Păreri The Wolfman

Omul-lup

mirk12 pe 18 Februarie 2010 09:29
rusineee!
nu se poate asa ceva .... ca roman ma sint ofensat de atitudinea acestor scursuri de americani care calca totul in picioare.... nu se poate asa ceva ..tigani sunt si in alte tari de ce s-a folosit limba romana in acest context? imi pare foarte rau ca am vazut acest film ...... daca tot au folosit tiganeasca trebuia sa continue cu ea! Madona ne-a jignit acum alti cretini pana cand ne vor mai calca in picioare???
Rusine sa va fie!! Rusine si blestemele copiilor nostri o sa va urmareasca pe toti americani cretini...

mara29com pe 26 februarie 2010 15:26
daca as fi stiut ce ma asteapta la vizionarea filmului asta, nu as mai fi mers la el la cinema nici gratuit...mi se pare o mare ofensa la adresa romanilor.este anormal ca intr-un film de asa o mare anvergura, difuzat in atatea tari, cu actori de renume, sa regasim o satra de tigani in vechea Anglie, vorbind intre ei romana.pur si simplu m am ridicat si am plecat din sala de cinema pt ca m a enervat teribil.mi se pare greu de crezut ca cei care au realizat filmul nu au fost capabili sa se documenteze suficient de mult incat sa afle ca tiganii, sau rromii, sau cum vrem sa ii numim, au limba lor proprie, rromanes ( nu sunt convinsa de scrierea corecta a cuvantului) si ca nu le apartine limba romana.consider ca ar trebui sa reactionam intr-un mod oficial, in calitate de romani-sa boicotam filmul la noi in tara, sa facem o scrisoare deschisa, sau oricum cred k o masura ar trebui luata. trebuie sa ne obisnuim sa nu mai tacem si sa suportam toate mizeriile
JessicaSweet pe 21 februarie 2023 21:15
Bună ziua.Mă numesc Ambre, am 25 de ani) Start model SЕX) Îmi place să fiu fotografiată goală♥️) Vă rog să-mi evaluați fotografiile pe https://erotits.pw
DudeWithCioc pe 14 Februarie 2010 22:33
!!!
Semnal de alarmă fraţilor… de ce toată lume ne joacă în picioare?  Am fost la WOLFMAN şi ce am primit în schimb? ŢIGANI CARE VORBESC ROMÂNEŞTE… De ce toată lumea are impresia că suntem ţigani cu toţi aici în Ţara Noastră De Glorie, Ţara mea de DOR! Sau de ce alătură cuvântul ŢIGAN (rasa) cu [...] citeşte
Medicate pe 17 februarie 2010 14:23
In primul rand in zona Romaniei bantuie foarte multe legende si tin sa te anunt ca ai facut o greseala , in cadrul acestui film s-a tinut cont de povestile si miturile ce apartin zonei noastre si tin sa te anunt ca acesta este adevaratul motiv pentru care tiganii din film "speakuiesc" romana !
ioana.branea pe 16 august 2012 11:00
@Medicate. Ţiganii din film vorbesc româneşte, dar subtitrarea în engleză zice că vorbesc rromani.
qwerty_user pe 05 Aprilie 2010 11:45
mai bine nu
desi sunt asa zis fan al lui Anthony Hopkins, imi pare rau ca am pierdut aproape 2 ore uitandu'ma la un film care nu aduce absolut nimic nou.aceeasi casa intunecata in care isi are originea un varcolac, cu o aceeasi poveste in spate, cu aceeasi tigani care evident sunt romani, cu acelasi curs al povestii, si evident cu acelasi sfarsit...acelasi film pe aceasta tema!! mai bine trageti un pui de somn de 2 ore!...
aditig78 pe 23 mai 2010 01:55
Ai dreptate!
omerio pe 18 Iunie 2009 17:20
Nu cred ca ar trebui sa ne facem prea multe griji. Mi-e greu sa cred ca un actor ca Anthony Hopkins ar accepta sa joace intr-un film prost... eu unu' n-am vazut pana acum un film prost cu el...
SUGUK pe 5 ianuarie 2010 01:16
Ai dreptate pe bune......da cred ca nu o sa fie dupa asteptarile tale....nu o sa fie....Anthony pe care l-am vazut in alte filme bune de ale lui.....!Parerea mea......Sorry!
Vlad_the_curse pe 11 octombrie 2010 15:18
Sorry ca te dezamagesc, filmul este chiar o prostie.Ii mai fain traileru ca filmu.Povestea e bunicica, dar regia e groaznica
myrcea87 pe 04 Iunie 2009 23:17
Astept de aproape un an sa apara! Sper sa nu fiu dezamagit!
lyghts pe 7 februarie 2010 22:42
Asteapta omule in pace si spera sa-ti mai dea Dumnezeu putina minte. Daca toti care-l asteapta si spera ar lasa cate un comentariu de acesta, aiurea, atunci in ce s-ar transforma acest sait?!
Originalu pe 15 septembrie 2011 11:42
ce-mi place ca toti oamenii care urmaresc desena animate se se dau mari si tari sa judece filmele vedetiva de luney toons, tom si jerry si altele ca acestea si nu va mai bagati in seama degeaba
romanesc pe 16 Februarie 2010 12:01
Boicotez...
...pt. ca cei care au facut filmul ne confunda pe noi, romanii, cu tiganii.
julius pe 21 August 2009 17:13
sir anthony hopkins are antecedente sa zicem, asa, in filme de acest gen...a facut un rol remarcabil in Dracula...distributia acestui film este de zile mari,astept filmul....A.H. stiu ca-si alege cu grija filmele...asta spune multe...set-up-urile(locatii decoruri) sunt superbe...recomand filmul
ifem92 pe 17 Februarie 2010 12:28
Pentru cei care comenteaza ...
Va rog nu mai comentati sau dati nota filmelor daca nici macar nu le-ati vazut. Este absolut inutil pentru cititorii sitului si in plus nimanui nu ii pasa daca sperati voi ca o sa fie un film bun sau ca veti merge sau nu sa-l vedeti. Spuneti lucruri utile pentru toata lumea si dati o nota filmului doar daca l-ati vazut.. Sper ca macar cativa ma veti asculta si imi veti da dreptate. Multumesc.
lyghts pe 22 februarie 2010 01:17
+1 Si daca comentati, faceti un comentariu normal, nu doua randuri in cruce.
RMadalin pe 14 Februarie 2010 23:02
tare
l-am vazut azi la cinema este un film foarte bun ,mai ales felul in care joaca Anthony Hopkins mie unul chiar mi-a placut,nu-mi pare rau de bani dati merita!
Silvianum pe 15 februarie 2010 00:29
Super tare filmul, chiar isi merita banii
suspicious.mind pe 20 Februarie 2010 19:26
mie mi s-a parut destul de previzibil...film cu varcolaci, deci nu va asteptati la ceva foarte original. desi tre sa recunosc ca momentele in care se transforma benicio del torro si anthony hopkins sunt foarte bine realizate.
deeasunshine pe 28 februarie 2010 20:59
perfect de acord! numai k era TOTAL previzibil!!! f bun comentariu suspicious mind. in afara de acele momente, nu recomand acest film! nu merita deloc banii! iar faptul k ne-au confundat cu tiganii... ne spune ceva si despre documentarea filmului!
costeaalex pe 14 Februarie 2010 19:14
L-am vazut cu prietena ! Ea nu a putut sa se uite la scenele cu sange ! Eu am savurat fiecare scena care m-a facut sa tresar in scaun ! Un film reusit !
fain pe 2 noiembrie 2012 10:49
filmul asta mi se pare perfect pentru asta, la fel cum unele filme sunt perfecte pentru pizza-night
Praetorian pe 22 Februarie 2010 00:13
Bunicel
S-au facut prea multe filme cu varcolaci iar acesta nu iese cu nimic in evidenta . I-as fi dat nota 4 doar pentru cele cateva momente bune dar pentru Hugo Weaving si Antony Hopkins si mai ales pentru ca m-a surprins aratandu-l pe Antony Hopkins transformandu-se in varcolac , nota 6 .
ciuci pe 01 Octombrie 2009 18:57
x
minunat trailer
minunat acest hopkins
sunt un mare amator al filmelor cu varcolaci..cel mai mult mi-a placut the silver bullet din 1985 al lui stephen king..
acest film nu o sa dezamageasca

ciobotaru pe 11 Februarie 2010 20:29
...............................................................................................................................
alexrundown pe 12 Decembrie 2008 22:23
astept sa apara un trailer sper sa fie ceva de el
KuRuPt pe 17 august 2009 21:43
pai ar trebui sa apara si un trailer ca filmu este facut de mult>>!!
cristi88 pe 04 Decembrie 2010 18:06
pentru tantalai
filmu este un clasic, se respecta infatisarea varcolacului din filmele anilor 30-40, dialogurile sunt mai mult decat geniale si atmosfera din film este pur gothica. Dar ce sa stie generatia twilight
CosminHorrorMaster pe 20 decembrie 2011 19:11
ho,ho,ho total de acord cu tine!
aditig78 pe 20 Mai 2010 21:25
Nu pot sa cred!!!
Filmul este bunicel... Atmosfera este chiar de suspans... dar te intoarce pe dos cand se tot vorbeste de tigani si aia vorbesc in ROMANA!!! Da ce naiba?! Ca tiganii astia au limba lor... ce trebuie sa fie asociata tot timpul cu limba romana?!
sik54 pe 21 mai 2010 12:29
Da,e aiurea ca vorbesc romana,chiar nu e corect.Oare cand o sa intelega si strainii ca romanii nu sunt o natie de tigani barbari?!
aditig78 pe 23 mai 2010 01:54
Se pare ca daca politicienii nu se ocupa de problema asta, ceva romani cu cunostinte mai aprofundate de "hacking" au inceput sa "spuna" adevarul in lume spargand site-urile care ne-au terfelit si lasand un mesaj clar. Bravo lor si Boooo politicienilor ce continua sa doarma!
Kosmin_ pe 03 Martie 2010 10:49
Esec Total
Filmul a fost cat se poate de banal , multe lucruri din el m-au facut sa imi aduc aminte de filmele marca Hallmark ( unele din ele fiind mai "breathtaking" decat Wolfman)
Storyline banal , personaje unidimensionale ( chiar daca au o viata secreta) , coloana sonora total nepotrivita!

Costy_Craiova_fan pe 21 Mai 2010 15:34
un film reusit cu o distributie de gala!Benicio joaca tare bine !
Radu47hitman pe 22 Februarie 2010 01:11
Fereşte-te de lună plină
Nu este ceea ce am aşteptat. Unul dintre cele mai asteptate filme, pentru mine, a acestui an, în fapt, s-a prezentat, nu acel film la care mă gândeam. În principiu, pentru toată impresia pozitivă primită de la el, în Omul-Lup sunt multe dezavantaje, care nu mi-au plăcut.
Să începem cu ceea că, nu aşteptam să privesc un trăş cu smulgere de mâini-picioare-capuri-şi-intestinuri, dar m-am aşteptat să văd în primul rând, un triler psihologic fantastic, poate chiar şi o dramă. Am vrut să văd cum eroul se confruntă cu starea de transformare în fiară. N-am văzut.
În ceea ce priveşte actorii şi imaginile lor, Benicio Del Toro se potriveşte perfect în rolul său şi haina-i stă foarte bine. Nu i-au dat libertate, oh, nu i-au dat. Anthony Hopkins a fost destul de trist, deşi din nou creatorii sunt de vină. Emily Blunt a jucat destul de… citeşte

Screamo pe 18 Iunie 2010 20:24
O MARE prostie de film. O idee expirata si prost ecranizata. Nu merita sub nicio forma 2 ore de atentie. Nu il recomand.
Medicate pe 14 Februarie 2010 14:57
....Ulfmen
In mod cert acest film este un horror clasic ! Toti fanii varcolacilor vor fi pe deplin satisfacuti de efectele pe care le insumeaza acesta.

Sangele , atmosfera , efectele auditive au fost perfecte , iar jocul actoricesc a fost un festin vizual ! Benicio del Toro a reusit sa intre perfect in pielea personajului , drama pe care acesta o traieste ducand in spate toata actiunea filmului !
Domnisoara Blunt nu se lasa mai prejos si reuseste sa intreaca orice limita impusa , oarecum , de titlul de film Horror ! Rolul ei nu a fost tipic pentru acest gen de film , nefiind acea fiinta dragalasa ce fuge tipand dar niciodata atinsa de ghearele pradatorilor.

Like Hugo Weaving said : "A pint of Bitter , please!"

....Just medicate !

dorobantu1275 pe 28 Februarie 2010 13:03
Un film prost
Un film prost cu efecte speciale specifice filmelor din anii 60. Nu merita tras nici macar de pe net........
CosminHorrorMaster pe 21 decembrie 2011 18:37
cred ca ai gresit filmul...
smoace pe 04 Ianuarie 2010 06:13
dupa pararea mea filmu va avea un buget limitat nu chiar peste masura,conteaza sa iti atraga atentia si sa fie de inteles scenariul si actiunea .
vassi_ram pe 17 februarie 2010 11:25
Filmul este depasit ca si subiect si scos intr-un moment de maxima plictiseala demonica, este saturata. Decoruri frumusele, castel tipic englezesc superb, ceva arme clasice...bine facuta treaba. In cinema sunetul este la un volum extrem de mare, nu de groaza, de surzit, iar eu prefer volumul tare, si acum am un marait in urechi...nu-i bine. AH te face sa te uiti si numai sa-l auzi vorbind, restul joaca mediocru spre prost BDL este plictisitor iar EB joaca numai in cazul in care are un regizor riguros langa ea. Foarte previzibila desfasurarea chiar de la inceput, mai greu cu misterul. Asteptari mari, asadar dezamagirea pe masura, mergea linistit vazut acasa dat jos de pe net...dar asta-i farmecul cinema-ului la urma urmei.
Ax3L pe 29 Ianuarie 2010 12:54
din trailler putem afirma ca merita vazut, dar ramane de vazut
thir13en pe 9 februarie 2010 17:49
? tu intelegi ce spui ?
Acer pe 21 August 2009 13:17
Misto
Din trailer pare foarte foarte misto . dar mai este pana in 2010 :(
Wonka pe 22 august 2009 00:29
Una doua trece , vei vedea :)
claudiu-daniel-lugoj pe 23 Iunie 2009 15:52
claudiu-daniel lugoj
cred ca va avea succes acest film,mai ales e un thriller horror cred ca va fi bun.,mai ales ca regizorul acestui film promite tot mai mult.
pisicuta1 pe 30 Martie 2012 20:52
da
in ciuda divergentelor e un film f bun!........................
Gaby_Gabycool2011 pe 30 Martie 2012 20:26
the Wolfman
Un film horror care parea destul de plictisitor la inceput insa apoi a inceput sa imi placa,a avut mult suspans,mult sange si niste varcolaci inspaimantatori,nota 10 din partea mea,recomand.
Crist11 pe 06 Iulie 2011 23:23
Frumos filmul, de obicei cam toate filmele cu omul lup sunt frumoase.
margott pe 27 Aprilie 2011 00:08
OK, poate nu e cea mai buna poveste cu varcolaci, dar cel putin din punct de vedere al decorurilor, costumelor, atmosferei, muzicii - ei bine, din toate punctele astea de vedere, filmul e ireprosabil. Regizorul a reusit sa redea foarte bine atmosfera anilor 1800. Sa nu mai vorbim de faptul ca Hopkins si Benicio Del Toro, si nu in ultimul rand, Emily Blunt isi interpreteaza rolurile fara cusur. Cred ca nota de pe imdb e nedreapta cu acest film.
CosminHorrorMaster pe 01 Februarie 2011 22:41
Credca cel mai bun film cu varcolaci de la An American Werewolf in London incoace. Scenele sunt grozave, distributia buna iar lupta intrevarcolaci grozava!
deea9595 pe 09 August 2010 19:02
un film foarte bun si extrem de interesant cu un final excelent:)

"It is said there is no sin in killing a beast
Only in killing a man
But where does one begin and the other end?"

aliku23 pe 19 Iunie 2010 03:38
Slab
Benicio Del Toro , Anthony Hopkins si Emily Blunt si-au inerpretat rolurile acceptabil .
Scenariul insa a fost slabut si finalul previzibil . Nu cred ca filmul va impresiona pe cineva ! Una peste alta , filmul este chiar slabut si mult sub asteptarile mele .
Si nu vad de ce DOAMNE IARTA-MA sunteti asa ofensati impotriva americanilor , care au folosit tiganii , o minoritate raspandita nu numai in Romania ci si in alte tari ale lumii , vorbind limba romana , limba provenita dintr-o tara cu nenumarate asemenea mituri si povesti ca subiectul tratat in film .

paul2000 pe 02 Iunie 2010 16:44
Wolfman!
Un film foarte bun...ca de obicei Anthony Hopkins face un rol de zile mari, impreuna cu Benicio Del Toro si Emily Blunt! Filmul readuce publicului legenda varcolacului, de data aceasta impreuna cu niste efecte speciale foarte bune si o distributie de exceptie! Insa in legatura cu faptul ca tiganii din film vorbeau romaneste nu pot trece cu vederea, pacat ca avem asa o imagine - macar erau tigani nomazi care aveau totusi o oarecare cultura - dar totusi! In rest un film bun! Merita vazut de toata lumea! Recomand!
mgf2768 pe 02 Iunie 2010 14:55
Ceva ce incepe bine...
Ceva ce incepe bine, cu o buna introducere intr-o lume de secol XIX, cu decoruri bune si locatii de filmare interesante, sfarseste cu o poveste slabuta, efecte speciale de duzina (vezi ursul tiganilor , cerbul pus ca momeala si nu in ultimul rand transformarea varcolacului, un trucaj de nivelul anilor '80). Anthony Hopkins joaca bine, totusi e un mare actor iti aduce aminte de Hannibal. Nu trebuie sa fiti socati ca tiganii vorbesc romaneste, pentru ca asa suntem perceputi in lumea larga si oricum dupa cum merg lucrurile, in doua trei generatii se va ajunge la tiganizarea completa a Romaniei. Asa ca fiti cu credinta, nu disperati si asteptati-va la ce e mai rau.
iCantFindAlinA pe 31 Mai 2010 22:13
ma nu stiu ce ar putea aduce nou un film cu varcolaci dar de dragul distributiei m-am uitat si nu am ramas dezamagit !
candyman_wyk pe 25 Mai 2010 15:49
Este un film bun , tinand cont ca Hopkins face tot filmul . Una peste alta ce sa ne mai dam dupa copac , toate filmele cu actori celebrii chiar daca nu sunt foarte bune te uiti la ele cu un anume respect pentru actorii astia celebrii , asta nu inseamna ca actorii mai putin consacrati nu joaca bine . Asta e parerea mea . Oricum mie mi-a placut filmul si imi place genul asta de film
mitologicul pe 24 Mai 2010 09:54
Un film cu: Anthony Hopkins, Emily Blunt si Benicio Del Toro. Povestea unor oameni care in zilele cu luna plina se transformau (efecte speciale ff multe) intr-un fel de corcituri om-lup cu puteri supranaturale. Nimic deosebit, prea lung, portinui terne lungi, 100% comercial, m-am plictisit dupa jumatate si am vazut la viteza marita parti mari din film. Pacat de distributie, bani si timp. A, mai erau si niste tigani romani pe acolo...
Prefer Wolf cu Jack Nicholson

kakapiciu pe 15 Mai 2011 15:06
Aceeasi poveste clasica cu varcolaci si oameni-lup(in unele povesti sunt aceleasi ambele). M-a impresionat in film ca tiganii vorbeau romana, ceea ce spune multe lucruri!
chiba_florin pe 17 Ianuarie 2011 16:34
WoW
un film horror cu caracter de thriller
un film fascinant

balika pe 13 Septembrie 2010 20:42
Un film mediocru
Nu stiu cum iesea acest film fara Sir Anthony Hopkins. Nu cred ca ma uitam. Afland ca joaca si el in film, am zis sa-i dau o sansa. Nu m-am lasat pacalit de efecte sau de drama fiu - tata (gen Star Wars - Luke si Vader) deja consumata in multe filme. Ma asteptam la mai mult de la acest film. Probabil ca nu se poate scoate ceva mai spectaculos dintr-un film in care omul se transforma in lup. A fost respectata reteta cu luna plina, cu muscatura contagioasa si altele, insa nu reuseste sa se ridice peste medie. Nu-l recomand, doar in cazul in care nu aveti alt film la indemana.
yuly209 pe 15 August 2010 21:10
a fost un film foarte bun, de la mine are nota 9, respect
ciupercaxl pe 21 Mai 2010 19:17
omul lup
are niste efecte prea misto asta dak il vedeti la cinema va spun e misto mai ales cand se transforma in lup prea tare
enjoy.life pe 21 Mai 2010 18:18
When the moon is full, the legend comes to life.
Un film foarte bun cu actori valorosi. Firul epic inlantuie multe scene cu efecte speciale generoase, mai ales cele in care Benicio Del Toro se transforma in varcolac. Din partea mea, filmul are un mare plus datorita stilului abordat diferit, castigand in fata celorlalte filme horror de duzina care apar ca ciupercile dupa ploaie.
AlreadyStorm pe 24 Octombrie 2011 09:57
Pierdere de timp.Foarte dezamagita de acest film,pacat de distrutia avuta.
alex_il_fenomeno pe 01 Iulie 2010 08:07
super-tare
in sfarsit , americanii au reusit sa faca un horror superb , care, pe langa actiunea incredibil de buna , filmul mai are si o distributie impresionanta! 10+
Jenny_pisica pe 11 Mai 2010 16:35
ador
ador filmele cu varcolaci sunt grozave ! atat cat eu sunt de nebuna sau mai bine dusa cu pluta>
bubumiksiscumpik pe 25 Aprilie 2010 20:26
nu e cine stie ce, m-a cam dezamagit, dar merita vazut
florentinaas pe 28 Februarie 2010 23:47
pacat de distributie
crap crap crap
Ma dusesem la fim cu "Legendele Toamnei" in minte ..maaaaare dezamagire!!Mi se pare copilaros-gen Fox Kids sau Lessie sau Hercule.Nimic nou, nimic palpitatant, nimic comic, efecte speciale slabutze