Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Apr 2007, 20:45   #1221
apathic_me
Novice
 
apathic_me
 
Join Date: Feb 2004
Location: Bucuresti
Posts: 15
Uite ca tocmai o vazui pe irene la tvr1, la emisiunea lui liviu mihaiu :w00t: :lol:
Le-a zis-o intr-un mare fel lui Hurezeanu, Mungiu Pippidi si altor 'telectuali de marca, despre cum oamenii care nu trebuie sa...si sa fie buni... si ca poltiticile trebuie facute pentru ... si ca trebuie sa fie bine si nu rau etc etc. Coerenta de la un capat la altul, pana a trebuit sa o intrerupa cineva, ca se intindea gluma.

Felicitari Irene, de la un vechi fan al acestui topic!
:happy:
apathic_me is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2007, 21:24   #1222
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by apathic_me:
trebuie sa fie bine si nu rau etc etc. :happy:
ASA E.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2007, 22:35   #1223
silver_boy
Guru
 
silver_boy
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 893
WOW ( ca sa-l citez pe herbert)... a fost Don Quijota la turmentatu Liviu-Mihaiu ? How did i miss that?
__________________
Beauty is in the eye of the beer holder
silver_boy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2007, 20:57   #1224
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by apathic_me:
Uite ca tocmai o vazui pe irene la tvr1, la emisiunea lui liviu mihaiu :w00t: :lol:
Le-a zis-o intr-un mare fel lui Hurezeanu, Mungiu Pippidi si altor 'telectuali de marca, despre cum oamenii care nu trebuie sa...si sa fie buni... si ca poltiticile trebuie facute pentru ... si ca trebuie sa fie bine si nu rau etc etc. Coerenta de la un capat la altul, pana a trebuit sa o intrerupa cineva, ca se intindea gluma.

Felicitari Irene, de la un vechi fan al acestui topic!
:happy:
judecand dupa postarile ei de aici, nu cred ca IMM a fost prolixa si neclara, mai ales ca subiectul era dezgolit...
astept ca Irene sa faca lumina.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 17:52   #1225
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
mai e adrevarat am participat si nu stiu cat de cooeneta am fost caci nu prea m-au lasat sa vb cat am vrut eu si pt ca aveam prea multe idei le-am cam ametit ca am avut si emotii etc nu siu cum a iesit mai ales ca a fost direct si nu indirect pt a corecta incorenta mea.sau nu stiu sa il intrebam pe el cel care a vazut emisiunea.faz E ca voi mai fi la euforica v vb despre un subiect tabu-dragoste si perversiuni sexuale acum daca sunteti pe faza vom vedea daca se va da si cum va fi.cred ca duminica .
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 18:08   #1226
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
cat despre ce am vrut spune la atunci la tvr1 voi zice acum cred ideea respectiva.eu cand am ceva de spus si sunt tinua mult in fierbere pana ma descarc apoi sunt foarte efervescenta drept pt care m-am cam ametit prin idei.etc.ce vroiam cred sa spun este ca
totul depinde de noi depindem uni de ali,iar pt a fi bine e nevoie sa ne vrem binele.nu se poate face cineva vinovat pt raul tuturora adica de noi depinde cum relationam uni cu alti.ca spune acea doamna un exemplu cu o bicicleta si faptul ca nu a facut accident caci nu s-au respeca regurile.deci depindea de natura sa umana daca era atenta sau nu cu celalalt.cat pt bunastarea sociala este nevoie de gasirea unor politici care sa intervina in acest sens.strategi pt solutionare de probleme.
iar caum sistemul depiunde de noi si noi depindem de sistem.adica avem nevoie de sutinere i din partea statului pt a ne fi mai bine.suntem influentati de societate si vom influenta societatea.de ex.un copil si mama sa.copilul suntem noi iar mama statul.mama da nastere la copil si pt ca nu poate singur sa isi asigure supravietuirea e ajutat de mamaica-in societate omul de statadica acordarea unui nivekl de trai decent care sa nu ne epuizeze energiile pt supravietuire si realizarea nevoilor primare cat cele superioare si de evolutie.,si deci cand copilul poate sa se mentina singur si e ok poate sa intervina pt bunastarea mamei deci sa o sustina ,ajute material etc.asa si oameni societatii vor contribui in bine bunasarea societatii prin actiunile lor.pt dezvoltarea si evolutia in folosul comunitati.cam astea erau ideile dar nu am reusit sa le sintetizez deci nu stiu caa coerenta si cat am spus din acest fapt.ok astept sa vad opinia voastra.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 19:49   #1227
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by irene marlyne monroe:
nu stiu cat de cooeneta am fost
We love I.M.M. :love: :love: :love:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
nu prea m-au lasat sa vb cat am vrut eu
We love I.M.M. :love: :love: :love:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
pt ca aveam prea multe idei le-am cam ametit
We love I.M.M. :love: :love: :love:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
a fost direct si nu indirect
We love I.M.M. :love: :love: :love:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
pt a corecta incorenta mea.
We love I.M.M. :love: :love: :love:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
voi mai fi la euforica v vb despre un subiect tabu-dragoste si perversiuni sexuale
We love I.M.M.!!!!!! :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 19:59   #1228
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
e merci merci ca ma iubiti/iubesti ,doar dragostea ne mai poate salva.am glumit sa sti ca zicala asta are gram de adevar.pai daca ne vrem binele uni altora atunci numai sunt probleme din nimicuri si facute de noi insine.parerea mea.adica de ex.faci cuiva rau ,se reintoarce raul asupra ta ,e ca un circuit.nu de geaba e porunca acea"iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti si nu face ce tie nu iti place,sau eu sunt ok tu esti ok"sunt intelepte.parerea mea.decio sa speram sa ne fie mai bine.eu acum sper sa am banuti activitati etc.ca mai am si o amenda de rtb de un mil.de platit ca nu am platit-o la timp. si plus alta pt masinua un mil plus intretinere polus facuri si pt mine intretinere deci sper sa fie bine si sa se iveasca ceva mai concret si mai bun.sau de ex sa lucrez in televiziune.uf as fi cea mai fericita.trebuie sa fie bine
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 20:17   #1229
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Irene, unde pot gasi cartea: "Vreau sa fiu actrita" si ce pret avea ultima data pe piata?
Bafta in continuare!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 20:29   #1230
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Neuptolem:
Irene, unde pot gasi cartea: "Vreau sa fiu actrita" si ce pret avea ultima data pe piata?
Bafta in continuare!
mai este la libraria eminescu de pe academiei la universiate-bucuresti
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 20:47   #1231
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800

In provincie?
De pe net o comanda, sau...chiar de la autor sau d ela tine cu autograf?
Cine-i "Naratorul"?
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 20:50   #1232
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Neuptolem:

In provincie?
De pe net o comanda, sau...chiar de la autor sau d ela tine cu autograf?
Cine-i "Naratorul"?
pai vezi si tu daca o cauti la editura respectiva sau intreba-l pe pitb ca pote sa iti spuna mai multe.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 21:00   #1233
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cartea se comandä de la comenzi@antet.ro
Pretul: 19,3 RON (193.000 rol)

Nu are narator, e materialul viu, real, adevärat - doar putin pieptänat, pe ici pe colo (scoase numai off-topicuri, repetäri, balasturi; nimic de continut).
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 21:40   #1234
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by irene marlyne monroe:
cat despre ce am vrut spune la atunci la tvr1 voi zice acum cred ideea respectiva.eu cand am ceva de spus si sunt tinua mult in fierbere pana ma descarc apoi sunt foarte efervescenta drept pt care m-am cam ametit prin idei.etc.ce vroiam cred sa spun este ca
totul depinde de noi depindem uni de ali,iar pt a fi bine e nevoie sa ne vrem binele.nu se poate face cineva vinovat pt raul tuturora adica de noi depinde cum relationam uni cu alti.ca spune acea doamna un exemplu cu o bicicleta si faptul ca nu a facut accident caci nu s-au respeca regurile.deci depindea de natura sa umana daca era atenta sau nu cu celalalt.cat pt bunastarea sociala este nevoie de gasirea unor politici care sa intervina in acest sens.strategi pt solutionare de probleme.
iar caum sistemul depiunde de noi si noi depindem de sistem.adica avem nevoie de sutinere i din partea statului pt a ne fi mai bine.suntem influentati de societate si vom influenta societatea.de ex.un copil si mama sa.copilul suntem noi iar mama statul.mama da nastere la copil si pt ca nu poate singur sa isi asigure supravietuirea e ajutat de mamaica-in societate omul de statadica acordarea unui nivekl de trai decent care sa nu ne epuizeze energiile pt supravietuire si realizarea nevoilor primare cat cele superioare si de evolutie.,si deci cand copilul poate sa se mentina singur si e ok poate sa intervina pt bunastarea mamei deci sa o sustina ,ajute material etc.asa si oameni societatii vor contribui in bine bunasarea societatii prin actiunile lor.pt dezvoltarea si evolutia in folosul comunitati.cam astea erau ideile dar nu am reusit sa le sintetizez deci nu stiu caa coerenta si cat am spus din acest fapt.ok astept sa vad opinia voastra.
merci. acum e f. clar...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 21:47   #1235
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
pai atunci nu s-a inteles nimic?cum am fost?eu sunt o fire implicativa chiar si niste cuvinte ma stimuleaza si ma anima si deci trebuie sa ma descarc..
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 21:49   #1236
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
Originally Posted by irene marlyne monroe:
pai atunci nu s-a inteles nimic?cum am fost?eu sunt o fire implicativa chiar si niste cuvinte ma stimuleaza si ma anima si deci trebuie sa ma descarc..

Si cum te descarci?
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 21:54   #1237
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
pai depinde!daca ma anima ceva de comentat trebuie sa ma descarc spunand ce aam pe sufletel,daca e sa imi descarc energia se poate prin mai multe modalitati iar cea mai placuta ar fi prin dragoste daca e suntem compatibili si si ajungem la satisfacere maxima altfel sunt mai indispuse de cat se poate imagina :huh:
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:01   #1238
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by irene marlyne monroe:
daca e suntem compatibili si si ajungem la satisfacere maxima
Adicä la orgasm? :?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:10   #1239
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by irene marlyne monroe:
pai depinde!daca ma anima ceva de comentat trebuie sa ma descarc spunand ce aam pe sufletel,daca e sa imi descarc energia se poate prin mai multe modalitati iar cea mai placuta ar fi prin dragoste daca e suntem compatibili si si ajungem la satisfacere maxima altfel sunt mai indispuse de cat se poate imagina :huh:

Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
daca e suntem compatibili si si ajungem la satisfacere maxima
Adicä la orgasm? :?
Wooooooow!!! Wooow!!! WOW! STOP!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:14   #1240
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
se pare ca incepe sa se incinga atmosfera?ei uitativa duminica cred pe la orA 23 nu siu sigur la euforiatv.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells