Păreri Hurt

Hurt

luciivan pe 26 Aprilie 2010 21:24
film bunicel...seama bine cu The Orphan...dar putin mai static... cine este familiarizat cu genul ,i isi da seama repede de la cine incep problemele.
nikkolle pe 26 iulie 2012 17:32
da asa e ;)
ryco0984 pe 27 Noiembrie 2010 07:43
Intamplarea faptelor este previzibila la fel si faptasul, cat si finalul, dar este un film bun care merita vazut.
Bebelusha2011 pe 16 Iunie 2011 18:46
Un film bun dar care nu surprinde insa cu absolut nimic...nota 7
into_the_labyrinth pe 01 Ianuarie 2010 12:56
Destul de probabil ca ma voi situa exact la opusul parerii majoritatii, dar... sa imi asum riscul. Nu voiam sa vad un film de arta, ci un thriller. Si a fost OK. Hurt nu este un film extrem de violent, dar atmosfera tenebroasa si misterul plutesc la fiecare cadru, desprinse fie din decorul malefic al desertului, fie din contradicitiile in care intuim ca traiesc personajele. Nu stii exact cand va aparea prima victima, dar esti convins ca asta se va intampla, mai devreme sau mai tarziu. Per total, un thriller care isi atinge scopul, fara sa faca exces de imagini socante (desi acestea exista). Trebuie sa recunosc ca finalul m-a cam dezamagit putin - s-a vrut a fi oarecum un partial triumf al binelui asupra raului, dar mie mi s-a parut ca a cam contrazis cursul filmului de pana atunci si a fost cam nenatural.