Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 May 2010, 18:17   #2161
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
Cum puteti sa faceti sa stim si noi zilele de nastere a prietenilor sa ne anuntati
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2010, 19:01   #2162
ooo333
Guru
 
ooo333
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 473
Thumbs down

Ma-m plictisit sa pierd 30 de minute culegand poze si informatii pentru a le urca pe Cinemagia . Din 30 de poze la mi se opresc 10 la sistemul de uploadat poze ( de ce nu stiu ) ma-i ramn 20 din astea se accepta vreo 2 pentru care primesc doua puncte ! Pur si simplu nu se merita !
ooo333 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2010, 19:03   #2163
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
se valideaza si afisele

in acest moment ritmul de validare nu poate fi grabit, asta este

te rog ca observatiile cu privire la sectiunea wiki sa le faci de acum inainte la sectiunea condica de sugestii si reclamatii, in subiectul special creat pentru asta. aici sunt discutate probleme care tin strict de forum.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2010, 10:58   #2164
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
stiu ca asta e sectiunea de reprosuri, dar vreau sa felicit Cinemagia pentru noua prezentare a programului TV.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2010, 11:33   #2165
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

Originally Posted by keepwalking:
stiu ca asta e sectiunea de reprosuri, dar vreau sa felicit Cinemagia pentru noua prezentare a programului TV.
Care nouă, frate, mie-mi pare a fi aceeaşi!?
Sau, mă rog, de când nu o mai citişi?!

PS: sper că tradiţia s-a perpetuat, deci e la fel de proastă.

PS1: că uitam singura chestie pe care am căutat-o degeaba, acum câteva zile, a fost opţiunea anti-spam, cea care ar fi tb. lasată acolo unde era, pentru că era mult mai evidentă, părerea mea.

Last edited by Dragomara : 27 May 2010 at 11:35.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2010, 15:32   #2166
djinjis
Guru
 
djinjis
 
Join Date: Dec 2007
Location: la dreapta Tatãlui
Posts: 623
iar matz sters. mi0am adus aminte de un cuplet celebru, pe vremuri. enjoy.

Gloria, ai ochii verzi,
Djinjis draga tu ce creziiii...
Ca ei sunt verzi, si m-ai tradat,
Ideea Pitbull jur, ti-a dat.....
Iti dau cuvantul de maur, ca de va prind va f. in 'uuuurrr... sunt cam nervos, si 'ntors pe dos...

muzica buna, ce mai, alte vremuri...

http://www.youtube.com/watch?v=BTnEa...eature=related
__________________
Era ninja. Era Kuji-kiri, si dincolo de Kuji-Kiri, era Kobudera, de care se temea pana si al sau sensei Kan-aku na ninjutsu. Era magie.

http://www.youtube.com/watch?v=JD177l2DNtw
djinjis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2010, 16:02   #2167
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
@djinjis
Cool!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2010, 07:41   #2168
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

@ŞtefanDo

De ce mi-ai şters, mă, comentariul de-aici: http://www.cinemagia.ro/stiri/miss-k...5-stele-15674/ ?!

Şi schimbă background-ul ăla de căcat, sau explică-mi care e raţiunea folosirii lui! Se vrea ca articolele alea să fie citite de cât mai puţini, sau ce?! Dacă "da", pune, fratele meu, un banner de avertizare, ca să nu-mi mai pierd vremea. Clar?!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2010, 21:53   #2169
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Angry

Frate iar aţi dat-o bară, în p. mamii ei de viaţă!! Nu cred că există zi în care să nu vă căcaţi efectiv pe programul TV!

Întreb pentru a n-a oară: care e idiotul care-l face?!

Şi acum uite despre ce e vb:

TVR2 - ora 23:10 ++++++++++++++++++++ la voi
http://www.cinemagia.ro/filme/dont-c...usa-mea-23181/

TVR2 - ora 23:10 ------------------------------- programul real!!
http://www.tvr.ro/program.php?c=1

23:10 Adevăr sau provocare

(TRUE, DARE, KISS - MB, 2007) Partea a III-a (Ultima) Regia: Declan O'Dwyer, Jeremy Webb. Cu: Pooky Quesnel, Dervla Kirwan, Lorraine Ashbourne Dramă. Înstrăinată de familie de 20 de ani, fiica rătăcitoare Phil se întoarce acasă pentru înmormântarea tatălui. Casa copilăriei a rămas la fel, însă cele trei surori şi fratele ei s-au schimbat radical, şi nu în bine. Copleşiţi de amintiri pe care le-ar fi dorit îngropate definitiv în adâncul memoriei, cei cinci constată că reîntâlnirea lor va provoca inevitabilul: aflarea adevărului despre incidentul care le-a destrămat familia în urmă cu 20 de ani. Redactor Marina Vulpescu
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2010, 23:07   #2170
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Nu inteleg de ce te agiti atat. Sunt atatea saituri cu programul tv. Daca nu-ti place, schimbi canalul. Simplu.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2010, 23:26   #2171
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down Nu ştiu, mai exact nu cred că tu pricepi, da'totuşi uite de-asta mă agit:

From: CineMagia [recomandaritv@cinemagia.ro]
Sent: D 30.05.2010 06:30
Subject: Recomandarile TV de duminica




Te rugăm să adaugi adresa recomandaritv@cinemagia.ro în Address Book / Contacts.
Astfel te asiguri că primeşti informaţiile cu adevărat importante în Inbox şi nu în folderele de tip Bulk mail.
Daca nu poti vizualiza corect acest mail click aici pentru versiunea online.


Recomandarile TV de duminică, 30 Mai 2010

The Fall (2006)
Legende pentru viaţă
Regia: Tarsem Singh
Cu: Catinca Untaru, Justine Waddell
Genuri: Aventuri, Dramă, Fantastic

HBO
ora 18:05



Aflata in spital, la sectia de ortopedie, o candida fetita face cunostinta cu un barbat tintuit la pat care, pentru a o incanta, nascoceste o poveste fantastica. Pe masura ce timpul trece, iar naratiunea inainteaza, granita dintre real si imaginar incepe sa dispara... citeşte

un premiu Berlin



The Bridges of Madison County (1995)
Podurile din Madison County
Regia: Clint Eastwood
Cu: Clint Eastwood, Meryl Streep, Annie Corley
Genuri: Dramă

TCM
ora 22:00



Doi oameni obisnuiti. O intalnire intamplatoare. O poveste de dragoste extraordinara. Laureatii premiului Oscar, Clint Eastwood si Meryl Streep sunt starurile acestei povesti pasionale despre doua existente irevocabil unite de "Podurile din Madison County". Solitarul fotograf Robert Kincaid ajunge in pitorescul Madison County, Iowa ca sa fotografieze faimoasele poduri pentru revista "National Geographic".… citeşte

o nominalizare Oscar + alte 2 nominalizări



The Wrestler (2008)
Luptătorul
Regia: Darren Aronofsky
Cu: Marisa Tomei, Mickey Rourke
Genuri: AcţIune, Dramă, Sport

HBO
ora 22:15



The Ram, un wrestler celebru prin anii '80, este fortat sa se retraga cand un atac de cord ii dovedeste ca va muri in ring daca nu renunta la sport. Barbatul se angajeaza intr-un magazin de delicatase, se apropie de o stripteuza trecuta de prima tinerete si incearca sa se reimpace cu fiica lui instrainata. Totusi, ocazia unui meci impotriva vechiului sau oponent, Ayatollah-ul, il face pe Ram sa revina in… citeşte

2 premii şi o nominalizare Globul de Aur + alte 5 premii/nominalizări



Boys Don't Cry (1999)
Băieţii nu plâng niciodată
Regia: Kimberly Peirce
Cu: Hilary Swank, Peter Sarsgaard
Genuri: Crimă, Dramă, Romantic, Dragoste

PRO Cinema
ora 22:30



Baietii nu plang niciodata este inspirat de povestea adevarata a unei fete care a fost omorata pentru ca si-a dorit sa fie baiat. Intr-o seara, Teena Brandon (Hilary Swank) si-a taiat parul, si-a bagat o pereche de sosete in pantaloni, a exersat in fata oglinzii cateva grimase baietesti, si-a dres vocea si a iesit in lume sa-si incerce norocul sub chipul lui Brandon Teena. Capatand incredere in… citeşte

un premiu şi o nominalizare Oscar + alte 3 premii/nominalizări



Don't Come Knocking (2005)
Sa nu bati la usa mea!
Regia: Wim Wenders
Cu: Sam Shepard, Jessica Lange
Genuri: Dramă


TVR 2
ora 23:10



Howard Spence, in trecut un cunoscut actor de filme western, nu mai reuseste sa joace acum decat in roluri secundare. Duce o viata retrasa si isi ineaca amarul in alcool. Dar intr-o zi afla ca s-ar putea sa aiba un copil. Pleaca in cautarea acestuia, sperand sa dea un sens vietii sale. Isi intalneste fiul, dar revederea nu este deloc asa cum spera el... citeşte

un premiu Festivalul Filmului European + alte 4 premii/nominalizări



Far from Heaven (2002)
Departe de paradis
Regia: Todd Haynes
Cu: Julianne Moore
Genuri: Dramă

Prima TV
ora 00:00



O femeie care duce o viata aparent idilica, descopera ca sotul ei este homosexual. Far from Heaven este splendida replica a regizorului Todd Haynes data melodramelor lui Douglas Sirk. Cathy Whitaker (Moore) are tot ce si-ar putea dori o femeie moderna: o casa frumoasa, prietenii bine situati, doi copii adorabili si un sot atragator (Denis Quaid), care castiga bine lucrand in publicitate. Dar… citeşte

2 premii şi o nominalizare Venetia + alte 9 premii/nominalizări



O Lucky Man! (1973)
Norocosul
Regia: Lindsay Anderson
Cu: Malcolm McDowell, Ralph Richardson
Genuri: Dramă, Muzical

TCM
ora 00:25



Protagonistul peliculei regizata de Lindsay Anderson este tanarul Mick Travis, care se antreneaza pentru a deveni agent de vanzari la o companie de cafea. Acesta este inceputul unei cariere in care Mick are mare incredere, iar noi devenim martorii unei calatorii catre ascensiunea profesionala pe care si-o doreste protagonistul. Insa, nimic nu este asa de simplu precum pare, deoarece, pe masura ce se… citeşte

2 premii BAFTA + incă 1 premiu/nominalizare


Opţiunile tale pentru recomandări TV sunt:
Gen: Animaţie, Aventuri, Biografic, Comedie, Crimă, Documentar, Dramă, Fantastic, Horror, Istoric, Mister, Muzical, Război, Romantic, SF, Thriller, Dragoste
Actori: Ben Stiller, Owen Wilson, John Travolta, Walter Matthau, Marcello Mastroianni, Jack Lemmon, Jack Nicholson, Meryl Streep, Carmen Maura, Audrey Hepburn, Javier Bardem, Gael Garc
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 00:04   #2172
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Draga Dragomara,

Cred ca n-ai ce face de te agiti asa. La ce-ti foloseste?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 05:18   #2173
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Aveţi dreptate, doar suntem români, ce p. mă-sii! Să lăsăm lucrurile să meargă prost, altminteri n-am mai fi noi!!

Dacă mă interesau alte site-uri, şi aveam timpul unora de pe-aici mi-aş fi făcut şi acolo cont şi aş cerut programul TV, şi eventual aş fi făcut o comparaţie, o statistică etc.

Dacă nu mi-ar păsa de timpul meu poate că aş face asta, dar cum îmi pasă am zis să folosesc opţiunea "Anti-spam TV" de pe CineMagia, opţiune ce se dovedeşte un adevărat spam, unde recomandările ei nu sunt niciodată conforme realităţii. Nu înţeleg ce e atât de greu de priceput?!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 10:08   #2174
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Dragomara, noi postam programul primit de la televiziuni. Ai dat exemplul cu TVR-ul. EI ne-au furnizat acest program. Daca ei isi schimba programul fara sa anunte, asta e in defavoarea lor. Dar noi nu avem alta sursa decat SURSA principala - CHIAR postul care difuzeaza respectivul program.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 11:32   #2175
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

Originally Posted by Gloria:
Dragomara, noi postam programul primit de la televiziuni. Ai dat exemplul cu TVR-ul. EI ne-au furnizat acest program. Daca ei isi schimba programul fara sa anunte, asta e in defavoarea lor. Dar noi nu avem alta sursa decat SURSA principala - CHIAR postul care difuzeaza respectivul program.
Stai că acum am să verific în TV Mania dacă spui sau nu adevărul. Înclin să nu te cred, unde nu e vb de posturi TV de 2 lei.

No, stai aşa! Chestia asta mi s-a întâmplat cel puţin o dată pe săpt., şi dacă ţii cont de faptul că io am zile în care nu mă uit deloc la TV, şi chiar dacă aş vrea nu pot acoperi toate recomandările, realizezi că "schimbările ăstea de program" sunt aproape... zilnice.

Mda, am verificat şi se pare că de data asta ai avut dreptate, în program figurând "Să nu baţi la uşa mea".

În altă ordine de idei dacă sursa e postul respectiv, iar pe pe site-ul postului programul TV este actualizat nu prea văd de ce nu aţi face-o şi voi aici?! De ex. Dolce o face tot timpul.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 13:01   #2176
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Nu, dar asa e normal, sa arunci cu oua stricate in altii si sa-i facem cu ou si cu otzet, sa ii sacaim si sa ii agresam constant, sa le spunem in fiecare zi ca sunt incompetenti, neprofesionisti, idioti. Intelegi tu? Asta e atitudinea fireasca atunci cand nu stii pe cine sa dai vina pt esecurile proprii. Atunci cand esti nefericit si urasti pe toata lumea si esti impotriva tuturor. Vrei scuze pt mizeria in care te afli si cea mai facila este asta: cei din jur sunt de vina.
__________________
Get your face out of my face, you are blocking the view....I'd like to get to know the other side of you....How can I, how can I, how can I dream of you when you're always with me....everyday, everyday, everyday by my side...
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 16:34   #2177
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Wink

Originally Posted by illotempore2002:
Nu, dar asa e normal, sa arunci cu oua stricate in altii si sa-i facem cu ou si cu otzet, sa ii sacaim si sa ii agresam constant, sa le spunem in fiecare zi ca sunt incompetenti, neprofesionisti, idioti. Intelegi tu? Asta e atitudinea fireasca atunci cand nu stii pe cine sa dai vina pt esecurile proprii. Atunci cand esti nefericit si urasti pe toata lumea si esti impotriva tuturor. Vrei scuze pt mizeria in care te afli si cea mai facila este asta: cei din jur sunt de vina.
Iar te bagi ca musca-n curu calului, sau doar acolo te refugiezi tu când eşti dată afară din "Olimp"?! No, vezi că mi-s totuşi înţegegătoare, unde acest gen de comportament vine de la prea multă fericire, dragoste pentru ceilalţi şi realizări măreţe (scuză pleonasmu') dragă Miss Văcuţo?!

Urmând schioapa voastră logică ajung la concluzia că dacă marile cotidiene şi revistele de cultură on-line, site-urile medicale, ... site-urile cu extensia .org, cele pe care le citeşte toată lumea gratuit, nu-mi dau/ nu ne dau informaţii false sunt într-adevăr administrate de incompetenţi, leneşi, prost informaţi, idioţi şi neprofesionişti, nu?! Mda, asta trebuie să fie!

Originally Posted by illotempore2002:
Atunci cand esti nefericit si urasti pe toata lumea si esti impotriva tuturor. Vrei scuze pt mizeria in care te afli si cea mai facila este asta: cei din jur sunt de vina.
Asta ai aflat-o la Bamboo, spărgând seminţe, sau face parte din experienţa personală recent acumulată bătând mahalalele scumpei noastre capitale?! (Întrebare retorică, dacă ştii ce-i aia. )

PS: pariez toţi banii pentru Tibet că habar n-ai de unde vine expresia "Miss Văcuţa"! Un mic pont: nu da Google, că nu e pe Net.

PS: @Mistah J - am citit mai demult un articol cum că deteriorarea creierului începe de la vârsta de 20 de ani. Având în vedere comportamentul tău recent deduc că tu eşti excepţia, adică la tine procesul stă să se încheie, din păcate. Te rog primeşte toată compasiunea mea.

Last edited by Dragomara : 31 May 2010 at 16:41.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 16:55   #2178
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
dragomara, un avertisment, si daca vei continua in acest stil, vei fi si banata.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 17:00   #2179
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by Gloria:
dragomara, un avertisment, si daca vei continua in acest stil, vei fi si banata.
Soro, tu cunoşti alfabetul, sau abia eşti la capitolul bastonaşe?!

Dacă da (ceea ce n-aş prea crede!) du-te şi citeşte o postare mai sus!

PS: să înţeleg că anorexica vulgară domnişoară (de mai sus de postarea mea) n-a pus monopolul pe incultură, adicătelea (pe limba ta) nici matale nu cunoşti povestea Miss Văcuţei! Hmm...

PS: ce să zic?! Ce altceva în afară de citeşte, citeşte, citeşte! Cu toate că la vârsta matale nu cred că se mai poate recupera ceva! Da'oricum, lectura pune mult mai bine decât filmul de desene animate sau SF, de ex, neuronii-n mişcare - cel puţin aşa spun oamenii de ştiinţă.

Last edited by Dragomara : 31 May 2010 at 17:03.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 20:46   #2180
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
De ce nu este banata aceasta peroana care jigneste pe toata lumea, fatzis? Nu vreau sa incep un razboi cu ea, ar fi prea greu de suportat pt ea, avand in vedere ca atat de multa lume e scarbita de ea, nu as vrea sa inceapa toti s-o scuipe. sadar, cred ca pt ca nu a respectat avertismentul si s-a facut ca nu-l aude, ar trebui banata.

Sau cu alte cuvinte, de ce trebuie sa suporte intreg forumul jignirile ei abuzive, doar pt ea are chef de cearta nonstop?

Gloria, asta nu face decat sa provoace scandaluri, sa ridiculizeze pe toata lumea si sa injure peste tot (oare ce fel de carti citeste?)
__________________
Get your face out of my face, you are blocking the view....I'd like to get to know the other side of you....How can I, how can I, how can I dream of you when you're always with me....everyday, everyday, everyday by my side...

Last edited by illotempore2002 : 31 May 2010 at 20:51.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells