Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 May 2010, 19:37   #461
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by Alex Leo Serban:
ps intre un gay spalat & parfumat si un legionar mirosind a sudoare & a stina de oi, il aleg oricind pe primul!
"stână de oi" este pleonasm. Nu există alt tip de stână, de boi, de exemplu, din păcate.
Scuze, "io parcă nu vorbeam cu cei care nu ştiu/ scriu româneşte"! Mea maxima cupla!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 19:39   #462
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
'... la stina de oi/ sa fiu tot cu voi...'

pleonasm sa fie, da macar sa fie 'traditional'
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 19:55   #463
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Drago, tu ai citit ce am scris eu acolo? Ca Leo sigur n-a citit.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 20:06   #464
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
ba da, leo a citit, dar leo nu considera k a demonstra falsitatea unei acuze de pleonasm 'qualifies' k fiind 'continuarea unui conflict' (din punctul meu de vedere, conflictul - legat de legionarism, pro & contra - NU este 'continuat' prin postarea mea!)

dragomara, pd alta parte, nu citeste & nu raspunde decit la ceea ce ii convine...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 20:09   #465
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by Dragomara:
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ps intre un gay spalat & parfumat si un legionar mirosind a sudoare & a stina de oi, il aleg oricind pe primul!
"stână de oi" este pleonasm. Nu există alt tip de stână, de boi, de exemplu, din păcate.
Scuze, "io parcă nu vorbeam cu cei care nu ştiu/ scriu româneşte"! Mea maxima cupla!
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 20:16   #466
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

@Gloria - Io te-am citit până şi pe tine, ca să vezi. Tu ai citit şi înţeles ce te-am întrebat?! Să ştii că nu mă deranjează să repet.

Originally Posted by Alex Leo Serban:
dragomara, pd alta parte, nu citeste & nu raspunde decit la ceea ce ii convine...
Aha, deci tu eşti ăla care mă urmăreşte pe toate blog-urile/ forum-urile ca să-mi demonstreze (fără succes) ce critic excepţional, ce supra om, ce bărbat ultramonden este el!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 20:19   #467
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

@RomâniaMare - textul cu roşu era un citat din DivaDivina. Acum te las cu ea, dar atenţie mare pentru că este rac, ca şi mine.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 20:27   #468
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
saraca dragomara....
ink o inkipuire pioasa care o ajuta sa traiasca mai departe
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 20:34   #469
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

Fii şi tu mai atent: autiştii nu au nevoie de închipuiri pentru a fi fericiţi. Sunt pur şi simplu fericiţi. N-ai idee cât îi invidiez.

On-topic: mă enervează că de cele mai multe ori fericirea e o chestiune de optică, care-mi scapă. Poate că ar tb. să înţeleg mai puţin şi să trăiesc mai mult.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 21:03   #470
Amantul_Taciturn
Senior
 
Amantul_Taciturn
 
Join Date: Jun 2009
Location: Castalia
Posts: 96
Iertati-ma ca intervin, dar as vrea sa fac o -umila- precizare. E drept ca ML nu a fost condamnata de acel tribunal de catre niste...juristi. Dar ce ne facem cu istoricii si sociologii de calibru care o considera o miscare fascista? Pentru mine expertiza unor cercetatori ca Roger Griffin, Armin Heinen, Michael Mann (sociologul, nu regizorul), Francisco Veiga sau George Mosse este mai importanta decat cea a juristilor. Sau poate ca unii folosesc surse mai ''onorabile'' gen Faust Bradescu, Serban Milcoveanu ori Ion Coja...
__________________
Nous etions une bande de desesperes au coeur des Balkans.
Amantul_Taciturn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 21:18   #471
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by Amantul_Taciturn:
Iertati-ma ca intervin, dar as vrea sa fac o -umila- precizare. E drept ca ML nu a fost condamnata de acel tribunal de catre niste...juristi. Dar ce ne facem cu istoricii si sociologii de calibru care o considera o miscare fascista? Pentru mine expertiza unor cercetatori ca Roger Griffin, Armin Heinen, Michael Mann (sociologul, nu regizorul), Francisco Veiga sau George Mosse este mai importanta decat cea a juristilor. Sau poate ca unii folosesc surse mai ''onorabile'' gen Faust Bradescu, Serban Milcoveanu ori Ion Coja...
Nu raspund pe aceasta tema ca o sa fiu banat.Apropo,tu nu citesti mesajele de inaintea ta???
Vorbim in alt topic,daca vrei.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 21:32   #472
Amantul_Taciturn
Senior
 
Amantul_Taciturn
 
Join Date: Jun 2009
Location: Castalia
Posts: 96
Am citit postul unde afirmai ca Miscarea a fost absolvita de tribunalul de Nurenberg ca si cum lucrul asta ar conta foarte mult. Ea oricum face parte dintr-o familie politica odioasa, chit ca a incarnat doar o forma soft de Fascism.

Nu am in intentie sa discut cu cineva care afirma ca i-ar impusca pe care care au o alta orientare sexuala decat a lui (ca sa vezi ca totusi mai citesc si posturile de mai sus). Nu de alta, dar nu am ce discuta cu cineva care ar fi fost in stare sa lipsească omenirea de un Oscar Wilde, Tennessee Williams, Francis Bacon, Pasolini, Ceaikovski sau de o mare parte din filosofii Greciei antice. Plus de asta nici tu nu cred ca ai vrea sa polemizezi cu un evreu gay care mai e nascut si-n Sinteşti...

Orvoar tuturor.
__________________
Nous etions une bande de desesperes au coeur des Balkans.

Last edited by Amantul_Taciturn : 04 May 2010 at 21:34.
Amantul_Taciturn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 21:46   #473
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by Amantul_Taciturn:
Am citit postul unde afirmai ca Miscarea a fost absolvita de tribunalul de Nurenberg ca si cum lucrul asta ar conta foarte mult. Ea oricum face parte dintr-o familie politica odioasa, chit ca a incarnat doar o forma soft de Fascism.

Nu am in intentie sa discut cu cineva care afirma ca i-ar impusca pe care care au o alta orientare sexuala decat a lui (ca sa vezi ca totusi mai citesc si posturile de mai sus). Nu de alta, dar nu am ce discuta cu cineva care ar fi fost in stare sa lipsească omenirea de un Oscar Wilde, Tennessee Williams, Francis Bacon, Pasolini, Ceaikovski sau de o mare parte din filosofii Greciei antice. Plus de asta nici tu nu cred ca ai vrea sa polemizezi cu un evreu gay care mai e nascut si-n Sinteşti...

Orvoar tuturor.
Atunci chiar nu vreau să discut cu tine.Sănătate.
PS: Mulți dintre cei enumerați de tine nu au fost homo.Se bănuiește că au fost.Două lucruri diferite.Dar închid oricum discuția aici.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2010, 23:23   #474
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
RomaniaMare, din nou declaratii extremiste pe forum, desi te-am rugat sa nu le mai faci. Ai vrea sa impusti persoanele gay? Esti banat.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2010, 00:38   #475
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Originally Posted by Amantul_Taciturn:
Iertati-ma ca intervin, dar as vrea sa fac o -umila- precizare. E drept ca ML nu a fost condamnata de acel tribunal de catre niste...juristi. Dar ce ne facem cu istoricii si sociologii de calibru care o considera o miscare fascista? Pentru mine expertiza unor cercetatori ca Roger Griffin, Armin Heinen, Michael Mann (sociologul, nu regizorul), Francisco Veiga sau George Mosse este mai importanta decat cea a juristilor. Sau poate ca unii folosesc surse mai ''onorabile'' gen Faust Bradescu, Serban Milcoveanu ori Ion Coja...
1. L-ai cunoscut pe Milco?
2. De cand e sociologul mai tare ca regizorul?
3. De cand e sociologul mai tare ca juristul?
4. De cand e istoricul un etalon sau istoria o stiinta?
5. Ce pula mea ti-a casunat? - te stiam baiat ok.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2010, 00:49   #476
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Ma enerveaza Romania, tara mea de cacat. Ma enerveaza RomaniaMare, si ca toti prostii il vad pe asta ca pe un mare patriot. Ma enerveaza ca romanii sunt mari patrioti in a spune poezii, dar cand e de facut ceva, tot camasa de pe spate e mai aproape, tot furam unii de la altii, tot ne pupam sefii, premierii, presedintii in cur. Ma pis pe toti patriotii.

Ma enerveaza ca in ultimii ani romanii nu se mai revolta, ca nu mai tipam, ca stam si inghitim. Ma enerveaza toata clasa politica, il urasc pe Basescu, il urasc pe Boc, o urasc pe curva de Udrea, si pe vaca de EBA. Ma enerveaza pupincuristii basescieni, care nici acum, cand am intrat in cacat pana la gat, cand se va face TVA-ul 25%, nici acum nu vad nimic rau in cum e condusa Romania. 6 ani. SASE ANI! Nu stim sa cerem socoteala, nu intelegem ce inseamna responsabilitate, nu intelegem ca daca ai puterea, nu poti veni cu scuze. Nici acum nu e vina lor. Nu, acum e de vina FMI... cine gatu' ma-sii a facut imprumut la FMI? SASE ANI, in pizda ma-sii, si nici un cacat, ne trece tineretea, ne trec anii, ne trece viata pe langa noi, si tot in acelasi cacat traim.

Am ajuns sa nu-mi mai doresc nici autostrazi, nici justitie, nici spitale, nici reforma clasei politice (poate doar daca ii pune pe toti in avion si-i trimitem la Katyn). Nu ma mai rog decat pentru indurarea Guvernului sa nu mai mareasca impozite, tva-uri, sa nu mai inventeze taxe, sa ma lase pe mine sa-mi castig banii, si sa ma pot bucura de munca mea, fara sa dau jumatate pe case din mihaileni, pe pentreceri bambmuiste, pe blonde de la Cotroceni, pe vile, pe amante, pe notari, pe judecatori, pe mortii ma-sii.

Ma enervez cand deschid televizorul, cand citesc presa... numai stiri naspa. Bineinteles, tot mogulii, comunistii si Iliescu sunt de vina. Doamne fereste sa aiba vreo responsabilitatea ala care are puterea de SASE ANI. E ca in Spiderman, odata cu puterea, vine si... nimic, nu vine nimic, faci ce vrea pula ta, ca e plina tara de prosti care sa te voteze.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2010, 03:47   #477
iantonescu
Banned
 
iantonescu
 
Join Date: May 2010
Posts: 4
Talking romania (si mai si mai) mare - si mai si mai verde

ma vad nevoit sa dau cu nitica deratizare p-acilea: deci ba baiete (ba astilalti care bateti cimpii prostiei legionarizante), la nurenberg s-au judecat doar crimele DE RAZBOI (ale axei - holocaustu' etc.), nu crimele pur si simplu. da? or miscarea voastra de cacat n-a mai prins razboiu' - ca a lichidat-o antonescu sustinut de padre hitler (care n-avea ce face cu degringolada voastra bezmetica - ce teapa v-ati luat! ) inainte s-apuce sa devina criminala (si) de razboi. deci n-a fost "exonerata" de nimic (aia aveau cu totul alta treaba acolo, la nurenberg, decit sa se ocupe de basinile voastre - care nu inceteaza prin aceasta sa fie mai putin CRIMINALE. si idiotice.)
pa.

Last edited by iantonescu : 05 May 2010 at 06:34.
iantonescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2010, 04:09   #478
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Originally Posted by iantonescu:
ma vad nevoit sa dau cu nitica deratizare p-acilea: deci ba baiete (ba astilalti care bateti cimpii prostiei legionarizante), la nurenberg s-au judecat doar crimele DE RAZBOI (ale axei), nu crimele pur si simplu. da? or miscarea voastra de cacat n-a mai prins razboiu' - ca a lichidat-o antonescu sustinut de padre hitler (care n-avea ce face cu degringolada voastra bezmetica - ce teapa v-ati luat! ) inainte s-apuce sa devina criminala (si) de razboi. deci n-a fost "exonerata" de nimic (aia aveau cu totul alta treaba acolo, la nurenberg, decit sa se ocupe de basinile voastre - care nu inceteaza prin aceasta sa fie mai putin CRIMINALE. si idiotice.)
pa.
Eu am zeci de rude ucise de comunisti, la fel ca milioane de alti romani.
NU cer suspendarea imediata a unui asemenea jeg, ci cer identitatea lui si/sau aducerea in justitie, pentru crima impotriva neamului meu.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2010, 04:39   #479
iantonescu
Banned
 
iantonescu
 
Join Date: May 2010
Posts: 4
Originally Posted by Judex:
Eu am zeci de rude ucise de comunisti, la fel ca milioane de alti romani.
NU cer suspendarea imediata a unui asemenea jeg, ci cer identitatea lui si/sau aducerea in justitie, pentru crima impotriva neamului meu.




ce-are sula cu prefectura, frate?!? si familia mea a avut probleme cu comunistii. si? care e legatura?

cred ca te-ai uitat prea mult la "svasticile" alea icr-iste si nu ti-ai revenit inca...

Last edited by iantonescu : 05 May 2010 at 05:19.
iantonescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2010, 04:45   #480
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Bai imbecilitas, tu ai vazut ce am scris eu acolo sau vreo alta interventie de-a mea?
Daca te prind, iti omor familia asa cum aia pe care-i proslavesti tu mi-au omorat-o pe-a mea!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells