Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Aug 2011, 14:38   #3581
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by iiii:
Hmmmm , poate ne zice Liviu-

Credeam ca ai folosit un umor mai subtil in mesajul trecut, iar toate lucrurile zise ar fi fost ironii si nu intrebari pe bune. De asta nici n-am zis nimic, dar in cazul asta am sa-ti raspund.

Originally Posted by iiii:
Liviu.... de ce judeci un om, pentru ca a zis o parere, cu mult subinteles, la adresa clubului Dinamo Bucuresti???

In loc sa te bucuri si tu pe reusita echipelor care au jucat fotbal... stai si faci observatii ... ntz ntz ntz

Conteaza cum iti expui parerea, nu doar parerea in sine. Nu a fost niciun subinteles acolo. Sa zici lucrul asta despre mesajul respectiv e de-a dreptul jignitor pentru orice persoana capabila de subtilitati. Mai direct de atat nici nu putea fi, iar modul in care si-a exprimat parerea e de tarla, specific fotbalului zilelor noastre.

Pe baza a ce am zis eu nu ai nicio informatie din care sa deduci daca eu m-am bucurat sau nu de reusita celorlalte echipe. Pe de alta parte ai lucrul asta in mesajul lui. Observatia mea nici nu era legata de echipe, ci de suporter, de persoana lui forward si a atitudinii sale de maidan, mai exact ura asta inexplicabila mai ales la nivelul fotbalului. Sunt sigur ca nici macar jucatorii echipelor respective nu se urasc atat de mult precum fac unii suporteri imbecili. Ei nici macar nu inteleg ce-i ala sport, pentru ei exista echipa cu care tin, iar fata de celelalte exista o ura animalica, irationala, de-a dreptul imbecila. Ca sa fii capabil de asa ceva trebuie sa nu gandesti deloc, sa fii practic un animal.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 14:47   #3582
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
In primul rand,de parca tu nu cunosti cum se vorbeste in mediul microbistic in romania, si sa nu imi zici tu mie ca nu ai auzit niciodata un dinamovist jignind echipele si suporterii echipelor adverse, ca nu te cred.

Ca forward a zis potaile... e de inteles unde a batut, si nu credeam ca ai sa te superi (vezi emblema echipei tale favorite ) . Eu nu vreau sa ma cert, am fost putin rautacios cand am zis sa ne zici tu unde joaca Dinamo, asta pentru ca de ceva vreme incoace se impiedica de echipe mici si necunoscute. E hilar ce se intampla acolo.

acum ca sa fiu on-topic, dupa tragerea la sorti a lui Belodedici, celelalte echipe romanesti care participa in europa league intalnesc pe :

grupa c

PSV
Hapoel Tel Aviv
Rapid
Legia Varsovia

grupa D

Sporting Lisabona
Lazio
Zurich
Vaslui
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 15:05   #3583
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by iiii:
In primul rand,de parca tu nu cunosti cum se vorbeste in mediul microbistic in romania,

Cunosc, dar pe langa asta mai stiu ca modul asta de a "comunica" e nociv si de asta trebuie permanent taxat.

Originally Posted by iiii:
si sa nu imi zici tu mie ca nu ai auzit niciodata un dinamovist jignind echipele si suporterii echipelor adverse, ca nu te cred.

N-am sustinut nicicand asa ceva. Am zis eu ca lucrul asta e valabil doar pentru cei care jignesc pe Dinamo sau doar pentru forward? In niciun caz. Un bun exemplu de comportament stupid s-a vazut in tribune la meciul lui Dinamo. Eu nu simt niciodata nevoia de a veni cu apelative jignitoare la adresa Stelei, iar clubul nu-mi este nici macar antipatic. O anume antipatie o am pentru Becali, nicidecum ura, dar asta n-are legatura cu Steaua. Aceeasi antipatie o am si pentru Borcea. In ambele cazuri antipatia e cauzata de faptul ca oamenii astia distrug sistematic numele celor doua cluburi pe care le conduc.

Originally Posted by iiii:
Ca forward a zis potaile... e de inteles unde a batut, si nu credeam ca ai sa te superi (vezi emblema echipei tale favorite ) .

Sa inteleg ca folosirea cuvantului "potaie" nu are nicio conotatie negativa si nu s-a dorit jignitoare. Totusi... n-avem 2 ani.

Originally Posted by iiii:
Eu nu vreau sa ma cert

Nu ne certam

Originally Posted by iiii:
am fost putin rautacios cand am zis sa ne zici tu unde joaca Dinamo, asta pentru ca de ceva vreme incoace se impiedica de echipe mici si necunoscute. E hilar ce se intampla acolo.

Total de acord. Eu ma mir ca sunt atat de sus in campionat la ce echipa slaba au si cu siguranta nu o sa mai stea prea mult acolo. Sunt sanse foarte mari sa termine mai slab campionatul decat anul trecut. Dar sa-ti exprimi parerea cum ai facut-o tu e una, iar sa jignesti intentionat si fara sens e alta. Doar cineva care uraste jigneste astfel, iar despre persoanele capabile de astfel de ura (mai ales pentru lucruri atat de banale) am vorbit mai sus.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 15:27   #3584
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ok ok ok
ma bucur ca ajungem sa ne intelegem si ca reusim sa comunicam amiabil.

Cat despre grupa Stelei, consider ca avem sanse mari sa mergem mai departe... singura problema e schalke 04, cat despre Maccabi Haifa, consider ca Levy ii stie destul de bine, si e asta inseamna un avantaj pentru noi.
AEK Larnaca... din cipru.. nu cred ca o sa fie ceva de capul lor.

in ograda vecinilor, rapid asa si asa, consider ca a avut noroc, mare noroc.

si vasluiu idem, au sanse de locul 2 amandoua echipele, dar trebuie sa se foace fotbal.
mai ales ca la vaslui, treaba se poate pune pe roate ca se termina suspendarea referitoare la transferuri. dar sa vedem

cat despre campionatul romaniei, marele campionat de 2 lei si 50 de bani ( de aia noi cu Aurel Vlaicu) , e dubios ce se intampla... si cum ai zis si tu Liviu- , Dinamo e praf si la pamant in momentul asta, vorbesc despre joc, mai ales ca singurul om care facea treaba acolo, Torje, tocmai a plecat la Udinese... si o sa joace in grupele europa league.

totusi mai sunt de jucat multe etape si multe se pot intampla. traim si vedem
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 15:37   #3585
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
torje nu are drept de joc pentru udinese in europa league
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 15:41   #3586
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by t0nka:
torje nu are drept de joc pentru udinese in europa league
nu stiam asta....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 18:30   #3587
forward
Junior
 
forward
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 70
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by iiii:
Hmmmm , poate ne zice Liviu-

Credeam ca ai folosit un umor mai subtil in mesajul trecut, iar toate lucrurile zise ar fi fost ironii si nu intrebari pe bune. De asta nici n-am zis nimic, dar in cazul asta am sa-ti raspund.

Originally Posted by iiii:
Liviu.... de ce judeci un om, pentru ca a zis o parere, cu mult subinteles, la adresa clubului Dinamo Bucuresti???

In loc sa te bucuri si tu pe reusita echipelor care au jucat fotbal... stai si faci observatii ... ntz ntz ntz

Conteaza cum iti expui parerea, nu doar parerea in sine. Nu a fost niciun subinteles acolo. Sa zici lucrul asta despre mesajul respectiv e de-a dreptul jignitor pentru orice persoana capabila de subtilitati. Mai direct de atat nici nu putea fi, iar modul in care si-a exprimat parerea e de tarla, specific fotbalului zilelor noastre.

Pe baza a ce am zis eu nu ai nicio informatie din care sa deduci daca eu m-am bucurat sau nu de reusita celorlalte echipe. Pe de alta parte ai lucrul asta in mesajul lui. Observatia mea nici nu era legata de echipe, ci de suporter, de persoana lui forward si a atitudinii sale de maidan, mai exact ura asta inexplicabila mai ales la nivelul fotbalului. Sunt sigur ca nici macar jucatorii echipelor respective nu se urasc atat de mult precum fac unii suporteri imbecili. Ei nici macar nu inteleg ce-i ala sport, pentru ei exista echipa cu care tin, iar fata de celelalte exista o ura animalica, irationala, de-a dreptul imbecila. Ca sa fii capabil de asa ceva trebuie sa nu gandesti deloc, sa fii practic un animal.



1. Cine esti tu sa imi spui mie pentru ce motive pot sa urasc ? si de unde stii ca urasc si nu a fost o simpla ironie??
2. Potaie nu mi se pare un cuvant atat de respingator.
3. Nu mai incerca sa ma analizezi in materie de fotbal sau oricare alta dupa un singur cuvant spus pentru ca este penibil. E imposibil sa ai dreptate, ai facut o mare analiza bazata pe un comentariu??? E clar ca ai o problema, dar te iert pentru ca suntem pe un site de filme si tu probabil ai vazut prea multe... trezirea
forward is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 18:51   #3588
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by forward:
1. Cine esti tu sa imi spui mie pentru ce motive pot sa urasc ?

Sa urasti in domeniul sportiv e de-a dreptul stupid, mai ales din postura de suporter. Nu exista motive bune pentru asa ceva.

Originally Posted by forward:
si de unde stii ca urasc si nu a fost o simpla ironie??

Cred ca ar trebui sa consulti DEX-ul.

Originally Posted by forward:
2. Potaie nu mi se pare un cuvant atat de respingator.

Nu e asa de raspingator, doar ca denota o mare lipsa de respect si o batjocura gratuita in cazul asta. La prima nu esti nicidecum obligat, dar la a doua e chestie de bun-simt.

Originally Posted by forward:
Nu mai incerca sa ma analizezi in materie de fotbal sau oricare alta dupa un singur cuvant spus pentru ca este penibil.

Acel cuvant a fost destul de explicit. Mai degraba iti recunosti intentia decat sa te tot feresti de ceea ce vrei sa spui. Asa a facut si iiii, dar el a avut bun-simt.

Originally Posted by forward:
E imposibil sa ai dreptate, ai facut o mare analiza bazata pe un comentariu???

Analiza nu era doar la adresa ta. Daca pentru tine asta inseamna mare analiza mi-e frica ca daca scriu mai mult de o propozitie s-ar putea sa te pierd pe traseu. Care-i cel mai lung text pe care l-ai citit in viata ta?

Originally Posted by forward:
E clar ca ai o problema, dar te iert pentru ca suntem pe un site de filme si tu probabil ai vazut prea multe... trezirea

In mod normal mi-e indiferent comportamentul de maidan, dar la forumul asta tin si vreau sa-l vad cat mai putin aici. Daca tot recunosti ca-i vorba de un site de filme mai bine te-ai muta pe gsp. Macar o sa corespunzi comportamentului de acolo. Altfel, ce cauti pe un site de filme daca tu despre ele nu vorbesti? Sunt curios daca ai iesit vreodata din Cafenea.

Eu am incheiat discutia. Daca ai inteles pana acum e bine. Daca nu inseamna ca degeaba vorbesc in continuare. Poate pe viitor te vei abtine de la comentarii aiurea si vei invata sa-i respecti pe ceilalti.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 22:20   #3589
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Cred ca maca o echipa prinde primavara.

Last edited by chuckyfan : 26 Aug 2011 at 22:23.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 22:31   #3590
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Mai bine sa nu prinda nici una.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 12:52   #3591
FANELvaloros
Junior
 
FANELvaloros
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 26
ce kkt e Borcea isi tot anunta nunta de 1 milion de euro pe cand Dinamo e la pamant. le doresc faliment
FANELvaloros is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 14:09   #3592
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
De parca numai vina lui Borcea este ca nu s-a calificat Dinamo in Europa League.
Sa fim seriosi, de cativa ani incoace Dinamo numai cu echipe accesibile a picat, daca nu si-au invatat lectia e grav de tot. Acum l-au dat si pe Torje, ei cica vor performanta.
Vina este a tuturor...nu numai a conducerii.
In momentul in care vezi ca nu poti trece de anumite praguri, schimba frate ceva, adu jucatori de valoare, adu oameni care sa nu se mai faca de ras cu echipe necunoscute.
Cine auzise de echipa aia stupida din Ucraina inseamna ca a jucat Manager mult timp.
Ce a reusit sa ma scoata din sarite, nu ca as tine cu Rapid, dar m-a deranjat. Dumitru Dragomir, acest maret cavaler al Ligii I, a declarat inainte de disputarea meciurilor tur ca Dinamo si Rapid au picat cu echipe de cacat. Dupa meciuri, declaratia "Serifului": Cea mai grea echipa a fost cea a lui Dinamo, a picat extrem de greu, aia sunt pe 2 in Ucraina, e o echipa de nivelul lui Udinese.
Pffff...Dar TSKA cum e? Dar Austria Viena sau Sparta Praga cum sunt ?
Cand Dinamo se va califica intr-o grupa dintr-o liga europeana atunci am sa spun: Da mah, Dinamo ne reprezinta, am sa tin cu ei in Europa. Pana atunci, Dinamo nu exista pentru mine si probabil pentru multi fani din Romania. Aici ma refeream in cadrul competitiilor europene.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 19:39   #3593
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Manchester Utd-Arsenal 8-2 .Nu vad bine deloc Arsenal sezonul asta.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 19:46   #3594
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Ce-a facut Arsenal in vara asta s-a numit distrugerea unei echipe ce-a scris istorie atat in Marea Britanie cat si in Europa. Au vandut 3 jucatori de baza: Fabregas (sa zicem ca asta era prea obsedat sa ajunga la Barcelona si nu si-ar mai fi dat interesul pentru echipa londoneza), Nasri (puteau sa-l pastreze daca se chinuiau putin), Gael Clichy (cum doamne iarta-ma sa-l dai pe UNICUL fundas stanga?). Si-au facut-o cu mana lor.
Dupa meciul asta o singura intrebare am...cate goluri vor lua cei de la Otelul?
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 19:52   #3595
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Otelul bate pe Old Trafford fara probleme .Cat despre Arsenal,adu-ti aminte ca si in urma cu vreo 5 sezoane toti isi varsau ura pe Wenger,cand nu aveau rezultate,iar pe atunci Van Persie,Fabregas,Adebayor,Senderos erau niste necunoscuti,dupa care in 2 ani,toti erau uimiti de pustii lui Wenger.Probabil ca asta se vrea din nou la Arsenal,o reconstructie din proprii juniori.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 20:33   #3596
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Imi aduc aminte de acea perioada a lui Arsenal...dar, din cate stiu, nu luasera bataie la o diferenta de 6 goluri de la o rivala :-ss ?
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 20:38   #3597
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Poi nu pierdeau in halul asta,dar totusi terminau dezamagitor sezonul si le era foarte greu.Eu cred ca daca Wenger continua cu echipa asta,o sa mai vedem niste viitoare vedete pe la sfarsitul sezonului.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 20:43   #3598
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Ai incredere mare in Wenger...asa am avut si eu, pana sa vad greselile din aceasta vara.
S-a cam dus vremea lui, deja o da in balbaiala. In opinia mea, ar cam trebui schimbat, de 6 ani de zile Arsenal nu a mai castigat nimic, o fi fost el bun, dar acum numai Scouter il pot vedea.
Dupa meciul asta, sunt curios daca mai are curajul sa spuna: "Strenght in mentality"!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 20:52   #3599
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Imi place mult Arsenal,dar iubirea mea de afara e Liverpool.Sincer mi-as dori foarte de tare ca Wenger sa ajunga la Liverpool,desi nu prea cred ca e posibil.Oricum sper sa prinda Arsenal loc de UCL anul asta,chiar daca orasul Manchester are suprematia acum.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 20:57   #3600
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
si eu simpatizez fotbalul din Anglia...imi plac toate echipele, pentru ca jucatorii se comporta precum gladiatorii, iar oamenii vin, cu mic, cu mare, la un spectacol unic in lume.
Imi place foarte mult Arsenal, dar Wenger, in ultimul timp a lasat de dorit. Daca iubirea ta e Liverpool, atunci pastreaza-l in inima pe Dalglish, pentru ca face treaba. Suarez este cel mai bun transfer din ultima vreme.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells