Păreri Vatel

(2000)

Vatel

user-63b2b36cc78dd pe 30 Septembrie 2023 21:28
Filmul este de nota 6 ,dar Gerard Depardieu e actor MARE și face filmul de 8.
Iulidesprefilme pe 23 Februarie 2023 12:51
Un film de epocă, istoric, în care defilează desfrâul, corupția, egoismul, frustrarea, alte tare sociale de la curtea regelui...Vatel suferă pentru orice detaliu neîmplinit al festinului, și umilit de stăpâni, face un gest necugetat...
Spikos pe 27 Martie 2013 15:31
O comedie romantica usoara bazata pe o substitutie puerila de persoane care devine apoi regretabila si de aici o actiune reparatorie cu note sentimentale fortate , care se termina cu bine spre usurarea adolescentelor din sala , dar si a adultilor predispusi ! Trebuie mentionata Janeane Garofalo pentru rolul bun pe care-l face , cu naturalete , atragandu-si simpatia spectatorilor . Ne-a placut si Hanks , cainele . Nota 6 .
cosmin_kedii pe 15 Ianuarie 2013 11:26
Dapardieu, Spall și Glover au fost excelenti, în rolurile lor, dar felicitari speciale acordate Murray tânărului care a jucat fratele ,,regelui,, a iesit in evidenta cel mai mult
sebyelton pe 23 August 2010 16:46
Destul de bun filmul, mai ales ca joca un actor precum Gerard Depardieu. Prezinta viata din acea epoca cu moravurie ei. Recomand amatorilor de filme istorice...
serban_ionescu pe 28 aprilie 2017 23:51
"Destul de bun" si ii dai doar 5 stele ca oricarui film mediocru, de nota 5 ???!!!
Yufeng pe 29 Noiembrie 2009 13:25
Filmul acesta excelează datorită imaginilor care sunt superbe,de o somptuozitate barocă.