Păreri Hellraiser: Deader

(2005)

Hellraiser: Deader

Mr.Halloween pe 11 Mai 2015 23:32
Interesant ca au ales tocmai Bucuresti pentru film dar asta nu a crescut prea mult calitatea.
alex43497 pe 21 Mai 2015 21:28
filmul asta e penibil.ma duc si eu in bucuresti sa vad daca gasesc asa ceva intr-un metrou....
ValentinaV pe 09 Iunie 2016 01:03
Deci finalul a fost chiar tampit. Nu respecta ideea Hell-like realm-ului , nu respeca regula deschiderii configuratiei Lament. doar Pinhead e acelasi si infatisarea cadavrelor. o bataie de joc practic... Ma asteptam ca finalul sa fie unul corespunzator si care respecta regulile jocului, dar probabil ca un 'destept' s-a gandit ca oare ce bine ar fi sa faca totul varza, chiar la sfarsit?!
tatucu_alin pe 12 Ianuarie 2015 00:39
Nu a fost la fel de bun ca al saselea insa e un film destul de bunicel.Daca esti fan al seriei Hellraiser(eu nu sunt) o sa-l adori,chiar.Recunosc ca ideea cu locul unde are loc actiunea(Bucuresti) e buna doar ca filmul in sine n-a fost conform asteptarilor.Eu,personal ii acord nota 6/10.
Sebastian96 pe 14 Februarie 2013 21:32
Seria mea favorita de filme horror,de asta ii dau nota 10 si deoarece s-a filmat in Bucuresti!
negru_dragan_yahoo_com pe 07 Februarie 2020 12:28
un film pe care l-am vazut de 2 ori si care pot spune ca este un film destul de reusit ce va fi apreciat de fanii filmelor horror ,are parte de suspans te tine in tensiune este necenzurat ,sangeros ,si are scene dure ,scene pe care orice fim horror adevarat ar trebui sa le aibe ,efectele speciale sunt ceva mai slabe ,ceea ce este un lucru firesc mai ales daca tinem cont filmul are un buget mai redus decat alte filme ,tema este inspirata ,iar partile negative ar fi ca este plictisitor ,are putine scene horror ,jocul actorilor este mediocru ,si are momente in care lipseste dinamisul ,din punctul meu de vedere este putin mai slab decat primele trei parti ale francizei dar in mare este un film ce merita vazut macar o data de fanii genului ,nota 6 voi oferi acestui film.