Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Apr 2011, 22:30   #3221
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Chivu eliminat..din nou l-) Inter - Schalke 2-5
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2011, 22:32   #3222
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157


L-au ajuns blestemele...
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2011, 23:04   #3223
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Originally Posted by Medicate:
Eu zic sa taci...nu am chef de cearta, pe un subiect total aiurea!
Bine macar ca suntem amandoi de aceeasi parere.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2011, 09:19   #3224
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci chivu ala, chiar e dobitoc sa mor de nu. si cand ma gandesc ca vroiam sa merg la pariuri si sa pariez pe inter.... noroc ca nu am mai ajuns.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2011, 09:37   #3225
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
de mult nu am mai vazut real madrid sa joace un fotbal asa frumos...cu toate astea imi pare rau de tottenham. de golul lui stankovici nu zice nimeni nimic?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2011, 11:09   #3226
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pt tottenham felicitarile mele... au ajuns pana acolo... dar... asta este. ce pot zice de golul ala? gol fulger? ai impresia ca o sa bata interu cu 4-0 la shalke ca sa se califice?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2011, 12:20   #3227
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
nu prea cred, dar nu se stie niciodata
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2011, 17:03   #3228
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
poli timisoara-asta ploiesti 2-2 , dupa ce astra a condus cu 2-0
iar o sa ia foc grasanu ala nenorocit de iancu
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 15:24   #3229
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Ah, e atat de placut sa umilesti Realul pe Bernabeu ! Si daca in plus il faci si pe Mourinho (i can't stand this asshole, desi e cel mai bun antrenor in activitate, probabil ) sa dea apa la soricei ...

Iar Messi, well ... truly the greatest

http://www.goal.com/en-gb/news/2914/...-lionel-messis
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 17:05   #3230
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
And Barca ,well...they're the scum of the earth.Acum inteleg de ce zic "Mes que un club" pentru ca e si o scoala de actorie acolo.N-am vazut in viata mea o mizerie mai mare ca aseara,cum de le-a permis Stark sa simuleze in halul ala?Sa nu creada cineva ca sunt fan Real ca nu sunt,nu le suport pe ambele dar n-am vazut o echipa care sa primeasca atatea maini de ajutor de la UEFA ca Barca.N-au fost fair play niciodata si nici vor fi.Dupa ce ca au avantajul jocului de pase si e considerata cea mai buna echipa de fotbal din istorie atunci de ce recurg la asemenea gesturi?Busquets,Pedro,Villa si Alves ar trebui sa se apuce de telenovele la cat de mult recurg la teatru.
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 18:07   #3231
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Originally Posted by KrissKringle:
And Barca ,well...they're the scum of the earth.Acum inteleg de ce zic "Mes que un club" pentru ca e si o scoala de actorie acolo.N-am vazut in viata mea o mizerie mai mare ca aseara,cum de le-a permis Stark sa simuleze in halul ala?Sa nu creada cineva ca sunt fan Real ca nu sunt,nu le suport pe ambele dar n-am vazut o echipa care sa primeasca atatea maini de ajutor de la UEFA ca Barca.N-au fost fair play niciodata si nici vor fi.Dupa ce ca au avantajul jocului de pase si e considerata cea mai buna echipa de fotbal din istorie atunci de ce recurg la asemenea gesturi?Busquets,Pedro,Villa si Alves ar trebui sa se apuce de telenovele la cat de mult recurg la teatru.
Baiete, tu ai vazut alt meci. Mizeria a fost de partea lui Madrid in cele 4 meciuri din acest sezon. Si cum ar putea sa fie altfel atunci cand ii ai in echipa pe Ramos, Arbeloa, Carvalho, Pepe si cel mai bun simulator din istoria fotbalului - Cristiano (ar fi o blasfemie sa-l numim Ronaldo).

Asta e simulare, si asta e simulare, si asta si asta si asa mai departe...
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 21:22   #3232
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
Originally Posted by brax:
Originally Posted by KrissKringle:
And Barca ,well...they're the scum of the earth.Acum inteleg de ce zic "Mes que un club" pentru ca e si o scoala de actorie acolo.N-am vazut in viata mea o mizerie mai mare ca aseara,cum de le-a permis Stark sa simuleze in halul ala?Sa nu creada cineva ca sunt fan Real ca nu sunt,nu le suport pe ambele dar n-am vazut o echipa care sa primeasca atatea maini de ajutor de la UEFA ca Barca.N-au fost fair play niciodata si nici vor fi.Dupa ce ca au avantajul jocului de pase si e considerata cea mai buna echipa de fotbal din istorie atunci de ce recurg la asemenea gesturi?Busquets,Pedro,Villa si Alves ar trebui sa se apuce de telenovele la cat de mult recurg la teatru.
Baiete, tu ai vazut alt meci. Mizeria a fost de partea lui Madrid in cele 4 meciuri din acest sezon. Si cum ar putea sa fie altfel atunci cand ii ai in echipa pe Ramos, Arbeloa, Carvalho, Pepe si cel mai bun simulator din istoria fotbalului - Cristiano (ar fi o blasfemie sa-l numim Ronaldo).

Asta e simulare, si asta e simulare, si asta si asta si asa mai departe...

Prietene,eu n-am zis ca n-a simulat si Real dar nu ca Barca,ei tot timpul incearca sa impresioneze arbitrii.Apropo,Pepe a luat rosu pentru ca a simulat Alves,a fost joc periculos si merita galben nu rosu dupa parerea mea pentru ca si Pepe a fost faultat urat de Mascherano si daca s-a dat rosu pentru o talpa care de fapt n-a fost atunci Mascherano merita clar rosu pentru piciorul pe tibia lui Pepe.

De asta ce zici?
http://www.youtube.com/watch?v=3cTXHZQJv4Y
Sau astea?
http://www.youtube.com/watch?v=6Mt3uPUZ5AU
http://www.youtube.com/watch?v=QcX2yBNh0c0

Sau asta cand trebuia sa le dea mingea celor de la Sahtior si evident ca n-au facut-o
http://www.youtube.com/watch?v=YCbMP1eHrHM
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 22:16   #3233
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Sunt argumente de ambele parti. Totusi, eu nu as arunca vina pe TOATA echipa Barcelonei sau pe arbitrii. Gesturile lui Busquets sunt penibile si evident nu le sustin deloc, oricat de mult as tine cu Barcelona, dar nici nu se compara cu brutalitatile savarsite de jucatorii lui Real Madrid. Aici ma refer si la faptul ca tactica lor principala in cele 3 meciuri a fost incercuirea arbitrului la fiecare decizie impotriva lor. Ciudat lucru sa bagi autobaza cand cheltui 400 de milioane de euro.

Agresivitatea lui Ramos din noiembrie, faultul lui Ujfalusi precum si mizeria aia numita Pepe (care era literalmente sa ucida un om) sunt lucruri mult mai grave decat presupuse exagerari ale jucatorilor Barcelonei la unele faulturi evidente.

Si tocmai pe Messi l-ai dat ca exemplu?! Nu prea il urmaresti, nu? Pierzi foarte mult. Nu numai ca e extrem de talentat, dar caracterul sau nu poate fi pus la indoiala niciodata. Iata expertul aici. Sunt incomparabili, iar oricine incearca ar trebui sa se uite la alt sport si sa-si abtina comentariile.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 22:48   #3234
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Numai de ar putea sa fie eliminate ambele echipe.

Ce se scandalizeaza lumea acum, la meciul cu Arsenal, cand a luat rosu Van Persie, o stire scurta, in subsolul paginii.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 22:57   #3235
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Si aia a fost comentata prea mult. Ramane doar rezultatul, statistica (0 suturi!!!) si faulturile.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 23:20   #3236
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Sa fie si -1 suturi. Scorul era 1-1, Barcelona eliminta din competitie la acel scor, si arbitrul elimina un jucator, ajuta Barcelona in cel mai flagrant mod posibil. Sa dai un cartonas rosu pentru ca nu se aude fluierul tau in capatul celalalt al terenului, intr-un stadion cu 100.000 de oamenii, trebuie sa fii un cretin sau un jegos infect.

Statistica aia nu are valoare. Si in tur, la statistica au fost peste Arsenal, dar au luat bataie.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Apr 2011, 23:27   #3237
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
L-am dat exemplu pe Messi ca sa vezi ca si cel mai bun jucator din lume se mai ajuta de teatru sa obtina lovituri libere si cartonase galbene pentru adversari ca sa nu mai zic ca a marcat si cu mana acum vreo 2 ani la fel ca "marele Maradona".Zici ca sa nu arunc toata vina pe Barca dar tu in proportie de 90% o arunci pe Real.Da,au parcat autobuzul,da,au avut niste intrari urate,chiar foarte urate dar nici Barcelona nu e usa de biserica.Explica-mi si mie de ce trebuie "cea mai buna echipa din lume" sa se vaite de fiecare data?De ce ii invata pe jucatori sa simuleze in halul ala?Unde e fair play-ul?Lucruri mai grave decat presupusele exagerari ale jucatorilor Barcelonei?
Cum ar fi?Jucatorii Realului au primit sanctiunile meritate pentru faulturi iar cei ai Barcelonei n-au primit nimic pentru simularile repetate si jalnice.Eu zic sa deschizi ochii bine si sa realizezi ca sunt ajutati mai tot timpul de catre arbitri in mod clar pentru ca atunci cand nu reusesc sa desfaca o aparare 11 vs 11 recurg la mizeriile alea ca sa scape de un om sa le faca treaba mai usoara.Si ce daca n-a avut Arsenal nici un sut pe poarta?Asta justifica cartonasul rosu gratuit acordat lui Van Persie?
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2011, 00:01   #3238
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
nu zice nimeni nimic de faptul ca barcelona a inceput sa joace mai mult dupa ce au avut superioritate numerica?
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2011, 00:37   #3239
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
Originally Posted by t0nka:
nu zice nimeni nimic de faptul ca barcelona a inceput sa joace mai mult dupa ce au avut superioritate numerica?

Pai normal ca 11 vs 11 nu faceau purici,dupa eliminare au ramas spatii si i-au incins.Eu de ce tot zic ca recurg la magarii ca sa isi usureze munca?Si in meciul cu Arsenal a fost la fel.Vad ca brax vede doar faulturile lui Arsenal dar de mana in gat pe care i-a pus-o Abidal lui Van Persie nu zice nimic.
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2011, 12:36   #3240
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Poate ca este Barcelona o echipa ajutata de arbitri, dar ea incearca mereu sa joace fotbal si cand este faultata in halul acesta, mai recurge si la smecherii de genul, poate din frustrare sau pur si simplu o tactica (cu care eu nu sunt deloc de acord, dar asta este). Iar Van Persie a primit atunci al doilea galben, arbitrul era acoperit de regulament, dar a fost ceva urat, o recunosc si miroase a altceva decat doar aplicarea regulamentului. Totusi, avand in vedere ca Arsenal nu contase in atac, mi-e greu sa cred ca Barca nu ar mai fi dat un gol, asa ca tot cred ca ea se califica mai departe.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells