Păreri Bugsy

(1991)

Bugsy

kanibalo pe 08 Iunie 2010 21:07
CAPODOPERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Un film cu adevarat fabulos,un film cum nu mai vezi in zilele noastre,un clasic de o calitate exceptionala,o drama biografica de nota 10.
contas pe 22 Martie 2021 22:25
Las Vegas a fost înființat de mafioți! Filmul în sine este... un film! Este simpatic, și interesant, din punctul meu de vedere, pentru ca Buggsy Siegel a fost unul din cei mai mari mafioți din perioada Al Capone și după.
cosmin_kedii pe 21 Mai 2013 18:53
un film despre crearea unuia dintre cele mai faimoase locatii din lume Las Vegas. Povestea este interesantă, cu un scenariu care imbina temele mafiei
LEGNO pe 06 Martie 2015 14:50
???
Unde pot vedea si eu filmul? Am tot cautat pe internet, dar nu-l gasesc, daca se poate sa-mi lase si mie cineva un link
toteu pe 26 Iunie 2010 12:48
SACRIFICIU
Filmul prezinta povestea unui "martir" al L.A. -ului ,a carui dorinta s-a implinit pana la urma.Pe langa acest lucru prezinta foarte bine ce inseamna sa fii gangster adevarat (stil,eleganta ,rafinament)
balta67verde pe 26 Februarie 2017 16:55
Un film acceptabil Merita vazut, dar n-as avea chef sa-l mai revad odata.
nicone27 pe 15 Decembrie 2010 01:55
Extaziant
Subestimat rau acest film pe mine m-a impresionat inca de la inceput,ar trebui sa se mai faca asemenea filme din pacate nu se cere asa ceva.
reivan pe 23 Decembrie 2012 12:25
cea mai jenanta nominalizare la Oscar de vreodata.........
galcezar pe 03 Iulie 2009 02:28
Dragostea ...
Un mare gangster este ucis din cauza unei "zdrenţe".A fost orbit de Virginia,nu trebuia sa faca aşa.Bugsy nu trebuia ucis,ideea lui a fost una excepţionala,dar pe lânga Virginia,a fost furat şi de muncitori,acest lucru l-a înfuriat pe Charles Luciano,unul dintre cei mai mari mafioţi.
lili22 pe 28 Noiembrie 2016 16:23
a doua zi il uiti
Chiar daca are o distributie buna, filmul nu are nimic deosebit, il veti uita in trei zile fix.
Bug94 pe 02 Septembrie 2010 08:21
Nu e prea reusit acest film...putina drama si putina crima.....in rest.........