Păreri Instinct

(1999)

Instinct

sik54 pe 19 August 2009 11:46
Filmul e o capodopera.Nu cred ca as putea sa-i gasesc un defect
nuttyyy pe 26 aprilie 2010 22:28
De acord.
balika pe 15 Septembrie 2010 04:48
Un film din care am invatat
Sir Anthony Hopkins fiind unul dintre actorii mei preferati, am avut mari asteptari de la acest film. Asteptari care au fost depasite cu mult. M-a impresionat tare ce am vazut in cele doua ore petrecute in fata ecranului. Cred ca asta a fost filmul care m-a facut sa spun si de Cuba Gooding Jr. ca, a depasit titlul de actor bun si a facut un pas mare catre cei foarte buni. Trebuie vazut filmul, merita fiecare minut.
flori0304 pe 22 Iunie 2010 21:21
la filme bune nu se-nghesuie nimeni,dar la idiotenii si porcarii care le vezi zilnic isi "sparg capetele"care mai de care

e un film bun...nu bun,extraordinar,l-as vedea de nenumarate ori si tot nu m-as plictisi de el...

daniel P. pe 25 Mai 2007 21:49
O singura "explicatie" pentru acest film:
Anthony Hopkins, Sir !!!

droopy pe 29 Aprilie 2007 11:58
excelent! imprevizibil! suspans de 5 stele!
ichim cristina pe 26 Noiembrie 2006 17:56
senzational
Nikolle007 pe 03 Februarie 2015 02:55
Un film care m-a facut sa plang... cum nu realizeaza oamenii cat rau fac animalelor! Nu sunt cuvinte. Filmul acesta e cel mai potrivit pentru a infatisa acest lucru
Marginal pe 10 August 2011 22:06
Categoric merita vazut!
Un film despre umanitate, despre natura, despre drepturile pe care ni le arogam in lantul trofic fara sa dam dovada de intelepciunea atasata pozitiei pe care pretindem sa o avem.
LavyBogdy pe 28 Iunie 2011 15:41
Un film extraordinar despre o realitate care te face să plângi.Un om care a fost capabil să învețe în 2 ani mai mult într-o junglă decât omenirea în sute de ani în universități. Natura umană nu există ci doar alegerile noastre care ne fac cea mai umilă specie de pe pământ.
Singurul lucru pe care-l putem face când nu suntem liberi este s-o luăm și altora.

sebyelton pe 29 Noiembrie 2009 10:08
Un film pe care l-am vazut mai demult, dar mi-a ramas in minte! Rolurile sunt jucate genial de Anthony Hopkins si Cuba Gooding, coloana sonora magnifica la replica : "Are you listening? Are you listening to me?" Vi-l recomand cu placere!
gabu432 pe 02 Aprilie 2009 20:56
GENIAL!!! 2 actori adevarati si o poveste emotionanta.Totusi daca sunteti consumoatori d ''Rambo'' nu merita osteneala:)
marc_mihai pe 08 Ianuarie 2011 23:13
Un film superb...la superlativ.E pacat sa ratezi un asemenea film...
Sergiu.Lobont pe 22 Iunie 2010 22:45
O reprezentatie cu care Anthony Hopkins ne-a obisnuit. Povestea se putea sa fie putin mai intensa insa per total un film foarte bune, cu doi actori foarte buni
Bonaventura pe 08 Mai 2017 23:08
Anthony Hopkins... ce-ar mai fi de spus ??? o drama psihologica din punctul meu de vedere senzationala, in general in filmele cu Sir Hopkins apare elementul psihologic, o poveste care se contureaza pe masura ce avansam in film, cu un Cuba care initial isi face profesionist treaba de psihiatru, insa mai apoi isi da la o parte mantia profesionala si intelege in cel mai uman mod situatia. Un film foarte bun, nota 9 !
Kuhaylan pe 05 Noiembrie 2016 12:50
WD 1
...................................................
mikella_sora_mititelu pe 22 Iunie 2015 02:15
In fata unui asemenea film,te poti doar inclina si sa te bucuri ca ai avut sansa sa il urmaresti
radu3455 pe 30 Noiembrie 2014 21:32
o drama superba cu 2 actorii geniali,ambii au au prestatii de nota 10,cam mica nota de pe IMDB merita mai mult,recomand nota 9
Andrei843 pe 21 Septembrie 2014 12:49
TIRANI !
Poate ca asta e cuvantul care ne defineste. Tirani. Pentru ca, intr-adevar, asta suntem. Unii spun ca omul a evoluat din maimuta. Dar sunt si ceilalti, care se intreaba oare cat de mult am evoluat. Pentru ca nu se vede ca le suntem superiori din felul cum ne comportam. Acesta este un film care reprezinta o adevarata lectie de viata.
Rippa pe 23 Februarie 2014 12:50
Anthony Hopkins unu din actorii mei preferati..face un rol foarte bun in filu asta..ps:.il dadea pe pro tv cand eram mic...
Iulidesprefilme pe 16 Decembrie 2012 19:57
Fim-confruntare, film-dezbatere, film psihologic în care interpreţii principali sunt excepţionali.
[utilizator şters f4nvzy8134] pe 07 Iulie 2012 02:00
Nemaipomenit filmul....tocmai ce am l am terminat de vizionat
kakapo pe 20 Noiembrie 2011 07:50
...un rol de exceptie si o interpretare magnifica fac din 'Instinct' un film ce nu trebuie ratat; un film plin de suspans care te va tine lipit 2 ore de ecran fara sa-ti dai seama...poate 'instinctul' speciei ar trebui sa ne-nvete sa toleram si sa ocrotim semenii, sa luptam pentru a trai LIBERI...
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 11:17
L-am revazut pt a treia oara cu aceeasi placere ca de fiecare data, Anthony Hopkings face un rol magistral (si Cuba Gooding isi intra foarte bn in rol) iar filmul merita vazut pt mesajul pe care vrea sa il transmita............un film ce emotioneaza (mai ales spre sfarsit), iar finalul este perfect............un film intre foarte bun si obligatoriu de vazut macar o data in viata!
serghei_romanu pe 04 Ianuarie 2010 17:51
Scenariu destul de surprinzator, remarc o doza de originalitate in film, asta mi-a placut.Duo-ul Gooding Jr & Hopkins a mers, chiar foarte bine pe alocuri.Nu am apreciat faptul ca a fost usor monoton insa avand in vedere subiectul nu este tocmai o surpriza.Nu impresioneaza pe oricine, pentru ca este destinat publicului mai elevat, asa ca amatorilor Jason Stratham sau Jet Li nu le este recomandat.7.5/10
andystarx pe 28 Noiembrie 2015 22:39
Desi in prima parte filmul pare cam plictisitor,a doua,este chiar buna!Si interpretarea lui CUba si a maestrului Hopkins ,sunt de senzatie !O poveste de prietenie ,extraordinara !
Cristi Weed pe 12 Mai 2008 16:03
Inca un film bun , marca AH ! Iar Cuba Gooding Jr. ajunge sa se ridice la nivelul lui AH !
RomaniaMare pe 21 Iunie 2010 01:54
Se putea si mai bine! Sincer,ma asteptam la mai mult! Oricum,mi-a placut filmul...chiar daca a fost destul de previzibil...Nota 7.