Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Jun 2006, 21:29   #4681
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
JUST MY LUCK (2006) nota 5/10.Foarte slab.O tipa foarte norocoasa isi pierde intr-o zi norocul atunci cand la un bal saruta un tip foarte ghinionist.Tipul devine foarte norocos iar ea foarte ghinionista. :lol: Sfarsitul e tare de tot ca ei se tot sarutau si-si pasau norocul de la unul la altul. :lol:
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   sendpm.gif
Old 18 Jun 2006, 19:46   #4682
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Tsotsi - 8/10. Saracia din om duce la disperare...disperarea la un copil. Da...chiar asa. Are cateva momente bune spre foarte bune, muzica e buna. Ca sa revin la prima idee, un gangster din Africa fura o masina si in masina se gasea un copil. Sa zicem ca merita un Oscar (pentru cel mai bun film strain) , oricum actorul principal face o treaba excelenta.
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   sendpm.gif
Old 19 Jun 2006, 11:13   #4683
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
RED EYE (2005)-nota 4/10.Subiectul filmului e foarte slab iar actiunea lipseste cu desavarsire.In afara de cateva alergaturi prin casa (Jack fugea dupa Lisa pe urma Lisa fugea dupa Jack)nimic interesant.Sunt cateva scene prin film la care te infunda rasul.Cea mai tare e aia de la final cand teroristi trag cu agheul in hotel iar apoi il arunca in apa.
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   sendpm.gif
Old 19 Jun 2006, 12:22   #4684
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Dog Day Afternoon - 9/10. Cel mai bun film despre un jaf armat intr-o banca pe care l-am vazut...si e cu siguranta personajul principal este facut in mod special pentru Al Pacino pentru ca astfel de roluri il reprezinta si dupa moartea sa. Filmul e foarte bun...are un tempo foarte bun, nu se grabeste, prezinta lucrurile in detaliu. Se transforma putin intr-o telenovela cand e descoperita cealalta sotie a lui Sonny (rolul lui Al Pacino in acest film) si nush...parca o lasa mai moale in a doua jumatatea filmului. Oricum e un film antrenant, care are momente grozave, cateva din acestea sunt chiar foarte amuzante. Merita...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   sendpm.gif
Old 20 Jun 2006, 07:39   #4685
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
the breed 3/5
pe cat de fascinant (include bai ling, estetica a la brazil, vampiri si o chestie foarte subversiva, semn de egal pus intre vampiri si evrei) pe atat de ratat la anumte faze
dar un worth seeing mai ales pt fanii copiilor noptii
alexander paul (sau paul aleander, whtvr) e din nou njemuritor doar ca nu ca highlander ci ca vampir...
si exista un plot (a la x-men dar in sensul bun) despre acceptarea celor diferiti si cei diferiti sunt vampirii si totul e acut cu look de 1940 vara si cand ii vezi te gandesti la evrei si holocasut si cartierele ale in are tariau ei
si cred ca e un film cam rasist dar cum totul se termina cu bine pentru vampirii-evrei (desi un negru a facut de acaco situatia si bai ling era sa moara, superba de ea) deloc controversat
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   sendpm.gif
Old 20 Jun 2006, 07:48   #4686
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
Azucena 5/5
:love: :shock: :love: :shock: :love: :w00t: :w00t: :w00t: :love: :o :happy: :w00t: :love:
Existã filme atit de proaste incit ar fi o mare imbecilitate sa nu se bucuri plenar de ele. Azucena este cea mai savuroasa si dementa drama cu refugiati si relatii (sexuale si de amor) inter-etnice care s-a facut vreodata si trebuie vazut ca sa fie crezut.

Pana sa apara Nicoleta Luciu in film facem cunostinta cu Azucena si ascultam opera Trubadurul de pe VHS. Cred ca in contractul Olimpiei Olari era specificat ca la maxim 3 secunde de la intrarea in cadru sa ramâna la bustul gol. Diana Munteanu este personaj negativ deci nu face prea mult sex si cind face isi tine sutienul pe ea.


Nicoleta Luciu iese din baie si zice “I am a virgin.” V-ati socat? Stati putin. Ca sa compenseze pentru acest neajuns se ofera sa presteze “oral love” unui granicer care o salvase. Nicoleta Luciu este Dolly (da si eu m-am gândit la Dolly Parton), o indianca transfuga din Republica Moldova in drum spre Londra.

Dupa care un granicer moldovean vrea sa o violeze drept care Nicoleta fuge la bustul gol prin casa si isi apara podoabele mamare de mâinile hulpave ale moldoveanului cu un cutit.

Mircea Muresan este autorul serialului Toate panzele sus si marele exhibitor de sani (si ce sani, ah, Nicoleta!!!!) al cinema-ului autohton (Miss Litoral si A doua cadere a Constantinopolului). De altfel cred ca deja putem vorbi de tehnica sanilor in contrapunct cu tot restul actiunii. Si, slava domnului filmul nu este parazitat de nici unul din obsesivele inutilele si inesteticele nuduri masculine care sunt foarte in trend in cinema-ul bastinas recent.
Un film MI-NU-NAT.
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   sendpm.gif
Old 20 Jun 2006, 10:28   #4687
RinTinTin
Veteran
 
RinTinTin
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 249
Originally Posted by KORBEN:
Azucena 5/5
:love: :shock: :love: :shock: :love: :w00t: :w00t: :w00t: :love: :o :happy: :w00t: :love:
Existã filme atit de proaste incit ar fi o mare imbecilitate sa nu se bucuri plenar de ele. Azucena este cea mai savuroasa si dementa drama cu refugiati si relatii (sexuale si de amor) inter-etnice care s-a facut vreodata si trebuie vazut ca sa fie crezut.

Pana sa apara Nicoleta Luciu in film facem cunostinta cu Azucena si ascultam opera Trubadurul de pe VHS. Cred ca in contractul Olimpiei Olari era specificat ca la maxim 3 secunde de la intrarea in cadru sa ramâna la bustul gol. Diana Munteanu este personaj negativ deci nu face prea mult sex si cind face isi tine sutienul pe ea.


Nicoleta Luciu iese din baie si zice “I am a virgin.” V-ati socat? Stati putin. Ca sa compenseze pentru acest neajuns se ofera sa presteze “oral love” unui granicer care o salvase. Nicoleta Luciu este Dolly (da si eu m-am gândit la Dolly Parton), o indianca transfuga din Republica Moldova in drum spre Londra.

Dupa care un granicer moldovean vrea sa o violeze drept care Nicoleta fuge la bustul gol prin casa si isi apara podoabele mamare de mâinile hulpave ale moldoveanului cu un cutit.

Mircea Muresan este autorul serialului Toate panzele sus si marele exhibitor de sani (si ce sani, ah, Nicoleta!!!!) al cinema-ului autohton (Miss Litoral si A doua cadere a Constantinopolului). De altfel cred ca deja putem vorbi de tehnica sanilor in contrapunct cu tot restul actiunii. Si, slava domnului filmul nu este parazitat de nici unul din obsesivele inutilele si inesteticele nuduri masculine care sunt foarte in trend in cinema-ul bastinas recent.
Un film MI-NU-NAT.

Bwhahaha. Did you choke the old bishop or not?
BE SINCERE
__________________
Zee Moviez
http://zeemoviez.blogspot.com
RinTinTin is offline   sendpm.gif
Old 20 Jun 2006, 10:49   #4688
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Ice Age 2: The Meltdown - 8/10. Foarte bun ca un sequal dar totusi nu s-a ridicat la nivelul primului film. Primu a avut mai multe chestii care atingea coarda sentimentala a spectatorului (pusti pierdut si gasit de animale salbatice care in sfarsit a fost inapoiat tatalui sau) pe cand acesta are mai mult suspans, mai multa actiune. In acesta din urma se vede si diferenta de tehnologie folosita chiar daca nu difera asa de mult. Dar totusi e un film excelent de vizionat, care nu te plictiseste in nici un fel. Un plus gigantic ii vine faptului ca vedem mai mult din Scrat...That squirrel is crazy! Inca un plus este ca s-ar putea sa vedem si un Ice Age 3...wich is allways good...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 07:27   #4689
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Survive Style 5+

Ca si cum ai baga hashish, marihuana SI LSD. Toate de-o data. Genial si uber-funny.

Night of the Lepus

Killer rabbits. Killer effing rabbits. RABBITS, man! Huge, gigantic RABBITS. Killer rabbits. Rabbits, man, they creep me out. Penibil dar genial.

Slumber Party Massacre 1

Rather boring dar funny pt ca e atat de prost jucat. Merita vazut o data.

Zombi 4 - After Death

Nu, nu e ZombiE, e Zombi ca asa a vrut Lucio Fulci (god bless his italian soul) cand a facut Zombie Flesh Eaters (a.k.a. Zombi 2). Asta nu-i facut de Fulci si se vede. Dezamagitor dar are o scena absolut geniala cand o tanti gen Diana Ross ii papa pe unii. The Gore is pretty lame.

Nails

Rather ok, desi cam artsy-fartsy. Mi-a adus aminte de Schramm al lui Buttgereit (numa' ca Schramm e muuult mai misto). Nu e de aruncat dar nici a priceless masterpiece nu e.

The Dead Pit

Stupid si penal, i loved it. Zombies printr-un spital or whatever. Aiurea rau de tot. Pur stil '80s.

Organ

LOVED IT. totally japanese-ish si foarte foarte cool. De rumegat de multe ori.

Eko Eko Azarak 1

Un horror dragutz, curatzel si corect. It's a feel-good movie!
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 10:43   #4690
omu
Novice
 
omu
 
Join Date: Jun 2006
Location: Targoviste
Posts: 11
wicker park: awesome movie, mi-a placut mult, m-a facut sa imi dau seama de multe chestii chiar daca la prima vedere nu pare in stare de asa ceva: ei bine, e un film interesant despre un tip logodit si care ajunsese sa caute inele de casatorie care vee intr-o zi la magazinul unde lucra o fata si se indragsteste, o urmareste si mare parte din film este realizat pe imbinarea dintre ralitate si iluziile lui, pe care el le crede adevarate. oricum super filmul, nu dau detalii poate il vedeti si voi
__________________
Sunt sfarsit pentru ca m-am apucat de prea multe lucruri si nu mai sunt nimic pentru ca am vrut sa fiu totul
omu is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 11:21   #4691
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Iar s-a bulit topicu' ästa...
Afarä scrie ultimul post "Omu", înäuntru väd "Mono". :huh:
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 11:23   #4692
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mda... Ca sä väd ultima paginä, trebuie sä postez ceva aiurea, si pe urmä sä dau sä-mi väd propria aiurealä.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 11:25   #4693
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Na, acum merge!
Se pare cä ultima paginä se deschide numai de la patru mesaje-n sus (adicä-n jos)...
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 11:42   #4694
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
SI TOPICU' ASTA L-AI DISTRUS!!!!!



Pitburg rau.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 11:44   #4695
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
:lol:

E clar ca thread-ul asta a devenit prea mare pentru forum-ul CineMagia (hi-hi-hi). Deci eu propun sa asteptam pana ajunge la pagina 200 (sa stabilim un record, nu de alta), apoi sa-l inchidem, sa-l lipim cap de afis pe prima pagina si sa deschidem unu' nou!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 11:56   #4696
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Nightwane:
SI TOPICU' ASTA L-AI DISTRUS!!!!!



Pitburg rau.

Foaie verde de urzici,
Astäzi KORBEN nu-i aici!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 18:51   #4697
Sinnerman
Novice
 
Sinnerman
 
Join Date: Apr 2006
Location: neverwhere
Posts: 22
Pãcãtoºilor!

I saw Saw!

Am aºteptat una ora jumãtate (1, I) ca sã-ºi taie ºmekeru' ãla picioru'. Una ora jumãtate, mama mia! De la începutul filmului aºteptam scena ºi o primesc în ultimele 10 min. din film. Asta unu la mîn...picior.
Doi la picior: Saw aduce puþin (cam mult) a Se7en ºi aici mã refer la Jigsaw & John Doe. In any case, Doe cîºtigã.
Saw e ceea ce e, nu ceea ce vrea sã fie. Unui astfel de film nu-i ºade bine cu etiketa de thriller psihologic pe frunte. Eu voiam sînje. Mult. ªi nu mi s-a oferit. Risipã de idee.

And I saw Saw II!

ªi mai prost decît primul. Finalul e un big no-no. În cel mai rãu caz îi fãceam lui Jigsaw o skimbare de sex, plastic surgery or smth, da' în nici un caz nu o lãsam pe femeea aia moºtenitoarea lui. Dacã tot ai de gînd sã faci o serie de astfel de filme, pãi lasã-l în 'mnezeii lui pe omorîtoru' iniþial, or else you'll spoil the fun (adicã exact ce s-a petrecut în seria Friday the 13th, în care, la un moment dat, un copkil ia locul lui Jason - da' numai pt. un film. Parcã.). ªi nici aici n-avem destul sînje. Mama dracu'.

Saw distruge visele. :hmm:
Sinnerman is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 21:40   #4698
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
IMAGINE ME AND YOU (2006) nota 7/10.Un BROKEBACK MOUNTAIN dar nu atat de profund de data asta cu femei.Filmul incepe prost cu o nunta dar pe parcurs devine interesant si incepe sa te captiveze.Nu e cine stie ce dar e fain ca e cu lesbiene. :lol:
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 22:09   #4699
drudu
Veteran
 
drudu
 
Join Date: Jan 2006
Location: tolintesac
Posts: 244
Whisky - 9/10
ca si cum ai arunca o privire intr-o cutiuta muzicala si ai vedea 3 figurine dansand: la inceput distant, mecanic, apoi tot mai aproape, tot mai uman, ca la sfarsit sa se departeze din nou si sa auzi capacul cutiei inchizandu-se...
__________________
If you die horribly on television, you will not have died in vain. You will have entertained us.
drudu is offline   sendpm.gif
Old 22 Jun 2006, 22:48   #4700
apartamentu104
Veteran
 
apartamentu104
 
Join Date: Jan 2005
Location: bucuresti
Posts: 200
Hoodwinked - mult prea tare frate!!! 10/10

Un film de animatie excelent care continua actiunea din mult prea cunoscuta poveste a scufitei rosii, furnizand niste intorsaturi neasteptate dar pline de umor. Pot afirma cu siguranta ca este cu mult mai sus decat celebrele Ice age sau Shreck, desi din punct de vedere al graficii este un piculet mai inapoi.
Un must see pentru iubitorii genului.
__________________
the natural choice....no preservatives
apartamentu104 is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells