Păreri Heidi

(1993)

Heidi, fetița munților

portofel pe 01 Mai 2010 21:44
Foarte frumos film,imi aminteste de copilarie,de disperarea cu care am citit romanul!
AndreeutzaDragutza pe 15 Iunie 2010 20:18
foarte frumos si foarte emotionant ! cartea cat si filmul sunt foarte reusite . am plans f mult la film :D :X
nistoreanu bianca pe 29 Martie 2008 13:40
e super tare filmul . este facut dupa poveste este o fetita foarte dragalasa si blanda
carmen_angelus_romila pe 06 Noiembrie 2018 10:40
"Heidi, fetița munților" realizata intr-un veritabil lung-metraj, este remarcabil prin nuanta simplista, dar profunda a povestii care urmareste capacitatea acestei copile neajutorate, de a se face in cele din urma, iubita si admirata de toti.
Iulidesprefilme pe 15 Februarie 2013 21:59
A vedea un film despre Heidi, fetiţa munţilor, este întotdeauna o încântare!
beny2012 pe 21 Februarie 2012 13:45
Cum as putea sa vad si eu acest film superb? Ma ajuta cine si pe mine? multumesc mult.
xerses pe 21 Septembrie 2011 22:13
O superba poveste despre ce inseamna sa fii natural, deschis si vioi.
cristinakov08 pe 03 Aprilie 2011 10:23
poate sa imi spuna cineva cum se vizioneaza filmul ?? MULTUMESC
mihaelatb pe 11 Noiembrie 2010 19:40
Desi au fost o multime de versiuni, ceea ce conteaza cu adevarat este povestea . Caci copii cresc, si cei care au vazut filmul cu Schirley Temple, au crescut de mult, au nepoti, care la randul lor vor sa vada filmul, asa ca orice adaptare este binevenita. Sunt copii care iubesc acest film si altii care descopera cu placere seria animata a japonezilor. Mie , ca adult mi-a placut mai mult acest film. Actrita mi s-a parut foarte bine aleasa, iar bunicul era un om care -si arata greu sentimentele.