Păreri Australia

Australia

ashmerge pe 16 August 2009 22:20
Un documentar de exceptie
.. in sensul pozitiv. Inca nu imi dau seama cat din valoarea filmului in ochii mei sta in idiomuri romanesti si cat este general valabil si, deci, valoros in ochii unui strain.

Deosebit, este, asta fara discutie. Primul sentiment cu care m-a lasat vizionarea a fost unul de usurare, ca o briza fresh care te clateste dupa ce cobori dintr-un autobuz duhnind a tot ce-i mai rau pe lume - un sentiment de speranta, o dovada ca undeva, ceva se schimba in bine.

E ceva extraordinar sa vezi ca exista in Romania homelesi cu o privire mai clara si mai matura asupra tarii in care traiesc si poporului din care fac parte decat majoritatea asa-zisilor intelectuali de care nu mai inceteaza sa ploua din te-miri-ce facultati. Multe adevaruri (carora sper sa nu le acord eu degeba prea multa adancime) sunt aruncate de catre protagonistii filmului intr-un fel atat de casual, incat… citeşte

Mikala pe 30 August 2009 23:39
Mi-a placut ! Sincer . Sa vezi oameni de pe strazi ,din orfelinate , puscarii .. si tot asa , jucand fotbal , fiind uniti si facand ceva pentru tara noastra . Mi-a placut.
elvischiriac pe 30 martie 2012 18:12
UNDE AI VAZUT TU FILMUL ASTA?
Ametzitu pe 24 iunie 2012 08:36
pisicuta1 pe 14 Iunie 2012 20:57
da e un film interesant ,te emotioneaza putin!,dar daca te detasesi vezi un film bun!
neneanenea pe 21 Februarie 2011 03:50
????????????
unde pot vedea si eu filmul asta ?unde pot vedea si eu filmul asta ?unde pot vedea si eu filmul asta ?
Ametzitu pe 24 iunie 2012 08:37
pe site-ul Romania Release... este un link pus mai sus