Păreri Dillinger

(1973)

Dillinger

alex_il_fenomeno pe 29 Noiembrie 2011 14:49
un film foarte bun , care a reusit sa pastreze o atmosfera a epocii in care se petrece actiunea mai pe toata durata filmului . mi-a placut si desfasurarea , tabloul de ansamblu in care ni se prezinta cat de uniti sunt spargatorii de banci si cat de meticulos lucreaza , tocmai din acest lucru fiind imposibil sa fie capturati . eu initial urmarisem acest film din lipsa de altceva , insa acum sper sa reusesc sa il revad , deoarece este un film reusit care chiar mai merita cel putin o vizionare .
catrina_george_madalin pe 07 Decembrie 2022 00:20
Da. Un alt film american cu gangsteri celebrii. America anilor 30 este terorizata din 2 părți. Bonnie și clyde ,iar de cealaltă parte, banda lui dillinger . Ambele grupări jefuiau bănci, lăsau în urma victime ,dar dillinger a omorat foarte mulți polițiști pana sa fie prins . Bineînțeles că nu a durat foarte mult pana când dillinger a fost prins și ucis la.doar 31 de ani .
cosmin_kedii pe 08 Octombrie 2013 11:19
Filmul este complet bazat pe o poveste adevărată ,- Edgar Hoover , primul director al FBI-ului . În viața reală , Melvin Purvis după încheierea cazului , a demisionat și a deschis o agenție de detectivi particulari
Iulidesprefilme pe 16 Iunie 2013 21:27
Efortul regizoral lui John Milius nu se ridică la performanţa unui John Huston sau Sidney Pollack...