Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Dec 2003, 23:56   #601
TuDy_^
Junior
 
TuDy_^
 
Join Date: Mar 2003
Location: Moria
Posts: 32
Incasari inimaginabile LOTR III!!!

"Return of the King conquers box office
19 December 2003

The Lord of the Rings: The Return of The King sold about $US34.1 million ($52.5 million) worth of tickets in movie theatres across North America on Wednesday, a figure that includes $8 million from midnight Tuesday screenings. "

Pentru ce`i care critica filmu` si nu`l apreciaza la adevarata lui valoare le dau urmatorul site: http://www.stuff.co.nz/stuff/0,2106,...4a2202,00.html :roll:
__________________
"One Ring to rule them all. One Ring to find them. One Ring to bring them all into darkness bind them..."
Votati cel mai tare film al anului:The Lord Of The Rings: The Return Of The King --=> http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=3946&hist=0 <=--
TuDy_^ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 14:42   #602
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Iz this like Lord Of The Rings week .... am vazut Return of the King filmul shi m-a dat peste cap .... apoi ... vine la HBO ... Fellowship Of The Ring ...?

Cineva mi-a facut rost de o parodie la Fellowship Of The Ring .... cea de la MTV Movie Awards - so funny :lol: .... apoi am fackut rost de jocul Return of the King care are interviuri cu actorii shi care are imagini din versiunea extinsa la the Two Towers shi care are shi imagini din Return of The King ... ce mai .... this is like the best week of my life!

De adaugat k am cunoscut shi o tipa care nu le are cu Lord Of The Ringhgs dar a zis k asta se va schimba in curand ... cica m-ar asculta vorbind zile intregi - nu k ash avea ce spune pentru k nu am ajuns inca la nivelul lui Demonelle ... dar se va rezolva totul in curand ... de inf\data ce voi citi majoritatea cartzilor iar limba elfa va fi introdusa in baza de date a creierului meu ...

:lol: :lol: :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 14:47   #603
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Re: Incasari inimaginabile LOTR III!!!

Originally Posted by TuDy_^:
"Return of the King conquers box office
19 December 2003

The Lord of the Rings: The Return of The King sold about $US34.1 million ($52.5 million) worth of tickets in movie theatres across North America on Wednesday, a figure that includes $8 million from midnight Tuesday screenings. "

Pentru ce`i care critica filmu` si nu`l apreciaza la adevarata lui valoare le dau urmatorul site: http://www.stuff.co.nz/stuff/0,2106,...4a2202,00.html :roll:

Bravo Tudy! tranteshte-le in fazta la totzi varza ashtia de pe Forum care dispretzuiesc filmul asta din ciud shi nu ptr alte motive ....

Pregatesc shi io' ceva pentru ei ... asha pentru Craciun ... este cam indraznetz shi nu promit nimik ... dar vad io cum fac ...

:lol:

keep ur filthy mouths SHUt or i'll send this guy 2 kick ur ASS :lol: :lol:

__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 14:59   #604
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253


Lord of the Rings - Fellowship of the Ring
Stapinul inelelor - Fratia inelului
--------------------------------------------------------------------------------
Duminica, 21 decembrie 2003,ora 21:00
Miercuri, 24 decembrie 2003,ora 21:00
Marti, 30 decembrie 2003,ora 18:00 HBO


check it out :

Legenda prinde viata.

Tinarului hobbit Frodo i-a fost dat spre pastrare un inel magic care nu trebuie, cu nici un pret, sa incapa pe mina fortelor raului. In fruntea unui grup de oameni, hobiti si elfi, el va pleca intr-o calatorie epica pentru a salva "Tinutul de mijloc".
Odata cu "Fratia inelului" se naste o noua si brava lume fantastica care stabileste un standard cu care alte filme vor fi comparate. Nu e o simpla copie a materialului sursa - celebrul roman al lui Tolkien - ci ii pastreaza spiritul si recreeaza o feerie singulara, cu locatii evocatoare, scene de batalie elaborate si creaturi fantastice fabuloase. E mai aproape de "Braveheart" sau "Gladiator" decit de "Harry Potter". Spectacolul devine mai intim si mai credibil prin intermediul personajele facute din tuse revelatoare: uitati-va atenti la Gandalf, la miinile sale muncite si ochii obositi, la picioarele paroase si ochii limpezi ai lui Frodo, hobitul de care depinde soarta "Tinutului de mijloc". Sinteti invitati intr-o calatorie initiatica filtrata printr-o minte bolnava de imaginatie. Daca esti un fantasy fan, "Fratia inelelor" are tot ce ai putea cere de la un astfel de film. E festiv, mitic, elegiac si, mai important, cinematografic. Nu va fie frica daca nu stiti diferenta dintre o orca si un elf, filmul va va captiva chiar si daca nu ati citit sursa literara. Filmul lui Peter Jackson, plin de imaginatie feroce, te inspira prin proportiile si puterea sa. Are pasiune adevarata, emotie, teroare si un simt aproape tactil al raului care lipseste din alte filme despre lumi magice. Actorii se privesc adinc in ochi si jura intr-un limbaj cvasi shakespearian care ar fi putut parea ridicol daca n-ar exista convingerea cu care e rostit. Camera lui Jackson zboara ca un vultur, planind si plonjind in scene incredibile de singe si distrugere. Pentru scenografia filmului, regizorul a apelat la ilustratorii cartii lui Tolkien, astfel ca descrierea tinuturilor, a arhitecturii si a creaturilor raului e neintrecuta. Jackson isi pastreaza filmul ancorat in pamint - aproape ca poti simti mirosul mlastinilor din padure. E un film violent in care exista mai multe momente Matrix decit medievale. Cu fiecare secventa, te trage mai adinc si mai jos si te lasa flamind de mai mult si mai mult. E la urma urmei, o trilogie.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:02   #605
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
Originally Posted by TLD:
Adik cam pe cadn vine asta? Feb am inteles. Si locatia? Si in special zapada! Cum mai e vremea pe la munte? S-a pu szapada ca pe aici pe la bucuresti nu prea se lipeste...

"Locatie" inseamna chirie platita pentru inchirierea a ceva, si nicidecum loc. Apropo, ce are cuvintul asta, "loc"? De ce nu-l folositi pe asta? E prea banal?
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:15   #606
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by horatiu:
"Locatie" inseamna chirie platita pentru inchirierea a ceva, si nicidecum loc. Apropo, ce are cuvintul asta, "loc"? De ce nu-l folositi pe asta? E prea banal?
Vrei sa incep sa-ti dau propozitii ca sa-ti explic semantica cuvantului sau ce? Acuma cine e copilul? :lol:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:17   #607
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
Da, vreau, lamureste-ma.
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:25   #608
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by horatiu:
Da, vreau, lamureste-ma.

Locatia in care s-au filmat filmarile filmate a fost filmata de catre cineva care filma cu o camera fara film in ea.
Aici poate avea sensul de platou de filmare, car emi se pare destul de sinonim. Inlocuind locatia cu loc obtii Locul in care s-au filmat filmarile filmate a fost filmata de catre cineva care filma cu o camera fara film in ea. Limba romanma are fel si fel de sensuri, ca daia ii o limba complexa...
Te lamurisi sau iar tre sa fac posturi aiurea?!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:31   #609
Mifune
Senior
 
Mifune
 
Join Date: Oct 2003
Location: Shetland
Posts: 86
vai de mine! Am terminat adineaori de vazut ultima parte de la LOtr si nu pot sa cred ca s-a terminat. pentru mine finalul asemanator cartii este minunat si desi nu l-am vazut in varianta Dvd am ramas uimit si sunt convins ca film ca acesta nu exista!

Revolutions mi-a placut dar se pare ca return a fost mai tare , parerea mea: Arwen este incredibil de frumoasa iar legolas cu gimli - distractivi ca intotdeauna, gandalf taie in carne si oase si ce sa mai zic ca nu ma mai opresc. Aragorn cu coroana sa PERFECTA - ce mai ?

Faceti rost de film ca este OPERA DE ARTA! ATATA TOT!
__________________
"If we have to give them our lives... we give them HELL before we do it!"
Mifune is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:33   #610
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Korekt bate la funduletz pana si matricea. Insa ambele au marcat ca sa zic asa finalul anului...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:36   #611
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
Originally Posted by TLD:
Locatia in care s-au filmat filmarile filmate a fost filmata de catre cineva care filma cu o camera fara film in ea.
Aici poate avea sensul de platou de filmare, car emi se pare destul de sinonim. Inlocuind locatia cu loc obtii Locul in care s-au filmat filmarile filmate a fost filmata de catre cineva care filma cu o camera fara film in ea. Limba romanma are fel si fel de sensuri, ca daia ii o limba complexa...
Te lamurisi sau iar tre sa fac posturi aiurea?!

Remarcabila straduinta ta de a atribui un sens inexistent unui cuvint. Probabil ca, impreuna cu sutele de mii de tineri care folosesc locatie cu sensul de loc, vei reusi.
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:40   #612
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by horatiu:
Originally Posted by TLD:
Locatia in care s-au filmat filmarile filmate a fost filmata de catre cineva care filma cu o camera fara film in ea.
Aici poate avea sensul de platou de filmare, car emi se pare destul de sinonim. Inlocuind locatia cu loc obtii Locul in care s-au filmat filmarile filmate a fost filmata de catre cineva care filma cu o camera fara film in ea. Limba romanma are fel si fel de sensuri, ca daia ii o limba complexa...
Te lamurisi sau iar tre sa fac posturi aiurea?!

Remarcabila straduinta ta de a atribui un sens inexistent unui cuvint. Probabil ca, impreuna cu sutele de mii de tineri care folosesc locatie cu sensul de loc, vei reusi.
Ureaza-mi bafta in calatoria mea, ce are ca tel obtinmerea inelului care va farama matricea. A... si era s auit! Vizionare placuta la jhonny bravo. Sa te gandesti la matrix doar pt mine! :lol:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:49   #613
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by TLD:
Korekt bate la funduletz pana si matricea. Insa ambele au marcat ca sa zic asa finalul anului...

Incredibil ... a inebunit TLD - shi-o fi pierdut mintzile ... nu-mi vine sa cred k a zis k Matricea a fost batuta la funduletz de Return Of The King!

U the Man ... itzi place Matricea da' ai recunoscut k tzie ... shi aicea nu-i vb de parerea generala ... tzi-a plakut filmul ... U The Man!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 15:57   #614
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Gaandalf:
Incredibil ... a inebunit TLD - shi-o fi pierdut mintzile ... nu-mi vine sa cred k a zis k Matricea a fost batuta la funduletz de Return Of The King!
Era aprope ilogic sa nu bata revolutionsul lotr. CItisem cartea al lotr si stiam din vara ca va fi mai bun rotk-ul. Este muult mai bun ca primele 2 lotr-uri. Matricea putea sa-i tina pas doar la efecte. Ceea ce poaet face si acuma. Comparati scena din zion cu atacul masinilor din zion...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 18:32   #615
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...admirabil...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 20:12   #616
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253


''I believe I can fly
Got shot by the FBI
I just wanted a chicken wing
I blew up burger king
I believe I can swear
Everday with my shiny hhhhhhaaaaaaaaiiiirrr
I believe I can fly
I believe I can fly''


:lol: :lol: :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 20:36   #617
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Bey, nu fa mishto...parca e in agonie...poor elf...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 20:49   #618
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Demona:
Bey, nu fa mishto...parca e in agonie...poor elf...

Ah! pai in parodia mea ... Legolas e GAy!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 20:58   #619
Freak_on_a_Leash
Senior
 
Freak_on_a_Leash
 
Join Date: Aug 2003
Location: KoRn-City
Posts: 105
Originally Posted by Gaandalf:
Nu shtiu cum sa zic chestia asta da' faza cu vizionarea filmului are shi un efect negativ la mine ... filmul m-a imbolnavit shi akuma de abea ashtept sa vina ANUL NOU! sa vina premiera la Return Of The King ... k nu mai suport ...

I AM SO IN LOVE WITH ARWEN ... and may be u won't understand HOW and WHY ... but u'll see HER at the end ... on the 2nd of January and then you will know HOW & WHY ... :oops:

man,you're so toast!iubeshti pe Liv Tyler sau personajul Arwen?let it go man!iti faci rau... 8)
__________________
http://www.animeglobe.com/ubb/html/a...rls/reki02.jpgThe pressure is building, at the base of my spine, if I gotta sin to see her again then I'm gonna lie and lie and lie!
Freak_on_a_Leash is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2003, 23:13   #620
archon
Junior
 
archon
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 38
emanuel, ne poti informa la ce cinematografe din bucuresti va fi proiectat din 2 ianuarie (in afara de multiplex) ?
archon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells