intr-un cartier rau famat si dupa multe aventuri, afla ca fiul lui este in realitate o persoana culta si student la medicina. In final, nu accepta ofertele socrului si pleaca cu fiul lui.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells