Păreri Burlesque

Burlesque: Vis împlinit

mikilove37 pe 30 Noiembrie 2010 20:22
mie mi se pare interesant, mai ales cu reflectoarele pe vocea christinei aguilera
erikca_m pe 25 martie 2011 21:49
melodia lui Ched de inceput mi se pare super...m-am indragostit de ea...
GabrielaSirbu pe 16 Ianuarie 2011 17:01
O povestioara usurica, cu replici dragute, cu Aguilera care, in afara faptului ca face foarte bine ce stie ea sa faca foarte bine, nu joaca deloc rau si CHER, o diva.
Un film pentru iubitorii genului care duminica la ora 12.30 au umplut sala cinematografului Studio in proportie de 70%, iar lucrul asta chiar merita consemnat!

sabinalin pe 16 ianuarie 2011 17:20
Nu l-am vazut inca, sper sa am ocazia cat mai curand,sun curios daca se alege cu vreun "Glob de aur", parca are ceva nominalizari... Nu ma mira ca lumea a venit la cinema la acest film, Cher si Christina Aguilera au destui fani!
alali pe 12 August 2014 23:42
Un alt fel de muzical..
Am pus ca titlu "un fel de muzical", pentru ca acest film nu poate fi numit muzical in adevaratul sens al cuvantului. Muzica, in afara a 2-a cazuri, fortand asemanarea, este distincta de cursul actiunii. In schimb filmul surprinde. Nu aveam nicio asteptare de la film. Din contra. Insa, am fost placut atins de acest film cu o atmosfera aparte. Este un film tineresc, exuberant. Transmite asta incepand cu prima nota muzicala care aproape deschide filmul, a Christinei Aguilera. Foarte buna potrivire a acestei.... artiste cu filmul si oarescum si cu decorul. Marturisesc ca auzisem destul de mult muzica acestei cantarete, dar nu aveam nicio idee de cine e si cum arata. In schimb acum pot sa spun ca are o voce extrem de buna, asa cum era si o remarca in film: "nu pot sa cred ca o alba poate canta asa". Intr-adevar, Aguilera face o demonstratie de forta in ceea ce priveste vocea. Pe partea… citeşte
Pitbull pe 15 Ianuarie 2011 01:40
Aguilera ex machina
"Burlesque" - De la bufet, la "Cabaret"
Aguilera ex machina

Asemănările cu "Cabaret"-ul lui Bob Fosse sunt inevitabile şi explicite - declarative chiar - deşi de ordin pur formal. Poveştile n-au nici în clin, nici în mânec (atât pe plan semantic, cât şi structural - şi dacă Steve Antin a optat pentru un scenariu mult mai formulaic, simplist şi previzibil, cel puţin s-a debarasat de tezismele politico-istorice moştenite de la Christopher Isherwood, John Van Druten, Joe Masteroff şi Jay Presson Allen). Aici nu mai e vorba de paralele savante între viaţa personală a vedetei şi ascensiunea unei dictaturi demonizate pot factum până la refuz, ci urmărim pur şi simplu povestea cinstită şi liniară a unei ospătăriţe talentate dintr-un bufet la margine de drum, din Iowa, care zice "pân-aici", ia aftobuzu de Los Angeles, şi zboară zvârrr! drept… citeşte

madam_kkt pe 15 ianuarie 2011 16:31
moshule, m-ai dezamagit, Burlesque e un film EXECRABIL
mtraianc pe 13 februarie 2011 01:53
cred ca ai vazut alt film :)
sorina25 pe 26 Ianuarie 2011 08:44
Awesome is the word!
Am fost aseara la el. Un film de preferat pentru cei, care au tangente cu muzica si cu dansurile. Este un film exceptional, din punct de vedere al sonorizarii si al distributiei :)
Se observa micile greseli foarte usor- spre ex,machiajul pe care Cher i-l face Christinei, se vede foarte clar ca este prea rapid si nu l-a facut ea. Un film bun,pentru debutanta Chistina Aguilera, o poveste frumoasa.
Eu una, m-am dus sa vad, daca are vreun viitor in future musicals, si chiar are, se descurca fata. Dar, recunosc, cei doi actori Cam Gigandet si Eric Dane au fost mirifici :)
Cam, joaca rolul lui Jack, barmanul indragostit pe ascuns de Christina, are cele mai frumoase pijamale :)))) superbe de-a dreptul.
Mi-a placut filmul...am ras, mi s-a facut pielea de gaina cand a cantat Christina, si de altfel si cand a cantat Cher(a avut si ea momentul ei)...
Merita!
citeşte

PRINCESS1 pe 04 Octombrie 2010 14:03
L-am vizionat cu placere, eu zic ca este foarte reusit.
cifi pe 6 noiembrie 2010 09:12
Filmul nu a aparut inca :) ..Va fi lansat in SUA in 24 Noiembrie.La noi in tara va fi lansat pe 24 Decembrie si va aparea in cinematografe prin Ianuarie.
PRINCESS1 pe 15 decembrie 2010 14:09
ok!.......
OmBun pe 16 Iunie 2010 14:32
Pe Cher am mai vazut-o in postura de actrita....sa vedem ce "stie" Aguilera....
Radu1711 pe 06 Februarie 2011 05:11
radu1711
am vazut filmul si mi-a placut extrem, melodiile din film sunt foarte tari si finalul unul fericit ceea ce e foarte bine.merita sa vedeti filmul e chiar foarte bun
Scarlett14 pe 01 Februarie 2011 09:19
Burlesque, un film lumesc
Mie mi s-a parut interesant de vizionat, dansurile, costumele si decorurile iti iau ochii. Aguilera a jucat binisor, desi pe mine personal m-a cam enervat rasul ei. Prea strident. Filmul e plin de clisee, normal ca toata lumea stie ca Eric Dane e smecherasul filmului (isi pastreaza si aici aerul de Mark Sloan din Anatomia lui Grey) si ca Aguilera va deveni zana cu bagheta (in acest caz, vocea) magica a cabaretului Burlesque. Filmul este previzibil, dar cu siguranta iti va face placere sa-l vizionezi, fiind amuzant si stralucitor, fara prea multe complicatii.
White.Lily pe 03 Februarie 2011 10:50
Nu-i rau dar nici extraordinar
Burlesqe este filmul potrivit pt debutul Christinei Aguilera, in care aceasta face ce stie mai bine. Canta si danseaza .... de-a dreptul ametitor.
Lasand la o parte faptul ca filmul este o copie fidela a altor filme in acest gen (Coyote Ugly, Make it happen), am fost la acest film mai ales pentru fascinatia spectacolului, si a actorilor. Cel putin pentru Stanley Tucci am o consideratie doesebita.
Nu pot sa spun ca am plecat dezamagita de la acest film, dar nici impresionata.
In primul rand coloana sonora mi s-a parut destul de slaba. Niste melodii mai cunoscute cred ca i-ar fi dat filmului mai multa forta.
In al 2 rand prestatia actorilor mi s-a parut slaba si obosita.
Christina Aguilera n-a jucat rau deloc. Daca nu facea exces de acea privire lunga si inocenta de fetita simpla de provincie, venita in marele oras pt afirmare, era chiar ok.
Cher de… citeşte

gicardinho pe 01 Februarie 2011 18:46
Un film foarte bun si o voce superba a lui Cher nu credeam ca o sa rezist la film am fost nevoit pentru ai face pe plac prietenei mele dar pana la urma sa meritat .
legolas05 pe 25 Decembrie 2010 14:22
pare a fi unul interesant...........astept sa il vad
turtles pe 27 Martie 2010 16:51
pare interesant :D:D astept sa vad prestatia christinei D::D;))
turtles pe 18 iunie 2010 18:29
in sfarsit un poster.. mc :D:D
turtles pe 30 ianuarie 2011 13:20
"It takes a legend to make a star"
Mariusrap91 pe 13 Decembrie 2010 01:37
???
mi se pare mie sau regizorul s-a cam inspirat di "Make it happen" ?
Woodsen pe 2 ianuarie 2011 17:28
probabil..cine stie? dar cert este ca Make it happen este superb si dupa triller-ul acesta si Burlesque va fi la fel:x Ce mai conteaza daca se aseamana? Multe filme au subiectul comun asa ca...:-j
Woodsen pe 21 ianuarie 2011 19:16
am vazut filmul...nu are nimic in legatura cu make it happen...este super:x
vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 21:55
wowwwwwwwwwwwwwwwwwwww de cand il astept...ma rog..habar nu am ce film comentez dar na ma bag si io-n seama....oare sunt singurul?
:))))

WonderLand pe 31 decembrie 2010 18:25
da esti singurul:-j
tibzone pe 8 februarie 2011 17:06
chiar a prestat bine Aguilera .
Bârfitoarea.ro pe 09 Decembrie 2010 21:16
Christina Aguilera si colegii sai promoveaza “Burlesque” la Madrid
Dupa ce in urma cu trei saptamani a fost prezenta la premiera mondiala de la Los Angeles, cantareata americana Christina Aguilera (29 de ani) a plecat de curand intr-un turneu de promovare pentru “Burlesque”, productie ce marcheaza debutul ei in calitate… Citeste in continuare citeşte
cifi pe 08 Iulie 2010 21:29
sper ca filmul sa fie difuzat in cat mai multe orase.a fost difuzat doar in cateva orase pana acum.merita vazut filmul
cifi pe 5 august 2010 10:44
Trailerul este "available" Urmariti la link-ul acesta noul trailer BURLESQUE.E super tare,abia astept sa vad filmul!!! http://vkontakte.ru/video_ext.php?oid=-14420830&id=148286092&hash=34999ce216c1b480&hd=1
pinutzu pe 22 Februarie 2011 13:09
o.O
Un film superb,un muzical foarte bun,din pacate din ce in ce mai rare,Burlesque pe langa faptul ca a subliniat perfect temele unui muzical,ne aduce si 2 dive de exceptie,cea ce il face poate printre cele mai bune muzicaluri. 8/10 pt film....dar avand in vedere ca e un muzical, pt categoria lui 10+.
LadayD pe 12 Februarie 2011 23:11
oo da
filmul chiar este bun.Placut de vazut si chiar te lasa cu un sentiment ca si tu poti mai mult.

nu dati cu parerea inainte sa-l vedeti,si-n plus gusturile nu se dicuta

superdepeche pe 09 Februarie 2011 18:07
GENIAL
Mi s-a părut extraordinară combinaţia asta cu CHER şi CHRISTINA,două generaţii diferite ,ca vârstă şi genuri muzicale.
Christina este extraordinară in film,vocea ei inconfundabilă prin care reuşeşte să ne încînte şi cu altfel de melodii,de cabaret.
Interesantă mi s-a părut si contribuţia lui Cher de la începutul filmului asta ca să ne arate că încă mai poate să cînte si o face foarte bine

Bârfitoarea.ro pe 14 Decembrie 2010 22:44
“Burlesque” a avut premiera la Londra
"Burlesque" a avut premiera la Londra citeşte
Bârfitoarea.ro pe 16 Noiembrie 2010 21:50
Premiera mondiala “Burlesque”
Grauman’s Chinese Theater din Los Angeles a gazduit luni seara premiera mondiala a filmului “Burlesque”. Iar daca ieri dimineata a devenit detinatoarea stelei cu numarul 2.416 de pe renumitul bulevard Hollywood Walk Of Fame, protagonista productiei, cantareata americana Christina Aguilera (29… Citeste in continuare citeşte
victor_neo75 pe 21 Ianuarie 2011 13:32
Christina Aguilera (la debutul pe marele ecran) si veterana Cher canta si danseaza in Burlesque !!!
Burlesque este genul de comedie/musical fara mari pretentii, unde doar coloana sonora si coregrafia dansurilor iese cel mai bine in evidenta (doar a castigat deja un Glob de aur melodia lui Cher - You haven't seen the last of me si i-a adus o nominalizare Christinei Aguilera pt melodia Bound to You).

Scenariul previzibil al tinerei sperante (Christina Aguilera) care vrea sa se afirme intr-un local de cabaret (Burlesque Lounge) din Los Angeles condus de diva Cher este presarat cu multe dansuri frumos coregrafiate, dar si cu cateva poante si un pic de romantism intre Aguilera si un tanar si aratos barman (Cam Gigandet).

Burlesque este un cocktail bun de cantece si dansuri cu interpretari comice acceptabile pt Christina Aguilera, Cher, Stanley Tucci si Cam Gigandet!

krisscrissy pe 17 Noiembrie 2011 22:44
imi place vocea lui Christina Aguilera, iar filmul a fost k
byaaah pe 16 Mai 2011 23:00
...
prin ianuarie au spus ca il baga in cinema (cityplex) si nu l-au mai bagat...chiar vroiam sa il vad of
xerses pe 14 Mai 2011 23:47
Mie mi-a amintit putin acest film de Moulin Rouje.
Buna interpretarea tuturor.

alexsovaiala pe 25 Aprilie 2011 21:06
Filmul a fost genial si un musical frumos. La inceput ma cam indoiam de prestaria lui Christina Aguilera dar sa dovedit a fi o buna dansatoare de cabaret si o voce frumoasa.
Casy20 pe 22 Aprilie 2011 20:54
:D
DA nu lam vazut dar din trailer este tare,dar si actori sunt superi buni:D:P
Da este Super trebuie sal vedeti da si eu;;))

Daya.Diana pe 20 Martie 2011 22:56
Nu ma asteptam sa fie asa frumos si nici din partea lui Christina nu ma asteptam sa joace asa de bine :) .. super filmu' ,merita vazut:)!
gabyyytza pe 09 Martie 2011 00:48
Chiar azi am vazut filmul si nu regret, frumos ,merita vazut...
Vlady8 pe 28 Februarie 2011 12:32
Burlesque
    Poate că pentru că atunci când l-am văzut eram nervos, sau poate pentru că eram obosit şi îmi trebuia ceva să mă calmeze şi să mă relaxeze puţin, Burlesque: Vis împlinit mi s-a părut extraordinar. Nu ca ceva care să mă fascineze, dar ca ceva care să-ţi ia ochii pentru un moment, să [...] citeşte
fbasil pe 27 Ianuarie 2012 23:09
te binedispune
Mi-a adus aminte un pic de Chicago, macar ca atmosfera si pentru ca amandoua sunt muzicale. Este un film foarte placut, cu actiune simpla, foarte bun pentru a te umple de optimism. Cher si Christina Aguilera interpreteaza, danseaza si mai ales canta exceptional. Am fost foarte placut impresionat de prestatia Christinei, mai ales ca asta a fost debutul ei. Cher aproape ca nu isi arata varsta: avea vreo 63 de ani cand a facut filmul asta. Il recomand din tot sufletul. Este un film pe care l-as mai revedea.
Iulidesprefilme pe 14 Martie 2021 11:56
Musicalul a murit...Trăiască musicalul ! După Cabaret, Chicago, acest film cu multă muzică și dans nu se dezminte: The Show Must Go On...
margochirila24_69 pe 01 August 2017 12:25
Voci grozave, muzica minunata, atmosfera si costume atractive, poveste subţire! Actorii sunt minunati toti dar au trebuit sa dea viata unor personaje fara substanta.
Mariannaa pe 22 Aprilie 2014 21:18
Chiar nu ma asteptam la niste piese asa de minunate si de o prestatie ireprosabila din partea Christinei, care e artista mea favorita. Filmul prezinta o poveste obisnuita, dar este atat de frumos prezentata, incat ajungi sa te indragostesti de filmele muzicale.
PrincessMARIA pe 06 Aprilie 2014 23:40
Exceptional !!!
Superb film, superba poveste, superbe cele mai bune actrite si cantarete !!!! RECOMAND. De vazut !!!
AndreBlack pe 19 Ianuarie 2013 17:30
Un film musical chiar foarte bun . Christina Aguilera pe langa faptul ca canta nemaipomenit mai si joaca foarte bine , la fel este si cu Cher . Merita vazut filmul , il recomand !
clau_ditza091 pe 18 Ianuarie 2013 17:33
E prezinta tipica poveste a fetei venita din provincie pentru a isi indeplini visele (gen "Coyote Ugly", "Make it happen", "Rock of Ages", "Showgirls", "Center Stage: Turn It Up "), dar nu predictabilitatea si cliseele fac filmul neinteresant ci faptul ca scenariul e slab. Costumele, coregrafia si muzica sunt bune, dar asta nu e de ajuns. Pe mine m-a plictisit.
Tyson_Kyd pe 09 August 2012 00:42
Un film fantastic, nu ma asteptam sa fie asa de tare, mia placut la nebunie mai ales ca a jucat Cam Gigandet printre nume mari ca Cher si Stanlay, dar si alaturi de doua actrite foarte bune Kristen si Christina . Merita vizionat .
Bumbilici pe 26 Mai 2012 12:26
Filmul nu se axeaza deloc pe partea cu prostitutia cum abereaza unii pe aici.si o da si in stilul cabaretului unde femeile trebuie sa fie mai "dezbracate" ...E o poveste frumoasa in care joaca o cantareata extraordinara .Aguilera ne-a demonstrat ca are si talent actoricesc .Dar vocea ei este incomparabila. Si cred ca voi , niste ratati care stiti sa navigati putin pe net ar trebuii sa lasati comentariile de prost gust.;)
Madyss pe 23 Aprilie 2012 02:05
O poveste simpla si previzibila,nu m-a impresionat. Mi-a placut Christina Aguilera,dar cred ca poate mult mai mult de atat. Un film slabut.
pisicuta1 pe 28 Martie 2012 21:24
un
fim f bun mie mi a placut.......................................................
cosmin_kedii pe 09 Martie 2012 18:51
L-am văzut de două ori. Imi place acest film, fără îndoială. Cel mai bun film al anului
someone_who_dares pe 03 Martie 2012 19:30
Scenariul este foarte previzibil, chiar slabut. Cher este Cher, buna in tot ceea ce face. In schimb, Aguilera daca n-ar fi cantat sau n-ar fi dansat nu ar fi fost nici pe departe un film asa de apreciat. Nu toti pot fi buni la toate :)). Melodiile si coregarfiile salveaza filmul cu siguranta.
Khristinn pe 14 Ianuarie 2012 18:43
Ador mult acest film,pot sa ma uit de nenumarate ori si tot nu ma plictisesc. Pentru ca e un film foarte,foarte bun.
daiana00 pe 12 Decembrie 2011 12:55
E un film bun de vazut intr-o sambata seara,ceva de genul.Te binedispune.Si Christina Aguilera este asa dragutaaaa.:o3
dragonfly333 pe 17 Noiembrie 2011 22:53
Genial
Un musical superb!e minunat filmul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bubbles25 pe 19 Octombrie 2011 20:58
am fost mereu o mare fana a christinei !
mi-a placut filmul la nebunie . m-am uitat in special pentru aguielera . am iubit-o mereu pentru cariera ei muzicala si pentru succesul ei .si nici cu actoria nu sta prost:) .nu stiu de ce unora nu le-a placut filmul dar fiecare cu parerea lui :)
CY0ny pe 16 Octombrie 2011 11:21
Christina Aguilera a facut tot filmul:X
mi-a placut filmul a meritat cele aproape 2 ore cu varf si indesat
anydina pe 25 Iunie 2011 19:58
Mi-a placut filmul, insa imi pare rau ca Cher interpreteaza doar o melodie in acest film. Mi-ar fi placut sa o aud mai mult cantand. Cat despre Christina Aguilera foarte frumos interpreteaza toate melodiile si danseaza super. Un film care merita