Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Oct 2009, 15:40   #1301
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pitbull:
E clonä, copii! Ultimul "l" ("L" mic de tipar) e de fapt un "I" ("i" mare de tipar!)
Acum vedeti de ce e necesarä bannarea de IP?
Asa, cam pânä-n 2012.
Glo, Stef, to bann or not to bann? (Si de IP)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 15:46   #1302
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Halebardul si-a facut o clona. Pacat, incepeam sa ne intelegem.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 16:03   #1303
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by keepwalking:
In exemplul ce urmeaza nu e vorba de jactati, care e un om rezonabil.
Dar imagineaza-ti ca esti atacata de cativa indivizi cagulati.
Iar tu ii scoti unui cagula de pe fata, dezvaluindu-i, astfel, identitatea.
Ce faci, are loc o discutie de principii intre tine si el privind anonimatul in care trebuia sa ramana?


Eu una chiar daca as sti numele persoanei cu care sunt intr-un conflict (sau care ma sacaie si se ia de tot ce scriu) nu l-as scrie pe forum. Recunosc insa ca n-am fost pusa in situatia descrisa de tine.

Pot insa sa-ti spun ca ALS a inceput sa scrie pe forum ca sa raspunda unor serii de acuzatii si critici (si legate de modul in care scrie si de lucruri personale) venite de la o sumedenie de useri (printre care si eu) pe care nu-i cunostea. A raspuns punctual, a raspuns cu argumente logice si nu s-a interesat de identitatea reala a oamenilor care scrisesera pe forum. Cu o mare parte din ei a ajuns chiar sa se inteleaga bine. Poti sa-l intrebi pe el cum a facut asta atunci.

E drept ca atacatorii au acum o alta natura iar obesiile par foarte bine inradacinate. Dar eu cred ca solutii exista fara a utiliza informatiile personale.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 16:52   #1304
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by Pitbull:
Glo, Stef, to bann or not to bann? (Si de IP)

LOL.
corect in engleza este 'to ban' / or 'not to ban'...
in mod cu totul suspect (de bizar), respectivul se pare k e traducator din engleza (!)
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 16:59   #1305
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
deci nu incetati nici unul, nici celalalt, mmm?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 17:06   #1306
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down Ultima soluţie.

Originally Posted by StefanDo:
deci nu incetati nici unul, nici celalalt, mmm?
banează-i, banaţi-vă!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 17:08   #1307
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
taci
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 17:12   #1308
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by StefanDo:
taci
nu pot tace când văd doar o adunătură de proşti. şi ăsta e doar un ADEVĂR! injurie ar fi fost dacă aş fi tăcut!

mai jos de-atât nu cred că poate vreunul dintre voi coborî!

treziţi-vă dracului odată!

Last edited by Dragomara : 12 Oct 2009 at 23:27.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 17:30   #1309
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
iar atitudinea ta baga tuturor mintile in cap, intr-adevar
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 17:44   #1310
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by StefanDo:
iar atitudinea ta baga tuturor mintile in cap, intr-adevar
cum siteul acesta nu dispune de minţi, singurul instrument util aci ar fi ciomagul dat peste degete.

dacă fizic mi-ar fi stat la îndemână v-aş fi dat doar cap în cap.

mă întreb acum ce mama dracului o merge prost în vieţile voastre de sunteţi atât de îndârjiţi în nimicuri?! ceva trebuie că merge categoric RĂU! oh, mamă!



Later Edit:

PS: să nu care cumva să-l pună dracu pe vreunul să-mi debiteze iar inepţiile alea cu câte face el/ ea-n viaţa reală, că dau cu cel de pământ!

Later Edit 2:

Pe unii dintre voi chiar mi-e ruşine că vă cunosc. Atât.

Adios!

Last edited by Dragomara : 12 Oct 2009 at 17:47.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 18:09   #1311
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
adios ca in spaniola sau ca in romana?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 18:20   #1312
Deleted
Guru
 
Deleted
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 325
vouă

vă plac sancţiunile?

mie nu.

şi mai cred că oricine are dreptul la o nouă şansă - aşa cum mi s-a acordat şi mie, fapt pentru care am mulţumit de mai multe ori.

scuze pentru intervenţie, ştiu că sunt neavenită.

eu chiar cred că aceluia plecat îi place Cinemagia, că îi este greu să se separe definitiv de ea – şi nu-i asta oare un lucru firesc dacă admitem că aici se află încă o parte însemnată din el, la care nu poate renunţa?

înţeleg că până nu demult era şi el unul dintre cei care se străduiesc să dea ce au mai bun (în mintea şi simţirea lor) pentru ca împreună cu alţii să se bucure că aparţin unui loc special: cuvântului togetherness nu i-am găsit vreun corespondent pe măsură.

mai cred că de fapt îşi doreşte o cale pentru a putea reveni, numai să audă îndemnul potrivit din partea cuiva. nu orişicine însă, ci un acel cineva care să conteze într-atât încât să poată şi accepta, faţă de sine, că o reîntoarcere nu-i nici înfrângere, nici umilinţă, nici abandon de principii: e pur şi simplu o reîntregire, a lui, dar şi a celor care probabil îl regretă dar nu au curajul s-o spună cu glas tare.

îmi pare (şi poate că iarăşi greşesc) că în ochii unora chestiunea e interpretată în termeni de „loialitate” faţă de un anumit grup, ceea ce n-ar fi tocmai corect: pentru că nimeni nu ar trebui să mizeze a priori pe apartenenţe care se constituie, la urma urmei, prin opţiuni individuale care converg către pluralităţi.

am vizitat şi celălalt loc: arată bine , e structurat oarecum altfel, ba are şi utilizatori exclusivi.

chiar dacă unii au venit tot de aici, nu văd nicio problemă, în fond nu-i musai să scrie acelaşi lucru în ambele locuri, doar replicile curg în funcţie de postarea şi argumentele celorlalţi. iar dacă ar face-o, ce s-ar întâmpla? nu-s tot vorbele şi gândurile lor? există vreo exclusivitate forumistică? n-am auzit de aşa ceva … dimpotrivă, ideile circulă liber, nicht wahr? şi-mi fredonez: Die Gedanken sind frei

iar dacă-i vorba de libertate, alegerea unui loc sau a altuia (a oricât de multe locuri şi-ar dori fiecare, totu-i să şi poată!) trebuie să rămână liberă. n-am acuma atâta energie sau chef sau putinţă să caut de unde îmi vin aceste cuvinte: că libertatea e o alegere permanentă.

de ce m-am apucat să scriu toate astea? mai întâi fiindcă ştiu cum este să părăseşti un loc la care ţii. dar şi fiindcă zbaterea lui m-a atins … a ajuns până la mine – şi nu-mi este deloc indiferent ceea ce simt.

răsucirea asta.

de aceea, îl rog pe halebard să-mi scuze aroganţa unei anumite replici, pe care de-acum o regret, sincer.

p.s. îl mai rog să-şi depăşească primul imbold, acela de-a mă stropşi (sau înjura): nu pe mine cuvintele alea or să mă apese. Trust me, I know

p.p.s. oricum, eu plec pentru ceva vreme. regretand, of course
şi repet: nu mă calific pentru locul celălalt, deci nu asta-i chestiunea.

Last edited by Deleted : 12 Oct 2009 at 18:22.
Deleted is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 19:52   #1313
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
@ all: as vrea sa nu ma includeti in categoria celor care suspina pt locul asta, pt k e fals. cei care ma cunosc stiu bine k fidelitatea nu face parte dintre calitatile mele - sint adeptul dictonului 'ubi bene, ibi patria'

singurul lucru la care tin este sa pun la punct.
sa restabilesc adevarul.
inclusiv gramatical; din ac pdv, 'nu pot tace' (exclamatia pateticoasa a useritzei 'dragomara') este gresit: corect este 'a tacea'
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 20:27   #1314
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
Nu e un repros, mai degraba o observatie: la postul #594 din "In suturi" illotempore s-a autocitat cu un mesaj pe care i l-ati sters. Poate stergeti si acest citat, mai ales ca este unul dintre cele denigratoare la adresa lui Alex Leo Serban. Puteti lasa referirile la persoana mea. Impreuna cu alti useri am decis ca "agarici" e o chestie haioasa. N-as vrea ca remarca mea sa redeschida subiectul proaspat inchis. Promit sa nu mai deranjez conducerea.
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:09   #1315
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
In urma unei discutii serioase si sincere cu Deleted, mi-am reconsiderat profund pozitia.
Ea m-a ajutat sä înteleg cä am overreacted fatä de Halebard, am fost foarte nedrept cu el, am väzut numai partea negativä, nu si dorinta lui de a ne regäsi, nu si suferinta cauzatä de seria conflictelor declansate involuntar, din iulie încoace.
Trebuie sä precizez cä, înainte, noi doi ne-am înteles bine întotdeauna. Chiar si în 9 iulie, am bäut o bere împreunä si am convenit cä nu existä nici o ostilitate personalä între noi. Din päcate, ulterior el a läsat trei indivizi turbulenti sä mä insulte, iar eu am gresit la rândul meu, imputându-i-o la nivel personal. Cam de acolo a degenerat totul. (E semnificativ si faptul cä ulterior s-a certat chiar si el, la rândul lui, cu cei trei.)
Ca atare, îmi exprim regretul real, îi cer iertare pentru cä pe parcursul conflictului care a urmat mi-am pierdut de multe ori cumpätul, am reactionat peste mäsurä de dur si i-am cerut în repetate rânduri bannarea, astfel împiedicându-l sä spunä ce are de spus, si sä gäseascä o cale de revenire printre noi.
Acum înteleg în sfârsit ce tristete si dezamägire nemärginitä se ascund dincolo de mesajele lui derutante si aparent ofensive din ultima vreme.
Ca atare, sustin în mod exceptional sä fie debannat, si dacä o vreme va mai continua sä posteze mesaje supärätoare, sä le privim cu räbdare si întelegere. Si el, si noi, meritäm o nouä sansä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:11   #1316
Deleted
Guru
 
Deleted
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 325
şi o explicaţie

pentru cine ar dori să ştie de ce mi-am luat numele: DELETED.

acum, că mă cunoaşteţi cât de cât, cred că nu mai există dubii că ar fi cumva de pe urma sancţiunii cu pricina. că eu aş fi ameninţat sau înjurat sau ... că tocmai eu aş fi fost alungată de undeva .

nu, e un protest. şi semn de solidaritate cu un altul, cenzurat, interzis, bannat, şters din locul pe care l-am părăsit mai apoi şi eu. şi unde împreună construiserăm ceva, cât a fost.

halebardul mi-a adus aminte, dureros, de toată întâmplarea asta.

cu toată sinceritatea, când am năvălit, făcând pe nebunul turbat, am spus mai pe urmă că locul ăsta îmi place. că îl "testasem" până aproape de limită ca să mă conving că aici îmi doresc să rămân.

nimic nu s-a schimbat de atunci

eu sper - când revin - să-l pot saluta

p.s. şi sunt şi foarte încăpăţânată - am mai spus-o

Last edited by Deleted : 12 Oct 2009 at 23:28.
Deleted is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:25   #1317
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down "Mentira la mentira, mentira la verdad" vorba lui Manu Chao

Mulţi actori ai Doamne, mult prea mulţi (link)

Să mă eutanasieze careva, vă rog!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:25   #1318
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Dragomara:

mă întreb acum ce mama dracului o merge prost în vieţile voastre de sunteţi atât de îndârjiţi în nimicuri?! ceva trebuie că merge categoric RĂU! oh, mamă!



Later Edit:

PS: să nu care cumva să-l pună dracu pe vreunul să-mi debiteze iar inepţiile alea cu câte face el/ ea-n viaţa reală, că dau cu cel de pământ! :


mai, dar tu esti obsedata de ideea ca noua ne merge rau in viata!
crezi ca daca mergi pe bicicleta in bataia vantului dobrogean te transforma in traitoarea unei vieti sanatoase si implinite, iar noi, astia amaratii, care ne castigam painea din scris, suntem niste frustrati plapanzi si negri in cerul gurii?
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:31   #1319
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

@keep - vezi postarea de mai sus.
+
recunosc: viaţa mea cea care nu trăieşte din scris e atât de minunată încât de ziua mea stau pe Net, evident scriind moca.

să mai traduc şi pentru ceilalţi?!

l.e. - şi acum "Pa", de fapt plecasem să fac un pipi, şi să văd dacă s-a terminat de descărcat filmul.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 23:38   #1320
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Eu merg cu bicicleta in bataia prafului bucurestean si sunt extrem de nefericit in perioada asta in plan real si tocmai de-aia nu mai am chef de joaca forumistica si tocmai de aceea imi bag pula in ea de Tara - cu majuscula, ca nationalist, asa simt - care a ajuns sa reprezinte un imens cacat si fata de care nici macar moartea legionara nu-si mai are rostul. De-aia vreau sa mi se spuna 'bozgor'! Daca va intrebati cumva de ce insist in redenumirea acelui rang; asta e reprosul meu adresat moderatorilor.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells